CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jerambatu

Style Melancung

biasanyer kalu travel aku akan buat activity2 berikut:

1. Walking tour
2. Bicycle tour
3. Cable car ride
4. Try local food, kalu halal...
5. Lepak kat home grown coffee shop....esp yg tepi2 jalan...do ppl watching
6. Naik public transport
7. Ghost tour - baru try sekali....next time akan cuba tempat lain plak
8. Private local guide....baru try skali...mcm ok, but not sure if want to try next time....
9. Naik cruise boat
10. Tgk local show
11. Visit stadium bola
12. Visit museum yg pelik2 kalu ada
13. Jalan2 kat shopping street

aku pernah naik cable car kat everland seoul...
takde lah tinggi mana...
tapi angin yang sejuk menyapa kulit membuatkan aku jadi seram sejuk...

Aku klu melancung samada sendiri atau with my wife, kami akan:

1. Walking tour. We can walk for hours. Along the way, kami akan stop lepak minum atau tengok gelagat org lalu lalang
2. Nature. Kami akan cari taman bunga/park/garden/temapt2 nature yg menghasilkan sesuatu menakjubkan dgn natural mcm Buried Village kat NZ, Glenorchy/Mt Cook
3. Tempat ada binatang mcm zoo atau open air punya animal sanctuary.
4. Places of interest yg ada history value
5. Naik bus turun bus, naik train turun train. Standardlah klu kita naik public transportation.
6. Try local food (yg halal atau seafood mcm kat Jepun dgn Korea. Kerja kita org mkn saja. Tak abis2 mengunyah)
7. Tgk theatre/musical tempatan.
8. Museums

aku ska try local food..of cos yg boleh makan..rugi bila ada yg sanggup bw tong nasi suma pi travel..nk jimat punya psl..tp x best tk dpt feel dok sana betol2

af_1993 posted on 2-6-2014 06:13 AM
aku ska try local food..of cos yg boleh makan..rugi bila ada yg sanggup bw tong nasi suma pi travel. ...

sama...
tak pernah bawak makanan.. local foodslah namapaun travel..

kami lebih pada peoples watching mostly, museum tak pegi, kekadang
tempat menarik pun tidak pegi sekadar tenguk dengan bas hop off camtu aje.

kami lebih suka pegi pasar dari pegi museum..

kat tokyo bebaru ni kami cuma pegi tower tenguk tokyo dari atas, itu aje
selebihnya merayap tiap tempat, pegi pasar makan sushi, peoples watching dan merayap
entah ke mana mana....

tapi pegi jugaklah aktiviti cam masa kat rusia kami pegi snowboarding kat sochi,
heli tenguk niagara fall, whales watching etc

me travelling with kids...
nak tak nak kena bawa bekal mkn so that pagi2 mrk dah kenyang....
bila dah t/hari xdelah rush sangat nak cari local foods...
well..time is so precious...

Follow Us
af_1993 posted on 2-6-2014 07:13 PM
aku ska try local food..of cos yg boleh makan..rugi bila ada yg sanggup bw tong nasi suma pi travel. ...

Biasa yg bawa tong periuk nasi ni ada anak. Tp klu org mcm aku dgn wife, gamble je. Travel light. Tak kuasa naik turun bus/train heret beg berat

Peterpan17 posted on 3-6-2014 09:40 AM
Biasa yg bawa tong periuk nasi ni ada anak. Tp klu org mcm aku dgn wife, gamble je. Travel light.  ...

Betul tu Peterpan, yg ada anak mestilah bawak mknan dari msia. Takut selera dia org tak boleh pi dgn mkn kat sana...
Tapi saya tak pernahlah bawak tong periuk nasi...hahaha
Cuma bawak yg instant & mudah utk masak je...

ApaiSigat posted on 3-6-2014 09:52 AM
Betul tu Peterpan, yg ada anak mestilah bawak mknan dari msia. Takut selera dia org tak boleh pi d ...

agreed jugak....kalu travel dgn budak2 kena lah bawa perkakas nak masak....

Kami (berdua)yang bawa periuk nasi dan beras dan maggi dan rendang bukan nak jimat kos.
Perkara utama adalah mendapat makanan Halalan toyyiban.
Pi melancung neraga islam tiada hal, pi negara orang kafir yang payah.

transporter posted on 3-6-2014 10:03 AM
Kami (berdua)yang bawa periuk nasi dan beras dan maggi dan rendang bukan nak jimat kos.
Perkara uta ...

Bagi saya pegi negara bukan islam ni bukanlah susah nak cari mknan halal. Saya selalunya cari ikan & telur je...
Tapi kalau anak saya mesti ada kicap, baru dia selera nak makan. Tulahlah kalau travel obersi ni kadang2 bawak kicap...

ApaiSigat posted on 3-6-2014 10:12 AM
Bagi saya pegi negara bukan islam ni bukanlah susah nak cari mknan halal. Saya selalunya cari ikan ...

Aku setuju. Makanan halal tu tak semestinya ayam daging. Ikan dan sayur pun ok asalkan jgn ada menu babi dlm restoran tu. Time aku kat jepun, aku mkn apa benda tu aku dah lupa. Kedai tu hanya ada menu ayam, sotong, udang. Babi takde. Daging pun takde. So kita blh assure yg periuk belanga mmg tak bercampur dgn babi. Kami order menu sotong dan udang campur sayur. Aku lupa nama makanan tu. Tp rupa dia mcm mee halus. Dimasak atas dapur hot plate gitu.

transporter posted on 3-6-2014 10:03 AM
Perkara uta ...

Aku bawa Maggie dan canned food bergantung pd days kami spend diluar negara. Time kat jepun aku 3 minggu aku bawa 2 dozen Maggie dan 5 canned food. Tp itu pun tak abis. hehehehe!! Kami suka sgt mkn makanan jepun. Tak pandang lgsg Maggie dgn canned food. Last2 terpaksa abiskan juga beberapa ari before blk KL psl tak nak heret beg berat

Kami beli instant nasi dan mkn dgn lauk canned food yg dipanaskan.

ApaiSigat posted on 3-6-2014 09:52 AM
Betul tu Peterpan, yg ada anak mestilah bawak mknan dari msia. Takut selera dia org tak boleh pi d ...

ko jgn. Time aku kat Osaka tu, aku terserempak dgn org Msia yg bawa lesung batu dgn periuk kecik. kekekekeke!!

Peterpan17 posted on 3-6-2014 11:03 AM
ko jgn. Time aku kat Osaka tu, aku terserempak dgn org Msia yg bawa lesung batu dgn periuk kecik.  ...

haha peter....bawa lesung batu tu memang over....kan ada sambal belacan instant punya....yg adabi tu....

midori888 posted on 3-6-2014 11:08 AM
haha peter....bawa lesung batu tu memang over....kan ada sambal belacan instant punya....yg adab ...

Aku budget mgkn durang ni tak pernah pegi luarnegara. Mgkn agak was was ke apa. Aku pun tak pasti. Cuma aku pelik tgk beg durang punyalah byk tp durang cuma berempat. So bini aku tegur, nape beg byk sgt sedangkan durang cuma 5 hari kat Osaka. Tu yg terkeluar psl lesung batu

Peterpan17 posted on 3-6-2014 11:14 AM
Aku budget mgkn durang ni tak pernah pegi luarnegara. Mgkn agak was was ke apa. Aku pun tak pasti. ...

nanti dah lama travel, pandai lah diorg budget barang2 yg nak di bawa....

midori888 posted on 3-6-2014 11:25 AM
nanti dah lama travel, pandai lah diorg budget barang2 yg nak di bawa....

iyalah kot. dulu masa aku first belajar back pack travelling ni, aku byk membaca & refer kpd org2 yg dah biasa travelling. Pastu aku msk industry pelancongan. Lbh senang access information. Tp dgn adanya internet lg senanglah kerja mencar information. so dah tau apa nak dibawa dan apa yg tak perlu diangkut dsbnya.

Peterpan17 posted on 3-6-2014 11:31 AM
iyalah kot. dulu masa aku first belajar back pack travelling ni, aku byk membaca & refer kpd org2  ...

aku masa start travel dulu in the early 2000 takde plak terfikir psl bagpacking nie....masa tu boss lama transfer to Japan, my fav country that time....dia invite aku dtg sana....smp sana, dia kasi aku hp dan train map....pastu suggest kan how to go to the places and asked me to call him if I'm lost.....dgn map tu lah merata2 aku pergi kat japan...apartment dia kat yokohama...kalu dah gelap pastu dia tgk aku belum balik lagi, dia call....

Dia pun jenis suka travel jugak....dah merata2 tempat dia pergi....time kerja kat asia nie....merayap kat asia....time kerja jepun merayap satu jepun...time kerja kat Canada....am sure dia merayap satu Canada...he was a President of a Canadian company for awhile...

Thanks to him psl ajar aku,  to love travelling.....

midori888 posted on 3-6-2014 11:56 AM
aku masa start travel dulu in the early 2000 takde plak terfikir psl bagpacking nie....masa tu b ...

Wah!! Bagusnya boss ko. Sporting gila.

Suma org at one point in their life akan terkena travel  bug. Bila dan dimana saja kita tak tau.