CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rospinki

Volume 2 - Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni ..Sedang fikir apa? Sedih? H

Edited by rospinki at 19-4-2024 08:59 AM

tadi mati lagi sekor ikan bela aku tanam kat pasu bunga..elok la meninggal hari jumaa ttanam pun sebelum zohor. moga roh ikan bahagia berenang2 dalam sungai syurga. ni pasal anak aku tu la dia tambah ikan2 hyper stress la ikan perut buncit tu.
iols lepas raya ni masak sambal utk stok bekal gi ofc..kedai cek nab tak niaga lagi masih beraya kt kelantan. tapi kan cik nab tu masak tak sedap apa2 tah dia masak bedal je sbab takde org lain meniaga kt sini abg botak dulu lagi sedap lauk2 dia tapi dah pindah tmpt lain. bagus jugak jimat belanja

lepas raya ni makan simpel je sedap. ni sambal gesek (sambal kt restoran padang) haritu order grab rest padang feveret aku tu mmng sedap dan add on sambal sesudu jah dia caj rm3.00. lagi satu tu sambal petai dgn tempoyok aku buat sdri la puashati makan hari2 aku bekal smbal ni tambah je ayam goreng or ikan goreng nasi kosong perghhh dap2.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

acik senah mcm takde apa2 lepas dia tak datang lama tup2muncul mcm biasa dgn cerita mcm-mcm jenuhla asik nk explain keadaan diri kt orgaku tak nak tau pon acik senah oiii kau tak datang keje kau punya pasal tapigaji kau tu kira sendirilah sedap2 makan gaji buta. asik cakap keje banyakpadahal duk membongkang jah kt umah sedangkan kt ofis asik menguap siap 4-5harkat yihhhhh.. yg aku tak puashati dia bole buat2 manis perangaingan aku lepas dia buat perangai gitu belom lagi aku igt apa dia dah buat kataku dulu.
dgn tak sengaja aku taknk igt pun bila aku buka fail buatreport2 ni tertengok balik segala benda yg aku kena hadap psal dia sebab hatibusuk dan gelapnya hati dia segelap wajah dia. moga mereput acik senah jgnharap aku nk baik2 ngan kau lagi.

ngantuk plak. nk nap la sat

Edited by Bedakpowder at 21-4-2024 03:06 AM

redha la i kena block..hanya jd tempat hilangkan boring sahajerrrr

cos im introverts. Pls dont expect mylife same like what you have.

Introverts may be more observant and have a good sense of work/life balance. There is obviously the aspect of not wanting to be in the spotlight constantly. But introverts are absolutely ambitious, with great insights, ideas and dedication. Introverts may just want their work and creations to be meaningful and impactful and take the spotlight. Many of the innovations we use daily that enhance our lives were created by introverts. You won't know their names, but they'll be content none the less.

Org yg tkde keje je sebok jaga tepi kain org

Follow Us
dari pagi tadi mengantuk..dont know why...tido smlm 5 jam, supposed to be cukup lah...sahur td ada minum kopi..ntah kenapa ngantuk sepjg hari...

Malas dh sbnrnya nak reply dia sbab aku tau takde penghujung sekadar acah2 test water. Blah la aku pon suka2 je reply kau.

aku nk tulis/type la kt sini

pagini usai solat dan zikir aku menadah tangan memanjat doa pada yg esa..tapi aku seakan beku memikirkan apa yg aku nk minta. sedangkan aku penat sesak dadaku hanya memikirkannya saja apatah lagi mau meminta..aku hanya menekup wajahku segera aku hbiskan doa gn doa standard ringkas..amin.

kemudian meneruskan bacaaan AQ hbis ke surah seterusnya Ta Ha. selalunya aku tk baca tafsir tapi pagi ni aku cepat2 buka tafsir sepertinya surah Ta Ha Allah berkata2 padaku.. serius aku benar2 serius.

lalu..air mataku bercucuran.

kata2 Allah seperti anak panah menikam ke jantungku.

inilah yang Allah katakan pada ayat 20.7 "dan jika engkau menyaringkan suara dengan doa permohonanmu (maka yg demikian tidaklah perlu, kerana sesungguhnya Allah mengetahui segala rahsia dan segala yang tersembunyi"

disitu jga aku jumpa doa ni biasa kita dengar - Rabishrahli sadri wasirli amri'. masudnya wahai tuhanku lapangkanlah bagiku dadaku, dan mudahkanlah bagiku, tugasku.

kenapa la manusia bebal ni suka sangat buat kerja last minute?? diorang tau bagi arahan je,awak ni la yang penat nak settlekan.benci

Hari tu ko buat perangai diva ... complain, fitnah, accuse orang... ha sekarang kena kecam satu Malaysia, sampai depressed tak mampu datang kerja... kifarah....

Ni tunggu giliran ketua jabatan ko pulak yang sangat arrogant tu ya... kita tunggu dan lihat.....

bukan Allah yang tak memperkenankan doa..rupanya selama ini usahaku masih kurang, doa pun hanya ala kadar bukan minta bersungguh-sungguh

mengantuk nyer pagi nie...padahal baru nak masuk pukul 9 pagi...haish....nak minum kopi, awak try to fast today...pagi tadi bangun as usual pukul 4 pagi...tido pukul 11, kira oklah kan...5 jam tido...dah tua2 nie, kena kurangkan tido...tapi tulah nanti masih pagi dan ngantuk...semlm cuti, kat umah takde plak ngantuk mcm pagi nie...haishhh

nk pindah ofic aku pun nak jugak aku menyebok..haiii pening

nk pindah warehouse lagi

haritu kan..acik senah buat hal lagi. mmng jahat pompuan tua tu..aku tk kesah pun sesapa nk keje sni waima gaji dia 5x ganda dari aku tak dtg keje pun takpe cuma jgn nak dengki2 kt org. short cut aku email my bos aku tak cerita semua. padan muka nx time jgn buat lagi.

lapar ni..dahla tak makan dari petang semlm pastu pagi2 ni nak jog tgk bp 68/118  dah compared semalam lepas makan seafood mukbang ala2 thailand tu ada sotong gergasi 5 ekor aku grill kejap pastu kerang besar ada dkt sekilo fresh2 lagi masak separuh pastu fresh veges cery tomatoes sambal dia pulak aku buat berkuah gitu ye ampun sedapnya. mau tak naik bp darah aku 70/120

rindu...tp perangai dia mcm bapak ayam

vongok ggiler opismate suddenly nk tender. bg surat b4 cuti raya. so notis sebulan. dh cuti raya seminggu. jd ko kije hanya 3 minggujela. pas tu aku kena belaja kerja ko yg sethn tu dlm 3 minggu? giler ke apa? kerja audit ko tak siap lg yg thn lps punya. so aku pula kena settlekn?hanjing betul. betul la org ckp. jgn baik sgt dgn org. biasa yg baik & dekat dgn kita akan baling tahi