CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 20889|Reply: 89

tolong bagi pendapat,saya ade masalah kewangan..

Hai first time ni post thread..maaf kan saye ye kalau ade yg salah/silap..saye baru je join forum ni..selalu bace je hihii..

ok macam ni.. family kat kampung ade masalah kewangan,actly ayah yang ade masalah kewangan so die xde jalan lain, die fikir nak  nak jual rumah untuk cover hutang2 tu..mak pulak sgt la sedih sebab tu rumah die, and dah banyak die melabur untuk cantik kan rumah tu..adik2 pun confirm la membantah tapi saya redha je kalau dah xde rezeki nak dduk rumah tu lagi..mungkin saye x terasa sangat sebab saye kerja and dduk di KL.. mak saya punya birthday 26mac ni nnti..saye ade tnye die nak hadiah ape, then die ckp "mama nak rumah ni je.." sedih nye hati dengar..

so dpendek kan cerita saya dah try loan sana sini dengan mcm2 bank tp semua x lepas.. gaji saya bersih 2k, tp atas nama saya ade 2 kereta, 2 kredit card (satu dh habis bayar) and ade 1 personal loan.. mungkin memang susah la nak buat loan sebab gaji 2k je tp banyak commitment nak kena bayar..saya dah habis ikhtiar dah..then bukak2 forum cari ni ade ternampak tawaran untuk buat loan bagi blacklist..so saya try contact org tu..

setelah perbincangan melalui fon, encik ni cakap saya boleh buat loan melalui koperasi bank persatuan.. sebab saya x blacklist cuma nama saya dh bnyak commitment.. so saya nak tanya, ade x sesiapa yang pernah buat loan melalui cara ni and boleh tak tolong cerita kan lebih details kalau ade keburukan ke..encik tu dia ade cerita la dengan saye tntang byaran n % smua cuma saya rasa macam x logik pulak sebab senang sangat nak dpt pinjaman hingga 90k..and bayran balik pulak murah je 500 lebih je sebulan..

harap anda2 semua boleh bg pendapat/nasihat sebab saya memang kurang arif tentang hal ni..thank you..

sian kt awak....

saya pernah hadapi situasi mcm tu jugak sblm ni......

ayah awak hutang apa sampai nak gadai rumah?

banyak sangat la kak tipah..
ayah saye ni salesman kereta..gaji basic memang skit, kalau ade org jual kereta baru la dpt commission kan..tu la smpai berhutang sane sini..die hutang dengan uncle saye je pun dh 12k, uncle saye ni dah mcm along hari2 mintak duit kat ayah.. rumah tu kalau x jual pun rase nye x lame lagi kene lelong dengan bank sebab dah tertunggak banyak..

kalau lah saya boleh tolong diorang..tu je yg saye nak sekarang ni..

saya dah habis ikhtiar dah..then bukak2 forum cari ni ade ternampak tawaran untuk buat loan bagi blacklist..so saya try contact org tu..

Tawaran buat loan ni kat bod mana... Ke kat iklan2 tu.... ?

Ada link tak..

ayah hutang apa? smpi nak jual umah.....adik badik brape org? tak tolong serba sket ker?..umah dah abis baya ke? atau umah kampung turun dr datuk?brape byk hutang dia? nape smpi utang 12k kat paklong...errrr..bau ikan lerr sbb TT tak citer abis...kot yer pun income sket, bakpe blanje byk.....ikut periuk larrr, kalu periuk kecik , kerak sket je...

bagi citer detail sket....utang along ek?

Kalau sampai dah hampir nak kena lelong lebih baik jualkan aja.  Kalau dah terlelong lagi kurang le dapatnya nanti.  Kalau jual sendiri harganya berbeza dengan harga lelong.  Esok2 bila keadaan dah makin stabil boleh le beli rumah lain.  Masa tu mungkin masing2 bapa dan adik beradik yang lain boleh sama2 menyumbang untuk membelinya.  Kalau nak buat pinjaman pun biarlah dengan institusi yang berdaftar dan bukan syarikat2 yang tak tahu hujung pangkalnya.  Takut nanti niat nak menyelesaikan masaalah tapi hasilnya menambahkan masaalah lagi.

Follow Us
Reply 5# juita

mcm iklan ke?? hehe xde nak iklan kan pape pun sebab memang tengah ade masalah ni.. kami sekeluarga x belanje banyak pun..saya duk kt kl ni menyewa n belanje ape yg ptut je..semua kredit kard/loan tu atas nama saye tapi mak daya yang guna..tp mama sye ok je..tiap2 bulan bg duit kat saye suh byr ape yg die guna..
  ayah x hutang along pun..cuma ade la masalah lain yg agak berat untuk saye cerita kan kt sini..saya anak sulung, adik sorang blaja kt kolej, sorang lagi skolah lagi.. actly bende ni ayah saya x pernah cerita pun die ade msalah kewangan, sebab semua keperluan kami cukup, tak de yang kurang sikit pun..cuma mungkin die x tertanggung lagi nak menyimpan so die cerita la kat kami.. saya pun x sangka boleh jd masalah cm ni sebab ayah bukan jenis orang yg malas..nak cuti pun susah..

saya cuma tnye pendapat boleh percaya ke kalau saya nak pinjam dengan agen dr koperasi bank persatuan tu..sebab mudah sgt dia tawarkan 90k pada saya..

ada kalanya kena berkorban sesuatu yg kita sayang demi kelangsungan hidup. dgn gadai umah bleh setel semua hutang2, just do it. tp kalo gadai umah hutang still x abes jgk maybe kena pikirkan solution lain..

jgn nanti rumah habis, hutang x abis... another solution kalo umah tu besar bleh sewakan dan hasil dr duit sewa leh sewa umah lain yg lebih murah. so leh buat untung dr situ jerk..

n then kalo nak income yg bnyk nak x nak mmg x de cr lain - kena berniaga. try la srh mak/ayah berniaga nasi lemak ker, kuih2 ker, kain, tudung or anything else.

kalo makan gaji ni biasa la, bnyk tu je la income kita bulan2..

salesman keta ni bahaya.kuat gt hutang.aku dah kena dah.

Reply 6# Artemesiaa

betul tu..tu lah yang ayah saye fikir kan..baik jual sebelum di lelong..
memang takut pun nak pinjam2 ni..tp dengar2 ade orang ckp memang wujud pinjaman dr koperasi bank persatuan tu..cuma saya nak kepastian..

Reply 4# sourplum

saya x pasti kat bod mana, tapi saya search 'pinjaman peribadi' kat forum cari ni..then ade so saya randomly ambik contact number org tu..

Reply 8# otai_g

betul tu..mama saye pun dah redha je kalau smpai sni je rezeki kami nak dduk kat rumah tu.. ayah pun ade ckp insyallah kalau jual rumah ni, boleh cover smue hutang..mungkin dugaan kot buat kami.. and dah ade planning untuk kerja lain smue.. cuma saye nak buat loan sebab kesian kan mama sye.. diorang beli rumah tu mase saye umur 8 tahun..skarang saye dah 25 tahun so agak berat nak keluar dr rumah sendiri

Reply 9# JohnDeSouza

tu lah yg mamma saya marah..sebab diorang asik rolling duit orang je.. hmm nasib2..

kenapa nak jualkan rumah tu ... tak bleh ke buat loan dgn cagarkan balik rumah tu? awk ada tanya dgn mana2 bank tak?

kesian dgn mama awk ... cubalah ikhtiar cara lain sedaya upaya asalkan umah tu tak dijual ...

Reply 14# msrosse

dah try utk cagar kan tp xde yang layak/berminat.. latest ni mama baru call dah mcm ade orang berminat nak beli rumah tu..tp die masih mengurus kan loan.. sebab tu saya nak tanya pada sesiapa yang arif mengenai pinjman melalu koperasi bank persatuan..saya nak pastikan betul ke pinjman ni x mendatangkan keburukan..sebab saya cuma nak selamat kan rumah tu je..

Reply 4# sourplum

cik Mod..boleh tak suggest kan saya nak post thread ni lebih sesuai kat bod mane.. sebab saya betul2 nak tanya pasal loan melalui bank koperasi tu.. nak tau kot2 ade forumer penah buat / ade pengalaman dengan loan mcm ni.. sebab saya nak tau keburukan/ kebaikan pinjaman dengan cara ni..

Reply  sourplum

cik Mod..boleh tak suggest kan saya nak post thread ni lebih sesuai kat bo ...
HarperBirkin Post at 22-3-2012 14:23

few bod blh letak
Ekonomi dan bursa saham
aduan dan pendapat

nih link bod2 tersebut..awak pilih..kitaorg hntr

http://mforum.cari.com.my/forumdisplay.php?fid=3

http://mforum.cari.com.my/forumdisplay.php?fid=23

Reply 17# juju_amin84

thank you MOd...

kalau dah umah tu pun penuh tunggakan, nak jual pun takleh beb.. ada mslh undang2 di situ..

yg psl pinjam melalui koperasi bank tu.. kobank ke? are u working in a bank? tu actually thru bank rakyat.. tp amat la tak logik pinjam 90k byr 500.. ni loan seumur idup ke apa..

Reply  juju_amin84

thank you MOd...
HarperBirkin Post at 22-3-2012 15:02

uols nk iols pindah ke bod mn ? pasal loan ke ?EBS ke aduan pendapat?