CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: casio

BUKIT LARUT DAN CAMERON HIGHLAND

Close [Copy link]
Originally posted by neisya at 27-9-2005 01:43 PM
sesiapa yang pernah pergi sana, plz senaraikan tempat menarik, harga untuk masuk seperti MARDI, Taman sedia.., Cactus park, strawberry park, BOH nye kilang pemprosesan..boleh masuk ke tak, kena bua ...

Boh Plantation masuk percuma, sesuai jika memandu kereta kecil untuk kesini kerana jalan sempit dan terpaksa berselisih dengan bas yg membawa penumpang melawat ke kilang berkenaan,..
kawasan Boh Plantation telah dinaiktaraf dan memang cantik sekali terutama bangunan Visitors Centre... sesuai untuk bersantai sambil menikmati secawan teh dan scone.. :ah:

hari tu masa matta fair diaorang ada promotion - dapat package 2 days 1 nite stay kat rosa pasadena, brinchang, incl breakfast for rm50 per person.  hotel rosa pasadena ni ok ke - kita dah lama sungguh tak pergi cameron nih, last pergi masa anak masih baby lagi.

Originally posted by bimmer_man at 4-10-2005 09:19 PM

Boh Plantation masuk percuma, sesuai jika memandu kereta kecil untuk kesini kerana jalan sempit dan terpaksa berselisih dengan bas yg membawa penumpang melawat ke kilang berkenaan,..
kawasan ...

thanks for the good info...

haku dah serik ke cameron ,jln putar belit...........bikin kpala ana fenin........

Originally posted by casio at 12-11-2004 11:03 PM
Dalam banyak2 tempat selain dari oversea kita dok slalu travel.... baik kita borak pasal dua tempat ni...

dulu aku rajin jugak travel kat dua tempat yang paling thrill dan lain dari tempat lain  ...

tahun ni aku gi cameron & bkt larut dlm bulan yg sama...bulan ogos...

mmg bess...mmg menyejukkan mata memandang...

ERO1 This user has been deleted
dah banyak kali gi cameron...tapi lom g bukit larut aa...best tak aa?

Follow Us
faja This user has been deleted
dua2 tempat tu tak pernah sampai lg......
tak tau bila akan sampai.....

I have available 3 bedroom apt at Greenhill resort, CH from 9/12/05 - 16/12/05. This is actually for members only but sometime they do rent it out at RM 300 per nite.. Anybody interested to rent it from me? Just let me know your date and price.. i might consider it..

aku rasa nak gi CH la 2nd raya ni pasal aku rimas la kat kl ni panas n stuffy... aku asyik demam jer sekarang. so i think kena tukar2 angin la sementara im on leave ni. td try survey lakehouse yg tudor bungalow tu tapi dah fully booked for this week.  antara strawberry park dgn equatorial tu mana lagi sejuk? actually aku tak kisah la mana2 pun as long as dapat tgk nature, sayur2, pokok2, bunga2, ketenteraman.......

Originally posted by bimmer_man at 4-10-2005 09:12 PM
catatan dari Cameron Highland...
hujung minggu lepas berkesempatan pergi bercuti ke Cameron Highland.. sedikit sebanyak mengenai percutian ini..

Hari Pertama.. (Sabtu)

- bertolak ke Cameron  ...

thanks for the pics.  rasa lega sikit kepala aku bila tgk suasana yg nyaman mcm ni....

Originally posted by fairy_hobbit at 31-10-2005 12:37 AM
aku rasa nak gi CH la 2nd raya ni pasal aku rimas la kat kl ni panas n stuffy... aku asyik demam jer sekarang. so i think kena tukar2 angin la sementara im on leave ni. td try survey lakehouse yg tudor bungalow tu tapi dah fully booked for this week.  antara strawberry park dgn equatorial tu mana lagi sejuk? actually aku tak kisah la mana2 pun as long as dapat tgk nature, sayur2, pokok2, bunga2, ketenteraman.......
...

rasanya equatorial lagi sejuk kot.. coz dia lagi tinggi.. mlm2 memang sejuk giler, tak payah nak sibuk2 psg aircon cam kat kl.. actually tak penah stay kat strawberry park but penah stay 2x kat equatorial..

tq... aku pun rasa2 nak book kat situ...

voucher Equatorial Cameron Highlands

sesaper berminat utk membeli voucher utk stay di Equatorial CH pls msg me...harga bilik sepatutnya 3++ kena bayar
RM90 aje...dgn syarat guna credit card Standard Chartered...

Originally posted by neisya at 27-9-2005 01:43 PM
sesiapa yang pernah pergi sana, plz senaraikan tempat menarik, harga untuk masuk seperti MARDI, Taman sedia.., Cactus park, strawberry park, BOH nye kilang pemprosesan..boleh masuk ke tak, kena bua ...

kilang BOH tu? xyah la..., punya la jauh belok sana belok sini nak sampai keatas, jalan sempit muat utk satu keta je... sapa x tahan mabuk, dinasihatkan xyah la ke sana...
member2 aku yg jtn2 tu pun ramai yg turun keta nak muntah... tapi aku ok jerk! hehe... mmg kaki jln xkira tmpt aku ni!

yg best nyer bila dah sampai puncak kilang tu je la... angin kuat, sejuk lak tu... then dpt tgk pemandangan ladang teh dari puncak bukit!

yg xbest plak, kat atas tu ada cafe... bleh ar duduk2 minum teh tapi masa aku pegi tu, lalat nauzubillah! punya lah byk! aku pun pelik camne byk lalat kat cafe tu... musim ke?...

Originally posted by cikedee at 7-11-2005 04:41 PM

kilang BOH tu? xyah la..., punya la jauh belok sana belok sini nak sampai keatas, jalan sempit muat utk satu keta je... sapa x tahan mabuk, dinasihatkan xyah la ke sana...
member2 aku yg jtn2  ...

theory aku.. tempat plantation byk lalat bcoz of the baja

thanks cikedee...neisya punya trip akan bertolak 26 hb ni..tapi masih blur nak buat program...taman mardi tu hari ahad tutup ke? kena buat surat ke nak masuk dalam tu?

sape boleh tolong neisya ni?

[ Last edited by neisya at 10-11-2005 11:35 AM ]

mayb time u pegi tu time membaca kot
i selalu pegi x penah plak jumpa sekor lalat pun kat cafe tu..

baru balik dari CH semalam.....penat tapi best sgt....cuaca kat sana sejuk ya amat...tidur pakai stokin, baju 3 lapis pun masih menggigil....nak mandi pun terketar2...even ada hot water...
paling best kat sana masa kat strawberi farm...walaupun leceh sebab jalan berlumpur pasal hujan...ku redah juga...kotor belakang kira...janji boleh kutip strawberi...siap boleh makan lagi dalam tu....tapi with permission la....nanti masuk perut, jadi haram pulak....

cuma yang paling mengecewakan...MARDI tu....indah khabar dari rupa....

yang adventure tapi menakutkan masa naik ke ladang teh BOH...naik bas yang diaorang sediakan... RM80.00 utk satu bas....driver tu bawa steady je....kita dalam hati...tuhan aje yang tahu.....naik atas beli teh satu beg plastik besar, berkotak2....sebab balas dendam pasal nak nak naik punyala teruk....hehehe

pasar malam pun best juga...rupanya..sepanjang cuti sekolah..pasar malam ada hari2...bukan hanya petang sabtu je....cuma yang tak bestnye...bila time kita nak beli...tengok2 yang jual tu bukan org islam....ralat la juga nak beli....sebab biasanya kita di bawah ni...pasar malam tak campur dengan bangsa lain esp yg jual makan-makan...
jadi at last beli sayur je la yang banyak...memang murah....bayangkan kubis ungu 2 ketul, kubis biasa 2 ketul, kubis bunga lagi...besar2 pulak tu cuma RM10.00....
banyakla juga membeli masa kat pasar malam tu...bunga kering je tak beli...even murah sangat sebab hubby dah warning siap2 nak beli yang lain2 xpe...itu jgn beli sebab bau dia boleh buat orang muntah masa dalam bas...

overall...memang best la pergi CH ni....tapi kalau pergi dengan keta sendiri rasanya lagi best...sebab boleh berhenti merata-rata...dengan bas ni...terhad la sikit....
hari ni datang kerja...masih lagi pening.....anak buah ramai yang sambung cuti....cuma ada 3 org je yang pergi CH yang datang ofis....

Rate

1

hi neisya...

1st time ya pi sana....
by the way i tahun ni je dah lebih 10 kali pi
mmg best tmpt tu..
by the way pasal pasar tu.. kalau food mmg la x di galakkan beli
but yg lain2 tu terserah...
ada cuba cendawan goreng x?
sedapppp