CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {1} Perempuan diwadkan dek bertarung kucingnya naik minyak ! pic

ada pengalaman yg sama... bela dari usia kitten lg.. bila dh besar mmg manja n baik dgn aku.. tp xtahu kenapa, tiba2 berubah jd agresif. pnh tiba2 serang aku..

durikarat posted on 20-4-2014 01:40 PM
Wa cakap pasal kucing la ni..

Mandi kucing.

Sy monster bukn kucing..hihihihi

arasham posted on 20-4-2014 01:34 PM
kucing I yg baru mati tu pernah kena colek dek org. merata I cari masa tu umurnya around 3/4 month ...

Kucing me pon pnh hilang... Dahlh gebu ms tu kecik lg... Mcm fur ball jer... Sedih sgt..
Padahal main depan lmn rumah jer...
Tp rsnya org mmg dah target kot dok tgk kucing me kuar masuk main depan rumah.. Xkuar dr pagar..

arasham posted on 20-4-2014 01:41 PM
ank2 punya pasallah mommy bubuh nama kucing2 depa nama mengarut.
lembu ni vet consider hostile  ...

Sedih kan kucing mati?
Yg kucing me kitten ada 3 ekor dulu hilg sekor..pastu sekor lg mati sbb demam.. Xsempat bawa gi doctor sbb xperasan..xpnh lg kucing ktorg demam n mati..first time kena time tu.... Pastu tgk yg lg sekor pon dah mula tdo2 lembab xaktif terus bawak g doc kena masuk ubat kot bontot.. Nasib baik..tinggal la sekor tu jer besar.. Pastu.mak sekor lg beranak plak..me jd bidan..hhihihi

True-X posted on 20-4-2014 11:23 AM
Xde sape ke nk kate ni criter kl konspirasi yahudi yg nk burukkan hewan kesayangan rasullullah saw?
...

aku nak kata konspirasi yahudi zionis nak burukkan sunnah rasulullah saw, so ko nak buat apa dgn aku???
nak jumpa aku senang je, depan lot10 jam 11 mlm minggu aku ada kat situ, nak berdebat dtg situ, bwk semua atuk nenek ko

kerikangkung posted on 20-4-2014 02:03 PM
aku nak kata konspirasi yahudi zionis nak burukkan sunnah rasulullah saw, so ko nak buat apa dgn a ...

Ade jugak akhirnyer yg kate camtu kt topik ni..soo kompom la ko rase critee makcik ni pon kospirasi yahudi?..hehehe..aku x nak buat ape2..aku nk gelak je.. hahaha

Follow Us
Laa dah lama bela kucin xkn xtaw kucin tgah mrah cmtu mana boleh usik.. Mmg kene la jwapnyerr..
Lg 1 stress kot nk ngawan tp tuan asik kurung lam sgkar..
Klau xnk bg kucin tu mngawan g la mandulkn.. Ape la

Bela kucing biar la dia mengawan... Dah time skrg kucing mengawan biarkan je la... Kan dah kn kawan tu nak mengawan di halang mengamuk la dia...:lol

scorpionkiki posted on 20-4-2014 03:37 AM
Anak dia norhafifi tu mmg hampas...

mcm tak guna je beranak....

Ya allah kesian...1st time aku dgr kucing nek minyak...dr dlu lg aku takut dgn kucing sbb pernah kna cakau n kna kejau sbb nanges

Aku pon penah kene cekau masa umo 5 tahun, kucing tu tgh makan aku gi pegang ekor..
tapi satu je aku belajar pasal kucing, jangan sekali2 pisahkan diaorg klu adik beradik.. adalah kucing ni beranak 3 ekor, 2 bagi kat orang.. 1 je aku bela.. tapi tulah nampak dia sedey sangat.. yelah sekor je kan, selama ni dok main ngan adik beradik lain.. tapi dia hidup gakla.. lepas tu gamaknya ada kucing jantan nak kacau mak dia kot, dia lawan ngan kucing jantan tu and mati.. aku sedey sangatt..

belakang rumah aku ni bnyk kucing...Ada seekor kucing tu jenis penyayang...semua kucing nak di gesel2nya, ia juga ada menyusukan anak kucing lain yg sudah tak dipedulikan oleh ibu masing2...ia layan mcm anak sendiri dijilat2 dsb....tapi sejak dia terbunting kali kedua mungkin....garangnya...pantang ada kucing lalu dekat dia mau di cakarnya kucing tu...hormon tak stabil le tu.

pearl.silver posted on 20-4-2014 08:34 AM
Btui..kucing tgh agresif,jgn tangkap..mak dulu die selubung kucing tu ngn kain bg die xnmpk dah musu ...

Ye betul.. Kucing tgh gaduh, tgh takut, tak boleh dekat. Dia menyerang kerana itu instinct dia. I dulu pun ada sekor ibu kucing, baru beranak. Kitaorang tak pegang dan kacau kittens dia.  Kitaorang cuma letak makanan dan minuman tepi kotak utk mama cat. Then one day sedara I datang rumah. I pesan kat my cousin jgn pergi kat kotak tu, mama cat tak suka ada manusia kacau baby dia. Tau2 mama tu serang sepupu I ni macam kucing liar, bercalar2 belakang budak tu.. Dalam senyap2 dia jengah jugak kotak kittens tu rupanya.
Macam makcik ni, hopefully dia ada injection tetanus. I satu family mmg ambil injection ATT, untuk keselamatan bersama.

ronin posted on 20-4-2014 11:49 AM
besar, gemok dan mengada-ngada.....suka naik kereta dan memandang ke luar menikmati pemandangan... ...

Kucem aku kalo bawak naik keta dia punya penakut sampai nk masuk dalam baju...tobat x bawak lagi...

nih hantar pi pakar kaunseling kucen

kucing naik sheikh la tu. tengok kucing2 lain mengawan, dia je terkurung

kalo kuceng ni asyk kne kurung je, sure2la die xmo masuk sangkar dh.
die nk freedom tu yg die ngamok tu.

noor2 posted on 20-4-2014 12:41 PM
beli kat mana ya?

beli kat kenalan, dia pula pernah jaga kucing tu utk tuan nya yg masuk hospital....sebab lama dlm hospital dia suh jual kucing tu....jadi tak dpt info ttg jenis baka kucing tu.....kucing ni hampir sekali ganda lebih besar dari kucing kampung....

noor2 posted on 20-4-2014 12:42 PM
patutla hilang....dia baik dgn semua org...

sebab ada kucing yang dia hanya nak dgn tuan dia ja ...

mungkin juga atau mungkin dia hilangkan diri semasa sakit....

pakweneelofa posted on 20-4-2014 12:56 PM
kenapa kamu baik sangat nk jaga kucing 3 suku tu..kalau aku..aku pukul2 dengan penyapu lidi..baru  ...

wife aku yg sayang.....sebenarnya ibu kucing tu pemberian arwah mertua aku yg beri....sebab tu mungkin wife aku tak sanggup nak bagi kat orang....