CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

Reply  LaksamanaSunan

Oooo kek senawang.. Nasib baik bukan kat soghomban duo..kalau kek
s ...
nuryakmal Post at 20-6-2011 13:45

Sopar xdo laie dh. Yg ado pn dh buek hal mseng2. Sumo eh dh tuo bngko. Anak2 pn dh bosa pnjang. Marin kek umah sey yo jd tmpek lepak. Lari2 kuar pntu dopan masuk lek kat pntu blakang dngn kaki ayam. Abih umah sy kolabu lntai eh.:@

Reply 181# LaksamanaSunan

Amri tu da ado kojo ko? Ko masih membuto lagik. Ekau takdo bagitau pun dio pakai sijil palsu. Takdo repot kek poli tu ko?

Reply  LaksamanaSunan

Amri tu da ado kojo ko? Ko masih membuto lagik. Ekau takdo bagitau p ...
nuryakmal Post at 20-6-2011 14:01

Hehehe.. Aku cakap KL jela ek. Sbb aku xsuka baca posting2 slang Kelantan (wlaupn aku lahir kat sana) kat cari nie. So, aku rasa org lain pn xsuka slang2 ni.

Masa kat Kedah aritue bapak aku ada telepas ckp mcm nie 'Cepat Amri dtg (kan dorg smpai awal drpd ktorg). Yelah, xdak keja'. So, maknanya skrg dia xde keja la. Haritue dia cakap dia keja Pengurus kilang rempah (padahal tolong2 kawan dia ja). Tp xlama, keje pulak Sales Executive (yg jual2 buku time kite tgh mkn kat kedai). Nie skrg dh berenti xtau la dia buat apa.

Aku nie xkuasa nk repot2. Byk lg bnda lain aku nk buat. Kalau aku jahat aku bgtau je along kt mana dorg pindah. Senang je. Sbb pak aku pnah cter ada India satu keta pnah dtg usha2 umah dorg lepas dorg pindah. Agaknya dorg tue la pihak2 Along tue.

Agaknya amri ni jenis biar pae asal bergayer tu yg pi pinjam along tu... sebelah tol senawang? tau kek mano tapi tak tau namo tompek... apo namo tompek tu.. dah terkeluar slang den lak..

Agaknya amri ni jenis biar pae asal bergayer tu yg pi pinjam along tu... sebelah tol senawang? tau k ...
want2bhappy Post at 20-6-2011 14:14

Nama komersial dirahsiakan (sila google). Hehehe. Memang dia jenis belagak. Sbb tue sanggup dia dapat gaji tue mkn luar manjang. Dh tau susah, rajin2 la masak kat umah. Anak tgh mbesar, makan byk. Anak2 jarang nk merasa susu. Thats why skrg anak2 dia kerap sakit. Sorg ada jntung berlubang, sorg lelah teruk. Dok berulang alik g hspital je. Mak bapak aku xsmpai hati sbb mngenangkan anak2 dorg la. Tp beragak la jugak kan. Kalau x, smpai bila2 la Amri tue lepas tgn.

Skrg dia mesej mak aku mintk pnjam duit pn nsib baik la mak aku xbg. Nie aku baca sndiri mesej Imah tue. Dia cakap mcm nie 'Xpelah kalau kak*** xdapat tolong. Tp kak*** tlg la bgtau Amri sendiri. Sbb dia yg suruh Imah mintak.'

Ape pndapat korg?

apa kes mak ko pulak kena bagi tahu laki dia. Kedah kat mana?

Follow Us
apa kes mak ko pulak kena bagi tahu laki dia. Kedah kat mana?
rm611 Post at 20-6-2011 14:35

Umah dia area Alor Star. Xjauh dr pekan. Kmpung aku kat Sg. Petani. Mak aku kat Sberang Perai. Pkngah aku pnye knduri tue kat Kulim.

wow

pinggan tulang paOs

rasanya bini dia pun no choice trpaksa mintak tlg sbb laki dia yg soh... yg paling patut dipersalahkan ialah amri... siannya anak dia sakit rupanya.. silalah mintak mak tlg telefonkan rncangan Bersamamu tu...

rasanya bini dia pun no choice trpaksa mintak tlg sbb laki dia yg soh... yg paling patut dipersalahk ...
want2bhappy Post at 20-6-2011 14:56

Kalau masuk Bersamamu tp tgok2 laki dia gemok mcm mana? Kang 1Malaysia kutuk depa.

soh wartawan tu pijak perut laki dia... huhuhuhu

aduhh.. aku pulak stress bace cite TT ni... memang jenis tebal bekurap da muke jiran tuh... tringat jugak jiran mak aku.. jenis malas.. klo pegi umah die (tp aku x penah pegi pon) memang bau hancing je.. lantai melekit.. makan pon tiap2 ari laki yg masak.. bininye x keje pon.. dulu mase awal2 pindah sane anak2 die slalu turun mintak telur 2 biji la... beras 2 pot la.. sabun cuci kain la.. pikir jiran kan... bagi je la..

tp x lame pastuh mak aku da dpt kesan taktik die dok anta anak mintak barang dapur je... mak aku malas da nak layan... cakap xde je.. xleh nk bg muke.. silap la kene ngan mak aku.. yg aku denga skrang anak die slalu turun bawak mee/bihun yg belum masak bg kat jiran lain.. pastu dalam satu jam turun balik bawak bekas atau besen nak tapau mee yg jiran tadi masak.. cam vongok je.. punye pemalas tahap gaban... mak nye kuar lipstik nak merah jek...

tuk TT... setiap orang hati dan dugaan yg diterime lain2... jadi betabahla... eloknye ko sembur je imah ngan laki die depan org ramai... sembur je xyah tahan... org yg bekulit tebal buaya besi + kuprum mane makan saman kan... diorang takkan paham punye.. jadi sembur je bnyak kali puaskan ati ko...

hazabedah punyer citer..stresss tul baca smp katam..kalau aku kat tempat TT lamer dah perang dunia ke3 gamak nyer...sabau jer lah ngadap org yg muka tebal tahap dewa cam nie...eeeeee rasa nak soh TT tepek jer gambo amri sefamily tue kat cni...kot jumper len kali bleh tumpang sekaki kasi hamun jer...

nak gambo nak gambo .. sila pm iols TT.. memmandang kan iols minta dulu gambo tuh

Reply 194# ZabedAmin

alaa ko bygkan avvy ko tuh dah laa ..cuma rambut tuh ko imagine pendek skit ..

Reply  ZabedAmin

alaa ko bygkan avvy ko tuh dah laa ..cuma rambut tuh ko imagine pendek sk ...
blazzard Post at 20-6-2011 15:41

cerite nie dah semakin best.. tak sabar nak tunggu raya nnti.. hope si amri dgn imah jadi lah turun pi umah TT nie kan..

Reply  ZabedAmin

alaa ko bygkan avvy ko tuh dah laa ..cuma rambut tuh ko imagine pendek sk ...
blazzard Post at 20-6-2011 15:41

nak bayang kan sape ek..

sakit jiwa tol dapat jiran yg macam ni...

card_reader kan dok penang. tah2 card reader ni amri tak? kekeke
aLieNzDaToR Post at 20-6-2011 09:03 AM

kalo wa nak jadi biawak hidup macam tu bek gi kawan rapat ngan najwa muhyidin yasin je......makan tanggung, berak sendiri2 boh

Aha.. itu betul. Aku mmg xpandai luah perasaan. Kadang2 aku nk ckp lain, skali bnda lain yg kuar ...
LaksamanaSunan Post at 20-6-2011 10:14

huhu.. ramai org mcm ni. apatah lagi masa cakap tu bersulam emosi. bahasa yg keluar, campo sekali dengan bahasa bengang, hangin dan menyampah.. tu yg nampak buruk. tulis surat mmg best..kau duduk, tenang.. tulis pelan2.. sempena birthday mak ke... ucapkan selmat hari jadi. pastu mohon maaf kalau selama ni tindak tanduk kau tak senangkan hati dia..cerita betapa kau bersyukur ada mak mcm dia.. betapa ko sayang dia. betapa ko nak sgt dok kat umah ngan dia.bgtau keinginan kau nak balas jasa ibu.. pastu baru masuk part luahkan kekecewaan yg bersarang di hati. jangan kutuk2 sgt imah n laki dia tu. kau lebih kan cerita kau dahagakan hidup berkeluarga yg normal. bebas dari ajnabi bersepah2 dlm rumah. cakap je.. kau pun mahu membantu tapi jangan sampai sedara mara sendiri di nombor duakan..

bab jiran weng tu mmg takde idea la aku nak kasik.. tapi yg aku titikberatkan relationship ngan mak tu. jgn sebab mangkuk2 ni.. kite ngan mak kite plak jadi tak best.. sangat sedey. huhu