CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd-Vaughn

Tentang Penyakit Buah Pinggang

Reply #12 Uncle_K's post

thanks uncle...

anyway uncle...mcm mane rupe daun jarum tujuh bilah? tak tau ler... :bgrin:

u tanya orang cina....

anak mama pun ada kidney problem masa lahir...sebelah kidney dia bengkak...skrg anak mama dah 1 thn 3 bln...hari2 dia kena mkn ubat yg hospital kasi...kalau kidney still bengkak kemungkinan besar kidney tu akan rosak...doktor pernah ambil air kencing dia utk ujian...tp bkn ambil masa dia kencing...doktor cucuk jarum kat perut dan ambil air kencing dr dlm pundi kencing dia...masa tu dia baru 5 bln...mmg mama menangisla tgk dia...masa tu dia mmg menangis kesakitan...hari2 mama berdoa semoga dia takde apa2...alhamdulillah....baru2 ni mama bawa dia pg GH utk scan kidney...skrg kidney dia dah normal...disini mama just nak share pengalaman mama...HKL mmg bagus...doktor2 tlalu caring...mama bnyk terhutang budi ngan doktor2 dan nurse2 HKL especially KK9...

kalau di Paed di HKL... memang Uncle suka dengan doktor kat sana..

lagaknya.. mereka sudah di latih mengendalikan kanak kanak

baby mama tuh buat biopsy.... nak tgk apa kebenda yang ada dalam kidney

Originally posted by Uncle_K at 25-4-2007 10:37 AM
kalau di Paed di HKL... memang Uncle suka dengan doktor kat sana..

lagaknya.. mereka sudah di latih mengendalikan kanak kanak

baby mama tuh buat biopsy.... nak tgk apa kebenda yang ada dala ...

mama rasa baby mama tak buat biopsy...cuma scan biasa je...masa baru lahir doc scan kidney sebelah kanan bengkak...puncanya doc ckp tak tahu...tp kena mkn ubat n continue sampai bengkak tu normal....masa baby mama 5 bln air kencing dia dijangkiti kuman...bbrp bln yg lepas buat scan lg skali nak tgk keadaan kidney tu...tp doc pakar scan tu ckp kidney dia dah normal...so takde apa pun...tp mama still kena bw baby mama check up every 2 months...actually baby mama lahir ada problem...usus kat luar (gastrochilisis)...punca tak tahu...sesapa yg tahu punca gastrochilisis tlg share....

Pertanyaan: Kalau dalam Buah Pinggang ada lebih Protien

Sorry kalau dah ada tread ni. bulan lepas ada buat test air kencing & doctor kata dalam buah pinggang saya ada lebih protein around 65%. bahaya tak??? sebab doctor tu tak cakap sebab dia doctor gynea.

Follow Us
kurangkan makanan proten, rambut ko gugur tak? muka sembab tak? kaki bengkak tak? tanda2 org ada masalah buah pinggang.

membe aku dulu pon ade mslh protein terlebih nie...
sebelah kaki die bangkak..xigt kaki mane
pas2 gie hospital buat treatment...dok kat wad seminggu
ape treatment die buat ..aku xtau la
tp lps keluar dr wad, doktor kasi die steroid utk 2minggu rasenya
lps tue die dah ok..

BUAH PINGGANG

My father baru balik dari hospital..dr dah confirmkan yg buah pinggang dia dah rosak sikit.
Selama ni my father memang selalu kena gaut.
so sebelum buah pinggang dia jadi teruk, boleh tak sesiapa boleh berkongsi mengenai buah pinggang nih..
mengenai pemakan or ada tak supplement food yg you all boleh rekomen kan...

Hari tu saya ada terbaca seorang forummer ada suggest kan minum air barli untuk org yg kena kencing kotor so kalau untuk buah pinggang ni elok tak kalau nak bagi minum air barli nih??

Reply #1 serimaya's post

rosak sket tu mcm mana?

dulu2 i slalu deal dgn dialisis center

my father salah sorang pesakit buah pinggang. Dah hampir 3thn buat dialisis. Tengok lah rosak macam mana. Kalau dah rosak teruk kenalah dialisis, unless kalau ada yang sudi nak donate buah pinggang untuk pesakit. Saya dulu pernah berniat nak donate buah pinggang saya, tp sebelum tu saya tanya pendapat doc dulu. Doc tak bagi donate..dia kata sbb umur saya muda lagi dan satu lagi sbb bapa saya ada penyakit macam diabetes, darah tinggi.

my father salah sorang pesakit buah pinggang. Dah hampir 3thn buat dialisis. Tengok lah rosak macam mana. Kalau dah rosak teruk kenalah dialisis, unless kalau ada yang sudi nak donate buah pinggang untuk pesakit. Saya dulu pernah berniat nak donate buah pinggang saya, tp sebelum tu saya tanya pendapat doc dulu. Doc tak bagi donate..dia kata sbb umur saya muda lagi dan satu lagi sbb bapa saya ada penyakit macam diabetes, darah tinggi.

actually my father dapat tau pun thru his follow up check up tapi dr tu tak de nak buat apa2 pun,,in fact ubat pun dia tak bagi..sekarang ni asyik la kena gaout...sebab tu la nak tanya kat u all apa patut saya buat....

actually my father dapat tau pun thru his follow up check up tapi dr tu tak de nak buat apa2 pun,,in fact ubat pun dia tak bagi..sekarang ni asyik la kena gaout...sebab tu la nak tanya kat u all apa patut saya buat....

Originally posted by serimaya at 12-11-2007 10:41 PM
actually my father dapat tau pun thru his follow up check up tapi dr tu tak de nak buat apa2 pun,,in fact ubat pun dia tak bagi..sekarang ni asyik la kena gaout...sebab tu la nak tanya kat u all  ...

Oic..memang gout tu related dgn kidney..sbb punca gout ni drp uric acid yg byk sgt dlm body kita..Punca byk uric acid ni dr sumber protien yg kita mkn, di cernakan jd uric acid..so bila dah byk sgt, dia jd keras mcm kristal & melekat kat sendi2 bdn..sbb rasa nye amat sakit menyucuk skali..

Di sbbkan terlampau byk uric acid, maka kidney pun kene keje keras sbb nak buang uric acid td utk jd urine air kencing..sbb tu kidney bapak awak punya performance makin krg..

so, utk mengelakkan jd makin teruk..elok krgkan ambil:
1. mkanan yg krg protien eg. krg mkn ikan, daging, sadin,
2. amalkan makanan yg bole mengurangkan uric acid yg sedia ada dlm bdn eg. Vit C, daun seleri
3. amalkan minum air yg cukup

Originally posted by noris75 at 12-11-2007 07:10 PM
my father salah sorang pesakit buah pinggang. Dah hampir 3thn buat dialisis. Tengok lah rosak macam mana. Kalau dah rosak teruk kenalah dialisis, unless kalau ada yang sudi nak donate buah pingga ...

oic..diabetes memang penyumbang utama penyakit buah pinggang..

Originally posted by noris75 at 12-11-2007 07:10 PM my father salah sorang pesakit buah pinggang. Dah hampir 3thn buat dialisis. Tengok lah rosak macam mana. Kalau dah rosak teruk kenalah dialisis, unless kalau ada yang sudi nak donate buah pingga ...
oic..diabetes memang penyumbang utama penyakit buah pinggang..

jangan makan sebarangan ubat utk orang ada problem dengan buah pinggang nih..

i ada patient yang di sahkan clear dari ESRD on DIALYSIS .. dulu buat HD 3 kali seminggu.. sekarang nih... CLEAR.. tak perlu buat rawatan lagi...

Kombinasi rawatan Electronic Medication dengan ECPI water...

Sekarang nih.. kami tgh test utk beberapa pesakit di Dialysis Centre di sekitar KL dan menunjukkan perkembangan postif

jangan makan sebarangan ubat utk orang ada problem dengan buah pinggang nih..

i ada patient yang di sahkan clear dari ESRD on DIALYSIS .. dulu buat HD 3 kali seminggu.. sekarang nih... CLEAR.. tak perlu buat rawatan lagi...

Kombinasi rawatan Electronic Medication dengan ECPI water...

Sekarang nih.. kami tgh test utk beberapa pesakit di Dialysis Centre di sekitar KL dan menunjukkan perkembangan postif