CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dainese

Jom gie camping....

Ish, selepas pos, aku selak2 page belakang. Wah, dasat ek, korang nampaknya cam camping ala  
rambo habis,siap bawa backpack besar berat tu. Aku ni kan taraf makcik2 ada dua anak, jadi gi camping pun style makcik2 la. satu keluarga gitu.
        Jadi kemudahan tu penting, bilik air, tempat basuh pinggan-mangkkuk. Ada tak campground cam kat US nih. Aku duk debate nakbawa balik ke tak camping gear kami. Laki aku kata bawa, aku duk fikir, nak camping kat mana? Kalau ada kemudahan bolehlah...

tempat yg ada toilet/jamban bersih
1.taman negara endau rompin
2.sg congkak

tapi kalo takmo bwk blk camping gear boleh..bli jer yang baru kat kl i.pstu dah nak balik US..jual kat saya murah2 giteww..hhehhee..ok tak?

Originally posted by rambo888 at 12-2-2006 09:49 AM
2.sg congkak

tapi kalo takmo bwk blk camping gear boleh..bli jer yang baru kat kl i.pstu dah nak balik US..jual kat saya murah2 ...

Nak gi shopping2 cari barang pula, satu hal. Baik aku ship apa yg. ada sekali ngan barang2 lain. Lagipun aku duk di Kedah nu...payah ler kut nak cari barang2 specialty ni di bandar kecil.  Cadang nak upgrade kami punya khemah untuk next camping. Might as well bring back apa yg. ada.

Taman negara..teringin aku. Tapak khemah sana kira semalam rega berapa eh? Boleh cerita sikit...nak sampai kat tapak khemah tu kita leh drive sampai ke sana atau  kena naik boat dan angkut sendiri barang2? Sorry lah..aku tak leh bayangkan langsung, situasi cemana. Tak pernah sampai taman negara.

PStt...Sungai Congkak kat mana eh?

Ada banyak tapak perkhemahan yg mempunyai kemudahan asas di Malaysia ini.

Ada tempat mandi,toilet,surau...

Tapi,yg biasa ada kemudahan ini tempat yg dikenali ramailah...
tapak perkhemahan yg agak besar....

contoh..macam Teluk Bahang,Pulau Pinang
Tasik Kenyir,Trengganu...
Gunung Ledang...(hahaha....kalau wat khemah kat sebelah kolam ..pepagi hari budak jual nasik lemak pun leh ketuk pintu khemah...mana nak carik orang jual nasik lemak dalam hutan?)
ada banyak lagi sebetulnya...

saya tidak syorkan Templer Park(dari segi kebersihan)

Rate

1

rambo beli camera fujifilm s5600 ke?

Follow Us
Originally posted by Akak_Siti at 12-2-2006 02:00 PM
Ada banyak tapak perkhemahan yg mempunyai kemudahan asas di Malaysia ini.

Ada tempat mandi,toilet,surau...

Tapi,yg biasa ada kemudahan ini tempat yg dikenali ramailah...
tapak perkhemahan yg ...

Siti, tapak2 ni cemana ek? Kiranya setiap tapak individu tu besar mana lebih kurang luasnya? Keseluruhannya cam padang dan orang berkhemah berderet dekat2 ataupun ada privacy setiap tapak. Cam dilindungi pokok2 ke hutan jadi orang taklah nampak kita.
     Maaf ya geng, aku tanya banyak, curious la sebab tak tau langsung. Siti kerap juga ke berkhemah?

Aku punya la excited tentang hal berkhemah ni sampai dah sembang2 dah ngan suami semalam. Kitorang dah bercadang nak try berkhemah ala 2 masuk hutan, daki gunung cam korang ni kat M'sia nanti.
       Nak tanyalah..korang pergi jauh2 dalam hutan ke? Pasang khemah mana2 je la kan? Ataupun ada tapak perkhemahan? Korang jalan kaki ler ya? Atau ada jalan pergi ngan kereta atau cemana?
       Korang join kelab2 mendaki ke? Mintalah cerita sikit suasananya.

Originally posted by belanga at 13-2-2006 06:48 AM
Aku punya la excited tentang hal berkhemah ni sampai dah sembang2 dah ngan suami semalam. Kitorang dah bercadang nak try berkhemah ala 2 masuk hutan, daki gunung cam korang ni kat M'sia nanti.
    ...

belanga kat ner nih ?!! kat sini sbnrnya kita ada pilihan utk camping samada tpt tu organized atau natural .... spt contoh, kalau u nak camping kat area Tmn Negara ( resort area ), camp site yg disediakan mcm pdg dikelilingi hutan , siap ada tpt utk memasak krn tidak dibenaerkan memasak di campsite .. begitu juga dgn bilik air ...

tapi kalau nak nak natural, mmg byk pilihan tapi tak semua org sanggup exp. perempuan segala2nya nature, takde toilet, takde bilik air, takde paip air .. spt kawasan2 air terjun berkelah, jerangkang, tasik kenyir, hutan belum dan bermacam spot2 lain ..... tpt pulak bergantung pd kawasan tersebut. Jika ianya mmg tpt regular goup2 bercamping, mungkin ianya kawasan lapang .. tapi jika kita explore kawasan baru, mungkin terpaksa menebas samak samun tapi kurang praktikal bagi beginer atau group kecil kerana dikhuatiri risiko binatang2 berbisa ...

jgn lupa ketika bercamping di kawasan air terjun, perlu dielakkan bercamping dipantai atau gigi2 air terutama jika cuaca tak menentu bagi mengelakkan risiko "air besar" yg kdg2 dtg mendadak ..

Rate

1

sg congkak tu kat smenyih jerkk...informer:aku tak bli finepix s5600 lagi arrr..tak mampu hhehehe...tringin gakkk..teruja giler tgk finepix ni....mana ko tau aku nak bli s5600 ni?hahhaa

Originally posted by rambo888 at 11-2-2006 08:49 PM
2.sg congkak

tapi kalo takmo bwk blk camping gear boleh..bli jer yang baru kat kl i.pstu dah nak balik US..jual kat saya murah2 ...

sungai congkak bersih, last saya pegi kotorlah, dengan sampah sarapnya lagi.

aku ade sixth sense laa rambo..weeii aku rase s5600 dah murah laa skrg nih..sebab skrg dah kuar s9000.. aku rase dalam 900 leh dapat kot...ko try laa survey..aku nak beli sangat nih.. tak dapat s5600...s5500 pun jadik la...

sebab aku suke ambik gambar macro la..

ermmm untuk famili bercamping..rasenye sg congkak dah cukup nice sangat dah..chalet pun ade..dekat pun dekat dari kl..tak pun pi port dickson aja..ade public shower kalu nak mandi..but depend on location la.. kalu camping kat teluk kemang sure adenyee...

n kalu nak tempat yg ade umphh n more adventure( kene naik bot 3 jam baru sampai) pi lee taman negara pahang...kat situ semua basic amenities ade..perfect for family....just pilih package jek

tarikh gath yg baru biler?
19 ni cam tak boleh jek nak hadirkan diri.
kalu x pegi gath boley join korang camping x????

sapa-sapa dah confirm nak pergi?

korang nie citer pasal filem....semalam sampai termimpi-mimpi.....
bawak kamera lupa bawak filem lebih...sedih sangat-sangat....
bila terjaga...lerrr mimpi rupanya....kuikuikui

koncil This user has been deleted
Oh yes.. I am so in...
Saya memang sangat baru to this thread. Tapi dah lama gak follow korang nye discussion. Ni baru second time memberanikan diri msg.
Nape 19? Kalau jumpa 18 Feb pun ok gak.

Bincang2 ni.. Takde decide pun lagi nak pegi mana kan...

Terima kasih  kengkawan. I got the idea.

Originally posted by no0rm at 13-2-2006 09:22 AM

belanga kat ner nih ?!! kat sini sbnrnya kita ada pilihan utk camping samada tpt tu organized atau natural .... spt contoh, kalau u nak camping kat area Tmn Negara ( resort area ), camp site yg ...

Sekarang kat New York. Nak balik M'sia  Sept ni. Nak camping kat tempat2 menarik di M'sia pula. Kami di sini camping cam acara tahunan keluarga. Tahun lepas, kat Chicoteaque 5 hours away...tepi pantai,banyak kuda liar.

Sebelum tu kat Cape Cod 8 hours away..camping dalam hutan pine bantut,dekat pantai. Sempat naik boat pergi tengok paus liar di North Atlantic ocean. Best sini...rasa cam  pergi National Geographic expedition.

Sebelum tu lagi ke Maine about 8 hours away juga..tepi laut juga.banyak lobster sana,hehari makan lobster. Seronok camping kat sini, kalau u nak try tempat2 ni I recommend sesangat lah. Kitorang camping seminggu biasanya. Th. ni lum fikir lagi kat mana. Most probably kat Canada. Nak cari2 tempat ni.

berita terbaru...im soo sory couldnt make it for our 1st meeting..uhuk.. bukan sengaja taknak pi..tapi kwn baik ajak teman die bawak budak budak pengakap this week naik gunung nuang..jadi last man,tgkkan budak budak tu..

isk..disebabkan sy pengakap dulu-dulu,skrg ni kenelah mencurahkan bakti semula kepada yg junior-junior ni..kenelah buat sehabis baik..

im sooo sory kwn2......nak sangat jumpe but cannot make it laa...

uhuk...bestnya gi nuang...jeles aku...:kant:

ni hari hujan...bawak extra baju...Nuang tu sejuk giler time hujan...

bawak kasut spare....jgn jadik cam aku dulu,tergolek-golek jatuh semasa turun....kihkihkih....

hati-hati jugak masa kat tapak tu...banyak kaca...