CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Uncle_K

Bisnes Nasik Lemak... Luar Biasa Pendapatannya..

Originally posted by rarahim at 10-10-2006 11:40 AM

Ooo cina ke? wife aku pernah beli utk anak aku..tapi die tak suka..die kata "kacang die masam"..hahaha :nerd:

ha.. yg tu lah.. ekceli kalau tgk budak yg berniaga ni jenis2 indon ke, sarawakian ke, sabahabahn ke.. kena hati2..

kenapa plak dah... perkauman plak ke?...

dotwimpu This user has been deleted
I think bukan perkauman... cuma kena take extra precaution. Indon ni tengok muka sama je... agama apa pun kita tak tau. Yg pakai songkok pun ada yg bukan Islam. As for sabahan and sarawakian ni... kekadang nampak cam cina... tapi bukan cina and Islam. Kekadang pulak nampak macam melayu... rupanya Iban and Kristian. Maybe sebab tu kita kena beware kut.

sinar.. bukan perkauman, tapi mcm yg dotwimpu jelaskan.. especially indon.. kita tak tau agama dia.. and walau pun islam, selalu diorang ni terdesak dan sanggup melakukannya..   yg sabahan or sarawakian.. sebab kita tak tau agama mereka.. rupa semua mcm melayu je..

devilzan This user has been deleted
Originally posted by Uncle_K at 6/10/06 17:29
Aku taruk... kacang 10 bijik... timun 2 potong... telur rebus separuh.. ikan bilis goreng.. ikan bilis sambal tumis...

Sekarang nh sempat buat nasik lemak sambal udang, kerang dan sotong.. insya ...

Nak bes lagi buat gulai telur ke ayam ke...di sira dengan serunding daging or ayam atas semua nasi lemak perghhhh...:

Originally posted by devilzan at 30-10-2006 12:10 PM

Nak bes lagi buat gulai telur ke ayam ke...di sira dengan serunding daging or ayam atas semua nasi lemak perghhhh...:

serunding daging amik ngan aku... hehehe.. mmg best tu.. aku nak tolak murah2... kekeke

Follow Us
ada penah terbaca kat mana tah, dah lupa lama dulu. kat area mana pun dah lupa, may be kat kl, ada satu tempat tu jual nasi lemak, indon la, dia pakai anak tudung masa jual tu. so ada la sorang ni dia suka gi beli sarapan  kat tempat indon ni, lauk utk nasi lemak dia ni banyak choice, mcm2 ada, daging ikan telor ayam. masa di tengah nak ambik lauk pauk tu, tiba2 datang sorang amoi nak beli nasi lemak juga, dia tanya rendang tu daging apa....tup tup..si indon ni kata "rendang b*bi"...terkejut la kawan ni...dia marah la, apasal jual benda haram tu, dia kata dia bukan islam dan dia pakai anak tudung tu hanya kerana tak nak rambut masuk dalam makanan je...

very misleading kan? ngeri tau...sekarang ni aku kalau  nak beli nasi lemak ke apa2 makanan...aku mesti cek dulu, kalau indon, memang aku tinggal, aku mesti nak cari melayu jugak...tak kira...

Originally posted by batricia at 30-10-2006 05:57 PM
ada penah terbaca kat mana tah, dah lupa lama dulu. kat area mana pun dah lupa, may be kat kl, ada satu tempat tu jual nasi lemak, indon la, dia pakai anak tudung masa jual tu. so ada la sorang ni  

very misleading kan? ngeri tau...sekarang ni aku kalau  nak beli nasi lemak ke apa2 makanan...aku mesti cek dulu, kalau indon, memang aku tinggal, aku mesti nak cari melayu jugak...tak kira......

fuh betul ke nih?.... nanti naya kat indon lain ( muslim ) terpalit sama

bagi saya, nasi lemak mak saya la yg sedap.
nasi lemak hanya akan sedap, kalau sambal die sedap.
lagi satu, nasi mesti tak ketul2. mcm guna beras siam tu. tak lalu tekak saya nak makan. kalau boleh, pakai beras murah2 jerk, yg boleh kepal2kan nasi tu.
wow..mmg best. kalau sape yg meniaga nasi lemak dengan saya mmg untung, sbb saya mmg takkan mintak kacang. cukup pantang tengok kacang dlm nasi lemak.

saya juga punye impian nak bukak cafe ala2 starbucks, tapi jual nasi lemak.

Originally posted by meow_tompok at 1-11-2006 12:14 PM
lagi satu, nasi mesti tak ketul2. mcm guna beras siam tu. tak lalu tekak saya nak makan. kalau b ...

camne nak buat sambal jadi sedap..apa rahsia dan resepi..
tanya la mak meow dan tepek sini apa cara dan gerangan sambal jadi sedap

try n error... nanti jumpa lah kesedapanya....

Originally posted by meow_tompok at 1-11-2006 12:14
lagi satu, nasi mesti tak ketul2. mcm guna beras siam tu. tak lalu tekak saya nak makan. kalau b ...

pantang tengok kacang?..alergi ker?

saya pun baru cadang2 ngan wife nak buat bisnes nasik lemak & nasi dagang....nasi dagang mmg dah expert buat tapi nasik lemak tu nampaknyer kena lah my wife berguru ngan mak saya...Insya allah klu plan saya jadi utk bukak bisnes sik lemak ni nak ikut cam uncle k....gi promote kat opis2 yg ada kat temerloh ni....great idea sebenarnya tu....x tpikir pun sebelum ni nak buat promotion cam uncle buat....hopefully menjadik.....

Saper2 yg nak order nasik dagang pure terengganu utk hidangan sebarang jamuan/open house leh order ngan saya....temerloh-kl-temerloh & area2 sekitar leh order....

jumaat lepas buat open house....Alhamdullilah ramai yg puji nasi dagang my wife buat mmg sedap....rempah ratus mmg import dr terengganu.

Originally posted by klasika at 1-11-2006 04:30 PM
saya pun baru cadang2 ngan wife nak buat bisnes nasik lemak & nasi dagang....nasi dagang mmg dah expert buat tapi nasik lemak tu nampaknyer kena lah my wife berguru ngan mak saya...Insya allah  ...

Temerloh..Jauh jugak, ada delivery ke?

Nasi dagang Trg berapa per head?

Originally posted by meow_tompok at 1-11-2006 12:14 PM

Ooo...ade jugak yg mcm gitu yer? saya pulak cukup tak minat kalau beras tu lembik sangat terpenyek2 sebb nanti sambal tak dapat digaul rata... :nerd:

Originally posted by kirawang at 1-11-2006 04:43 PM

Temerloh..Jauh jugak, ada delivery ke?

Nasi dagang Trg berapa per head?

xder kira per head....kira gantang....1 gantang leh makan dlm 40 org...biasa nya saya caj dlm rm120....klu kl boleh antar tapi ada surcaj lah rm50...hehehehe

Aku tengok di KL ni nasi dagang ala kelantan memang banyak..dan yg best2 pon ade..tapi nasi dagang terengganu ni mmg sukar nak dicari... kalau sesaper yg ade kebolehkan tu bukak satu kedai nasi dagang trg mesti meletup... paling kurang pon tiap2 hujung minggu aku akan pergi letup kan..heheeh..

Originally posted by rarahim at 1-11-2006 05:12 PM
Aku tengok di KL ni nasi dagang ala kelantan memang banyak..dan yg best2 pon ade..tapi nasi dagang terengganu ni mmg sukar nak dicari... kalau sesaper yg ade kebolehkan tu bukak satu kedai nasi dag ...

x silap klu nasi dagang yg biasa makan kat kl tu pakai rempah kari biasa....lain sgt rasa dia....yg terengganu ni mmg ada rempah khas utk nasi dagang jer....my wife pun order dr mak dia rempah tu....mmg lain sgt rasa dia....resepi pun mak mentua saya belajar dr pembuat nasi dagang tkenal dr seberang takir....org terengganu maybe tau nasi dagang seberang takir ni....

Saya tak biase area seberang takir.. sy memang turun-temurun beli nasi dagang yg RM45 tu tapi semenjak dulu lagi sebelum timbul isu RM45 tu pon... pas tu yg sedap lagi di Ladang bawah pokok tua tapi sy ingat dah tak de.. lagi skrang ni satu lagi yg favourite di kedai kat tepi pantai tu...Kak Yah ke ape name...mmg lazat..bak kate iklan dalam radio tu..."memang powerrrrrrrrrrrrrrrr" :nerd:

hahaha rahim. kansel la buat niaga kebab ko tuh. buat la niaga nasik dagang.
ko kan org ganu. kebab dah ramai org buat. nasia dagang jarang. kalo ko buat aku akan beli kat ko tiap2 minggu.