CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: acika

selesa tak adik beradik ipar tinggal sekali

hi seme, assalammualaikum....BIL saya pun skrg dok dgn saya dh hampir 7 mth. Masa mula2 nk dok dulu, hubby dh bagi tau siap2 kt Mak & abah dia, yg kami kt rmh mmg x masak, selalu mkn kt rmh my mom jer (this case my MIL dh tau). Kalo cuti baru masak, itupun kalo my mom x ada. selalunya mmg dok melepak rmh my mom ajer. Nasib BIl ni jenis pandai masak. Tapi maybe dia ada cite2 kt MIl pasal i x selalu masak & selalu dok umah my mom......

tapi rasanya takde la menyusahkan saya sangat cuma kena sopan kat umah sendiri je . ...
UMMI_MAI Post at 1-6-2011 11:21

kalo ummi mmg jenis sopan, takde masalah le...yg problem kalo jenis yg "dalam rumah akulah raja"...dalaman mmg memberontak sbb takleh bebas kat rumah sendiri. lagi2 kalo bilik air kat luar bilik tido....kalo kita2 je dlm rumah, takde sape kesah kalo nak berkemban ka apa ka....tapi bila ada org laur esp. yg bukan muhrim ni, jenuh le kontrol itu ini....

lastwk blk kpg hubby, MIl bising sbb BIL dh gemok. Bising2 dpn kita, akak ipo seme ada. MIL kata " baik ddk JB, dr dok Selangor, makin gemok.Abah mrh mak sbb sokong dok selangor". Agak2 apa perasaan korang seme bila MIL korang kata mcm tu.Sdgkan ank dia yg gemok tu dok dgn kita. X bagi makan slh, bagi mkn pun slh. Saya hanya mendiamkan diri jer, sbb sedih sgt dgn perbuatan mIL tu. Sepatutnya dia kena bersyukur, dulu ank dia dok jauh kt JB, bila mrk yg sakit, kami yg dok selangor nilah yg spi dulu, yg dok jB tu, esok ptg baru spi, Kalo kami dpt call kul 1am, kul 4am dh spi kpg. Skrg ni pun, kalo dia nk suh ank dia blk, trs jer blk. 3jam dh spi umah. tu pun x bersyukur lagi.  cite kt hubby, dia kata lps ni x payah masak / belikan makanan lagi, pandai2 lah dia. My hubby pun terasa gak bila mak dia kata mcm tu. Dia direct jer nk tanya kt abah & maknya, saya kata jgn, biar kita simpan jer, lama2 hilanglah rasa sedih tu nnt.

kalo ikutkan tak best tapi tengok gak adek ipar tu cemana
kalo mertua balik, mmg SIL dok gan kitorang
walopon agak malas dan suke bangon lewat
tapi kekadang bergune gak
kalo taim malas..memang terdampar je la depan tv
nak disuruh2 slalu kang nampak cam cerewet plak
tapi kalo taim rajin..habis licin umah dia wat
kalo mak dia ada sgt laa rajen...kalo takde? kekadang je la
kalo dah malas sgt, tepakse den suh abg dia bersuare
nasib dia takot sket gan abg dia...hihi

Reply 243# WGT9503

bagi makan pon salah kaa?

Salam...

Kepada tt, banyak2 bersabar ye.
Saya pun pernah mengalami benda yang sama. Saya lagi teruk, bukan sorang malah 3 orang sekali duduk dgn saya (2 lelaki n 1 perempuan).  Tapi yang perempuan duduk dlm 6 month aje dah blah blk kampung. Yang 2 lelaki tu duduk ngan saya hampir 4 tahun. Tapi selama 4 tahun tu, ada 2 orang adik ipar saya lagi yang pernah duduk di rumah saya juga. Dua2 pun lelaki. Hubby anak sulung, ada 6 lagi adik (1 perempuan). Tapi dlm few months aje. Yang kekal 2 org tu saje.

Memang merana aku selama diorang tinggal sama. Dah lah one of them lagi tua dari aku lelaki lak tu. Memang x de privasy. Dahlah smoking dlm umah. Klu tengok tv plak dia je yang tengok aku x dapat tengok. Heiii banyak lagilah hal yang dorang buat. Karaoke kat rumah aku siap bawa kawan lelaki pun ada.

Tapi sekarang tu semua tinggal dalam lipatan sejarah. Sebab diorang dah blah balik kampung. Selama 4 tahun lebih aku memendam rasa. Mak aku jadi tempat luah perasaan. Yang aku leh buat bersabar dan berdoa. Akhirnya... sangat lega.

Follow Us
Reply 245# ruffleen

pelikkan, yg mkn tu anak dia, tekak ank dia,bkn saya yg tlg suapkannn , tapi yg disalahkan sbb dok selangor, kalo dok JB kurus beno gamaknya.....

Reply 247# WGT9503

tapi kalo anak dia kurus kang dia kata ko tak masak, tak bagi makan pulak

tak best..

Reply 248# ruffleen

macam-macam.....

Reply  ruffleen
   macam-macam.....
WGT9503 Post at 10-6-2011 15:56

kan...kalo dah tak suka atau kurang suka tu, macam2 laa yg jadi isu.....

Reply 251# ruffleen

nk kata x suka saya , rasanya dia x mcm tu. Tapi my MIL & FIL ni terlalu concern sgt dgn BIL.hubby kata dia tu ank abah & mak:re: .GEmuklah, itulah, ank x GF pun bising. Dh ank dia  xnak seme tu, nk wat mcmmana. my hubby kata, x yah masak, kalo dia nk mkn pandai2 dialah .

Ouhhh... memang tension. Mem dengan adikbadik seniri pun tak leh lama-lama, inikan pulak dengan ipar. Adik seniri syukur alhamdulillah reti jugak nak tolong basuh bilik air buang sampah. Nih yang ipar ni, hello, kotak rokok pun tinggal soh aku kutip ??!!

Last sekali, Mem mogok aje duduk dalam bilik tak keluar-keluar. Laki Mem tak leh nak kata apa lah...

Reply 1# acika

confirm x selesa....... i need privacy .susahlaa kalo ada org lain stay sekali..... nnti mcm2 masalah jadi

Reply 253# MemAluya

adik sendiri senang sket kita nak arah.....ipar2 ni payah sbb kita pun 'baru' dlm family dia....

Aku dgn mak pak selalu gak melepak lelamer kat rumah abang aku yang dah kawen , terutama skali yang dok jauh. Tapi mak pak aku memang dah pesan darik kecik kalo dok rumah orang, jangan nak jadik raja lak. Kekadang dah boring ( akak ipar aku keje, weekend leh ah diorg bawak jejalan ), aku tanyer jek akak ipar aku ade mende leh tolong ke, darik melangok jek.

sgt x selesa...tambah2 kalo adik ipar tu laki...kite ni dah la pompuan...spjg mase dok nak kena jage aurat

sgt x selesa...tambah2 kalo adik ipar tu laki...kite ni dah la pompuan...spjg mase dok nak kena jage ...
asamfy87 Post at 16-6-2011 08:59

kan...aurat satu hal, terancam pun ye jugak...setan kalo dah mencucuk bukan kira sedara dah...pastu, pandangan jiran2 pun kena diambil kira....kang jiran mereport pada pihak berkuasa, mau ada yg kena tangkap khalwat lak....

Reply 258# ruffleen

tau xpe..skrg dah la byk es adik / kakak kene rogol dgn abg ipar

ada orang cakap, jangan berkira sangat. esok lusa kalo kita dah takde, adik badik tak nak bagi anak2 kita menumpang sbb dulu kita tak bagi diorg menumpang.
well aku lebih suka kalo anak2 aku hidup berdikari. susah menumpang ni, sikit2 nak ungkit.