CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: WakDaeng

Tourist Traps - Be careful!!

Pudu Raya adalah lubuhk jerung-jerung drebar teksi yg sentiasa mengunggu mangsa especially foreigner. KL ke genting kekadang boleh mencecah sampai RM120.00, itu pun smpai kat Awana ajer, bukan nya sampai kat atas. Sikap tidak brtanggungjawab pemandu2 teksi ni, sebenarnya mencemar nama baik Msia kapada pelancung2 asing. Tapi nak salahkan diorang 100% pun tak boleh gak. Pihak penguasa seolah tidur (tidur bersama PM), penguatkusaan dijalankan secara bermusim (tidak berterusan). Dikalangan pemandu teksi ni pun aga kaki gak kat dalam Kementerian Pengangkutan, kalau ada operasi, diorang dah tahu dulu.... biasalah penguatkuasa....masyuuuukkk ma!!!

Originally posted by lilo1979 at 18-1-2008 05:53 AM
aku pernah kena ketuk ngan apek bawak teksi..dari ampang park ke klcc terus dia charge rm5 padahal dekat giler..biasa naik kena rm2.50 jer..rupanya tak guna meter..aku bertekak la jugak apsal tak ...

me pernah kena sekali.. dr IOI mall balik rumah, kalau naik bas (3 tahun dulu) 70 cent aje..
tapi teksi ni minta 14 ringgit.. me ingat me kata '' kau gila ke minta sampai 14 rm... ''...
  kau gila me sebut tu sebab berada dlm keadaan luar sedar.. ialah terperanjat habis

Reply #21 WakDaeng's post

couldnt agree less. puduraya nih mmg lubuk, kawah perangkap besar nih. tak tahan betul kan... dah berpuluh tahun mcm ni. dulu masa belajar, turun bas kat pudu tapi nak kena naik bas biasa kat bas std klang, dolu2 pun drg dah nak ketuk rm30!!! gila. baik jalan kaki, tapi kalau ramai2 ok la. kalu sengsorang kdg tu takut gak area tuh

hah...aku pernah kena masa tu sekali baru balik dari genting...kena drop kat luar pudu terus nak check in hotel kat area Bukit bintang...jln apa tah...coz book thru online...so sbb ada bawa beg besar aku tanya pakcik teksi yg tgh offer ktaorg...nak bawa ke hotel ni..trus dia kasi harga Rm20....giler ka apa...aku tak kisah bayar kalo dia ikut meter ni tak terus bagi arga camtu....

agaknyer kat maner2 pun,once kiter berjalan dgn beg besar, org terus cap kiter as tourist. once jadi tourist, zasssssss, terus drg cuba nak set trap.

saper taknak duit mudah beb. aper lagi zaman2 kemelesatan ekonomi and serba brg naik harga nih

ckp ler cemana pun, rasanyer zaman tgh susah nih. kalau tak takkan ari2 ada org bunuh org, merompak etc. tourist pun kena lebih hati2, sebab easiset target. chances are tourists takder sesaper ie sedara mara or kawan2 yg boleh tolong kat satu2 tmpt tuh.... sbb tu la kan.

Bangkok - Hati2 ngan tuk-tuk driver

Beware of tuk-tuk drivers that while negotiating the service charge for a trip, they抣l ask for a ridiculously low price and offer that before they drive you to your chosen destination, they抣l stop you at a particular shop. Usually they mention one of these

Follow Us
Nak up skit page ni coz dah lama terbenam. Nak igtkan sesiapa yg suka melancong n guna safe deposit box (SDB) dlm bilik tu (kalau ada disediakan). Saya penah diigtkan oleh seseorg yang saya jumpa sembang2 masa dok kat dewan berlepas KLIA. Dia kata pastikan selpas setiap kali kita masukkan no pin SDB, kita amik kain basah n lapkan kat tmpt no tu. Dia kata ada sindiket yg akan taburkan bedak atas tmpt no tu. So bila kita masukkan no, kita akan tinggalkan bekas pada bedak yg ditaburkan tu. So dr situ, dorang kan cuba utk buka SDB kita. So hati2..

12
Return to list New