CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: moji+john

[Merged] All about Redang

Close [Copy link]
su_insan posted on 24-3-2014 05:50 PM
Nak tanya otai2 Redang kat sini
saya akan ke redang bulan june ni agak2 cuaca bagus tak masa tu.. ...

bapak megi pun ada jual..

insyaallah akan ke redang hujung bln ni.....

noqiz posted on 30-3-2014 12:02 AM
saya pun plan nak pergi redang june nanti..
harap cuaca x lah panas sangat

Noqiz,

awak gi june berapa hari bulan..?? saya gi 18-20/06 awak naik flight jugak ke...?
kalu berlaga bahu tegur2 la saya ye
ini pertama kali gi redang ni x tahu apa2 baru nak review pasal redang

rinie87 posted on 19-3-2014 12:51 PM
salam nk tnye,klu naik flight pkul 7pg dr LCCT rse22 smpt x naik bot pkul 9 dr jeti shahbandar?
ari ...

Kalo feri pukul 9.00 pg memang tak sempat sebab paling cepat dari epot Sultan Mahmud K.T ke jeti Syahbandar pon dalam lebih 30 minit.  Tu pon kalo drive sendiri.  Next feri dalam pukul 11.00 pg kalo tak silap.

su_insan posted on 24-3-2014 05:50 PM
Nak tanya otai2 Redang kat sini
saya akan ke redang bulan june ni agak2 cuaca bagus tak masa tu.. ...

Cuaca bulan Jun Insyaallah baikla kot.  Dekat2 jeti tu ade je pasaraya sebelah taman syahbandar tuh.  Boleh memborong kat situ.  Tempat simpan beg ko boleh pegi stesen bas K.T.

Next week pergi redang....ambik pakej laguna redang

Tak sabar rasanya

Follow Us
Limao posted on 4-4-2014 09:55 PM
Cuaca bulan Jun Insyaallah baikla kot.  Dekat2 jeti tu ade je pasaraya sebelah taman syahbandar tu ...

Limao, nak tanya lagi tempat letak beg kat stesen bus K.T tu jauh tak dari jeti....?
charges dia mcm mana...?
terima kasih menjawab pertanyaan saya

ambok posted on 5-4-2014 08:02 PM
Next week pergi redang....ambik pakej laguna redang

Tak sabar rasanya

nanti revew la apa yang menarik kat sana ye..?
kongsi cerita kat sini ye

su_insan posted on 10-4-2014 05:34 PM
Limao, nak tanya lagi tempat letak beg kat stesen bus K.T tu jauh tak dari jeti....?
charges dia ...

Stesen bas K.T ngan jeti takdela jauh sangat.  10 minit je kalo jalan kaki or lebih sikit.  Harga die tak pasti plak sebab tak penah gune.

Dah pg redang 31/3 aritu..naik flight pg pkul 7 smpi KT pkul 7.50.
terus naik teksi pg jeti syahbandar, smpi jeti dalm pkul 8.20 trus pg amek tiket dekat kaunter ferry sejahtera..selamat sempat naik feri pkul 9.30 tu..
Rinie pg dlm 12 org, sampai kt redang dlm lbih kurng pkul 11.trus check in dekat redang lagoon.
ambik 4 bilik double satu bilik quad..rate dlm rm280/person.semua dlm satu line dekat22

yg xbestnye kat chalet22 ni air dia mcm berbau..busuk cam bangkai and aircond mcm tak berfungsi  tak sejuk langsung..blh dikatakan semua bilik kitorg kt line tu ade prob yg sme
komplen kat reception dia bg kunci lain soh tgk bilik tu ok tak..dua tiga kali check bilik lain bru jumpe bilik yg menepatii piawaiian..patutnye bukan kitorg yg kne crik bilik mne yg ok dan takda masalah,patutnye pihak hotel la yg kne check..dh mcm ape dh dok pg bilik ke bilik cri mne bilik yg ok...
just tu jer la yg kurang. yang lain sume ok dekat redang ni

klu ade budget lebih crik la resort lain..lg selesa dan lg byk kemudahan..redang lagoon ni terlalu basic kemudahan yg ade dan staff dia pun xrmi nk tlg kita..sesuai la dgn budget yg ciput hehehe

baru balik dari laguna redang,

sedikit review :
makanan ok,hari pertama makan lunch & dinner
hari kedua , breakfast,lunch & dinner
hari ketiga , breakfast

makanan ok, aku kasi 5 star punya standard, antara yg paling menarik sotong bakar size besar

bilik , aku kasi 4 star ....

yang paling tak puas hati - aku yg paling last masuk dalam bot nak pergi snokerling, kami yg terakhir masuk, tak sempat nak duduk elok-elok lagi, driver bot terus tekan minyak (agak kuat/laju) , anak aku terjatuh,luka dikepala agak dalam,berdarah banyak kat kepala+muka , terus tak jadi snokerling,keluar dari bot,terus pergi kat doktor,tampal....nak jahit situ takde peralatan, so besar kemungkinan kepala anak aku akan berparut, aku dah complaint kat managment,mintak maaf pun ala kadar jer....alasan 'accident' , kita tak bole jangka bila accident nak berlaku katanya, aku kata biarlah kami duduk elok2 dulu,baru bot boleh bergerak,dia tak respon...bengang betul lar....

Sy kasi up skit thread Redang ni. Mcm senyap je kan.

Sy nak tanya pd otai2 Pulau Redang, ada sape2 penah stay kat Redang Island Resort? Ni 1 of the resort under Berjaya. Full board package rm600/pax for 3D 2N stay. Berbaloi x?

Alternative lain kalau sy nak jimat book bilik aje which is rm295/room/night. Utk hat yg ini cume ada breakfast shj & 1trip to Marine Park. Ferry from jeti ke resort, x termasuk. Utk dinner pulak ada free shuttle disediakan dr kul 4pm to 7.30pm. Boleh cari dinner sekitar kg berdekatan. Utk lunch pulak rm35/pax.

Pd ualls yg penah stay sini atau pd yg otai, mohon advise korang.

Im going May 2014. Pagi tadi byk sy call, ada yg penuh & kalau ada pun promo dah abis. Im looking for resort yg ada swimming pool sbb ada anak umur 4 thn yg suka swim kat pool compare gi pantai.

ambok posted on 15-4-2014 04:43 PM
baru balik dari laguna redang,

sedikit review :

Ambok, Laguna tu rating 5 star. Mmg x patut anak u kena camtu. Sepatutnye kasi la passenger duduk betul2 dulu kan.

Pagi tadi call Laguna, bilik hat paling murah dah abis. Yg ada bilik yg paling mahal which is almost 1k per pax. Gilerrr x larat haku. Terus cancel.

Ucu posted on 17-4-2014 01:55 PM
Ambok, Laguna tu rating 5 star. Mmg x patut anak u kena camtu. Sepatutnye kasi la passenger duduk  ...

tu bilik had honeymooonnnn

Ucu posted on 17-4-2014 01:55 PM
Ambok, Laguna tu rating 5 star. Mmg x patut anak u kena camtu. Sepatutnye kasi la passenger duduk  ...

bagi saya,bilik laguna tak menepati standard 5 star, terutamanya bilik air, biasa-biasa sahaja , ada kemungkinan kat pulau tak sesuai buat bilik mewah2 , orang balik pantai,balik snokerling nanti,penuh dgn pasir jugak...

hotel yg mempunyai bilik terbaik di terengganu bagi saya , no 1) tanjong jara resort  2) riyaz heritage

dua2 tu bukan hotel di pulau

Dark_Vampire posted on 17-4-2014 05:26 PM
tu bilik had honeymooonnnn

Itu la Dark...Ucu pk knp nak mahal2. Padahal nanti kalo apa2 aktiviti sama je tmpt jumpenyer. Katalah nak gi snorkeling 1 boat gak. Bukan bot asing2. Makan kat rest yg sama je bukan room service. Pastu bukan dok memerap dlm bilik, keluar gak.

Anyway Dark resort yg ucu tgh riki tu ok x? Any opinion? Better amik full pakej atau bilik saje.

Ucu posted on 18-4-2014 08:37 AM
Itu la Dark...Ucu pk knp nak mahal2. Padahal nanti kalo apa2 aktiviti sama je tmpt jumpenyer. Kata ...

better amik full pakaje siap mkn skali sbb kat situ pulau ...ade kedai2 runci n kedai burger bukak mlm jew... pastu ade gak yg jual ABC tapi cina was2 nak mkn.... stanby lah air mineral tin ...klu ade anak2 kecik stanby bahan tuk die kunyah2 cm roti or biskut sbb kt pulau tu mahal air tin kecik rm3....

Dark, tghari x de warung makanan campur ke?

rinie87 posted on 12-4-2014 09:57 AM
Dah pg redang 31/3 aritu..naik flight pg pkul 7 smpi KT pkul 7.50.
terus naik teksi pg jeti syahban ...

Rinie,
Nak tanya harga naik teksi dari airport ke jeti syahbandar berapa RM...?
Resort yg awak duduk tu saya akan stay bulan june nanti...so boleh bg tahu saya no. bilik mn yg tak ok nanti blh saya mintak tukar siap2 atau pun awak bg tahu saya no bilik yg awak stay tu nanti saya duk bilik tu palak
Dari segi makan mcm mn ok tak...? Dari b'fast, lunch, dinner. Tolong pencerahan ye

su_insan posted on 24-4-2014 10:46 AM
Rinie,
Nak tanya harga naik teksi dari airport ke jeti syahbandar berapa RM...?
Resort yg awak d ...

harga teksi dr airport dlm rm30.
bilik yg problem tu rsenye m2-m6 kat belah kiri reception.
makan sume ok..kene la dgn tekak melayu kite
cume skrg ni diorg dh kedekut yg bab kopi/tea
thun lepas rin pg, kopi tea tu ade jer 24 jam kt kantin skrg dia keluarkn time sarapan dan minum petang jer.

breakfast dia bg meegoreng/nasi goreng/nasi lemak/roti bakar
mkn t/hari ade nasi putih/nasi briani/nasi minyak dgn lauk dlm 4@5 jenis..mmg puas la hehe
minum ptg ade bubur and cekodok/donut
mkn mlm lbh kurng dgn mkn tgh/hari just dia tukar menu sket
yg penting bab mkn dun worry,lebih dr cukup xsempat lapo dah dpt mkn lg heheheh

snorkelling pun best, sbb beach boy dia jenis ramah
byk tmpt la pg..siap diorg bwk pusing dekat star cruise tgh laut tu.

snorkelling gear klu mampu bli la sndr xyah share22 dgn org
sbb yg sewa tu share22 dgn mcm22 bangsa mcm22 org..klu geli beli jer ..
kat KL byk kat jusco pun ade jual