CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dellcom

Hotel yang kurang memuaskan yang pernah anda stay

Philips stewardess HD1301

mcm ni.. beli dua tahun lepas kot. hmmm mebi range rm80; eh tapi tak ingat sgt. tapi kalau cek kat site philips malaysia takde pun produk nih, ntah mebi dah discontinued kat malaysia nih kot. senang, handle tuh leh lipat ke dalam so safe space

tgk kat tmpt2 lain ada yg cun sikit:

ini dari http://www.trademe.co.nz/Home-living/Laundry/Irons-and-ironing-boards/photos/a-133373152/p-56037881.htm

saya pakai travel iron philips stewardess tu.... mmg senang & ringan nak bawak ke mana2.

al-maklumlah, saya ni selalu tavel, dlm sebulan tu paling kurang 2 minggu outstation so travel iron ni mmg sesuai untuk saya.

saya ni malas nak tunggu housekeeping hotel bagi iron sbb selalunya lambat sampai lepas tu boleh guna sekejap je b'coz guests lain nak pakai (kononnye!)... kita nak gosok baju dah le berkodi2...!

kalau nak beli boleh pegi kat kedai elektrik. saya beli kat shopping kompleks sebelah hotel langkasuka, langkawi. about RM80....

allson kelana seremban... tak frenly langsung kakitangan situ:@

ioi resort putrajaya... toilet hancing, pastu haku mintak iron tak hantar2 sampaila haku checkout:@

seri pasific KL... takdela teruk sangat tapi hotel lama, perabot pun banyak rosak.

hilton KL... tandasnya takleh kunci pintu, pintu pun ala2 transparent gitu. tak sesweiii

Originally posted by Nara_Gaara at 29-12-2007 10:06 AM
allson kelana seremban... tak frenly langsung kakitangan situ:@

ioi resort putrajaya... toilet hancing, pastu haku mintak iron tak hantar2 sampaila haku checkout:@

seri pasific KL... takd ...

apa?hilton KL? tak mungkin sebab baru - bulan lepas. paling bagus hotelnya. bilik deluxe pun pakai LCD tv 42".
tapi mungkinlah pengalaman masing-masing lain.

Hotel paling kureng sekali pnh aku stay:
1.  Bukit Merah Lake Town Resort - bilik cam kecik, nak check in punyalah tunggu lama, sebab blik tak kemas2 lagi. Dpt bilik ground floor, x best langsung, xde scenery. Bilik tu gelap jer...
2.  PD Marina Resort - scary sikit. Apartment nya pun brhabuk. Pas tu buffet nyer alahai.. takat nasi lemak & roti ngan teh/kopi jer..

Hotel paling aku suker - Santika Hotel kat Jogja, Indon. Hotel tu x besar sangat, just nice 3-star. Tapi staff dia especially housekeeping staff memang very nice, humble and sentiasa . Malam2 pun datang buat round samada nak tukar towel ker, nak bantal ker, cadar ker. Memang x pernah aku jumpa hotel yg buat cenggitu. Staff bila terserempak ngan kiter mesti greet, senyum, tunduk x kira kita omputih ker, negro ker.. he he he.  Hubby aku frequent traveller kat sana pasal kerja, mesti dia nak gak duduk Santika. Even 5-star hotel kat sana xleh lawan quality staff dia.. Rasa cam dimanjakan gitu...

Originally posted by IDB at 21-12-2007 09:08 AM
beli kat mana...berapa ringgit?...sedang survey ni.

lame dah bli nih...bli kat langkawi...tp lupe la harge nye...jenama philips...
mcm yg joules paste kat atas tuh...yg warne brown tuh...

[ Last edited by  opie5662 at 30-12-2007 08:59 PM ]

Follow Us
hotel nama best yg aku tak suka ialah Hyatt K Kinabalu. penuh dgn stewardess. masa check in pun counter service pentingkan MAS crew. kita line lain dan dibelakangkan jika staff kurang. crew lak mmg slalu wat prangai kurang sesuai kat situ, maharajalela.

staff dia baik, tapi agaknya sbb MAS business banyak, corporate customer cam aku ni rasa slighted. sekali tu staff lelaki aku komplen stewardess dpt no bilik dia senang2 staff hyatt bagi...dia maleh nak layan sebenarnya. takder security langsung.

Originally posted by cherub at 31-12-2007 02:55 AM
hotel nama best yg aku tak suka ialah Hyatt K Kinabalu. penuh dgn stewardess. masa check in pun counter service pentingkan MAS crew. kita line lain dan dibelakangkan jika staff kurang. crew lak m ...

bukan Hyatt KK saja yg problem. kebanyakkan hotel Hyatt tak kira kat tempat mana layanan, servis semua hampesss...tak bagus. jadi kepada sesiapa elakkan tinggal kat Hyatt. pengalaman suami saya dan cerita review dari internet mengatakan Hyatt buruk

shidah, kasik la review hyatt kat sini. hyatt kuantan pun saya rasa kureng benor. sbb tu saya mmg avoid hyatt lain.

hyatt KK tu obvious2 ayam naik lif mlm2. pepagi mmg nampak ayam2 leaving in fishnets. hai...takder back entrance ker...utk activity gini. ini bukan hotel chow kit.

Balas #264 shidahameera\ catat

memang bagus... nara cuma tak suka pintu tandasnya tu. boleh nampak dari luar. almaklumla pergi 1 family.
knape shida cakap bulan lepas? bukan hotel tu dah 2 tahun ke? yg sebelah le meridien tu kan?

Originally posted by Nara_Gaara at 31-12-2007 09:53 AM
memang bagus... nara cuma tak suka pintu tandasnya tu. boleh nampak dari luar. almaklumla pergi 1 family.
knape shida cakap bulan lepas? bukan hotel tu dah 2 tahun ke? yg sebelah le meridien tu kan?

itu saya pergi tidolah.baru bulan lepas maksud saya bulan puasa hari tu, nak buka puasa jadi stay semalam kat hiltonKL. hotel sebelah Ler meridien tu ah.buffet buka puasa mahal giler.menu tak sedap..

Originally posted by cherub at 31-12-2007 09:28 AM
shidah, kasik la review hyatt kat sini. hyatt kuantan pun saya rasa kureng benor. sbb tu saya mmg avoid hyatt lain.

hyatt KK tu obvious2 ayam naik lif mlm2. pepagi mmg nampak ayam2 leaving in  ...

Hyatt kuantan my hubby taubat tak nak pergi lagik. mmg staff dia amat sombong.takder training manner kot sebelum di ambil bekerja. kesnya booking bilik suite tapi bilik saja besar, amenities kurang, kosong, siaran tv dah setengah hari check pun belum ada technician dtg. bengang betul bila call cakap sabarlah encik, bukan encik sorang guest kami, ada ramai.maksudnya byk problem kot siaran tvnya. semua pakat check out pergi Awana Kijal, puas hati

baru balik dr kuching semalam,
aku duduk kat crowne plaza riverside hotel. duduk 3 hari 4 malam. hotel ni termasuk list hotel paling best aku pernah stay. Biliknya cantek, karpet pun baru. Pekerjanya ramah, bersopan santun, yg aku perasan rata-rata pekerjanya anak-anak tempatan. Ketara diorang sgt jaga layanan pada pelanggan.

sebelum ni kalau aku duk hotel, aku tak mintak make up room service kecuali aku ada dalam bilik. selalunya mintak tukar towel jek.
Tapi kat hotel ni, hari pertama aku balik dari sarapan tengok2 diorang dah siap kemas bilik. semua barang elok jek. karpet pun bersih, almaklumlah aku bawak 2 anak kecik. Sehari sebelum aku balik, kitorang jalan-jalan round kuching. keluar pagi dalam pukul 9, balik dalam pukul 6 ptg. Balik tengok bilik dah kemas.
Esoknya, pagi ahad, aku pun siap-siap nak balik semenanjung, semua barang ada kecuali koleksi kereta anak aku. ada 6 biji kereta, 1 buku kereta. habis semua tempat husband aku selongkar, tak jumpa jugak. dia sayang sgt kereta2 ni sebab dia beli kat japan.
Last2 dia kata nak tanya org hotel, aku rasa tak best, takut2 anak aku misplaced. sebab dah cari abis-abisan tak jumpa jugak, aku mengalah.
bila husband aku tanya, dia kata jap dia cek. tak lama tu dia hantar, kereta ngan buku anak aku dalam satu beg plastik. try jugak tanya dia `kenapa ambik barang2 ni?`. dia nak cepat2 blah jawap `entahlah orang yg keje semalam`.
sampai sekarang aku rasa kecewa ngan hotel ni. kalau dia ingat mainan anak aku tu sampah, kenapa dia tak terus buang? kenapa simpan?

Originally posted by Akur0ck at 31-12-2007 10:27 AM
baru balik dr kuching semalam,
aku duduk kat crowne plaza riverside hotel. duduk 3 hari 4 malam. hotel ni termasuk list hotel paling best aku pernah stay. Biliknya cantek, karpet pun baru. Peker ...

eiii...staff tu nak buat souvenir utk anak dia kot. ,maklumlah selama ini kita asyik amik souvenis hotel

Reply #274 shidahameera's post

aku rasa pun...

Reply #272 shidahameera's post

a ah kita pun penah pegi tanya availability last minute coz change of plans. tapikan mmg fishy lah cara dia jawab, mcm tanak kita stay situ. dah tak ingat tapi sumthing like akak kena tunggu check in lambat, tapi masih full payment...mcm kureng sket manners.

so kitaorg cuba gi eastern pavillion holiday villa-best rupanya. entahlah, mungkin derang pandang rupa kot, and saya kekurangan bab2 rupa neh.

Originally posted by cherub at 31-12-2007 04:55 PM
a ah kita pun penah pegi tanya availability last minute coz change of plans. tapikan mmg fishy lah cara dia jawab, mcm tanak kita stay situ. dah tak ingat tapi sumthing like akak kena tunggu chec ...

Eastern Pavillion cherating mmg dapat review yg bagus. my husband corporate activity retreat ada buat kat situ.

p's : takkan pandang rupa kot? pandang poket lah. tgk kereta yg kita bawak, ini pun tak betul .org kaya ada pakai myV ajer

[ Last edited by  shidahameera at 31-12-2007 05:07 PM ]

Intekma Resort Shah Alam - duk apartment 2 bilik..bilik bau hapak..access card rosak..instant coffee and creamer tatau zaman biler punyer..dah berkulat aku tgk..hot shower tak fungsi..aircon bising..klu nak sajer2 stay sana mmg aku takan pergi tempat nie....

Mimpian Jadi Resort Tuaran Sabah - Aircon tak fungsi..bilik berdebu..balkoni penuh dengan semut..bedsheet hapak siot..TV takde siaran..baik takyah letak TV tu...memang tempat nie maintenance HAMPEH...

Borneo Paradise Resort Kota Kinabalu - beach resort 3 bintang..bayar seratus lebih..tapi HARAM..amenities kat bathroom setaraf rumah tumpangan..yg ada body shampoo dalam bekas macam kat public toilet..takde coffee dan tea facilitis..tapi cerek electric ader..TV blh tgk TV1 jer..tu pun tak jelas..tuala macam tuala pasar malam..rugi sgt..dah lah bayar seratus lebih..haram aku taknak pegi sana lagi...

Yang best:

Seri Malaysia Air Keroh Melaka
Heritage Hotel Tawau
Berjaya Goergetown Penang
Katerina Hotel Batu Pathat
Le-Meridien Hotel KK
Promenande Hotel KK
Radius Waterfornt KK

Azam Hotel di KB tak best...berbau...di Ridel Hotel, puas hati.

Reply #278 JOeyer's post

Berjaya Georgetown Hotel best?

Saya memang akan ke sana 5/1/08, Sabtu ni. Boleh tak bagitau apa yang best kat sini.... First time saya duduk kat Berjaya Georgetown Hotel ni.... Dalam review kat internet, macam-macam forummers dari website lain komplen....