CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Mas916

MERGED : Cameron Highlands, Pahang

Close [Copy link]
aizeck posted on 17-9-2012 11:37 AM
ada contact no Tg ni ker? masa tu stay otel mana? i tak sampai lagi mossy forest ...teringin nak g ...

Dah korek2, tanya husband.. ni nama runner tu Mani (budak India ya, tapi ok sangat) 014-3462754. boleh juga tanya dia TG yg boleh bawak ke Mossy Forest.

salam..........

up kan balik thread ni.
company aku nak wat company trip ke CH 6-8 Dec ni seramai 25 org include bos2 dar Singapore Thailand dan Vietnam.
aku dh dpt 2 quotation dari strawbery park resort dan cameron highland resort.
so aku nak lagi 2 hotel/resort nak minta quotation. blh suggest mana2 tak?
lagi satu, sape2 tau travel agency yg boleh sewa bus saje tuk ambik dan hntr kami dr bangi ke CH tu.

note kaki: bos2 dari obersea ni cerewet sket. last year aku arrange tido kat regency hotel PD, ambik water challet tu, komplen tak leh tido sbb bising bunyi laut. tolong suggest hotel/resort yg best2 sket ye

eh...regency hotel lak. avillion pd laa.........

try la EQ.

nak ke cameron nov nie..ada byk x starwberry ngan bunga skrg..pasal masa pegi awal tahun aritu x byk strawberry..kalau ade pun kecik2 je..bunga pun x banyak..panas lak tu..siap berpayung lagi...huhuhu..

nak tanye,night market kt brinchang tu hari ape?atau tiap mlm ade pasar..mekasehh

Follow Us
kakiza posted on 8-10-2012 02:06 PM
nak tanye,night market kt brinchang tu hari ape?atau tiap mlm ade pasar..mekasehh

Setiap hari sabtu tapi kalau masa cuti sekolah setiap hari ada pasar malam tu, tapi kalau nak pergi seeloknya sekarang sebelum cuti sekolah sebab jammed ya amat. Aku baru saja balik dari CH sabtu lepas, jam lah juga tapi tak la seteruk masa cuti sekolah tapi sekarang ni jam di CH adalah normal kalau weekend tapi waktu cuti sekolah dah masuk tahap jam luar biasa.

myra_akira posted on 5-10-2012 10:44 AM
nak ke cameron nov nie..ada byk x starwberry ngan bunga skrg..pasal masa pegi awal tahun aritu x byk ...

Aku baru balik semalam, alhamdulillah cuaca sejuk dan sesekali hujan renyai menambah lagi kedinginan. Strawberi aku tengok banyak saja, tahun ni saja 6 kali kot aku pergi sana dan rasanya tak pernah pula strawberi atau bunga berkurang. Setiap kali mesti aku singgah pasar tani setiap ahad, aku tak suka singgah ke pasar malam sebab jam sangat lagipun aku dah pernah pergi 2-3 kali sebelum-sebelum ni  dan lain lah kalau aku menginap di bandar Brinchang sudah tentu aku ke pasar malam tu.

renee posted on 3-10-2012 02:11 PM
salam..........

up kan balik thread ni.

Walaikumsalam, susah juga kalau dapat yang cerewet sebab kebanyakkan hotel di CH ni walaupun 3-5 bintang tapi jarang ada penghawa dingin. Kalau menaki bas pula aku rasa sangatlah leceh kalau nak menginap di sekitar Tanah Rata sekiranya nak pergi ke pasar malam atau pasar tani, tapi kalau nak pergi sendiri dengan sewa teksi tu tak ada masalah. Tapi di Tanah Rata lebih aman, permai dan lebih sejuk berbanding Brinchang. Bagi aku Cameron Highland Resort nampak lebih gah sebab kedudukannya di atas bukit di tepi jalan, aku selalu nampak orang menginap kat situ semasa memandu dan memang nampak hiasan dalamannya sangat luxury dan cantik.

bestnye g cameron..mcm plan nk pg weken ni je..tp ingat day trip ngn bwk anak 3 tahun..agak2 letih tak..dl penah tdo eq, then rosa pasadena kot..hotel ni biasa je tp yg best leh jalan kaki g pasar mlm je

renee posted on 3-10-2012 02:11 PM
salam..........

up kan balik thread ni.

Equatorial x bleh ke? Tp paling atas sekali lah.... :-)
Pasal bas tu, try gi stesen bas ekpress terdekat, tanya diroang ada bas persiaran tak.

azeotrop2012 posted on 10-10-2012 03:15 PM
bestnye g cameron..mcm plan nk pg weken ni je..tp ingat day trip ngn bwk anak 3 tahun..agak2 letih t ...

Jom sebab aku pun dah plan nak ke CH sekali lagi next week, kali ni dengan family kakak aku pula dan dah siap ambil cuti isnin. Tapi kitorang tukar plan dari hari sabtu tukar ke ahad, pagi ahad bertolak jadi sempat lah bershopping kat pasar tani pagi ahad tu. Isnin tak banyak kan tempat buka?, hentam saja lah penting nak berkumpul-kumpul dengan family. Abang ipar aku dah booking apartment kat Tanah Rata, dapat tingkat 1 kira ok lah sebab dulu pernah sewa situ dan bestnya tempat sunyi dan selesa siap astro, dapur lengkap segala (owner Melayu keturunan Nik? dah lupa). Masa pergi tahun lepas anak kakak aku baru 10 bulan dan sekarang ni belum 2 tahun, insyaAllah tak ada masalah tapi masa naik kat Tapah tu lah masalah sikit sebab dia muntah.

hairul123 posted on 10-10-2012 03:39 PM
Equatorial x bleh ke? Tp paling atas sekali lah.... :-)
Pasal bas tu, try gi stesen bas ekpress t ...

Pernah tinggal di EQ dulu, stressnya sebab nak keluar tu bukan main payah sebab jammed kat Kea Farm tu. Jadinya kitorang terlonggok kat hotel je, lepas tu jalan kaki ke Kea Farm beli apa yang patut. Jam 10pm pun tak surut lagi jammednya, malam tu makan kat situ je sambil makan jagung rebus je.

dr.R posted on 11-10-2012 04:18 PM
Jom sebab aku pun dah plan nak ke CH sekali lagi next week, kali ni dengan family kakak aku pula d ...

kalu best pg ahad..mlm tu ada pasar mlm kt brinchang..mcm2 ada..best gak..lg best kalu bleh cari hotel area situ..aku penah sewa kt hote rosa pasadena..jln kaki je pg pasar mlm tu

azeotrop2012 posted on 11-10-2012 05:21 PM
kalu best pg ahad..mlm tu ada pasar mlm kt brinchang..mcm2 ada..best gak..lg best kalu bleh cari h ...

Ahad ada ke pasar malam? bukan sabtu je ke? kalau cuti sekolah memang ada hari-hari. Aku tak stay 1 hotel, aku dah pergi lebih 10 kali rasanya 2 tahun ni dan semua duduk hotel beza-beza tengok rate kat Agoda.com kecuali dengan family terpaksa sewa apartment sebab ramai kan. Hotel Rosa Pasaidina tu pun aku pernah duduk dulu, dia belakang KFC kan? masa aku duduk situ dulu siap ada percuma makan buffet steamboat tapi member aku menginap situ sekarang ni kata dah tak ada free. Aku kalau ke CH dah malas nak menginap kat Brinchang sebab sesak, sakit kepala aku jadi aku menginap kat Tanah Rata dan aku malas nak pergi pasar malam tu dah.

dr.R posted on 11-10-2012 05:26 PM
Ahad ada ke pasar malam? bukan sabtu je ke? kalau cuti sekolah memang ada hari-hari. Aku tak stay  ...

ehh silap..btoi2 mlm minggu ..oish kerap btoi..tak boring ke kerap sgt..

azeotrop2012 posted on 12-10-2012 08:43 AM
ehh silap..btoi2 mlm minggu ..oish kerap btoi..tak boring ke kerap sgt..

Mula-mula tu boring juga sebab plan nak berehat tapi jadi stress dek kesesakkan jalan kat situ, lepas tu aku tukar plan dari hari sabtu aku tukar pergi hari ahad dan balik isnin. Memang plan yang sangat berjaya lepas tu aku aman tenteram bahagia je, ahad tu aku keluar lah pagi ahad dan singgah kat pasar tani pagi ahad tu kat Brinchang dan tempat sekitar yang tak berapa nak jammed. Selalunya harga hotel hari ahad jauh lebih murah, aku 2 kali pergi Titiwangsa sebab ada free buffet steamboat untuk malam dan free buffet breakfast dengan harga bawah rm130 tak silap aku (guna Agoda). Kalau dulu aku dari USJ naik kat Simpang Pulai, sekarang ni aku lalu Tapah je sebab jimat 1 hingga 2 jam aku walaupun jalan sedikit berliku.

dr.R posted on 11-10-2012 04:18 PM
Jom sebab aku pun dah plan nak ke CH sekali lagi next week, kali ni dengan family kakak aku pula d ...

boleh bagi no fon utk apartment tu tak
sbb ingat nak bwk family nnti ke sana

rina79 posted on 12-10-2012 04:12 PM
boleh bagi no fon utk apartment tu tak
sbb ingat nak bwk family nnti ke sana

Maaf bukan keturunan Nik tapi keturunan Wan, http://www.mudah.my/Greenhill+Apartment-8420718.htm dah kalau untuk weekday murah rm200-rm250 dan kalau weekend mahal sedikit rm300. Tapi memang cukup semua, peti sejuk, sofa, astro bermacam channel, dapur gas, katil, tilam semua ada tapi family aku bawa toto sendiri. Tingkat 1 je, dah lah paling hujung dan memang suhu sentiasa sejuk. Yang baru ni abang ipar aku uruskan, tapi kalau dulu aku bayar rm200 deposit dan rm50 bayar kat tukang pegang kuncinya nanti. Owner dia rasanya pensyarah UPSI, tukang kemas dia orang Bangla dan tukang pegang kuncinya orang melayu ala-ala runner je maklumlah owner dia bukan duduk situ.

dr.R posted on 12-10-2012 05:10 PM
Maaf bukan keturunan Nik tapi keturunan Wan, http://www.mudah.my/Greenhill+Apartment-8420718.htm d ...

ok, tq for the info