CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kashaz

All About Jakarta, Indonesia - Part 7

Close [Copy link]
Post Last Edit by simpai at 1-7-2012 12:40

A'Salam Semua..meriah sungguh kat sini..sy kagum dan hargai walau x pernah muncul seblm ni..semuanya saling bantu menbantu..saling berpesan-pesan..saling ingat mengingat..saling berkongsi..best la..cukup sporting dan x jemu2 yg senior2 melayan dan membantu khususnya bagi orang spt sy yg memang zero tentang jakarta n bandung..   

tabik tok nenek..anak cucu pun nk tumpang sembang kat laman ni hehehehe ...
sangat berguna info yg dh di kutip dr pengalaman forumer yg lalu..tp sy rsa masih ada dan harap yg perlu senior dpt perbetulkan sebagai panduan dan peringatan.  

plannya sy dan isteri akan ke jakarta 9 Nov (Jumaat)..ETA jam 0800am-dr airport sy cdg guna primajasa service terus ke bandung (nginap di Galeri Ciumbeluit)..1st day tu di bandung boleh guna teksi @ angkot @ jalan je mna sempat..tp yg penting sy kena book tiket balik train ke Jakarta utk 11hb (Ahad) p/s ada tak tiket yg t'hari..@jam berapa ek..p/s katanya selesa dan view yg sangat menarik..

10 Nov (sabtu)..sy dh awal book tour ke TP dan sehaluan..Sauk Angklung dan sehaluan & Bandung City apa sja lah selagi 8am-9pm..p/s 289.000 IDR termasuk pemandu + petrol + 50,000 IDR utk surcharge ke TP ( x termasuk entry, parking, makan n tip pemandu)

11 Nov (ahad)..sy cdg x terlalu awal pagi ke Jakarta kerana mungkin ada 1-2 barang yg tertinggal dlm list anak cucu belum dpt lagi..so sy jangka jam 0500-0600pm dh di Jakarta (nginap di Ibis Arcadia p/s senang dekat stasiun gambir..monas ext..masjid..sabang..ta..m2..n so so ..yg penting nk ke airport nnti x yah guna teksi..naik bas je

12 Nov (isnin) ..ni lah yg nk minta tlg senior2 rekomen..sy cdg nk ke TM-Bogor-Puncak-Safari-Balik Hotel ..pls advice ..

13 Nov ( selasa)..jam 0230pm flight balik KL..tu x pe Insyaallah..guna bas je ke airport..pg tu sempat lari jab klu ada list yg masih tertinggal utk anak cucu..

Harap senior dpt bantu..kami ni lah bru ada peluang berjalan ..tinggal anak cucu..kami berdua je..seblm ni dengar dan tengok dlm tv je..ni bru la nk rsa ..klu nk kata honeymoon dh berpuluh tahun berumahtangga hehehehe..kata gini aje lah.."walau sebesar hujung kuku yg penting kami bersama"...

bantu pakcik & makcik ye..terima kasih semua..pls advise p/s semua trip plan ni pakcik kutip drp pengalaman kat forum ni..

adus..  ada org nak kirim langsir pulak..  kat kedai mana nak beli langsir dah siap jahit  @ boleh ditempat yg siap dua tiga hari.. kacau ni.. nak pegi 3 jul dah ni... tolongggggg

Reply 207# garukepala
nk tanya..van tu ada service dia kat airport ke?..berapa ek seorang..thanks

Alaaa takde orang jawab lah soalan kita..

Reply 241# simpai

salam juga
saye cume nk bagi few pandgn

1) rasanya x silap monday tu ade di jakarta kan dan mahu keluar kan ke bagor katanya.cube lah ke thamrin city dahulu sbb lantai 5 thamrin city monday bukak kol 6am ( local time) kalo SETakat nk bgai anak cucu tudung2 or telekung mmg beli di sini murah compare tanah abang ( sbb saye amibil kat sini buat jual) tapi x byk kedai la n mesti ambil atlast 6 helai
2) flight balik kol 2 maksudnye kena ade kol 12 pm .saye x advice naik bus sbb 1) brang byk dh confirm 2) macetnye masya allah -- so paly safe naik aje blue bird.normaly blue bord murah sikit dri amek supir ke airport .sekian

Reply 244# diamond

otai2 lain bz kot huhuhu.

Follow Us
Post Last Edit by simpai at 4-7-2012 17:14

Reply 245# messyjet
ok noted - Kol 6 am - TC - Lantai 5 - lebih 6 helai .. p/ s ada sebut nama apa2 x utk special diskaun hehehehe ..
PM bagi tips sikit ye..
& naik BB ke airport.. thanks ya utk info n advice ni..

saya baru pi tanah abang last week...mak ai memang mcm sardin!!! last week cuti sekolah, orang sgt la ramai!! saya sampai dari bandung trus pi tanah abang dlm kul 1 lebih, so x dpt shop sgt psl die tutup pukul 4...harus plan utk pi lagi nnti!!

mase tgh tunggu supir yg stuck dlm macet, saya n mak ade berbual dgn sorang makcik ni, die ckp memang time2 sekarang kalo pi tanah abang memang ya ampun beribu2 lemon manusia psl org tgh beli kodi2 baju utk buat jualan mase bulan pose..time kitorang tunggu supir kt pintu masuk blok A, orang yg kluar x henti2, mcm baru lepas tgk bola!

tapi dalam rush2 ni, dapat la rembat 10 blaus harga rp55,000 sehelai and 3 pasang telekung! baju yg rp55,000 tu saya baru nampak sebijik sama kt giant jual harga rm69!

so for those yg nak pi dlm mase terdekat ni, siap sedia la ye! hati2 bawak beg!

lagi satu, saya berenti makan kat food court atas, sedih skt psl kebersihan x terjaga (maybe psl kitorang pi pun dah ptg, or maybe staf xcukup)..so saya pun nak xnak mkn situ tapi bedal je la mkn A&W psl tu yg plg konfiden nak beli, and nak tgk beza kesedapan A&W sini and sana (conclusion:Malaysia nye lagi sedap!)

antara gamba2 sempat snap:

pintu keluar masuk blok A

yg depan tu mak saya..mase ni dah penat gaban dah so gamba pun x byk amik

air ape ni x sure, mak n ayah yg beli..sape orang johor, air ni rase cam air katira skt..yg hijau2 tu cincau, tapi lembik skt tekstur die x keras cm cincau

saya beli set nasi kungpao chicken kat A&W psl xde kat m'sia..saus sambal die kureng menyengat la..sos cili sini gak yg best

isi dalam..x abis makan nasik nye psl mcm dry skt

suasana macet peak hours (5.30 ptg)

saya tido dkat hotel N1..sampai2 dah kul 7mlm dan kepenatan tahap gaban..

jakarta night view from our room

masing2 lupe nak tapau dinner..last2 order room service je..which was not bad!

menu malam : roti bakar coklat cheese, nasi goreng, french fries, ice lemon tea & orange juice..roti bakar tu superb! sume skali rp85,500! sume sedap!

tolong jawap sikit heheh
2.  kat jakarta ada tak jual kek macam kartika sari tu ? kat mana ek ? ...
n23 Post at 19-6-2012 13:25

plaza indo ngan ex plaza lain-lain kan ? itu hari tanya org mana hard rock semua sebut kat ex plaza...jenuh saya menapak turun naik tangga

Salam semua..

1) Nak tanya Amaris Thamrin City Hotel nak ke Stasiun Gambir jauh tak?

2) ...
diamond Post at 25-6-2012 09:49

lumayan jauh..baik naik teksi saja..

2) Agak2 berapa tambang taxi dr Amaris Thamrin City Hotel ke Stasiun Gambir?
kalau tak silap, ari tu sy bayar Rp25,000

3) Perlukah saya membeli tiket train ke Bandung sehari lebih awal? Takut2 nnt tiket abis ke...
kalau tak kesah terpisah koc, boleh jer beli masa nak naik..tp kalau ramai dan takmau terpisah lebih baik beli sehari awal..

Reply 243# simpai

rasanya di airport tak de..tambang bandung jakarta 55k...kalau group ramai, apa salahnya call, kot kot depa boleh ambil kat airport.

http://info-travel-bandung-jakarta.blogspot.com/2009/09/baraya-travel-bandung-jakarta.html

Reply 251# garukepala

thanks bagi info..nnti sy check

lumayan jauh..baik naik ...
watie79 Post at 5-7-2012 09:22

Yeay! thanks watie79 sebab jawap soalan saya

bersiaran dari Kopitiam OEY thamrin city..

hotel amaris .. selesa bagi saya .. sarapan nasi goren dan bihun..  lif naik amaris kat tepi koptiam .. bawah tu D cost .. Lobby di lantai 6 ..

yesterday.. pagi dah ke Mayestic nengok kain.. tak la banyak beberapa juta saja habis .. kat FANCY ada sales dan kain baru banyak.. ..tghari balik melantak kat D cost.. gurami la apa lagi..  malam merayau thamrin saja..

tadi pagi jam 7 dah masuk lantai 5 , pasar tasik.. harga borong 5 helai dah dapat.. pandai pandai la tawar . beberapa juta juga didermakan kepada org tasik.. kasihannn aku.  lantai pun banyak barang.. pusing pusing kat bawah .. sesat .. jumpa batik tulis tangan tak jasi nak beli.. 250k sepasang..

esok ke TA..  barang nak penuh katil dah

hotel amaris .. selesa bagi saya .. sarapan nasi gore ...
halimunSER Post at 5-7-2012 19:25

halim...kain baru yg banyak masuk kat FANCY tu...banyak kain apa? Chiffon and cotton?

kain kat fancy .. macam macam baru masuk ..  katun jepang ada... jerseys ..

hotel amaris .. selesa bagi saya .. sarapan nasi gore ...
halimunSER Post at 5-7-2012 19:25

nak tanya mayestic dgn fancy tu kat mana?

Fancy tu kat area pasar mayestic.. kat situ banyak kain..

Reply 258# halimunSER

owh ..harus pegi lagi sekali lah ni hari tu dpt beli kain cotton kat tanah abg aje kalau x silap nama kedai ye istana cotton kat b2 choice x byk sgt.

barang2 rampasan sudah sampai melalui port klang.. berat no