CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Eisya

kECANTIKAN sELEPAS bERUMAHTANGGA

Balas #598 kumang\ catat

org yg xtau seni berkain batik tu yg kata selekeh....dulu sy duk hostel pakai kain batik dgnd baby t. kwn2 smua pakai short. dorg pksa suh sy pakai cam dorg...sy juz kata sy bhgia dgn cara sy...cuma dah kwen ni kene variasikan jenis pemakaian sbb nak attract mata hb..

tumpang lalu ek...
selama ni jadi SR gak juga...mcm syok la baca topik ni...tu yg nk nyampuk gak...

puteri biasa ada sama dgn hubby kat rumah malam2 je..siang leh katakn x pernah...x pernah sehari suntuk la..klu ada pun jap pagi je..so jarang la dpt tukar2 style baju kt rumah
mmg ada mlm je...so,pakaian rasminya mini dress bertali halus tu la..merangkap baju tidur...
hari2 mcmtu la pakaian kat sam,tukar colour je...kain batik mmg x pernah pakai.....
seluar,t shirt n kain pun x pernah..seluar lagi la xleh...me rimas....
klu nk balik kg,mula la pg shopping,seluar n baju basahan utk dipakai kt kg nanti....

tp bab2 sembur pewangi tu..wajib sentiasa la..sbb hubby pun mcmtu
cuma hubby ni..mmg x pernah berbaju kt rumah..just kain pelekat @ pki short...
mcm tu la hari2......kitaorang ada sama2 kat rumah pun mlm je.....

Originally posted by kumang at 27-4-2009 15:40

Nuha..sbnrnya kecantikan atau penampilan diri ni bkn stakat di rmh, di pejabat atau utk somi tau...kalau nuha sentiasa jaga penampilan diri org pndg pun suka tau...so di situ keyakinan diri a ...

tumpang lalu....
ye betul tuuu..setuju sgt..........
puteri klu dok kat rumah....klu x bersiap...rasa diri mcm pompuan yg x brp betul....
bengong je rasanya..........

Originally posted by 220796 at 28-4-2009 11:49
kalo udah ada anak pakai skirt/kain je dia nyusup dalam...

hhhhahha.. ni yg bahaya nih.. klau hubby nyusup masuk xpe.. klau anak yg nyusup tu yg gabra tuh.. hahhahaha.. dia duk wat eksperiment plak lam tu.. hehehe.. maybe stengah laki ni nampak pmpuan seksi pakai kain batik sbb kat part bontot tu menonjol kut.. kan dia ikat kemas n rapat.. maybe orang2 yg seksi yg jenis bontot melentik kut.. so nampak seksi la.. hahahahhaha.. ye ke???

Up balik....

Dalam kelekaan kerja, lamat tido sampai pagi...makanan pula jadi peneman
sekali timbang....arrrrggghhh berat badan meningkat...so kena lakukan sesuatu...

Jom singgah ke blog saya...jurnal diet saya dan beberapa panduan cara berdiet

www.lestary-chinta-studio.blogspot.com

pasal badan..kalo ikut jillian michaelbiggest loser tuh dia kata lame reason kata gemok by genetics...dia kata metabolism is biochemistry....which is direct influence by kita.....aku pecaya jugak la.... macam aku start jaga bila umur dah lebih 30...metabolism rate is going down....so keep exercising...and makan selaalu....tak leh banyak....kalo ikut si jillian tuh...makan every 4 hours jgn tunggu lapar....di akan naikkan metabolism kita...selalu orang fail kuruskan badan sbb tak jaga metabolism......tu lah susah nak turun.....bila turun..kena crash diet kalo tak senang naik...maknaya metablosm still rendah....

aku bab2 penampilan nih idakler masa laki aku ada jek..macam pakai body mist semua tuh otomatic lepaih mandi..mmg terus letak....kalo laki aku gi outsttion aku gi spa juga....so bagi aku utk self esteem la...so tak de la masa laki aku ada jek aku buat...

aku pon concern pasei laki aku...kalo badan dia naik..aku musti sound dia.....aku tak leh la laki perut boroi dressing tak cun.....cam tak best la kita jek lawa sorang..aku suka tengok kapel sama cantik, sama muda, sama maintain......aku tak berapa bekenan bila nampak bini bukan main vogue..laki kengkadang sedih aku tengok......macam tak best lah...

aku kalo nampak mamat bodi lawa sure aku tunjuk kat laki aku...bang tengok...macam mana org maintain badan......aku suka tengok badan laki yg maintain...sbb bagi aku laki lagi susah nak maintain badan depada pompuan.....kalo smokers yea..aku nampak ramai yg tak bape naik...tapi uurgghhhh i hate smokers!!!!

Follow Us
Originally posted by akubest at 26-5-2009 18:21
pasal badan..kalo ikut jillian michaelbiggest loser tuh dia kata lame reason kata gemok by genetics...dia kata metabolism is biochemistry....which is direct influence by kita.....aku pecaya jugak ...

best citer awak...heheheheh

eisya pun peminat the biggest loser tu...huh mmg semangat kena tinggi kan....

mmm kawan2 eisya yang pompuan mmg ada yang merokok...mmg badan slim giler tapi muka nampak tua dari usia...lagipun tak elok la smoking

Balas #604 love_ring\ catat

tu le pasal..kdg2 sy tido pakai dress paras lutut atau peha bertali halus tu anak sy yg baru umo 4 taun tu ckp "mama, p pakai sheluor...shekshi laaa...tak malu"...wakakakaka! ada ke pakai cmtu kene pakai seluar pulak kat dlm.....

Balas #606 akubest\ catat

wahh..sure u & hb sama2 cantik & hensem....

for those yg bapak tak merokok boleh le ckp "hate smokers"....sy ni ayah mmg heavy smoker, abg & adik2 lelaki pon sama....bopren dulu xde le merokok sgt kat depan kite. tp bila dah jd suami baru le tau dia heavy smoker rupenye....as wife kite juz boleh nasihat x boleh paksa dia stop terus. redo je le.....

Reply #608 220796's post

hahhahahha.. pendek kata da anak nih susah plak nak menyeksi bagai kan..
nak menyeksi jer kena lam bilik ja.. tapi malas la plak klau nak asyik tukar baju jer..
hehheheh..

Balas #610 love_ring\ catat

nak menyeksi dlm bilik pon xde maknanye...dah dia 24jam dgn kite....tido either ayah or mama kene temankan dia dlm bilik dia dulu...then tgh mlm baru msuk master bedroom. kdg2 mama or ayah yg meneman tido mati smpi pagi baru tjaga....hahaha! xpon sah set appointment nak obertaim mlm tu tgh mlm baru nak msuk master bedroom tetiba budak kecik tu ketuk pintu ckp nak tido sekali....

Reply #609 220796's post

tak de lawo cam stunning orang sampei tengok 2 kali macam tuh......just nampak muda skett kot dari usia sbb jaga jugakla bentuk badan......tapi idakler cam kapel artis lawo giiler tuh...kitaorang pon dressing simple juga.....sangat over kang nampak tua juga....

yup!!! aku di besarkan dalam family yang tal smoke...so masa dating ngan bf ( hb skang nih) he was a heavy smokers...8 years smoke daris ekolah lagik.....tapi haku mmg tak leh ahh bau2 rokok...aku boleh pening.....makan pon tak lalu etc...so everytime dating, dia bukan saja tak leh merokok, baju kena set baru semua and poser rokok beberapa jam sebelumnya...sbb aku bau napas orang merokok pon tak leh..masa becakap boleh bau kan..so depada situlah..dia tau aku allergic ngan smokers...so sikit2 dia benti....so alhamdulillah.....dah lebih 12 tahun kenal and 8 tahun kawen aku tanah tengok dia merokok depan aku lagik.....mmg dah quit smoke.....so aku hidup on air....on air....!!!aku rasa mak bapak dia pon tumpang bangga ngan aku sbb kawan ngan aku anak derang dah tak smoke lagik....sebelum tuh adik2 dia kata...abah dia dah tak leh nak kata apa....kalo marah...dia gi merokok dalam toilet!!!

Reply #610 love_ring's post

aku ingat ko kena beli rope la kot....aku ok lagik dressing cam tuh...habih2 anak kata mummy seksi...tapi idakler dia suh tuko baju...anak2 aku pompuan.....so ok lagik...kalo dapat anak laki ...harus aku pon kena pakai rope juga...

Balas #612 akubest\ catat

klu bapak kite sndiri merokok tak boleh nak kata ape dah....we will get used to it. cumanye hb xkan merokok kat dlm bedroom & hall...klu nak merokok kat pintu dapur or balkoni....

Balas #613 akubest\ catat

ala, anak sy bukan dah remaja pon..baru nak msuk 4 taun okt nnti.....

Reply #614 220796's post

ha ah...macam ko dah ada pengalaman bapak....terdapat pulak hb smoker...kesian juga sepanjang hidup jadik passive smokers....aku rasa kena usaha stop juga...bukan apa...untuk anak2....kalo ko ada anak pompuan, tendency utk dapat laki smokers tinggi juga...sbb macam ko tak kisah kan...so nanti dia pon tak kisah...kalo dapat anak laki lagikla...dia akan rasa tak bersalah kalo merokok sbb bapak pon merokok....aku pon sellau tarbiahkan pada laki aku...pada aku rokok nih mmg haram la.....tapi bab nih sensitif.....tapi laki aku kata muftiselangor pon dah haramkan rokok, cuma tak wartakan jek....sebab kalau wartakan kerajaan tak dapat pulok tax company rokok...macam2....tapi kat saudi memang dah haram rokok...kira kalo ko merokok boleh kena tangkap kekdahnya....

aku rasa demi kesihatan dan kecantikan, dan juga menjaga keturunan...apa kata ko jugak tarbiahkan laki ko tuh....tapi sebenonye utk quit smokers pre requsite dia , dia kena benti utk diri dia...bukan utk orang lain.....tuh la susah...tak pe...usaha dengan doa insyaAllh bverjaya...all the best to you...

Balas #616 akubest\ catat

aku rase aku dah tarbiah kat dia sejak 9 taun bercinta & 5 taun kwen....x jadi ape pon....untung le sape2 yg dpt hb yg boleh dgr kata.....

Reply #613 akubest's post

hehhehe.. me xde anak lagi.. baru duk imagine klau da anak suma.. la ni free je..
x pakai apa pun xper.. hehehhehehe..

Balas #616 akubest\ catat

for me rasenye xde wife yg tak kisah hb dia smoker....tp dh nasihat x dgr jugak xkan nak mintak cerai kot?

Reply #617 220796's post

ha ah la sis.. untung saper yg dapat hubby dengar kata kita.. hehhehe..
seb baik my hubby x merokok.. klau tak... huhuhu.. me pun xleh tahan dengan asap rokok..

Klau terbau jer mesti sesak nafas.. same with my hubby.. sebab tu dia pun x merokok.. hehehehe..