CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mieraweyh

Disantau Sami Hindu

kadijot posted on 4-9-2013 11:35 AM
xde latest hapdet ke dik....best baca citer adik ni

semenjak bkk thread kt forum ni da mcm misteri nusantara dah hidupku...

Luckman posted on 6-9-2013 11:23 AM
Assalam TT, benda tak jalan kalau yang menenggek dalam badam tak rentap keluar....nak kene rentap  ...

wasalam ni yang seriau donga tenggek mengenggek ni...agak2 nye leh scan menyecan x awok ni?

khailya posted on 2-9-2013 05:30 PM
huhuu TT part guli tu.. same la mcm umah aku skrg ni ha...aku menyewa apartment jugak..
mmg salu  ...

khailya boleh ke aku kategorikan post ko ni sbgi haunted? ahhahah...nak taw nape? jap aku cite..

Since aku sebenarnya dah 4 bulan tak dtg period, bukan ngandung yer. hahaha aku try GLA (bukan nk pomot), then dlm msa seminggu aku pun period..yakni tarikh period aku ni seangkatan dengan tarikh aku bukak thread. Kire sampai aku menaip lagi ni pun aku masih dlm keadaan period.. Nak dijadikan cerita aku pun tengah nak bukak ko punye post ni pasal guli, belum je habis baca post ko...aku yg keseorangan kt rumah ni kacau dengan bunyi guli lagi. Tapi since aku period baru kena benda2 ni, bunyi ni juz appear dari maghrib sampai isyak...

pasal aku tak mandi wajib lagi, so aku xberani la nak ngadap forum ni lagi...Ibarat hidup diselubungi misteri...

Aku nak sambung lagi gangguan ni tapi dekat post waketheladies gambar tart nenas tu..Post dia aku baru baca pukul 8 mlm tadi, sama mcm ko post haunted. Baru baca baris pertama, berbunyi lagi geguli tu

waketheladies posted on 6-9-2013 02:12 PM
salam tt n forumer lain...nyampuk sat eh..

Izinkan aku share cerita benda yg jadi lepas aku baca ayat pertama dari post Khailya dgn Waketheladies..

Kalau korang perasan post khailya 2/sept ni sehari lepas aku cerita pasal kisah aku dengan guli2... Tak lari thread yer since aku tau guli ni salah satu gangguan jin jugak. Semenjak aku period, dan semenjak aku tolong2 akak aku..kes guli ni terjadi dekat aku sorang aje. Ok aku sambung cerita, 2 sept tu aku masih keseorangan kt uma sebab mak aku dia kadang2 keluar gi umah kwn dia xbawak handphone.. Aku tengah baca ayat pertama Khailya share pengalaman dia, terus berderau darah aku bile otomatik bunyi guli terjah dekat syiling ats uma aku. Terus aku sign out dari forum..

Kes ketiga jadi tadi lepas aku baru baca ayat pertama dari Waketheladies sekitar pukul 8 lebey. Harini kebetulan lepas maghrib mak aku kena pegi rumah kawan dia sebab ade majlis kesyukuran dan seperti biasa mak aku tinggalkan handphone dkt rumah..Line internet dkt bilik tak kuat sangat, jadi aku pun keluar duduk dekat ruang tamu. Tibe2 aku terdetik nak bukak forum ni since dah 2,3 hari aku x update.. Aku pun baca la ayat pertama dan ternampak perkataan 'Guli'. Aku yakin yg cik waketheladies a.k.a tart nenas ni, nak share pgalaman dia la..belum habis aku baca ayat pertama dia, bunyi guli terjah lagi..Perh time ni memang berderau darah psl baru aku perasan yg bila aku sorang je mesti terkena benda ni. Terus aku masuk bilik dan kunci, bunyi guli tu makin menjadi2 ada lah...tangan aku sejuk tak terkata. Terus aku pasang zikir dekat hp dalam hati menyesal pasal gatal gi bukak forum

Aku rasa kecut pasal aku dlm hadas besar kan, even zikir pun aku rasa mcm tak cukup utk ketahanan diri. Punya la lame aku period, sampai rasa bile la nak habis period sbb rasa btol2 lemah semangat. Aku pula da lupa pasal kes guli ni sebab aku ingat kebetulan je aritu..tapi bila kena balik malam tadi. Aku rasa memang ada something..So tadi aku psg zikrullah selawat ats nama Allah, aku ade download aritu dari blog abg tom a.k.a hantukiller.. Lepas aku pasang, & lepas aje azan isyak dah makin kurang. Aku ade mesg kawan mak, pesan kat dia suh mak aku balik. Tapi dia pun tengah bz dengan kenduri, mmg tak sedar text aku.. Dlm pukul 10 lebeh tadi baru mak aku balik, selang seminit abg aku pun balik. Aku cerita dari A sampai Z, then aku ckp kt mak yg aku kena ganggu sejak berforum & tgh period.. Mak aku pesan gk suruh basuh pad betol2..aku bab darah2 haid ni memang aku amek berat, lepas cuci je mesti aku ludah ...

Abg aku pulak cakap jgn lyn forum sgt, sebab tu kena ganggu pelik2. So maybe lepas ni, aku akan limitkan posting2 aku.. Even aku tak taw dari mana punca gangguan2 ni... Dan aku yakin, aku tak berhalusinasi dgn benda2 buruk juz aku mmg lemah smngt aje sejak aku kena langgar dgn lori thn lepas.. Utk kes akak aku pulak, semalam baru aku g shopping dengan dia dekat nilai. Alhamdulillah batuknya dah makin kurang, dan sekarang ni dia dah mula gantung ayat2 suci dekat rumah dia. Aku tak kisah even kesedaran atau keinsafan dia sebesar kuman, sebab hidayah tu milik Allah.. Kalau disuruh bertudung, mesti dia ckp org yg pakai tudung pun perangai teruk...

Nampak mcm teruk sebab tak patuhi perintah Allah kn? Tapi aku yakin, nak membawa seseorang kejalan Allah bkn melalui paksaan atau desakan sbb hati yg tak ikhlas melakukan kebaikan tidak akan diterima Allah. Sedangkan larangan meminum arak pun diturunkan mengikut peringkatnya setelah akhlak yg baik dpt dibentuk. Aku teringat kata2 ustaz lim jooi so, Allah membentuk manusia itu dgn akhlak yg bagus dahulu sblum diturunkan fikah2. Kalau akhlak tak dibentuk, agak2 orang Islam dulu nak berhenti ke minum arak?? Berbalik kpd kes sihir, aku akn try update cerita isnin ni sbb nk tahu reaksi mak mertua akk aku bila nmpk ayat AQ bergantungan dekat dinding

Rate

1

Luckman posted on 6-9-2013 11:23 AM
Assalam TT, benda tak jalan kalau yang menenggek dalam badam tak rentap keluar....nak kene rentap  ...

Slm lukman, psl akk sy dia dah kurang batuk.. tapi dia da mls nk pcya bab2 sihir menyihir ni. Juz dia da mula gantung ayat2 suci. Awk boleh scan ke?

mieraweyh posted on 6-9-2013 11:39 PM
Slm lukman, psl akk sy dia dah kurang batuk.. tapi dia da mls nk pcya bab2 sihir menyihir ni. Juz  ...

waallaikum salam wb. saya tak pandai dan tak belajar pun pasal perkara-perkara ni. Tapi kalau berdasarkan dari forumer lain yang mempunyai bakat dalam nie, awak boleh tanya dengan Siti's VIP atau Hantukiller atau ada sorang lagi tu....saya takat menyampuk jer dalam nie...he he he

Follow Us
mieraweyh posted on 6-9-2013 11:36 PM
Izinkan aku share cerita benda yg jadi lepas aku baca ayat pertama dari post Khailya dgn Wakethela ...

alahai, kesian plak kat TT sbb kena 'usik' psl citer guli ni

aku pon penakot gak ni. alhamdulillah xdela kena sakat teruk2 mcm forumer lain...

tempat kursus aku tu mmg berpuaka cket...maklumlah jauh dr ceruk rantau...pastu tempat yg jarang2 ada orang..kursus pon pendek2 je...cuma kalau induksi tu lama la sket...xtaula cmne staff kat situ. terutama makcik2 cleaner yg memang kena bersihkan setiap bilik.sorang2 je plak tu.

aku kalau g tempat kursus tu, memang sentiasa cuba beringat la. xboleh gelak suka2 hati, xbleh cakap besar...yg penting, hati kena kering. wat xtau je. walaupun mmg dengar 'bunyi2' tu, buat mcm nerd je...tp aku paham. kalau aku di tempat tt pon, konfem xleh nak wat nerd sbb benda tu mmg obvious nak bg tt dengar...yg aku dgr ni antara dengar xdengar je...kalau aku berespon, konfem mmg menjadik la bunyi nye

aku doakan kakak tt cepat sembuh.

btw, if xmenjadi kesalahan, jugak awal2 aku mohon maaf kalau benda ni menyinggung tt atau forumer lain. ni sekadar perkongsian ilmu dan info sahaja. bukan aku nak tunjuk pandai, alim atau apa. kalau ada salah silap, mohon di tunjuk ajar ya.

seorang kawan aku pernah la kena 'perasap' mcm ni. memang org tu nak tuju dia n famili dia. so, ada la org2 yg berilmu ni bagitahu kat dia yg dalam berubat ni, yang paling penting diri kita sendiri. kena jaga solat. jaga betul2. mmg niatkan solat tu mohon perlindungan dari ALLAH. banyakkan amal2 sunat.dan kawan aku tu sendiri mengaku, selesai solat ja, baca quran mmg xpernah miss. walaupun sekadar 2 muka. sebelum kejadian tu, dia baca ikot sempat je. Alhamdulillah, ilmu tu memang xdapat nak tembus dia. cuma orang2 alim tu pesan, bila kita jaga solat n so on, betul2 yakin dengan kuasa ALLAH, insyaALLAH tak ada kuasa boleh lawan kuasa Dia Yang Maha Esa.

tetapi seorang hamba ALLAH ni bagitahu aku, ayat2 Al Quran yang hanya digantung itu takkan memberi erti kalau tidak dibaca atau diamalkan. sekadar menggantung tu macam menjadi hiasan pula. sebab ayat tu mcm 'tak hidup'.<statement ni mohon pencerahan kalau ada forumer yang lebih arif> kita kena yakin. Apa yang terjadi semua atas keizinan ALLAH S.W.T. sehebat mana pun perancangan orang terhadap kita, kalau ALLAH tak izinkan benda tu jadi, maka tak jadilah ia.  kalau benda tu terjadi, maka ia kerana ALLAH yang mengizinkannya terjadi. tetapi harus diingat, ALLAH tidak menduga hambaNya dengan sia-sia. insyaALLAH, ada hikmah yang tak terjangkau dek akal kita yang ALLAH nak beri. yakin dan berserahlah pada Dia yang Esa. Wallahualam.

##maaf tt, terpanjang la plak tazkirah hamba yang lemah ni

khailya posted on 6-9-2013 03:19 PM
huuuu akak... serammm.. meremangggg bulu roma....

mmmm...memang rs seram jgk...

siksa nak memikirkan nak habeskan 1 bulan berkampung kat ctu. tp alhamdulillah, semua selamat sbb kalau nak compare ngan batch sblm kitorang tu, ada 'citer' jgkla...tp xtahu la citer cmne sbb xtanya. takot terbawak2 rasa takot tu dalam kursus.

mieraweyh posted on 6-9-2013 11:36 PM
Izinkan aku share cerita benda yg jadi lepas aku baca ayat pertama dari post Khailya dgn Wakethela ...

ko kata lps eksiden ko lemah semangat? aku cadangk ko pg buat pulihkan semangat.
yela masa eksiden tu kan spt kejutan, semangat spt terbang...
aku masa eksiden dulu (kecik2)... lambat betul nak baik, luka yg patut kering dan sembuh lg membusuk ada la... pastu mak aku kata, aku ni kena pulih semangat agaknya.. pastu mak aku baca2 and pus2 kt kt aku sambil tarik telinga pastu ntah lupa la...

lps tu baru luka aku kering, aku pun rasa bsemangat skit

bunyi guli tu maknanya ada sejenis jin yang orang melayu panggil  hantu raya, berkampung kat rumah kita , kena buang ..kalau tak dibuang takut beranak pinak kat rumah kita. Pada pandangan saya ,jin yang mengganggu TT adalah jin santau dari kakak TT, dia akan ikut kemana kakak TT pergi, bila kakak TT balik ke rumah TT, jin tu pun ada sama,Cuba contact  Ustaz Mohd zaid ni (pm saya) , dia boleh scan dan insyaallah dia boleh rawat cara jarak jauh..dia boleh rawat kakak TT tanpa pengetahuan kakak TT ( sebab kakak TT tak percayakan). Kawan saya kena santau angin  sehingga tak boleh berjalan,duduk sakit, baring pun sakit, alhamdulilah dua bulan selepas tu boleh berjalan  walaupun belum 100%  sembuh. Kita hanya mencuba, yang menyembuhkan adalah Allah SWT

waketheladies posted on 7-9-2013 04:48 PM

aku pon penakot gak ni ...

akak sokong ngan apa yg awak kata tu pasai gantung ayat2 al Ouran tu....pernah dgr ustaz cakap....

saja nak kongsi sikit....rumah yg sentiasa membaca al Quran ni rumah mereka akan sentiasa di terangi cahaya yg boleh dinampak hingga ke langit oleh malaikat2....tu apa yg dicakapkan oleh akak yg ajar mengaji.....(dah lupa apa yg dia kata lagi......)

mieraweyh posted on 1-9-2013 10:17 PM
Sambungan ...

mak mentua acik salah seorg yg memang x percaya pd sesiapa pun, sejak dia kena sihir ngan kawan baiknya....dirumah dia pun cuma dia sorang ja yg boleh masak di dapur kalu org lain masak memang dia x makan sampai anak2 pompuan memang x berapa reti masak.....yg paling untung acik la sbb kalu balik sana x payah nak masak cuma tolong kemas ngan cuci pinggan sikit2

gammbir33 posted on 29-8-2013 04:03 PM
Walau apa pon TT kene ingat..setan suka lagakan manusia..tambah2 kalo boleh pecah belahkan silaturra ...

aah setahu sy kalau ustaz xkan gitahu kot sape pembuatnya

Luckman posted on 7-9-2013 12:13 PM
waallaikum salam wb. saya tak pandai dan tak belajar pun pasal perkara-perkara ni. Tapi kalau berd ...

uhuhuu... tula ritu akak anta adik g batu pahat. Ingat nak suh dia singgah jb jumpa hantukiller, tapi since aritu jem teruk dengan kedegilan akak yg tak nak berubat. So terkandas dekat situ aje... Sebab bile baca blog abg tom tu, lebih elok kalau jumpa depan2. Nak berubat pun taknak, apentah lagi nk ajak. Mau kena duku kepala ni.

heheee sebab tu la aku fobia nk bukak forum memalam, tapi rini berani sal mak ade kt umah.. Genap seminggu kena kacau dengan geguli ni, ari ahad lepas kena kacau time maghrib, arini takder plak..  Bab mengaji dgn solat tu aku setuju sangat sebab Allah akan lindung dan kalau tak silap aku aura cahaya orang yg beribadat ni, mmg benda2 'lain' takkan kacau. Dalam kes akak aku, mmg dia belum terbukak lagi hati nk solat.. sebab tu la kot banyak menatang2 asing yg cube singgah.. Dalam kes guli ni plak, start jadi time aku period..aku pun pelik maybe psl aku kotor kot. Aku lebih suke mengaji sendiri dari psg dkt lptop or hp, sebab aku was2 tajwid dgn bacaan nye. Bak kata blog abg tom, kalau nk baca ayat kursi sekalipun kena dgn niat utk Allah bukan utk pendinding nnti benda lain plk yg dtg..

Seronok betol kalau hati aku sekering hati kaw..kahkah. Dulu time dduk asrama penuh dgn cik ponti & sweet kemain berani aku kua pukul 4,5 pagi g mandi dekat blok akedemik.. Aku jdi cmni sal eksiden ritu la kt PD mmg aku takkan jejak kaki lagi kt sana. Sekarang ni hati aku cepat debar, jantung cm nk tcabut pdhl benda biase aje.. Owh lupe nak bagitahu ko..

Pagi tadi aku mimpi cam kotor, mimpi psl darah period tapi aku tak ingat pasal apa. Juz aku separuh sedar time tu, yg bunyi guli tu ade betol2 ats bilik aku..

akuhamba posted on 7-9-2013 10:41 PM
ko kata lps eksiden ko lemah semangat? aku cadangk ko pg buat pulihkan semangat.
yela masa ekside ...

camne nak pulih semangat? sebab family aku taktaw pun aku eksiden tahun lepas..juz, akak keja kt resort yg aku menginap tu bagitahu seminggu sebelum ade org putus leher dekat situ.. Kire lepas eksiden dekat PD tu, aku join prog dkt terengganu 2 bulan. Dekat situ pun nk dekat 3,4 kali nk eksiden.. hahahha teringat mak pus2 semangat kt telinga time kecik2

zairol79 posted on 7-9-2013 10:53 PM
bunyi guli tu maknanya ada sejenis jin yang orang melayu panggil  hantu raya, berkampung kat rumah k ...

Huhuhuhu, time baca ni malam pulak. Adui terkezut den dongar, tapi taktaw la makhluk ape yg bersarang.. Tapi aritu abg ada cakap, dia ade singgah satu tempat ni tibe2 kereta mati, dia dah agak ade benda tak kena. Masalahnya dia masuk rumah tak basuh kaki, dan besoknya baru dia bagitahu.. Kemungkinan kedua psl saya tengah period, biasa sy solat kt bilik belakang ni.. Bilik ni dekat dgn koridor, dulu masa abg stay dalam bilik ni dia ade ckp dengar bunyi org seret rantai.. Tapi nk dekat 2minggu tak solat dlm ni, tu yg sy gelisah...

Satu lagi kemungkinan pasal saya yg bersihkan badan akak dari ats sampai bawah guna garam. Ataupun memang org ats ni main guli time maghrib dgn isyak.. Insyaallah nanti sy pm yer. On pakai hp ni, kalau boleh berubat mcm tu ok jgk... Bia akak tak tahu pun takpe..

jojo67 posted on 8-9-2013 09:49 AM
mak mentua acik salah seorg yg memang x percaya pd sesiapa pun, sejak dia kena sihir ngan kawan ba ...

ahahahha...ni yg best takyah masak.. Kalau sy pulak, masak telur goreng pun 10x mak g dapur tengok.

Tapi sokong ape mak mentua acik tu, dalam dunia ni kdg2 org yang rapat dengan kita la paling busuk hatinya. Sebab kwn rapat ni, dia tahu semua psl hidop kite dari A-Z..  Org yg nak sihir ni memang senang, tapi org yg disihir jenuh nak pulih. Sabar jela...

puankhairil posted on 8-9-2013 01:12 PM
aah setahu sy kalau ustaz xkan gitahu kot sape pembuatnya

Betul biase kalau berubat mmg ustaz tak bagitahu. Tapi ustaz yg sy cakap tu dia tok guru abg, mungkin dia ade ilmu kasyaf.. Macam abg saya, dia ade kenal dgn sorang budak belum sunat lagi, tapi Allah kurniakan mata transparent boleh nampak alam satu lagi.. Ilmu kasyaf ni sape2 boleh belajar. Ade yg diberi kurniaan dan ade yg menuntut..

Ade jugak ustaz2 yg guna jin,sebab tu jgn berubat dgn sebarangan ustaz. Ustaz Azhar ade bagitahu klo yg guna jin ni kadang2 dia suruh kite gali belakang rumah ckp ade benda tertanam pdhl tu jin dia yg tanam..

teringat dulu time sekolah ustaz ajar cara bela jin Islam