CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mieraweyh

Disantau Sami Hindu

Dadadi posted on 28-8-2013 04:20 PM
ko pernah berunat ngan mona fendy?
harus la ko kne cite kat sini..

hahhaha tak la mak aku yang berubat dengan mona fendi, tu pun time dia xfemes lagi. Kes sama mcm akak aku, tapi mak aku kena santau angin dengan tukang urut. Kire ade jiran mak aku dulu dia jenis suke cucuk-mencucuk, so dia bwt fitnah la psl mak aku ni ada cakap buruk2 pasal si tukang urut. So makcik tukang urut ni pun bengang laah, standard org mengurut ni mmg ada ilmu. Time dia urut mak aku, dia ada baca2 ape ntah tapi mak aku buat bodoh aje..Lepas dari tu mak aku muntah2 sampai kua darah, mak aku cakap lame jugak psl tak terfikir pun bab santau menyantau ni sampai la owner sewa uma tegur ckp kt bpk aku yg mak aku ni mcm da tak betol. Bayangkan lah gelak sorang, mengilai2, muntah darah sampai badan pun susut..So time pegi berubat tu time tula jumpa mona fendi, bese la org zaman dulu bab agama ni kureng sikit ape2 mesti jumpe tukang perawat or bomoh xde lagi istilah ustaz2 time tu..

Mak aku describe la yg mona fendi tu pakai celak tebal duduk bersila. Dia rawat dengan mandikan air kelapa, then baju yg pakai time tu kena buang terus. Dia just pesan, jangan ingat semua orang baik macam yg kita sangka dan jgn lupa solat hajat semua. Tengok, beriman lagi akok mona.. Time tu xkenal sgt la mona fendi, lepas kes potong memotong tu baru mak aku terkejut sal dulu penag berubat dengan dia

Rate

1

ooo mona fendy pesan suh solat ye...bagus..bagus...

jefrilza posted on 28-8-2013 04:23 PM
macam ayah saye la bila mak saya kena santau ngan mak ayah saya.. smpai mati tak percaya.. tapi la ...

haaa kan, standard la sebab bila dah nama mak. Sapa nak percaya, mesti sedey sebab tak sangka mak dye mcm tu...tapi nak wat mcm mane, iman tu xdpt diwarisi. Bila syaitan dah menghasut, setinggi iman sesiape pn mesti terpedaya... Tapi org yg pernah kena sihir or santau ni andai diorang meninggal insyaallah dengan kuasa Allah hisab kubur dilepaskan... kalau takder kebahgiaan di dunia, diakhirat Allah beri nikmat yg tak terhingga... Rasenye pernah dgr x ayat "Innaallaha Sayubthiluh"..maaflah kalau salah yer, tapi memang dalam surah ape ntah ade ayat ni. Pengamal perubatan biase bace utk keluarkan syaitan or terbalikkan sihir... mak da ok x?

Rate

1

chicmushroomkd posted on 28-8-2013 04:35 PM
Kalo jenis kepala duk refer kat ilmu sesat je...
mana nak ingat orang yg dijadikan mangsa tu  ...

hahhahaha boleh2 ni mesti ko nak balik keje dah kan...
arini tak dapat contact dengan akak aku, biase kena tunggu malam baru abang aku bawak cerita baru...kikikiii

mieraweyh posted on 28-8-2013 04:41 PM
haaa kan, standard la sebab bila dah nama mak. Sapa nak percaya, mesti sedey sebab tak sangka mak  ...

ok dah.. tok pun dah takde....

suruhla kakak TT buat sembahyang sunat tahajud, taubat, hajat tiap2 malam ngan baca yasin setiap maghrib setiap hari, kalau leh tiap2 lepas solat lagi bagus... in sha Allah, dapat petunjuk nanti... doa orang teraniaya ni termakbul tau.

Rate

1

semoga kakak tt cpt sembuh..jgn lupe update

Follow Us
mieraweyh posted on 28-8-2013 04:41 PM
haaa kan, standard la sebab bila dah nama mak. Sapa nak percaya, mesti sedey sebab tak sangka mak  ...

kalau takat dewa hindu punya angkara, suruh kakak tu mandi kat misjid jek, 10 kali gitu... tengok ok tak.... ala cari je mesjid yg siap bilik mandi tu, just mandi lama sikit

mieraweyh posted on 28-8-2013 04:06 PM
Memang kesian tapi dalam hati family aku ni memang rase macam nak siat aje mak Zack..sebab mak aku ...

itulah mona fendy tak ngaku potong orang..sebab pembantu dia yg potong..

jefrilza posted on 28-8-2013 04:55 PM
ok dah.. tok pun dah takde....

suruhla kakak TT buat sembahyang sunat tahajud, taubat, hajat ti ...

tula gamaknya akak mmg liat skit, lagi satu dye period tak berhenti...insyaallah kalo dye datang nti nak bgtw kat dye. Macam kena bodoh2 kan pun ada...sabar yola..

MissDoraisamy posted on 28-8-2013 05:04 PM
semoga kakak tt cpt sembuh..jgn lupe update

amin time kasih...kena tggu dia dtg dulu. Dari smlm dok kire bile la nak jumaat..huhu..

hantukiller posted on 28-8-2013 05:31 PM
kalau takat dewa hindu punya angkara, suruh kakak tu mandi kat misjid jek, 10 kali gitu... tengok  ...

hantukiller, yang ni mak pun ade cakap...dye ade ckp pasal amek air 7 kolah masjid. Tapi xberapa nak faham...Ooo lupa nak ckp, dalam bilik arwah bapak zack, maybe ada benda yg disembunyikan. Sebab bilik tu akak xpenah masuk except mak mertua dgn adik beradik abg zack... Even kalau akak sembuh, possibility rumah tu still angker psl mak zack ada sorok barang dlm tu..

abas8888 posted on 28-8-2013 06:39 PM
itulah mona fendy tak ngaku potong orang..sebab pembantu dia yg potong..

Mungkin jugak...tula jgn dijolok sarang tebuan, ade kes yg bwt arwah mona marah ngn datuk tu...

Assalam...TT dok mane?

update ye.. xsabar nk baca

mieraweyh posted on 28-8-2013 08:05 PM
Mungkin jugak...tula jgn dijolok sarang tebuan, ade kes yg bwt arwah mona marah ngn datuk tu...

cer citer..cer citer...

try la berubat kat darul syifa.... Insya Allah..

kesian kat kakak TT... mmm... basuh dia kaw2 esok ...

jangan lupa hapdate citer ek?

miera, sy rs awak kene ubah cara nk bgtau kakak awak.. mgkn gak hati juga diorg dh santau tu sbb die pn xpercaya.. kakak ipar sy penah kene wat org.. ape yg mak mertua sy buat, die xckp terus terang yg die nk ubatkan kakak ipar sy tu.. die cume bgtau ade org nk aniaya diorg satu family dlm umh tu so diorg sume kena la usaha utk elak kene buatan org.. so kakak ipar sy ni setuju berubat sbb die anggap satu umh kene berubat, padahal mmg utk ubatkan die je pn.. Alhamdulillah, skang die dh pulih.. mmg ms die kene tu, die xnk dgr ckp org.. bile org kata die kene buatan org, die langsung xpercaya.. syaitan ni mmg pandai nk tutup hati org.. tu yg mak mertua saya gn kaedah psikologi tu.. Alhamdulillah, berkesan.. mgkn miera leh guna kaedah ni utk ckp ngan die nti..

Rate

1

Bestcite TT! Mak mentu akak TT tu pon jenis tak solat ke? Tapi memang betul, kalau kita jenis orang yang solat, susah mende tu nak hinggap. Sbb I dulu pon selalu lambat-lambatkan, memang senang setan nak kacau. Apatah lagi kalau org nak buat tak baik. Jgn lupa update TT!

mieraweyh posted on 28-8-2013 08:41 AM

Hi, salam TT..sedih bile baca kisah TT..

cz i pn ade fam kena santau ni..sampai meninggal arwah auntie..sume sebab arwah auntie diberi rezeki lebih oleh Allah..workmate seniri yg anta..kesian sangat kt arwah dalam pada kelebihan yg dia dapat, yg org len nmpk..ada jugak kekurangan arwah yg diorg xphm..sbb arwah auntie doc pakar..tp jodoh lambat..yg org nampak, bile arwah auntie dpt jodoh, dapat ngn org berjaya jugak..so idup depa senang..tp as perempuan, mungkin tu hikmah kesabaran arwah dlm menunggu jodoh lambat..

bile org da dengki tgk kesenangan org lain, ada la yg nganto santau..arwah ingt dia preg sbb rse semacam perut..lg pn mmg umur dia da lanjut,so nk kejar dpt ank..tup2 dpt taw arwah kene santau..tp da terlambat, bile pg berubat arwah pengsan trus..bile bawak p hospital, arwah da takdak..kami sume sedih sbb arwah mmg family oriented pny org..dgr auntie2 len cita dia da prepare mcm2 utk uma baru..i sgt sedih n terkilan sbb sanggup org buat org lain sbb cemburu + dngki..plus mse kejadian xdapat blk, tga exam final sem..tp dgr cite fam, ank2 dia yg len merengek nk emak..sampai depa kena tipu mak tga tido..

semoge TT sekeluarga dpt tolong kakak n the fam sblm terlambat..

Rate

1