CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kakasotong

[Edisi Tahniah] Update: Marion Caunter selamat melahirkan baby boy #170

cmf_blingblings replied at 30-3-2015 12:55 PM
Aku sesungguhnya tak faham dgn tulisan-tulisan di sini yg bilamana kawan tu preggy lagi sbb nak anak ...

Komen plg bagus Setakat Ini

X abis2 lagi kakak2 sendu meratib jaki ke marion

wanitajelita replied at 30-3-2015 06:12 PM
korang yg tak paham pasal pembahagian reta dlm islam pastu nak tunjuk pandai... baca balik posting ...

Alhamdulillah ko pandai. Tp perlu ke nk bodohkan org? Sila Bawak2 beristighfar.

Lavender_Violet replied at 30-3-2015 03:08 PM
Tapi aku pernah dengar kuliah yg kata kita orang Islam tak boleh buat wasiat
Orang Islam guna far ...

setat setut setat setot,setat lebong, anak mughid mangkok.

eyansss replied at 30-3-2015 04:44 PM
mana ada kita takleh buat wasiat... kita disarankan buat wasiat sebab zaman skang ni orang anggap  ...

kena tau jugak..make sure harta yg nak dihibbahkan tu bebas hutang
nk hadiahkan rumah,pastikan dh habis bayar..
hibbah ni pon x semua..xsilap aku insuran xleh hibbah kot..

naina replied at 1-4-2015 09:23 PM
kena tau jugak..make sure harta yg nak dihibbahkan tu bebas hutang
nk hadiahkan rumah,pastikan dh ...

betul... hibah kena bebas hutang... rumah lama takleh sebab takde MRTA... rumah baru takde masalah sebab once kita mati, insurance akan cover baki loan rumah... kereta takleh selagi ada hutang... insurance nyawa boleh... ada ruang pewaris (macam epf)...

Follow Us
eyansss replied at 1-4-2015 09:29 PM
betul... hibah kena bebas hutang... rumah lama takleh sebab takde MRTA... rumah baru takde masalah ...

insuran boleh eh..
cmne plak kwsp?
aku confius salah satu yg mana xleh hibbah

naina replied at 1-4-2015 09:33 PM
insuran boleh eh..
cmne plak kwsp?
aku confius salah satu yg mana xleh hibbah

kwsp and insurance ada nomination part...  ko letak la nama nominee dan percentage yang ko nak kasik...  boleh letak banyak nama...

tapi, hibah takleh lebih daripada 2/3 harta yea...  sebab 1/3 tu memang kena faraidkan...  kalo semua ko hibahkan, waris contest, wasiat tu boleh ditolak...  kalo ko tinggalkan 1/3 untuk faraid, pastu dalam ruangan hibah ko bagitau reason kenapa ko hibah, waris takleh contest...

cam aku, harta2 aku dah aku hibahkan kat anak angkat aku...  kat situ aku tulis la sebab untuk melindungi anak aku...  nanti aku mati camne lak ngan nasib dia... dia bukannya pewaris faraid...  dan aku tulis sape pemegang amanah harta anak aku tu... untuk uruskan sblom anak aku 18 tahun (kalo aku mati sblom)...  saksi2 dalam wasiat tu selain lawyer adalah suami, parents aku, adek beradek aku...

lawyer aku cakap, pemilihan saksi adalah sangat2 penting dalam hibah ni...  cari yang jujur dan takkan simpan kebenaran...  cari la lebih dari dua orang untuk selamat...

eyansss replied at 1-4-2015 09:40 PM
kwsp and insurance ada nomination part...  ko letak la nama nominee dan percentage yang ko nak kas ...

ohh gitu.tq uols atas pencerahan
iols pon baru paham pasal faraid hibbah ni
lepas kes harta pembantu juruterbang mh17
mmg kena faham betol2 klu x naya jer kita ni

cmf_blingblings replied at 30-3-2015 12:55 PM
Aku sesungguhnya tak faham dgn tulisan-tulisan di sini yg bilamana kawan tu preggy lagi sbb nak anak ...

Biasalah tu sis
Ummah2 akak2 muka berkerak dan berminyak ni dengki x abih2 dgn MC
mcm la kalo nasa tak kawen dgn MC, nasa akan pilih diorg
Ummah2 ni kan bajet2 syumul suci holier than thou bak kata omputeh

Edited by eyansss at 1-4-2015 11:57 PM
naina replied at 1-4-2015 11:10 PM
ohh gitu.tq uols atas pencerahan
iols pon baru paham pasal faraid hibbah ni
lepas kes harta pemb ...

small matter...  selagi boleh membantu...

actually, pada sesiapa yang hanya punya anak perempuan sahaja, dan adik beradik suami terang2 mau merembat harta menda atas alasan faraid, kita boleh kemukakan bantahan kat mahkamah syariah...  again, kena ada bukti yang kukuh untuk sokong reason kita...  

ramai orang ingat, once dapat harta pusaka, boleh terus berlililla...  ada sebab islam lebihkan anak lelakidari anak perempuan, ibu dapat kurang daripada balu, adik beradik lelaki simati dapat harta kalo simati takde anak lelaki...  ini adalah untuk melaksanakan tanggungjawab membela...  bukan berbelanja ikut suka...

bila adik beradik perempuan tiada abang atau adik lelaki, disitulah tanggungjawab pakcik2 membela mereka...  sebab tu mereka ada bahagian...
kalo ada adikberadik lelaki, mereka dapat lebih sebab mereka la yang perlu menanggung ibu dan adik beradik perempuan...

tapi ramai yang buat2 tak nampak tentang ni...

aku penah tengok satu kes, si ayah dapat gugurkan hak menantu sebab terang2 menantu kaki dadah n asal dapat duit tros dia perabihkan...  si ayah mohon agar bahagian tu diserahkan pada cucu2 terus dan dibawah jagaan dia...  hakim gugurkan hak...  pastu menantu salam mertua n mintak maaf sebab masih jadik taik dadah...  dan jangan lupa satu kes suami dituduh membunuh isteri, mahkamah syariah gugurkan hak dia dalam faraid atas alasan mempercepatkan kematian untuk mendapatkan harta...  dia fikir elok keluar penjara dapat la berlililala dengan harta arwah isteri...

ai baca perdebatan korang sambil sapu minyak cap kapak kat lutut ai yg lebam2 nih

wanitajelita replied at 30-3-2015 06:53 AM
Bodoh la korang ni. Ko ingat bila ada hibah tu selamat 100% ke? Ni mesti blaja agama x habis.

Hib ...

Mak aih hebat nya bahasa.

Edited by gucci_advocate at 2-4-2015 08:29 AM

Ramai orang cepat assume yang orang mengkritik MC tu sebab dengki Boleh jadi fitnah tau.

Ramai lagi orang yang kaya raya yang disupport and disajungi orang kita...MC kena reflect jugak lah kalau cara dia portray herself tu yang membuat orang tak suka dengan dia. (kalau dia nak reflect lah)
Aku suka posting MC yang more down-to-earth: ada gambar dia upload yang dia makan McDs dalam kereta and ada gambar dia upload yang dia selamba makan nasi lemak kat stall biasa. Walaupun makan nasi lemak biasa, tetap nampak classy Itu caranya untuk jadi more likeable   Sekadar kongsi my two cents' worth

Adik bradik aku plak semua pakat bersalin anak sulung baby boy..akak sulung aku lg la..anak 5 org,4 org lelaki sorang pompuan..aku pun bru bersalin ni baby boy jugak...masa mak aku dlu bersalin setahun sorang dr akak2 aku dr yg sulung smpai yg no 5 semua ank pompuan..anak yg ke 6  baru dpt anak lelaki..punya seronok ayah aku bila dpt anak lelaki..hihihi..tp bila dapat cucu tgk la berderet cucu lelaki.. terbalik la pulak kn..Allah tu tahu tahu apa yg dia dh tetap kan..

mestilah nk kena ade anak lelaki uolssss

rimau_belang replied at 2-4-2015 02:53 PM
mestilah nk kena ade anak lelaki uolssss

Tumpang tepekk

dah voley tuka edisi tahniah dah ni...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Aku doakan biar suami dia kawin lain carila melayu .. islam leh kawin empat

Gambar xkan menipu. Lgpun dah ada sumber mengiyakan berita ni. Tahniah marion n nasa!!!!

Meols percaya marion preggy sbb marion xkan sesaja nak tayang perut kan. Kalo sbb buncit mestila marion dah cover perut tu awal2. Lgpun marion ni mmg jenis jaga badan

Baideway, TQ chuols tolong tepekkan gambar marion

Zmn moden ni penting ke nak boys2 ni.. Xkan x ketepikan mana2 yg patut... Takkan takut kot ikut faraid.. Mesti otak cina dia jauh ke depan bab2 reta n duit ni...