CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koko2

Realiti Kehidupan Kini....meh bincang...

zaman dulu suami je keje, isteri dok umah jaga anak jd housewife mampu la hidup senang walau x mewah ...
otai_g Post at 17-5-2012 10:51

why..why..why..
why you not married yet?

rumah senirik walopon menumpang wat umah atas tanah mil...janji ade rumah dia pon ckp tu hak kitaorg walopon atas tanah dia...dapat in law yang sgt baik...alhamdulillah...
kikuri Post at 17-5-2012 10:53

izinkan saya menjadi batu api kejap..

amat bahaya sekali buat rumah atas TANAH ORANG..
in future, MIL ko passed away, tanah tu termasuk dlm faraid.. so, bila masuk faraid, tau tau ajer la..orang2 berhak ke atas tanah tu..
dan, rumah ko pulak sebenarnya takder bernilai/tak boleh direbutkan sebab berada atas TANAH yang direbutkan tersebut..

isu akan timbul bila MIL passed away.. sila berpikir sesuatu.. sesuatu black and white if ko nak rumah tu kekal hingga ke akhir hayat ko..

tapi, kalau TANAH tu atas nama your husband..itu takper..boleh diabaikan..

1) Tekanan mencari kerja lepas grad..
Yg mana gaji hampir tidak cukup utk sara idop...

2) Tekanan cari jodoh...
Maseh tak berjumpa calon laki/bini yg selayaknya...

3) Dah KAWEN..tekanan ekonomi...
Anak kena tinggai kat bibik..pengasuh..nuseri..(sian sgt kan..???)
Rutin idop yg tak keruan dek mengejar masa & gaji bulanan serta belanja saraan yg tak munasabah...

saya, makcik bzbody..so,bila ko nak kawen?
Hana Post at 17-5-2012 10:49

aku,

yang nomot 1...alhamdulillah...rezeki di mana-mana...

tapi, aku tersepit kat nomot dua....

sebab...kalau boleh, kalau aku kawen..aku nak kurangkan problem kat nomot 3...

Reply 122# Hana

penah gak ckp mcm tu kat somi...atas tanah tu ade 4 bijik rumah 2 umah sil, satu umah mil satu umah saya la. masa nak buat tu dia ade tanya adik bradik...semua mcm tak kisah...tp tataw la masa akan dtg...tanah atas nama fil tp umah atas nama husband
sbb masing2 dh ade rumah...sbb tanah tu luas lg...kalo dorang nak rebut sila rebut kandang lembu kat blakang umah mil..

Reply 112# kamar22

m, tu la.. sometimes orang lain tengok we are a happy family but as a woman, we can never be too sure..baiklaaaaaa selamatkan diri

Reply  siputsedut

Hehe,sama je peten ngn iols.
DOlu gemok sat pas kawen, naik 10kg.. ...
silica_SiO2 Post at 17-5-2012 09:38

motepp kene kerahan tenaga makan ati dlu baru kurus iols jenis kalo makan hati iols g melantak pulut deriyan
walaupon gitu..iols tak giveup lg tau..dlm fantasi iols..iols bakal menjadi nenek hot gitu ala2 bree van de kamp dlm desperate housewives..tp takmo la kurus melalui makan hati uolsssss eksersais lah..nnt ala2 nenek2 kita kan..dah tua2 pon mampu berkebun lg..

Follow Us
Reply  kamar22

m, tu la.. sometimes orang lain tengok we are a happy family but as a woman, we c ...
nuryakmal Post at 17-5-2012 11:31

So far so good lah...
Buat masa skrg ni ok2 aman saja...( forumer CI slalu ckp) ada 2 rumah atas nama brsama di sini dn aset sndri di kg, tanah pusaka dri family utk kami adik bradik. Perancangan masa depan kami byk utk anak2.. My cik be ada tanah pusaka dia jgk n baru aje beli tanah dri pakcik dia.
Sekiranya apa2 terjadi..(mintak doa dijauhkn, tp kena bringat2 jgk ni..) sedikit sebyk ada lah juga untuk msa depan...

Post Last Edit by misy at 17-5-2012 12:02

1) Tekanan mencari kerja lepas grad..
    tekanan gak yg mana company aku mintak kerja ni mengKIVkan permohonan aku hanya karna aku wanita...kawan2 laki yg sama2 mintak semua dah report duty, sampai aku membawa hati gi kerja kat tpt lain...lepas sebulan baru depa panggil...aku leh ingat sgt2 la depserate masa tu nak kerja, sampaikan kalau org bayar gaji seribu pun aku sanggup... gelak jer interviewer masa kau bagitau cam tuh
tapi Alhamdulillah dpt gak kerja...walau REALITInya aku sgt stress dgn kerja ini..

2) Tekanan cari jodoh...
    tekanan gak taktau nak pilih yg mana satu,,blank gitu, last2 yg dipilih  dgn bukanlah  yg plg hensem dan yg paling kaya....itulah REALITInya

3) Dah KAWEN..tekanan ekonomi...
    dah kawen...harus berdepan dgn REALITI anak yg ramai tanpa maid..sgt2 lah haru biru, namun utk ambik indon lagi aku dah fobia...buang duit dan sakit hati....REALITI yg sgt menyesakkan jiwaku

REALITInya aku sgt stress,...nasib ade kawan2 seperjuangan yg memahami

Rate

1

Reply  Hana

penah gak ckp mcm tu kat somi...atas tanah tu ade 4 bijik rumah 2 umah sil, satu uma ...
kikuri Post at 17-5-2012 11:06

kalau masing2 ada umah atas tanah tu, oklah kot masing2 akan berebut tanah atas rumah masing2 kot.. -speku aku..

aku dah tak stayback dah skang ni lepas aku menyedari aku diperah habis-habisan...bila time ak ...
siputsedut Post at 17-5-2012 10:27

sapa suruh ko balik rumah baru pergi joging... orang sebelum sampai rumah pergi joging dulu.

selepas kerja tolong terus memecut ye, utk mengelak bos telefon panggil ko nak bagi kerja
sampai je tasik terus tukar baju, minum air then stretching, dan mulakan joging.

kalau nak tahu berat asal aku tahun lepas 68 kg.
pastu pergi slim world tak berkesan (hampehhh) aku nekad buat cara natural. tu yg turun 62 kg.
dengan berat 62 kg, suami-suami orang yg hampehh ni suka sangat proposed aku sbg 2nd wife. duda pun sama gak sumer stok-stok hampehhh.
ajak kahwin kemain, angkut sana sini kenalkan kat parent, adik beradik, kawan-kawan peh tu baru sedar bahawa diri tidak bersedia
aka berkemampuan kot?

now berat aku dah hampir 56 kg. kalau boleh nak teruskan joging hingga bulan posa
sambil-sambil joging aku asyik di usha sorang mamat chinese ni... asyik senyum2 je tengok aku joging sorang-sorang
pada mulanya aku buat tak layan, sebab aku tengok muka dia muda dan hensem yg amat
bila aku balik dia pun nak balik. saja lah tu, skodeng aku naik kereta apa. aku pun amik kesempatan skodeng kereta dia
sekali dia naik Caldina ko...

moral
tolonglah joging... tak yah beli treadmill

weh siput... aku suggest better kau mulakan secepat yg mungkin joging. makin lambat kau delay, makin tinggi risiko kau takkan joging sampai lepas raya tau
pasal company aku dapat tender buat projek kat tepi tasik tu... aku khuatir pasni kau akan gunakan alasan "alamak ada constrution, takut la nak joging"

Realiti kehidupan aku pulak :

1) Umur 1 tahun lebih dah jadi anak yatim. Umur akhir 30an, jadi yatim piatu. Alhamdullilah kehidupan tak sesusah sangat sebab ramai saudara memebantu.

2) Masa sekolah/ belajar : Bukanlah pelajar pandai sangat... tapi alhamdullilah dapat gak masuk IPTA dan grad walaupun kursus tu aku tak minat dan bukan pilihan.

3) Masa kerja :  Bukan pekerjaan idaman tapi aku teruskan juga. Sedar tak sedar, hampir 13 tahun aku kat situ. Alhamdullilah, gaji tak banyak sangat tapi dapat beri ramai orang merasa. Masa untuk keluarga kurang sebab fikir kerja... kerja...

4) Perkahwinan : Impi berkahwin pada usia 25 dengan jejaka pertama yg aku sayang separuh mati. Hakikatnya, alhamdulillah aku berkahwin pada usia 26 dengan jejaka kedua (dan terakhir) yg menyayangi aku. Doaku moga berkekalan kasih sayang hingga ke syurga...

5) Anak : Impikan 2 anak lelaki + 2 anak perempuan. Hakikatnya, alhamdulillah aku dikurniakan seorang anak angkat lelaki manakala anak angkat perempuan pulak dah diambil balik oleh mak kandungnya.

6) Harta dunia : Tiada impian sebab masa muda tak pernah fikirkan keperluan nak ada harta sendiri. Sekarang, alhamdulillah.....

Dulu aku sering tertanya, kalau umur masuk 40an..... macam mana keadaan aku... Hakikatnya, sekarang dah 40an, aku jadi suri rumah sepenuh masa.... Banyak masa untuk keluarga dan beribadah dan masih boleh lagi memakai baju 10-15 tahun dahulu.   

Rate

1

Reply 115# Fantaghiro

takper..kait-kasut-baby ok apa..kait sendiri kah??

why..why..why..
why you not married yet?
Hana Post at 17-5-2012 10:56

mana ko tau aku x married lg? hahaha.....

Realiti hidup aku..aku bahagia jer tapi lagi bahagia kalu dapat drive cayenne, duk rumah banglo kawasan high end, ada duit cash dlm bank 20 juta,ada 4 orang maid, pakai baju prada, gucci n sewaktu dengannya...

sungguh realitinya daku mata duitan

Reply  Fantaghiro

takper..kait-kasut-baby ok apa..kait sendiri kah??
kurmasafia Post at 17-5-2012 12:31

errrr...yup...kait sendiri...

sapa suruh ko balik rumah baru pergi joging... orang sebelum sampai rumah pergi joging dulu.

s ...
wanitajelita Post at 17-5-2012 12:01

walauwehhh..caldina ...sila mulakan tindakan dari sekarang! eh tp bes la ko..ada pemangkin utk jogging..

ko punye equation tu kiranya berkadar songsang lah..berat ko zezaman dulu bape?

weh siput... aku suggest better kau mulakan secepat yg mungkin joging. makin lambat kau delay, makin tinggi risiko kau takkan joging sampai lepas raya tau
pasal company aku dapat tender buat projek kat tepi tasik tu... aku khuatir pasni kau akan gunakan alasan "alamak ada constrution, takut la nak joging"

bleh pakai alasan ko tu...aku mmg takut tengok bulldozer

aku mmg nk gigih ni..dapatkan berat aku sebelum aku grad dulu baju2 lama aku yang cantik2 termasuk baju grad yang blingbling semua aku tak buang lg..aritu aku mcm dah giveup..aku kasik baju cantik aku kat adik aku.. walhal dolu adik aku lg gemok dr aku..skang kurus melengkung..

aku skang nk jog takleh la aku pon tgh membawak budak ni...tp aku nk brisk walk la..jeles weih..kwn aku 8 months pregnant naik 5kg je????? pastuh doktor puji dia ckp badan dia cantik bg pregnant lady..aku naik 2 minggu sekilo.. mcm ikan paus dah...

fantasi: jadik classy lady...yang serve dinner guna antique...yang pakai designer dresses over the dinner...dinner plak full course meal siap appetizer dessert bagai..semua masak sendiri...hi-tea pon hidang cheesecake dengan herbal tea...idola..martha stewart dan bree van de kamp...

realiti: dr breakfast ke lunch ke dinner semua tapau je

Reply 136# Fantaghiro

ajarin aku.........

Reply 130# wanitajelita

sukanya aku mendengar ceritamu..sudah lama kutinggalkan jaman jogingg...masa blom kawen hari2 ku menjogging kan diri kat tasek jugak la...tasek sama ke ngn kau eh? ...pas kawen bz cara kawen..dok sempat nak jogging..dapat laki pulak tak menyapot sangat jogging menjogging..skng...nak kena kembali kepada asas gamaknyaa... ..harus menjogging balikni....motip jeres orang jogging?