CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fasmy98

All About Medan, Sumatera Utara - Part 2

salam...insyallah saya nak ke medan mid sept..
dlm 3hari 2mlm
tp saya x cari ground lagi..
emmm ade sesiapa x leh advice ..saya nak book hotel dulu n cari supir kat sana ker..atau saya booking ground dari sini include hotel ..saya dah survey dalam rm390 adults per peson..
so kalau ade sesiapa leh rekomen supir or hotel kat sana lagi bagus..yang mana more cheaper lah kan..thanks

Reply 260# tampinus

Terima kasih Tampius, cend nak tanya 1 lagi , hotel ni dekat tak dengan bandar @ pajak ikan

Condominium Hotel Danau Toba
Hotel Danau Toba International Medan  terletak di
Jl. Imam Bonjol 17, Medan 20151. Po Box 1489, Telp (62-61) 4157000 di pusat kota, dekat dengan distrik bisnis dan konsulat, hanya 5 menit berkendara dari Bandara Polania

http://ls-fer.blogspot.com/2012/04/condominium-hotel-danau-toba.html

minggu depan dah nak pegi tapi hotel pun belum booking lagi

Reply  tampinus

Terima kasih Tampius, cend nak tanya 1 lagi , hotel ni dekat tak dengan band ...
cendawan_liar Post at 18-5-2012 15:52

nak kata dekat tu mmg la dekat.. tp xdelah dekat tahap jalan kaki.. jarak lebih kurang chow kit ke dataran merdeka..
hotel kat medan ni bersepah.. xpernah sejarah penuh..

nak tanya pendapat otai2 kat sini..ok tak kalo saya punya plan ke medan  tak tido di berastagi..sbb xsempat..cuma tido semalam di parapat..

Day1: medan

Day2 : parapat(tido semalam)

Day3 : singgah kejap di berastagi dan terus ke medan(bermlm di medan)

Reply 264# Naa.Yaa

klu 3 mlm y not

malam 1 parapat
malam 2 berstagi
malam 3 medan

sbb aritu dd dr parapat sampai berastagi agak ptg, agak penatbk la perjalanan dia tu... huhu takut sampai medan terus da mlm xda gune gk huhh

Ni harga kawan2 CARI FORUM..
toyota avanza..
Rp350 ribu sehari.. kereta + minyak + supir..
so kengkawan sini sape nak sewa bgtau ya..

Follow Us
Reply 265# dee_dee

tq dd sbb respon..sbnrnya saya sampai medan dlm pukul 4.45 ptg..rasa mcm xsempat pulak nk terus pegi parapat..saya ni mudah pening a.k.a mabuk perjalanan..bila baca kwn2 sini ckp ambil masa 3/4 jam medan ke parapat..dan 2/3 jam berastagi ke medan..dgn jln yg xberapa nk elok..mungkin saya stay dkt medan je kot..

salam...last 2 weeks sy p medan... Route sy mcm ni>>medan-lake toba-berastagi-medan (3d 2n) 4 adult 2 child
  • innova+petrol = RP 1.3juta
  • hotel di lake toba = RP 330k (1n)
  • hotel di medan hotel budget je sendiri pilih = RP 220k (1n)

Reply 259# cendawan_liar

hari ahad pajak ikan still open..cuma a few kedai je la yg open..but still blh soppin lg =)

Salam , nak tanya hotel kat parapat yang boleh view danau toba tapi ada air panas sepanjang masa, ingat nak stay kat danau toba international cottage , tapi ada budak kecik macam tak best pulak ada air panas sekejap2 je.

Salam , nak tanya hotel kat parapat yang boleh view danau toba tapi ada air panas sepanjang masa, in ...
cendawan_liar Post at 24-5-2012 05:58

rasa sana xde hotel yg ada air panas sepanjang masa.
saya ari tu...pi inform kt pihak hotel nk air panas...dia bagi lah sebekas air panas....cukuplah
utk bekalan buat susu anak sepanjang mlm sampai pagi.

Reply 270# cendawan_liar

ni maksudkan air panas aka water heater atau air masak panas ..? tetiba sy rasa konpius plak

Reply 272# safiku

water heater, dan jug eletrik mesti hotel provide kan..kalau tak, payah lak nak wat susu

Reply 271# ilham_ryana

tak de jug eletrik dalam bilik eh ?..boleh tau ilham ryana duk hotel mana?

Salam..minta tolong komen,

28.5 sampai dah petang , check in hotel ..malam keluar ke mall
29.5 pajak ikan sampai pukul 11.30 , berhenti lunck ke permatang siantar, baru ke parapat check in hotel
30.5 pusing-pusing samosir island dan dalam pukul 2 bergerak ke brastagi , check in hotel
nak tanya , selalunya berapa lama feri ambil masa pusing-pusing area samosir island ni , dan kalau stay kat parapat , naik feri penumpang je kan, supir tak yah ikut ngan kereta , macam tu ke ?
31.5 pusing-pusing area brastagi ,  petang bergerak ke medan
1.5 -shopping , petang balik ke M,sia

Reply  ilham_ryana

tak de jug eletrik dalam bilik eh ?..boleh tau ilham ryana duk hotel mana?
cendawan_liar Post at 25-5-2012 01:26

water heater mmg takde 24jam...kul 10mlm dah abis..buka balik 7pagi esoknya.
kebanyakan hotel sana mmg gini yg saya survey.

saya duk kat tepi tasik..nama hotel toleedo in.mmg takde jug elektrik.
tapi tak tau lah danau toba cottage tu ada jug elektrik ke tak.

kt berastagi duk green garden..yg ni ada jug elektrik..tpi water heater pun sama...
bukan 24jam.

Salam..minta tolong komen,

28.5 sampai dah petang , check in hotel ..malam keluar ke mall
29.5  ...
cendawan_liar Post at 25-5-2012 08:26

saya ari tu naik 2 feri..dgn laluan yg berlainan.
feri 1st dlm sejam...nk seberang parapat ke samosir tu (ingat2 lupa nama tpt..gitu lah lebih kurang).
bila nk balik berastagi..naik feri lagi sekali..yg ni 45minit...laluan lain.

semua supir ikut dgn keter dlm feri tu.klu tinggal dia..camne dia nk balik?hehhe..dia kena balik lah sesama.

Assalam semua..minggu depan 4-6 jun saya dan family akan berangkat ke medan..7 adult,2 kids..doakan perjalanan kami pergi dan pulang baik2 saja yer..nnti sy ceritakan pengalaman saya disana..care to share kedai makan kat sana mn yg ok yer??dan bajet utk makan dlm brp IDR ye??

Reply 266# tampinus

Salam Tampinus,
    Nak tanya berkenaan supir and transportation . Saya, suami dan 2 org anak (5 dan 9 thn ) akan ke medan dec nanti. 9-12 Dec. Flight pg dr KL-Medan dan flight malam blk KL-Medan. Plan nak bermalam di Samosir island, berastagi and Medan. Minta jasa baik Tempinus untuk cadangkan itenery dan quotation utk supir sepanjang 4d 3n di sana. Tolong ye Tampinus.

Nak share pengalaman di Medan : saya baru pulang bercuti dari Medan selama 4 hari 3 malam. hari pertama bermalam di hotel kesawan. lokasinya bedekatan dgn pasar ikan lama (tempat membeli belah kain, telekung). hari kedua barulah saya berangkat ke Danau Toba. saya telah mengupah seorang supir bernama Pak Rizal (muslim). Di sana saya bermalam di Hotel pandu Lakeside di samosir Island. Hotel kat sana tak da kipas/aircond sebab cuaca malam pun sangat sejuk. nak shopping sourvenior sesuai di samosir dan kena pandai tawar menawar.

.Hari ketiga kami berangkat pulang. dalam perjalanan singgah di air terjun yg tinggi tu. nama apa tah. dan kemudian meneruskan perjalanan ke Brastagi. sampai di hotel penginapan di Medan jam 8 malam. Saya sangat puas hati dgn supir pak rizal. banyak tempat2 menarik dia bawa.

kalau nak tempah supir saya syorkan pak rizal : +6281263402118