CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cmf_GAIA

Pengalaman TraVeL yg memorable sepanjang 2012 & impian 2013

kopokleko posted on 27-12-2012 02:09 PM
Tahun 2012 memang telah direzekikan kena posting 3 bulan di France. Alang2 dah sampai Europe, terusl ...

syok tgk korang2 pi obesi atas urusan keje...
dah sah2 tiket flight ngan accommodation takpayah nak pk.
so far nak ke mana-mana, semuanya kena balun duit poket sendiri...
dengkilaa ngan korang yg dpt tajaan...

azradiza posted on 27-12-2012 01:56 PM
aaa sebenarnye tu adelah roti kaya ... bukan burger .. kopi die mmg best .. pekat ... aku sempat b ...

daku mmg peminat tegar coffee...
harus masuk dalam plan trip 2013 nih...

biskut_lemau posted on 27-12-2012 02:31 PM
syok tgk korang2 pi obesi atas urusan keje...
dah sah2 tiket flight ngan accommodation takpayah n ...

Not really...........pegi France aje ditaja accomodation untuk 3 bulan...........Flight pegi duit sendiri sebab saya bawak family so tiket company beli kira burn sebab tak betul timing dia. Lain-lain lawatan semua pakai duit tabung ayam, tabung itik dan tabung buluh termasuk hotel, keretapi, bas dan tambang balik. Walaupun kopak kapik bila sampai Malaysia tapi puas hati....heheheheh

azradiza posted on 27-12-2012 10:00 AM
Tahun 2012 ni rezeki travel aku tak banyak ... dapat pegi 2-3 tempat jer ...

Feb 2012 - winter t ...

Komuter dah sampai Keluang eh? nak gak la pergi...dah bertahun lamanya dgr pasal tempat ni tapi tak pergi2 pun

nyesal la masa bujang2 dulu tak backpacker macam u nih..........sebab kelebihan backpackers adalah segenap ceruk sesuatu tempat tu dijelajahi, memang puas agaknya walaupun saya agak baju backpackers memang busuk abis....hahahahha

cmf_GAIA posted on 27-12-2012 02:47 PM
Komuter dah sampai Keluang eh? nak gak la pergi...dah bertahun lamanya dgr pasal tempat ni tapi ta ...

bukan komuter .... train KTMB long distance yg biase tuh .... kitorang pun naik train dari kl .. return ticket RM54 ... jadik la utk trip sengkek + santai

Follow Us
azradiza posted on 27-12-2012 03:02 PM
bukan komuter .... train KTMB long distance yg biase tuh .... kitorang pun naik train dari kl .. r ...

Bila train ni nak sampai Manjung/Lumut..............senang nak outstation KL x payah naik kereta

Kebanyakan pengalaman trip aku same ngn Melur_30.. coz kiteorang selalu travel sesame :

Jan - Feb : cambodia - vietnam (phnom penh - siem reap - hcmc - danang - hoi an)
- Paling aku x boleh nk lupe trip ni, masa kengkwan aku kena kejar dengan anjing lapo kat Angkor Watt.. hehhhee.. semua makanan yang di pegang kena campak..aku tgk dengan mata yang sayu bile anjing2 tu makan makanan kiteorang.. ye la kan.. kat Siem Reap.. mane la senang nk cari makanan halal..

April : Miri (Miri - Mulu)
-Pengalaman paling best + x best.. hhhhahhaa.. Ptng tu, tgk kelawar keluar dari gua.. teleng la jugak kepala nk mendongak.. tp, pengalaman paling best.. sebabnya, segerombolan kelawar keluar tak putus selama 5 minit.. mmg best.. Esok nye, bertolak ke Kem Pinnicles.. From Kuala litut ke Kem amik masa 3-4jam utk jalan kaki 8.5km.. makanan bawak sikit je.. last2 beli kat sane.. biskut tiger yang kat pasaraya jual RM1.50 kat sane, kiteorang kena pow sampi RM10..amik ko.. Then, aku x lepas naik pinnicles sebab aku x mampoo.. hehhhhee..

TBC - surabaya + jakarta + USS + Sipadan + Laos + Bandung Last edited by tasyha3 on 27-12-2012 05:45 PM

tasyha3 posted on 27-12-2012 03:13 PM
Kebanyakan pengalaman trip aku same ngn Melur_30.. coz kiteorang selalu travel sesame :

Jan - Feb ...

pakai seksi kot.....tu yang kena kejor

Jan - Feb ...

ciss pengalaman di kejar anjing tu jgnlah disebut...malu!!

* gambar pinnacles tu sgt mencengkam kalbu..jeles ok!! hehehe

melur_30 posted on 27-12-2012 03:42 PM
ciss pengalaman di kejar anjing tu jgnlah disebut...malu!!

* gambar pinnacles tu sgt menc ...

time ni hujan la beb.. gambo x lawa.. tu yang banyk kabus.. kalo cuaca cun.. mmg amik  gambo pun best.. ada rezeki, kite cover summit.. best jugak aku dengar.. huhuhuhu..

Jan - Feb ...

santek pic Angkor wat tu.....

pinnacle tu kat Mulu ke? nak g tengok gak lah weh.....sama mcm yg dekat China punya

Dasat weh kena kejar anjing...aku takat kena sergah jauh2 je..belom kena kejar dah cepat2 cabut tahan motor local yg lalu masa tu....

hantu kat hotel cambodia tu rupa mcm mana?

azradiza posted on 27-12-2012 03:02 PM
bukan komuter .... train KTMB long distance yg biase tuh .... kitorang pun naik train dari kl .. r ...

kalau nak brekfast sana, agak2 kol berapa kena bertolak dr KL ya?

ok. dh malas nk wat keje. opis neh sendu jer time2 ujung tahun as ramai yg cuti panjang..bajet matsalleh la kot festive season yada yada...haha meh menaip pengalaman pulak

this year..despite tak plan sangat..happen to be tahun yg agak busy berjalan compared to last year. and disebabkan semua planning less than 3 months...tadela sgt bajer pprt..banyak gakla habes.

Jan 13 - Langkawi
Sambut new year kat langkawi. naik ferry dari kuala perlis...after 16 years tak naik ferry langkawi neh. huhu. quite suprise to see that langkawi aman jer dari rombongan cik kiah time2 cuti tu..and end up agak boring sebab kat langkawi tade apa2 sambutan tahun baru. aktiviti biasa - makan2, island hopping, telaga tujuh, lepak2 pantai tanjung rhu..and shopping kat duty free.

on the way balik singgah taiping and terjah mee udang makjah kuala sepetang...mabeles..pastu sgt2 feeling drive lalu taman tasik taiping tuh. InsyaAllah..cam bole jer pegi balik for weekend trip sini. hehe

Jan13 - CNY break .. Van Java lagi!!! (Bandung)
Family trip. plan kena elok2 sebab bawak the whole family..thanks a lot pada forumers kasi tips2 etc. the good thing about this trip...cover all the sightseeing places dari tangkuban - ciwidey/kawah putih - situ patengan etc. sampai ke rumah pak udjo tengok anak2 kecil bermain angklung (sgt memorable..enjoysss).

less shopping this time. lari dari kebiasaan ..hehe. Alhamdulillah..parents n family puas ati..dpt pulak driver yg baik hati n sgt humble.

Jan-Mar ( Road to Aki Nabalu)
This year since dh naik gunung kinabalu..bersama2 kekawan telah melancarkan sesi hiking gunung datuk and nuang sebagai latihan. bolela kira sbg pengembaraan/travel kan..sebab these 2 places kategori sbg nature's nye tourism.
aku departed earlier to jesselton aka kota kinabalu sebab nk cover dulu jejalan disitu before naik kinabalu. it was late Mar12, and the de-tour which mainly island hopping...was a good trip. sempat visit gaya-street sunday market etc. cuma x smpt pegi tempat2 culture neh and also padas rafting..sbb tgh nk avoid energy/stamina/fizikal etc. dari apa2 before naik kinabalu ( tips penting neh dr core hikers kasi kat aku masa naek nuang).

the ultimate highlight would be the climb to the peak of kinabalu. 20 jam turun naek nih...adalah sgt mencabar fizikal and emosi, emosi and emosi...haha..gile emo. aku naik via mesilau and turun via timpohon...banyak menda yg aku belajar and mengajar aku masa naek gunung neh...part2 emo tu..sbb berkali2 kot patah semangat nk teruskan etc. sbb persekitaran yg x memotivasikan diri. tapi Alhamdulillah..eventhough x dpt sampai low's peak at 4095m tuh...aku managed sampai kat km 8 after sayat2 ( just after south peak)... dapatla sijil kaler utk mesilau and kinabalu peak..hehe. photography experience memang sgtla best ..berbaloi2 aku angkut dslr aku yg dekat 2kg tu + air + supplies etc. nasib baek tak bawak tripod.

May12 - (Surabaya-Turen-Batu-Bromo)
trip bersama2 teman2 ofis...arrange sama mr sam. trip yg memenat kan disebabkan half of the trip spent on the road nk gerak dari satu tempat ke tempat lain. sampai jugak kami ke masjid ajaib turen...and maghrib kat situ...balik bermalam di batu..then esoknya cover batu (coban rondo, epal, zoo)...and aku rasa impress pegi batu secret zoo neh. lepas tu begerak ke bromo..and sampai di cemoro lawang after midnight..then bangun pulak pagi around 4 utk sunrise di penanjakan. maunye tak penat... anyway.. Alhamdulillah..this time..our sunrise trip sgt mabeles..dgn cuaca yg elok etc. dapatlah lihat the epic vista of tengger caldera..naik kuda and panjang sampai ke crater bromo ..pastu cover savannah etc...

these things aku missed masa 2011 time bromo eruption tu..tengok dari jauh jer bromo..huhu. lagi pengalaman menarik masa singgah lumpur lapindo..naik ojek pegi lebih dekat  dengan pusat semburan and berbual2 dgn mangsa2 lapindo neh..kesian pulak sbb diaorngnye tuntutan tak selesai2...

tbc... Last edited by About-Jane on 28-12-2012 07:17 PM

cmf_GAIA posted on 27-12-2012 04:48 PM
kalau nak brekfast sana, agak2 kol berapa kena bertolak dr KL ya?

kitorang aritu naik train kul 11pm dari kl sentral... pastu train delay sket...sampai kluang around 5am ... kedai bukak around kul 7am

cmf_GAIA posted on 27-12-2012 04:47 PM
santek pic Angkor wat tu.....

pinnacle tu kat Mulu ke? nak g tengok gak lah weh.....sama mcm yg ...

yup.. piniccles kat mulu.. tp kalo nk tgk, kena panjat.. x jauh.. cume 2.7km je.. tp, mencanak 90 degree.. x de masa nk jalan lengang lenggok.. semuanya memanjat.. huhuhuhuhuhu.. then, naik n turun kena same day.. take about 7-8 hours for return, depend on fitness..

Hantu kat PP... rupe aku x tgk..+ die pun x menunjukkan diri.. malam yang sangat panjang bile aku tgh layan tennis (australia open) - menda tu main TV..kejap kuatkan suara.. kejap kecikkan suara.. tp, aku boleh buat pekak lagi..masa tgh solat.. boleh pulak menda tu mengilai2 jerit2 seram..tu boleh tahan lagi.. yang paling x tahan.. bile kengkawan aku semua dah lena, menda tu hempap badan aku sambil menda tu seretkan kaki yang ada rantai keliling bilik.. yang paling best, depan bilik kiteorang mmg bilik kosong terbiar.. pagi2 tu, bangun subuh terus kemas barang + cabut.. tmpt yang paling scary penah aku duduk..

About-Jane posted on 27-12-2012 05:01 PM
ok. dh malas nk wat keje. opis neh sendu jer time2 ujung tahun as ramai yg cuti panjang..bajet matsa ...

haihh...bilalah boleh buat kinabalu nih.....ko dah tawan kinabalu pasni leh cabar Rinjani la pulak kan

April 12- Umrah with the family. Seronok sbb dapat g mekah for 2nd time... walaupun rasa banyak jek dosa.. tak sangka tuhan menjemput lagi... moga dijemput lagi

early July 12 - Langkawi ..Opis tanggung.. best gak la.. first time g Langkawi ... tak pernah... masa tgok tv nak sgt rase pengalaman eagle feeding.. alhamdulillah tuhan makbulkan.. tak shopping ape pun ... not looking for something pun.. org bawak g spa... first time masuk spa ... duduk hotel mewah eastin langkawi..  semua org tanggung.. kira ok la...

midle July 12- South Thailand... g camping... but sempat la jalan2 narathiwat, hatyai, songkla.. tapi best dapat g Floating market.. i really enjoy that trip.. event balik kena marah ngan bos sebab slalu kluar... huhuhu

2013................ hurm ingat nak g istanbul...tgok cite istanbul aku datang la nie.... tapi macam tak cukup duit jek

cmf_GAIA posted on 27-12-2012 05:43 PM
haihh...bilalah boleh buat kinabalu nih.....ko dah tawan kinabalu pasni leh cabar Rinjani la pulak ...

make sure pegi masa time best.. nanti jadi macam kiteorng.. lagi sikit nk sampai puncak..kena patah balik sebab kabus tebal..
rinjani next year.. nk follow? jum!

tasyha3 posted on 27-12-2012 05:40 PM
yup.. piniccles kat mulu.. tp kalo nk tgk, kena panjat.. x jauh.. cume 2.7km je.. tp, mencanak 90  ...

hhuiiish...seram mehh....hantu kemboja ni ala2 hantu Thailand pulak...agak2 kalo omputeh dok sana kena kacau gak ke? ke hantu asia kacau asian jeh? harus buat experiment cabar western traveler dok sana eh.....

PS. korang g rinjani mac kan? takley la..dah book ke india time tu, laggipun kinabalu blom lepas lagi ni
Last edited by cmf_GAIA on 27-12-2012 05:48 PM