CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rospinki

Volume 2 - Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni ..Sedang fikir apa? Sedih? H

sedang fikir nk masak nasik, pastu goreng ayam for dinner. sbb hr ni lunch pun mkn kuih je dgn 2 ketul ban sat td. lapar la plak sejuk2 gini. cuma tgh contemplate, nk buat terung sambal ke nk goreng tempura je terung dgn capsicum nih.

pastu samada nk goreng telur terus ke utk bwk bekal dgn roti esok for bekfes atau buat besok pg je? bkn apa, aku ni lately ngam2 je time masuk opis. kang tergesa2 plak nk masak esok pg wlupun aku tau aku patutnya bgn la awal sikit klu dah tau nk masak bekal kan? hrp2 perangai x senonoh aku nih aku x bwk ke thn dpn.

Pls...jgn rasa rendah diri sayang

Alamak mcm mana boleh hilang dia dari radar..bole tak u jgn block i?

seksa jgk kena covid ni..xblh tdo..hidung tersumbat
ai punya kulit xblh letak sbrg mnyak or balm.mhbs mengelupas..macamna nk legakn tu..smlm letak sikit pun hbs dh merah arini

scroll tiktok..sekali tnjk psl pandangan terakhir kucing sblm ditidorkn..bnci la ky manusia yg suka post bnda sedih
melibatkn nyawa blh xjgn post..
dh kucing tu sebijik mcm kucing ai...hbs banjir rumah ngn air mata ni ha..dh la hidung dh mmg tersumbat..ni nngis lg

Follow Us
hari ni tiba-tiba rasa aku tak nak tolong sesiapa pun.aku macam rasa penat nak fikirkan pasal orang. mungkin penyakit hujung tahun,sebab semua orang bercuti tapi aku gigih lagi buat kerja. kesian dekat anak-anak.cuti sekolah tahun ni langsung tak ada pergi mana-mana.next year mami janji kita akan pergi bercuti  

kembali ke masa lalu..rindu org yg dulu..

Edited by rospinki at 11-1-2024 03:08 PM

Tak faham aku grop2 hiking ni siang malam post ttip baru tkde keje?? Patutla pati bermaharajlela org kita sebok nak gi utan panjat gunung pstu post kt socmed gmbr2 pefeeling menakluki dunia. Aku bkan apa..sbgi hikers utamakan yg utama dulu nk hiking bila free jah. Lgipun buat penat je tak berbaloi hasil tkdak.

i miss u sayang

i dh unblock semua ..tp nmpknya u dah jauh dari i

hari senin ni selalunya lemau..
aku kira ada baiknya jugak kemalasan yg menguasai diri
kita tidak perlu terburu-buru mengejar dunia
maka amatlah bersyukur jika rasa malas membuat kita jadi lemau dan tiada motivasi
jika ada yg mengatakan faktor usia dan sepatutnya kita berehat dan tak perlu kerja
jadi apa penyelesaianya? bukankah malas itu adalah satu mekanisma yg mudah utk merehatkan diri
jika tidak kegigihan dan sikap rajin kita tidak memberi waktu rehat yg sewajarnya
selepas rasa malas itu hilang mungkin hanya beberapa waktu singkat
tenaga dan semangat yg baru akan diganti utk progress yg seterusnya.

ni la org kata sakit merindu...aduhaiii

ada masa aku nak diam.. diam jer dalam 1 hari tak ada orang ganggu. rasa nak bagitau orang jangan ganggu aku hari ni.  Tapi jadi sebaliknya pulak.  tak boleh ke orang kelling aku auto faham?

still lagi jog 3x week lari pace biasa tak la laju sgt bole la round 5x 1800m cuma aku jadi kuat makan sebab ganti balik tenaga yg hilang bole gitu? alahai asalnya eksasais utk hiking tapi takde masa nk berhiking dan aku rasa hiking tu buang masa jah lagipun jumpa org mcm2 yg tak kena dgn peel aku yg tak suka bergaul dgn org..nak hiking sorg2 bole ke?

kadang aku rehat sekali skala sebab dah tua kan..nti penat sakit orat sakit lutut macik oiiii

aku dah jumpa resepi sebijik dgn crs kenapa nasik dia lembut dan wangi, aku buat semalam tka perlu ganish mcm2 nasik saja oun dh cukup. gini ha hahaha. sebab aku tgh carik killer menu nk buka rest nti. insyaallah. takyah la menu mcm2 leceh..buh menu 3-4 jenis yg betul2 sedap pun dah cukup. rega marhein sesambil kita bersedekah kita berniaga. ehh yg mana dulu berinaga smbil bersedekah ke git..mcm hidup ni sesambil kita tunggu waktu kita keje.
dan ciken dia tu basic jah teknik goreng/grill/rebus. sambal senang je. tiber

aku bwk bekal sanwic ari ni. sekali team jang aku ajak lunch sama. jd aku pun p la turun sama. now bekal aku tu jadik dinner la kot

dapat pekabaran kawan forumer yg daku kenal dr board pelancongan telah kembali ke negeri abadi. sedih sangat. baik sangat akak tu. 2x pergi trip dgn dia. Kawen daku pun dia datang itulah last jumpa masa thn 2020. Kita berwhatapp je tanya khabar. 12 jan lepas dapat khabar dah meninggal dunia. Al -fatihah~

Hari ni genap 2 tahun abah kembali ke rahmatullah. Hari ni jgk hari yg sedih sebab bila timbul masalah kecil libatkan kerja, org salahlah meols. Memang meols akui meols terlepas pandang report tu. Tp bila tgk cara diorang letak kan kesalahan tu rasa swdih sgt. Sedangkan ada peg lain yg kne double check report tu. 1st time spjg 6 thn keje sini meols buat salah. Selalu meols buat ja keje org lain cover mana keje2 yg xsettle. Xckup tido, xcuti lama. Settle kn byk keje2 pej ni. Rasa mcm xdihargai ????????

pg td kt ofis kakak ofis bertegang urat ngan senior merangap team leader..
dedua dh 40an tp bodoh..
si TL tu mmg dh sedia hanat..
pastu hakak h pun sama bodoh..ko nk gaduh psl kerja suka hati ko la..tp yg bengang bila TL hempuk meja dan ckp she nvr mrh staff dia mcm gini..then hakak h pulak jwb oh yeke..i byk dgr cite psl u dr org...
gila x..mmg shial la....sah sah la org tu ..org akan syak i sbb i ngn akk h tu mcm kembar..asik melekap jw
makin tua makin bodoh