CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ChildrenOfBodom

[Lain-Lain] WHAT MOVIES HAVE YOU SEEN RECENTLY?

Close [Copy link]
Reply 280# MamüVies

yojimbo eh? akanku tengok selepas download nanti..hehe
malam ni nak layan seven samurai plak..harap lagi best..

krek Post at 20-3-2011 17:41

pernah tgk filem nie kt astro... mengenai penjajah British yg menolg raja saud rampas kembali makkah drpda turki

baru pas tgk The Midnight Meat Trainfuhhh sakit tekak tahan nak muntah
aduh x tahan
kejam .... sadis ... brutal ... darah ...

mula2 ingat lelaki yg dok tunggu train n dok dlm train n bunuh org tu psiko
tp rupanyer bukan ...
dia cam tukang beri makanan
setiap ari kul 2am dia akan naik train yg sama
n kalau de penumpang x kisah ler 1 org ke 3 org ke
dia akan bunuh pastu pakaian n kasut akan ditanggalkan
then dia gantung mayat tu cam daging lembu yg tunggu nak potong2

rupanyer diorg nie feed cam monsters
byk giler ...

mebe kasi rate 7.0 over 10
uihhh nak muntah
rasanyer xnak mkn daging wat sementara waktu

ada sesapa da tgk the last exorcism??fly ingat cite tu mmg seram la sgt
rupanyer ... dak ppuan tu pregnant
n rasanyer dia buat sex dgn abg dia kot, Caleb ... xpun dgn Pastor
diorg nie amalkan agama sesat

dak ppuan tu kata dia buat sex dgn waiter nama Logan
tp masa reverend n krew interview ... mamat tu gay

cite nie cm cite Paranormal Activity n The Blair Witch Project

rate utk filem nie leh kasi 6.0 over 10

Grave of the Fireflies (live action). Sedih cite ni. Relfect semula diri kita.

pastu cite Ca ...
aurelia Post at 16-3-2011 03:30

Grave of the fireflies... pernah tgk yg versi kartunnyer.... tu pun dah sedih sgt......

Siang tadi beru je layan citer Wild Target.... kisah action comedy...besk gak...Cun la Emily Blunt ni.....
Tak sangka Rupert Grint aka Ron "Harry Potter" tu jadi anak bujang dlm citer nih....

Follow Us
tgk world invasion kat midvalley semalam..ok..8/10

Siang tadi beru je layan citer Wild Target.... kisah action comedy...besk gak...Cun la Emily Blunt n ...
sagilicious Post at 4-4-2011 01:36

aku pun baru2 ni dah tgk cite ni...pada aku mmg best.. of course emily blunt tu cun...hehhe...tapi aku paling suke org tua yg jd pembunuh upahan no 1 tu, mmg otai betul die

7 samurai tu mcm rashomon je, boring dan takde motif
-aku heran org kata akira kurosawa legend, legend tang mana?

Post Last Edit by MamüVies at 8-4-2011 01:04

Reply 290# sekngucing

ko tak minat artistic films kot?
klu nak tau, Akira Kurosawa ni mmg sgt legendary and influential in the development of cinema in the whole world. Dia pioneer banyak benda yg we take for granted today because they have become so common.

Long story short, klu Kurosawa tak jadi filmmaker, ade kemungkinan George Lucas takkan buat Star Wars. Mungkin Sergio Leone tak dpt buat filem2 cowboys dia yg successful which in turn, launched the career of Clint Eastwood. Klu Seven Samurai takde, citer2 mcm A Bug's Life pun takkan ade. Kalau Rashomon takde, ade kemungkinan dunia filem tak recognise how awesome Japanese cinema can be. Believe it or not, mainstream cinema and Kurosawa spent a lot of time inspiring each other.

ni cuma contoh2 senang yg aku quote on the surface level semata2. Nak go in depth... I'm way too drowsy.
Tapi senang cakap, you don't know cinema if you're unable to grasp how awesome Kurosawa still is.

baru tgk..

Morning Glory
The Machinist

hari tu layan HOP...
sgt colourful citer ni...
sasiapa yg suka coklat/gula2 mesti suka tgk citer ni..
gula2 dia macam2 corak, bentuk dan kaler..

cerita stone...lakonan robert de neiro...ada sesapa leh explain sebab aku tak paham ending dia...

Reply 296# danedzya

Dah tgk jugak, mmg agak disappointing citer tu klu tny aku.
Benda yg dia nak citer mostly pasal spirituality, mcm mana agama boleh ubah seorg manusia yg dulu penjenayah jadi baik, dan jugak mcm mana manusia yg ade code of ethics and berpegang pada agama boleh berubah jadi tak elok once dia lebih focus pada hal2 physical.

Tapi ni cuma satu interpretation jer la. Mungkin ade lain2 yg aku malas nak fikir lebih, because mmg aku tak minat citer ni. Tgk semata2 nak tgk Robert DeNiro and Edward Norton...

2,3 hari lps aku tgk cite 2 alam...ulasan aku ttg filem ni...

Oh my God! Aku baru saja habis menonton filem 2 Alam. Ya..setelah hampir 5 bulan filem ini ditayangkan di pawagam, baru sekarang aku berkesempatan untuk menonton filem yang disasar meraih kutipan RM40 juta oleh penerbitnya. Walaupun aku tahu ia merupakan filem yang banyak menerima kritikan berbentuk negatif, aku dan isteri tetap mahu menontonnya kerana tidak mahu terlepas dari menonton sebuah filem yang telah mencipta sejarah tersendiri dalam perfileman Malaysia…iaitu dari sasaran yang dilihat agak sukar di capai oleh penerbitnya selain rekod penayangan jumlah pawagam paling tinggi yang di raih berbanding mana-mana filem Malaysia yang lain.
Dan setelah menontonnya, aku tidak sangka filem  ini sebenarnya jauh lebih teruk dari mana-mana ulasan dan komen yang telah aku baca. Terlalu banyak babak (scene) yang menimbulkan persoalan, tidak rasional dan tidak berkaitan antara satu babak ke satu babak yang lain. Lakonan yang sepatutnya mampu di terjemahkan dengan lebih baik oleh sesetengah pelakon gagal di raih…selain menambahterukkan lagi filem ini. Sepanjang durasi hampir 80 minit, aku sedaya-upaya cuba mencipta feel untuk menikmati lakonan para pelakon dan mesej yang ingin di sampaikan…tetapi gagal.
Aku telah kehilangan hampir 80 minit (yang pasti tidak akan dapat ditebus balik) untuk menonton cerita ini. Apa yang pasti, ini sudah tentu akan menjadi kali pertama dan juga kali terakhir aku menonton naskah 2 Alam. 0.5 dari 10 bintang aku bagi untuk filem ini.

pembacafilem.blogspot.com

Post Last Edit by pembaca_filem at 9-4-2011 08:06

filem The Castle of Cagliostro (1979)

The Castle of Cagliostro merupakan filem animasi dari Jepun yang di terbitkan pada 1979. Aku bagi 10 dari 10 bintang untuk filem ini. Filem ini lengkap semuanya bagi aku untuk sebuah filem animasi yang baik. Anda tidak boleh mengharapkan yang lagi baik dari ini..lebih-lebih lagi ia diterbitkan lebih dari 30 tahun yang lepas.

filem Ocean Waves

Ocean Waves (1993). Pengalaman aku menonton filem ini seakan-akan aku telah menonton drama bersiri Jepun. Sebuah lagi filem yang baik dari Studio Ghibli walaupun aku difahamkan filem ini hanya merupakan filem TV dan di buat oleh tenaga-tenaga muda dari Studio Ghibli. 9 dari 10 bintang.
pembacafilem.blogspot.com

Reply 297# MamüVies

Macam mana rumah dia boleh terbakar tu??Apa kaitan dia?Hubungan dia ngan Mila Jovovich tu camna pulok??Yg dia marah sangat kat Edward Norton tu kenapa??Betul2 confusing...