CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: changa=famri7

Rita kesal Aidil terus mungkir janji

ni belum ada anak ngan jemah...kalau ada anak xtauler camne...huhu...

plain posted on 21-8-2014 10:35 AM
Okbaiklah... tu semua laki ko yang tanggung eh?

Nope. Duduk bandar besar boleh ke harap hasben?

Aku keje ye.. Berniaga lagi.

Kan aku ckp.. Aku bukan senang. But i want to give d best utk anak2.

afie_m posted on 21-8-2014 11:19 AM
betul2..penat ja explain..tapi nak gak kata kita manja kan anak....

btol... tkde anak ckp la mcmtu.. ade anak nnt taw la mcm mana..
kekdg pk... kalo membazir beli pampers & susu anak lagi bgus...

MsCinderella posted on 21-8-2014 11:58 AM
cin belanja anak kucing pun dah sesak nafas nak tunnggu turn gaji baru..
ni anak manusia...yg har ...

btl tu..aku mmg btl2 geram dgn org yg b

Rita Rudaini ragu jika pengganti suami tidak sayang anak

KUALA LUMPUR: Kerana pengalaman dan kegagalan perkahwinan lalu, Rita Rudaini mengakui sudah malas memikirkan soal pengganti. Kebimbangan terbesar Rita saat ini andai dipertemukan dengan lelaki dan seterusnya bergelar kekasih dan suami ialah mampukah beliau menyayangi anaknya, Airit Rayyan Rizqin, 5, dan Airit Rafqa Arjuna, 3.

Menurut Rita, dia seboleh-bolehnya tidak mahu mengenang kisah lalu kerana sudah terlalu lama menderita dengan perkahwinan yang pernah dibina. Rita bercerai dengan pemain bola sepak, Aidil Zafuan Abdul Radzak 5 September 2013.

"Benar hingga saat ini, persoalan yang sering bermain di fikiran andai saya berkahwin lain pada masa akan datang ialah mampukah lelaki itu menyayangi anak saya dengan ikhlas. Anak nyawa saya. Saya jadi takut kalau lelaki itu tak boleh sayang anak saya seperti mana saya sayangkan mereka.

"Memang kalau sentuh bab anak, air mata saya boleh bergenang. Sensitif jadinya. Pernah kalau saya naik suara dan memarahi mereka, akhirnya saya yang rasa kesal dan serba salah. Perasaan itu selalu menerpa terutamanya saat saya lihat mereka sedang tidur nyenyak di rumah.

"Di dunia ini, mereka tiada siapa lagi ..hanya saya. Sesekali perasaan itu terbang jauh mengenangkan masa depan mereka bila sudah besar nanti. Tapi selagi saya masih hidup, saya akan cuba untuk memberikan kasih sayang dan tanggung jawab sebagai ibu sekali gus sebagai bapa kepada mereka. Insya-Allah," katanya.

Dalam perkembangan lain, keputusan kes tuntutan nafkah dua anak Rita yang difailkan terhadap bekas suami akan diketahui 10 Disember depan di Mahkamah Rendah Syariah, Petaling Jaya. Mengikut Rita, dia agak kesal kerana bekas suami terlalu berkira dalam soal berkenaan.

"Yang dia (bekas suami) tahu sebelum ini hanya 'buat anak' tapi tak tahu bertanggungjawab. Daripada dia habiskan duit bayar khidmat peguam untuk kes mahkamah ini lebih baik dia bagi duit itu kepada anaknya. Hingga saat ini, anak saya nak sekolah pun dia tak ambil tahu.

"Janjinya nak bagi duit sekolah anak dan bayar pembantu rumah pun tinggal janji. Malah dia pernah janjikan anak saya nak belikan itu dan ini tapi semuanya tak dipenuhi. Memang saya mampu sara anak tapi apa bahagian dan tanggung jawabnya sebagai bapa.

"Daripada dulu lagi, sebagai contoh persiapan raya, saya yang sediakan termasuk untuknya sendiri. Bukan nak ungkit cuma apabila dia nak lawan kes tuntutan nafkah ini, nampak sangat dengan anak yang memang darah dagingnya pun dia berkira," katanya.

Rita turut menjelaskan ramai orang yang hanya tahu kutuk dan cakap pandai saja apabila kes mahkamah serta keretakan rumah tangganya berterusan.

"Cuba anak mereka sendiri kena macam saya lalui. Nasib anak saya ada ibu yang mampu beri keselesaan. Cuba kalau saya hanya suri rumah dan tak bekerja, agak-agaknya apalah nasib anak saya. Tidur bawah jambatan gamaknya dan nak ke sekolah pun tak boleh.

"Kalau ada yang cakap bekas suami beri RM2,000 sebulan untuk anak mencukupi, bayangkan tempat tinggal anak pun sewanya lebih daripada itu. Bayaran sekolah, makan pakai lagi macam mana. Semalam kedua-dua anak saya ke hospital demam dan muntah pun kosnya sudah mencecah RM700.

"Saya bawa mereka ke pusat perubatan Prince Court kerana mahukan yang terbaik untuk anak. Anak sakit, hati kita memang susah. Kalau anak dia sendiri pun pastinya dia mahu tempat terbaik. Iyalah dia memang nak yang ada kelas saja," katanya.

Menurut Rita lagi, apa yang diperjuangkan beliau kini untuk tuntutan nafkah anak kerana berfikiran logik serta waras.

"Sebab dia mampulah, saya tuntut hak ini. Lainlah kalau dia kerja biasa memang tak logiklah kalau saya minta lebih. Mungkin dia sudah lupa kasih sayang anak kepadanya dulu. Tunggulah satu hari nanti, doa anak yang teraniaya jangan dibuat main," katanya.

http://www.bharian.com.my/node/1762

cloudy_83 posted on 18-8-2014 05:54 PM
setuju dengan maxim.. semoga lepas ni berjodohan dengan awie bapa mithali..

RR ngan abg AWIE

pelis la... mulot longkang camtu awie x kehendak

Follow Us
nyampuk posted on 21-8-2014 10:54 AM
byk dah bapa2 yg gini kan...wpon xsemua kan...

tapi lelaki2 yg dah jadi  bapa ni liat s ...

dalam kes ni untung la, rita ni mampu nak hire lawyer bagus dan dia pun sungguh2 perjuangkan hak dia. kalo yang tak mampu tu? redha je. pernah kenal ramai ibu tunggal yg tak bwk kes ke mahkahamh sbb tak mampu dr segi kewangan dan tak mampu nk commit bila kes berpanjangan.

Semoga Rita menang kes ni, supaya bapa2 amek pengajaran.

mamapea posted on 21-8-2014 08:21 AM
ofismate aku ckp masa tu dia nmpk rita tgh dukung yg kecik tu..
ada sorang lg dukung rayyan..rayy ...

kesian kan.. org lain kalo anak sakit, suami isteri tukar shift jaga anak. semoga semua ibu2 tunggal atau bapak2 tunggal yg bertanggungjawab terus sabar dan kuat.

afie_m posted on 21-8-2014 11:19 AM
betul2..penat ja explain..tapi nak gak kata kita manja kan anak....

setuju. mmg kita cb berbelanja ikut kemampuan, tapi biasanya duit akan lebih spend utk anak2 dari diri sendiri. semua org nk yg terbaik utk anak2.

MsCinderella posted on 21-8-2014 11:56 AM
kan...
zarema tu nak beli pcmc pun blh..tp kena la tanggungawab somi nak byr kos2 semua..ni tangu ...

kaya sgt ke zarema ni? yg i tau arwah bapak dia kaya, dia tak keje kan?

LiveYourLife posted on 21-8-2014 07:37 PM
kaya sgt ke zarema ni? yg i tau arwah bapak dia kaya, dia tak keje kan?

keje laaa... sape memandai ckp jemah tak keja????

kejenyer ngabihkan harta peninggalan bapak nyer...

cikanggun posted on 21-8-2014 05:51 PM
keje laaa... sape memandai ckp jemah tak keja????

ceittttttttttttt... ada jugak pekerjaan mcm tu eh. heheh

Occupation: Wealth spender

LiveYourLife posted on 21-8-2014 08:01 PM
ceittttttttttttt... ada jugak pekerjaan mcm tu eh. heheh

Occupation: Wealth spender

dah duit kepok2 dlm bank, tak keja pon bleh hidup... tgk ajer istana apaknyer kt Klang tu... uolsss mampoo????

LiveYourLife posted on 21-8-2014 05:17 PM
dalam kes ni untung la, rita ni mampu nak hire lawyer bagus dan dia pun sungguh2 perjuangkan hak d ...

betul.... memang hak anak2 dia pon... bapa2 yg dah cerai hidup kat luar sana tolong lah jgn budjet diri mulia sgt
kalo utang nafkah pon xreti2 nak bayor... byk dah kes bapa2 spesis edel ni lepas tangan...budjet exwife mampo...
dia lupa yang nafkah anak2 tu wajib di beri...

edel ...ko ingat2 mati ni bukan kira tua muda... hutang yang ada perlu di lunaskan
kalo dah susah sgt nak jenguk anak selalu .... leh jugak jenguk anak sekali sekala...ni haprak

Aidil lelaki plg celaka....ingt la Zaman kejatuhan nt

stars83 posted on 20-8-2014 07:14 AM
dh guna mahkamah pun x selesai2,so how leh?? nak suruh rita diam xyah minta nafkah anak2 ke? lglah ...

orang lain yang bermasalah nafkah anak2 ade je penyelesaiannya tanpa guna media...so what point with Rita nie??
im sorry if u r Rita fans..

im just feel she xboleh move on...orang da xsayang..sibuk nak ngendeng..
anak2 xdpat nafkah itu sebagai asbab die nak ganggu idup orang..
she alone...forever alone..
i,m sorry for her...

cikanggun posted on 20-8-2014 08:40 AM
media can be one of the effective communication tools for her to tell her ex that the child need h ...

tq for reminder...
no worry..

if happen to me..
i fight the best i can dapatkan anak tue..
easy for me to manage them..
xpayah dimanipulasikan oleh Rita..
susu tepung pampers rm5k 10k 15k laa ape la ...blaa..blaa..
nak demand mahal...
nak makanan yang baik2..tuk anak baik2 pandai2..
but she forgot keturunan dia..adakah keturunan die baik pandai ??
(im sorry if my word too harsh.. )

berlambak kes masalah nafkah anak ade jer penyelesaian tanpa menggunakan media..
maybe she is actress kan...
tapi tengok la sampe mana masalah die selesai..
u keep follow her case k.. support her..fight for her...
till she get susu pampers n blaa..blaa..blaa.. LOL

Demam muntah kos rm700???? Pcmc ni spital bapak firaun ke apa mahal gila?
Ye la mebe harga bilik etc2 kan...nk buat mcm mn semua nk kelas. Pg klinik/spital biasa pun blh kak..org lain g spital biasa x mati pun.

justchu posted on 23-8-2014 07:24 PM
Demam muntah kos rm700???? Pcmc ni spital bapak firaun ke apa mahal gila?
Ye la mebe harga bilik et ...

xmhl sgt kot utk pcmc..klu dh muntah mst Dr ada masukkan air kot..
khamis lps bwk ank aku p klinik coz batuk n selesema pun dh rm270..tu klinik biasa jer tu
Last edited by thyme2 on 23-8-2014 09:11 PM

thyme2 posted on 23-8-2014 09:10 PM
xmhl sgt kot utk pcmc..klu dh muntah mst Dr ada masukkan air kot..
khamis lps bwk ank aku p klini ...

Rasanye xde beza sgt pun ubat tiap2 hspital/klinik..cuma layanan tu yg mahal ada kelas. Aku pun kdg2 bw anak g klinik demam selsema paling teruk rm70 ubat demam, batuk, selsema... Lain kalo msk injection ye mmg biasa ratus2 bangsat2 pun 150. Smpai 700 tu tmbah skit lg bole buat byr beranak takat private2 yg biasa.

Ubat sama jugak guna...