InVendeTTa Publish time 21-7-2009 12:01 PM

nak tanya sape2 yang expert

i heard air kencing berbuih one of symptom of kidney disease..

i have this occasionally.Especially if urine tu concentrated(yellowish) when i drank less water.Usually pagi2.
Kalo minum banyak air and urine clear,x berbuih la..

Is it kidney disease or is it normal ek?

mizsela Publish time 25-7-2009 03:53 PM

nak tanya sape2 yang expert

i heard air kencing berbuih one of symptom of kidney disease..

i have this occasionally.Especially if urine tu concentrated(yellowish) when i drank less water.Usually ...
InVendeTTa Post at 21-7-2009 12:01 http://eforum6.cari.com.my/images/common/back.gif
kencing berbuih ybg awak maksudkan tue cmna...??
kalau berbuih n hilang dlm beberape saat tue bukan masalah kidney...

mizsela Publish time 2-8-2009 10:40 AM

nk share web yang berguna

http://www.davita.com/kidney-disease/treatment/a/451

mizsela Publish time 8-8-2009 07:02 PM

hari jumaat ritue aku g doc...

ade amorphous phosphate and ketone dlm darah...
doc or anyone here..leh bgtau x bahaya x?

mizsela Publish time 8-8-2009 07:03 PM

jumaat tue g doc biasa je...ramai sgt patient..x terlayan lah kalau nk tanye bnyk

Lordraziel Publish time 29-8-2009 06:41 AM

pinko...
mcamana nak dapatkan ubat USANA ni...ubatnya camna? kapsul ke? powder ke? cecair ke? explain laa skit...berapa harga ? since this is US product kan? takut tak affordable jeh..

penatpilih Publish time 11-10-2009 12:43 AM

menakutkan lah bila baca tentang penyakit buah pinggang ni..

aku selalu lepas makan pagi dan petang telan 3,4 jenis suppliment at the same time,,kalau tak makan serentak takut lupa plak..boleh ker mcm tu atau akan membebankan buah pinggang aku..alamak takut la plak...

mizsela Publish time 11-10-2009 10:33 AM

menakutkan lah bila baca tentang penyakit buah pinggang ni..

aku selalu lepas makan pagi dan petang telan 3,4 jenis suppliment at the same time,,kalau tak makan serentak takut lupa plak..boleh ker...
penatpilih Post at 11-10-2009 00:43 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

better klau suppliment kau herb jangan lah cmpur2...bahaya weh....

penatpilih Publish time 12-10-2009 08:08 AM

128# mizsela

itu la tak mau dah campur2 takuut..sblm ni mmg aku campur semua sekali 2 jenis herba 2 bukan herba,,,

mizsela Publish time 12-10-2009 09:12 AM

akan jumpe doc this thursday...hopefully and inshaALLAH ade improvement

mizsela Publish time 12-10-2009 09:14 AM

just share something about ginseng

Ginseng (Devil’s shrub, Eleuthero and Siberian Ginseng, Touch-Me-Not, Wild Pepper) Eleutherococcus senticosus
Active constituents include: Glycosides: eleutherosides; Phenyl propanoids: Caffeic acid and ester; Oleanoic acid; Volatile oils
Contraindications: Hypertension
Renal specific warnings: Hypertension, avoid with warfarin, furosemide and digoxin, hemodialysis
Adverse effects: Hypertension, interaction with furosemide and warfarin, digoxin, insomnia, tachycardia, headaches, pericardial pain, mastalgia, menstrual irregularities
Pharmacological properties: Hypo- & Hyper-glycaemic effects, Sedative & CNS-stimulant effects, protection against cardiac glycoside effects. Disturbance of sex hormones.

mizsela Publish time 12-10-2009 09:15 AM

GINKO BILOBA

Active constituents include: Gingko flavone glycosides, terpene lactones: gingkolides & bilobalide. Alkaloids and cyanogenetic glycosides (seeds)
Proposed use: Treatment of asthma, dementia, “brain function”, prevention of aging, free-radical scavenger, prevention of cancer, improves memory
Contraindications: W: Anti-coagulated, haemo-dialysis
Renal specific warnings: Avoid if taking warfarin, aspirin or if on haemodialysis
Adverse effects: Lengthening of bleeding time, GI disturbances, allergic skin reactions, restlessness
Pharmacological properties: Human: Improvement in claudication distance, improvement in memory, tinnitus, and mood disturbance

hatemetoday Publish time 12-10-2009 11:25 AM

hi dr in the house, nak tanya...kalau la kita minom air filter yg tak brapa betul cara filter nya ..in long term ...adakah buah pinggang kita ada effect apa2 kesan dari minom air paip yg tak betul cara filternye? tks

kencing kotor/mcm bedebu..adakah ini salah satu simptom buah pinggang? tks

izza_dude Publish time 14-10-2009 11:26 PM

ayah aku (65 thn) salah seorg phidap buah pinggang tak berfungsi..
dialisis 3 kali seminggu selama 4 jam..
simptom2 dia yg aku leh nampak ms dr sahkan dia sakit nih..
seluruh badan bengkak2..
perut buncit..
mata berair..
sesak nafas..
kencing kotor.. (ayah aku penghidap kencing manis, n darah tinggi)
memula igtkan paru2 dia berair rupanya buah pinggang..

erm.. aku penah baca dlm email.. makanan paling kena elak sekali starfruit (buah belimbing) coz dia akan sebabkan koma pd pesakit buah pinggang nih..
umah aku diharamkan sama sekali buah ni.. huhu
yg lain aku still bagi pd ayah aku tp kalau dia teringin tp dlm kuantiti sikit sgt..
tak elok kan menghampakan perasaan org tua..

xde amalkan produk2 lain kecuali ubat2 dr hospital.. coz takut sakit lain lak dpt..

alhamdulillah, skrg dia masih mampu bekerja, bawak kete g sekolah (pusat dialisis dia) cuma kena jaga tangan dia.. takut rosak cip dlm tgn dia...

mizsela Publish time 15-10-2009 05:34 PM

ayah aku (65 thn) salah seorg phidap buah pinggang tak berfungsi..
dialisis 3 kali seminggu selama 4 jam..
simptom2 dia yg aku leh nampak ms dr sahkan dia sakit nih..
seluruh badan bengkak2..
per ...
izza_dude Post at 14-10-2009 23:26 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

cip tue untuk ape?

mizsela Publish time 16-10-2009 09:39 AM

upkan upkan bcoz ade orng tanye doc

cmf_wombat Publish time 16-10-2009 11:11 AM

Post Last Edit by cmf_wombat at 16-10-2009 11:14

minum la air RO ... mmg pure H2O
masa dialisis pon guna air RO

any info.. boleh PM me :$

mya_sara2 Publish time 30-11-2010 08:08 AM

salam sejahtera, nak tmpg tanya....saya ada seorg kwn yg disahkan mengidap renal cancer. Selama ini dia tak tau dia ada mslh buah pinggang. Sangkanya, sakit pnggang yg dialami selama ini hanya lenguh2 biasa shj. Yang saya nak tau bgmn cara pemakanan yg dia perlu ambil.......

WhiteMerpati Publish time 30-11-2010 09:08 AM

sedih bila teringat penyakit buah pinggang ni, teringat pd sahabat baik white yg meninggal kerana penyakit ni :( now worry bout my dad plak sakit buah pinggang, kencing manis, darah tinggi n gout :(

mizsela Publish time 30-11-2010 11:00 AM

salam sejahtera, nak tmpg tanya....saya ada seorg kwn yg disahkan mengidap renal cancer. Selama ini...
mya_sara2 Post at 30-11-2010 08:08 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

renal cancer nie same tak mcm sakit buah pinggang biasa
for me..
kurangkan protein, kurangkan garam, kurangkan lemak...kolestrol, minum air banyak..kurangkan buah-buahan...untuk cancer xtahu:L
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8
View full version: Tentang Penyakit Buah Pinggang