CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: moji+john

[Merged] All about Redang

Close [Copy link]

Reply #2 sherrina's post

thanks.  tengah baca ni... gambar tak keluar lagi - tgh load.  menarik. tak sabar nak pegi.
snorkelling ni kalau org perempuan, sesuai / camana nak manage esp yg bertudung etc...

[ Last edited by  foundation at 24-4-2006 11:33 PM ]

foundation,
gambar tu link dah mati. click sini utk gambar http://sherrina.fotopages.com/?&page=6

kalau snorkeling ngan bertudung, either pakai serkup/anak tudung shj or mcm sherrina pakai swimming cap. senang nak lekat mask properly kat muka dan kepala.

4 years back pegi sana ngan hubby ..dok kat Berjaya Redang 4D3N..memang best dok kat sini nak makan pun senang ..

Redang Lagoon ni kira resort yg agak sederhana la. Chalet stail rumah kampung.

The best thing about this resort ialah ianya terletak antara spot yg paling baik, di tanjung diantara dua teluk/pantai . Pantai di hadapan Redang Lagoon merupakan antara lokasi pantai yg paling cantik disepanjang Pasir Panjang, pasir yg bersih, halus, air jernih, almost tak ada batu, dead corals, landai, dan ombak tidak kuat. Kalau tak silap saya, dipantai betul2 depan resort ni la dimana scene movie "summer Holiday" lakunan Sammy Cheng diambil, scene masa wedding.

Kalau menghadap laut, disebelah kanan tanjung berdepan dgn resort ni jugak ada spot yg ada corals dan juga banyak baby sharks, tapi kat spot ni kdg current dia agak kuat sikit.
Baby sharks yg panjangnya lbhkrg 2-3 kaki.

Belah malam pulak, kalau nasib baik boleh jumpa "blue sands" betul2 kat depan resort ni. "Blue sand" ni kalau nak lihat, apabila dipijak2 di permukaan pasir di gigi pantai, boleh dilihat ianya bercahaya, glowing warna biru. Kalau nak pasti boleh tanya staff yg jaga resort ni.

If I'm not mistaken, Redang Lagoon ni is the only chalet operator milik Melayu di Pasir Panjang, P. Redang dan the only operator yg tidak serve any alcoholic drink.

Rate

2

laut dia mmg biru...pasir nyer putih...halus sgt....
mmg teruja sgt...masa mandi laut tu... bole nampak kaki kiter... :love::love::love:
BEST!!!!!
Pi Redang mmg BEST!!!
2001 dulu penah pegi...mmg enjoy giler.... masa tu Berjaya ada boat dia sendiri...
Kalau pegi Redang, tak sah kalau tak snorkling...rugi!!!! satu hari snorkling pun rasa tak cukup...
makan pun sedap!! Kalau x nak mkn kat hotel...kat gerai2 kat luar pun sedap...
ada sekali..saya pi makan kat satu restoran ni...pastu tuan punyer restoran tuh dok mkn kat 'dapur dia' satu family...lauk2 kampung...ngan ulam sekali...apa lagi... ngan muka tak malu ni..(diorg jemput mkn) saya pun... makan lah..menambah2 lagi...heheheehee

saya pun nak pergi Merdeka nanti, InsyaALLAH..... tapi saya stay kat Berjaya.. (tak penah try lagi hotel/chalet lain....)
dah booked dah...4hari 3 mlm (2 mlm x cukup tau!!!)
foundation cuba dulu kat Redang Lagoon ni...& nanti citer lah kat sini yer!!

Rate

1

hehe, cakap pasal baby shark. terkujat juga mula2 baby shark berenang dekat kita. haii..kalau di ngapp ibu jari kaki, hilang woo...

korang snorkeling pakai flipper ke? kalau x silap kerajaan negeri nak wartakan rules snorkeling takleh pakai flipper sebab org yg x mahir sekali dia flip, patah terumbu karang. kitorang mg x penah pakai flipper sbb itu. ayah sherrina ajar berenang pakai seliper yg bleh ikat ke belakang. ada yg ringan dan bleh ikat. rega 15 sepasang. so pakai tu takde le libas sana sini.

Follow Us
Nak tambah sikit...

Seperti yg saya kata, resort ni simple sangat. Ada chalets, dewan makan, common tv...
no swimming pool, no game room, tak ada karaoke or pub.
Tapi kalau nak cari mini market, resort di sebelah ada mini market, just about 50 meters away. Bila malam selepas dinner, resort ni quite sikit but normally we all spent the nite walking around the beach just tengok2 around or kalau yg nak nite activity tu blh lepak kat tempat lain. Most other resorts mlm nya happening la dgn music, dancing, minum2. But since this resort terletak ditengah2, so ramai2 la org dok jalan lalu-lalang even sampai late nite/early morning.

Makanan pula ikut majoriti. Kalau majoriti guests adalah chinese, then masakan dia more to chinese style. Kalau ramai melayu, then makanan more to taste melayu.

Sejauh pengalaman saya, kalau nak buat call guna mobile, ada 2 spot yg boleh dapat signal; 1 kat atas puncak bukit di tanjung betul2 depan Redang Lagoon (bagi yg biasa dok memanjak/trekking gunung tu biasalah) atau pun di jetty kat kawasan belakan di Laguna Resort. Itu pun setahu saya hanya Celcom sahaja. Tak tahu la skrg kalau Maxis & Digi boleh dapat signal.

Rate

1

Originally posted by sherrina at 25-4-2006 10:38 PM
hehe, cakap pasal baby shark. terkujat juga mula2 baby shark berenang dekat kita. haii..kalau di ngapp ibu jari kaki, hilang woo...

korang snorkeling pakai flipper ke? kalau x silap kerajaan neg ...

Ni semua gara2 si Deris Jusoh tak reti berenang.
Tak dinafikan ramai snorkelling yg baru mula nak belajar berenang selalu step atau langgar corals. Tapi bagi yg dah biasa, ok. Saya kalau snorkel mmg hati2 x mahu langgar any coral. Kalau pakai flipper/fin ni, x lah penat ayun berenang. Kalau letih, just ayun sikit dah pergi jauh. Dan kalau current kuat pun senang nak control.
Letihlah kalau x leh pakai flipper ni.

Setahu saya kerajaan negeri masih belum pasti what kind of action utk melaksanakan larangan ni. Cuma sekadar larangan.

Setahu saya, damage yg dialami oleh coral jauh lebih hebat bersebabkan oleh pukat2 nelayan, bot2 apabila menjatuhkan sauh, dan juga semasa projek pembangunan.

Masa construction Laguna dulu, berapa banyak corals mati. Kapal asyik dok mai bawak pasir, batu & bahan binaan dgn jentolak patho dok mundar mandir disepanjang pantai. Dikawasan teluk dimana sebelum jetty Laguna tu didirikan, dulu banyak soft corals yg didiami oleh clown fish yg spt dlm katun Finding Nemo tu. Masa saya snorkel dulu, ikan2 clown fish mai dok patuk2 kat depan muka mask saya. Skrg teluk tu dah clear dah.
Dulu masa construction Laguna tu, penuh dead corals disepanjang pantai kat depan Laguna. Tak dinafikan la faktor ombak kat situ pun memang kuat sikit.

Rate

1

Nak tambah sikit pasal Redang...

Dulu kalau pr Redang mmg best. Selepas siap je Laguna Resort, dah x brapa syok dah. Dah jadi terlampau crowded. Laguna punya occupancy boleh sampai 500 org. Tu pun dgr kata nak expand lagi.

Dulu kalau snorkel kat Marine Park memang seronok, banyak ikan2 bermacam jenis. Skrg bila bot2 dari Laguna sampai (sekali sampai kat 10 bot), penuh mcm sadin kat area Marine Park tu. Nak snorkel pun asyik dok terlanggar, tergesel org. Rasanya lebih ramai manusia yg berenang drpd ikan2.

Kalau kat area Long Beach tu esp bila time cuti sekolah, ramai mcm kat pasar malam.

Originally posted by sherrina at 24-4-2006 11:57 PM
foundation,
gambar tu link dah mati. click sini utk gambar http://sherrina.fotopages.com/?&page=6

kalau snorkeling ngan bertudung, either pakai serkup/anak tudung shj or mcm sherrina pakai  ...

thanks.  nice pics.  saya nampak ada chalet kat merang.  saya pun tengah pikir pasal nak ke sana; plan nak drive dari KL; tapi sebab bot dari merang pukul 9.30 pagi; kena tidur kat mana2; ada sesapa yang boleh suggest either KT or Merang.  Kat mana etc?  Satu lagi, kereta kita tinggal kat Merang - ada dedicated parking ke - safe ke?

thanks

Originally posted by foundation at 26-4-2006 10:50 AM

thanks.  nice pics.  saya nampak ada chalet kat merang.  saya pun tengah pikir pasal nak ke sana; plan nak drive dari KL; tapi sebab bot dari merang pukul 9.30 pagi; kena tidur kat mana2; ada s ...

Kalau ada bajet, boleh try Sutera Beach Resort, x jauh dari jetty Merang.
http://www.sutrabeachresort.com.my

Kat kawasan jetty tu ada beberapa lot tanah yg digunakan utk parking kereta. So far parking kat situ x ada problem.

Kalau nak beli t-shirt ke, souvineer ke, elok beli masa nak balik di gerai2 dikawasan jetty tu. Kalau kat pulau harganya lebih mahal.

Rate

1

Reply #6 Equalizer's post

terima kasih equalizer; good to know location nya okay.  pasal baby shark pula, teringat barbeque baby shark masa kat p. perhentian bertahun2 dulu.... pemiliknya memang islam; tapi cakap pelat sikit cam cina.  dlm website ada mention pasal no alcohol.  yang penting bagi saya, bilik bersih dan selamat.

Originally posted by Equalizer at 26-4-2006 09:37 AM
Sejauh pengalaman saya, kalau nak buat call guna mobile, ada 2 spot yg boleh dapat signal ...

ni yang paling best sekali nih...... baru boleh betul2 bercuti...:bgrin:

Originally posted by Equalizer at 26-4-2006 12:28 PM

Kalau ada bajet, boleh try Sutera Beach Resort, x jauh dari jetty Merang.
http://www.sutrabeachresort.com.my

Kat kawasan jetty tu ada beberapa lot tanah yg digunakan utk parking kereta. So  ...

thanks again - will check it out...

kat redang masa sherina gi semua line handphone clean and clear. full bar lagi except digi dlm 2,3 bar.

pasal penginapan di Merang, byk chalet2 melayu yg murah2. kitorang dok chalet kat Merang x silap RM 50 1 mlm. tapi satu je Merang ni nak dinner payah sket. melilau celah2 kg gelap gelita mencari gerai makan.

pasal dead corals, pembangunan....thats why Perhentian takleh ada building batu lebih dr setingkat (kalau x silap). tgk le Perhentian Island Resort, pantainya hampeh. coral semua mati. semata2 nak bikin resort berbintang2. mat saleh bukan pandang pun. sherrina dok sana dulu lengang dan boring aje sbb nak snorkeling kene naik bot pi the other side of the island.

dok Chalet abdul dan area dekat2 situ best. semua chalet kayu. pekerja dia jaga sungguh kebersihan. pagi2 ada org ronda check pantai dan kutip sampah. then ada bot pi ronda kaut sampah dlm laut. pasang jaring menandakan bot takleh masuk at certain area. hanya utk swimming aje. mat saleh kat sini kalau dok sampai 3 bulan. bukan pendek2 mcm kita. yg best masa snorkeling jumpa ikan pakai lipstick...comel sgt :bgrin:

Rate

1

Originally posted by sherrina at 27-4-2006 11:32 PM
kat redang masa sherina gi semua line handphone clean and clear. full bar lagi except digi dlm 2,3 bar.

pasal penginapan di Merang, byk chalet2 melayu yg murah2. kitorang dok chalet kat Merang x ...

Mungkin la kot...
Saya last sekali pi Redang 2 tahun sudah. Ada nampak mcm tower utk pemancar kat area Laguna. Kalau x silap time tu Laguna baru completely siap.

Tapi tang Perhentian, setahu saya ada spot yg ada corals kat depan Coral View Island Resort yg bersebelahan dgn Perhentian Isl. Resort ni. Kat depan PIR ni jugak la ada spot yg ada penyu. Masa bot tu bawa kami last year, tukang bawak tu x bagi kami turun kat spot yg ada corals tu sebab time tu ombak kuat sikit, lagi pun dkt dgn kawasan yg banyak batu. Tapi kat spot yg ada penyu tu kami sempat turun. Kat spot ni memang x ada corals tapi nampak penyu dalam 3-4 ekor. Sempat main kejar2 dgn penyu lagi.

Teringat saya ada sorang kawan saya cerita, ada sekali dia pi snorkelling ada orang yg kena gigit ikan di jari sampai luka berdarah2.

Dia kata kalau pi snorkelling jgn pakai cincin especially cincin yg kilat berkilau sebab boleh menyebab ikan tertarik utk gigit. X pulak disebut ikan jenis apa.

Originally posted by Amirdaa at 25-4-2006 06:33 PM

laut dia mmg biru...pasir nyer putih...halus sgt....
mmg teruja sgt...masa mandi laut tu... bole nampak kaki kiter... :love::love::love:
BEST ...

samalah kiter amirdaa..owen pun dok kat berjaya tahun 2002 4d3n.. memang best..naik boat berjaya..la ni tak tahulah masa tu airport tak siap lagi...betul..sipa tak pegi snorkelling tu rugi..cuma kalau compare marine park antara redang ngan tioman ,owen prefer tioman lagi..masa gi snorkelling tu jumpa penyu tengah mengawan orang sume dok keliling dia ..dier boleh buat tak tahu jer.. sayang masa tu tak bawak camera.... yg best balik dari redang terus mengandung first baby:nyorok:

Originally posted by Equalizer at 28-4-2006 09:13 AM
Teringat saya ada sorang kawan saya cerita, ada sekali dia pi snorkelling ada orang yg kena gigit ikan di jari sampai luka berdarah2.

Dia kata kalau pi snorkelling jgn pakai cincin especially c ...

barracuda

teringat kat pulau makan ikan marlin panggang....sedapnyaaa