CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jasmine

TAEGUKGI : The Brotherhood of War - Epik Perang KOREA

Originally posted by GAIA at 30-9-2004 09:28 PM:
agak2nya kalo film ni takde JDG ngan Won Bin korang gi tengok tak ? ;)

aku rasa aku tak pegi ;) aku pegi sebab kawan2 heret aku (aku tak minat citer perang). kawan2 aku bersemangat heret aku pasal won bin dan JNG :bgrin:

cumanya beza cite perang ni ngan citer hollywood, citer hollywood banyak propaganda

ff: baru kejap tadi aku tau, wireless nt kat korea selaju 100mb. fuiooooo... kita baru 10mb je. :solute: kat goverment korea, berani buat investment. punyalah diaorg advance

Originally posted by GAIA at 30-9-2004 09:28 PM:
agak2nya kalo film ni takde JDG ngan Won Bin korang gi tengok tak ? ;)

terus terang aku tulis... TAK aku tak tgk.... aku nak tengok sbb JDG & Won Bin... depa mmg best.... dan citer pun mmg best...so tak rugilah...

VCD dah kuar tapi takde sarikata melayu @ english

dah ada dvd yg ada subtitle

erm..usha tgk kat sg wang

tapi test dulu coz aku penah beli 2 dvd takleh guna

empire of the sun ngan 2fast2furious

heh

janghyuk This user has been deleted
citer TAEGUKGI ni best giler!!!tak sangka cerita perang2 sedih plak...dah lar tgk kat wayang susah nak nangis tapi nangis gak...hehehe...sesapa yg blum tgk, baik tgk seblum menyesal......

MogiMogiMonster This user has been deleted
Sudah clear dvdnya

Dvd link right here
http://forums.shareconnector.com/viewtopic.php?t=58943

Follow Us
kat jb pun dah ade dvdnye.. ada bnyk ad on

Korean Film: Taeguki/Brotherhood

Cite ni baru jer habis tayangan kat pawagam. Mengisahkan tentang hubungan antara abang ngan adik yang dipaksa menyertai perang lawab korea utara. Aku memang syok gile and respek tengok cite ni. Dari pelakon, set, jalan cerita, realiti dia memang best...:solute::solute::solute:Tambah plak pelakon korea yang aku suka berlakon. Sape lagi kalu bukan wonbin ngan jang dong gun :hug::hug::hug:. Aku sampai nangis2 tengok...terkejut usah citerla...

Saper yang blom tengok...tengoklah..tak rugi...Cite hollywood or bollywood pon tak boleh lawan cite ni..

sg wang dah keluar dvd ni..:clap: klear version , ader subtitle english.. aku baru ajer beli.. best2..:clap: , part yg best sekali masa perang2 tu.. fuhyooo.. , pesal gambar malaysia tak boleh buat mcm nih..
yg buat aku beli cerita ni sebab won bin ajer:lol teringat masa dia main cerita friends join ventur korea japan tuh..:love:

allo..

kat alor setar dah ada kuar vcd...rompak punyer...yg ada sub la...english sub...aku dah beli dan tgk...sedey giler..nangis2 aku tgk citer nih...2nd time tgk pun still nangis..especially part kt train ngan scene last tuh...tak penah tgk movie yg sebest nih..scene perang mmg gile real...effect pun best..gile sedey la citer nih..

sedih kan???..:cry:

Taegukgi filem perang kebanggaan Asia

Oleh Akmal Abdullah

FILEM nombor satu Korea ketika ini, Taegukgi tidak menjadi sebutan ramai di Malaysia kerana publisitinya yang lemah termasuk gambar posternya yang tidak menarik. Sebab itu sambutannya di pawagam begitu sederhana sedangkan persembahan visual filem itu cukup mengagumkan dan wajar ditonton peminat filem, terutamanya mereka yang cenderung pada filem aksi atau filem perang.

Semangat cerita, dramatik dan moral dalam Taegukgi begitu baik yang boleh dianggap sebagai filem perang kebanggaan Asia. Filem itu ditayangkan di pawagam Malaysia sejak 16 September lalu. Ramai tidak tahu kehadiran filem ini dan seharusnya ia ditonton oleh rakyat Malaysia untuk melihat kesan buruk perang menyebabkan kehidupan bahagia menjadi porak peranda, kasih sayang terputus dan hubungan persaudaraan hilang dalam sekelip mata.

Taegukgi dalam bahasa Korea bermaksud 揚ersaudaraan

thanks GAiA for the post... sara memang setuju dengan pendapat penulis tu..

cerita Taegukgi ni boleh jadi cerita sepanjang zaman.. masa tengok cerita ni kita dapat lihat sendiri macam mana kejamnya sebuah peperangan...kerana sebuah peperangan sebuah keluarga yang bahagia dan hidup sederhana macam keluarga Jin Tae dan Jin Syuk boleh jadi macam tu..

dan yang paling mengharukan sara ialah pengorbanan seorang abang macam Jin Tae. walaupun dia juga sebenarnya bencikan peperangan tapi kalau hanya itu sahaja cara untuk dia menyelamatkan adiknya dia sanggup menghadapi apa jua halangan.

Kasih sayang tu yang buatkan sara terharu dan buatkan sara rasa semua orang patut tengok cerita ni di pawagam..

walaupun dah habis tarikh tayangannya.. nasib baik sara sempat tengok.

sara harap semua adik beradik.. saudara mesti jadi macam Jin TAe yang sanggup berkorban untuk melindungi orang yang paling dia sayang.. sampaikan dia kehilangan tunang dan nyawanya sendiri..

part yang paling menyedikan masa part yang terakhir sekali bila Jin Tae ingat Jin Syuk dan mati dan dia menyertai Korea Utara menjadi pengkhianat.. pas tu dia sanggup pukul adik dia sendiri... sebab masa tu yang dia ingatlah untuk balas dendam di atas "kematian" jin Syuk. tapi bila dia dah sedar... masa ni dapat lihat dari mata dia betapa sayangnya dia pada Jin Syuk..

sara harap sara ada saudara seperti itu. yangs anggup berkorban untuk saudaranya yang lain... dan sara juga sara harap sara boleh jadi macam Jin Tae..

eh korang takper saper tak tgk lagi citer nie mcm aku korang nanti bleh tgk kat tv3..pasal nanti tv3 akan tayangkan tapi tak tau bila..pada saper2 yg tak tau lagi lah..

Originally posted by c-mei at 14-10-2004 07:50 PM:
eh korang takper saper tak tgk lagi citer nie mcm aku korang nanti bleh tgk kat tv3..pasal nanti tv3 akan tayangkan tapi tak tau bila..pada saper2 yg tak tau lagi lah..

really akan di atayangkan kat tv 3..wah macam taks sabar je... kot kot raya nanati kot dia tayangkan..

suruh semua orang yang tengah menyambut raya nanti emnagis depan tv tengok Taegukgi

uiks... betul ker??
tv3 nk siarkn...

tapi besh r...
sambil nengok citer yg besh nih...
buleh ler menjamu mata tgk won bin ngan jang dong gun...
hehehhehehhe :cak:

Originally posted by c-mei at 14-10-2004 19:50:

Tapi filem yang kuat kat tv selalu kena cut walaupun takde adegan melampau. Mungkin nak budget masa dan bagi laluan pada iklan.
Apapun jasmine puas hati dapat tengok walaupun kat cd ajerk,he..he..

yup...
aku tengok cite ni lepas sahur.. lansung tak boleh nak tido..
nak abihkan gak
last-last gi opis ngantuk

bila lah vcd dia nak keluar..tak sabar sara nak tengok lagi.. tak puas tengok kat panggung..

nak juga vcd dia buat collection...

setiap kali ingat Taegukgi mesti rasa sedih...

Kat S&M kan ada..... 13.90 or 14.90 dah lupa....