CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liyana306

Pembohongan Karut Bruce Lee Pernah Tewas Di Tangan Mahaguru Silat Gayong.

Originally posted by riccckyyy at 1-3-2006 01:20 PM
tapi yg sedih ada melayu tolol yg percaya ni....
"Ketika melawat Osaka, Jepun pada tahun 1970, Dato' Meor Abdul Rahman pernah mencuba ilmunya pada samurai Jepun. Samurai Jepun tersebut telah diberikan penimbul oleh Dato' Meor Abdul Rahman sehinggakan Samurai tersebut kehairanan melihatkan kulitnya yang tidak melecur apabila dicurahkan air panas yang baru mendidih

sebenarnya bukan Samurai Jepun tapi pengamal Ninjutsu... maner Ahli pedang bertarung dengan orang tanpa senjata diorang anggap tak der maruah jer...

Originally posted by riccckyyy at 1-3-2006 01:08 PM
:ah: aku rasa ler kalau ko seseorg yg matang dan berseni bela-diri yg tidak membuta-tuli, macam mana ko boleh perrcaya cerita klentong dan karut ko tu......
meor rahman kalahkan ahli gusti kingkon ...

riccckyyy kau ader tengok movie Fearless tak???

ORANG YANG TOLOL ADALAH YANG TAK MAHU BELAJAR ATAU BELAJAR TAPI TAK PANDAI-PANDAI... LEBIH PERCAYA VERSI ORANG PUTIH BAB bRUCE lEE WALAUPUN TANPA BUKTI. TAK PERNAH TAHU APA ITU ILMU PENIMBUL DSBNYA TENTANG SILAT, TAPI NAK BERLAGAK PANDAI CAKAP BAB SILAT... KAMU NI RICKYY MELAYU KE CINA? :hmm:

[ Last edited by Laxamana. at 1-3-2006 03:48 PM ]

Originally posted by HangPC2 at 1-3-2006 01:52 PM
sebenarnya bukan Samurai Jepun tapi pengamal Ninjutsu... maner Ahli pedang bertarung dengan orang tanpa senjata diorang anggap tak der maruah jer...

perasan gak hang klentong samurai tu.... ada ke tolol sgt manusia yg percaya guru silat melayu berlawan dgn samurai....

Originally posted by HangPC2 at 1-3-2006 01:54 PM
riccckyyy kau ader tengok movie Fearless tak???

citer sikit wayang tu.... citer klentong gak ke hang?

Kelentongon tolol oleh Orang Putih kira boleh percaya pulak.... Silat Melayu memang best... cakap banyak tak mau...

Follow Us
Originally posted by Laxamana. at 1-3-2006 03:42 PM
ORANG YANG TOLOL ADALAH YANG TAK MAHU BELAJAR ATAU BELAJAR TAPI TAK PANDAI-PANDAI... LEBIH PERCAYA VERSI ORANG PUTIH BAB bRUCE lEE WALAUPUN TANPA BUKTI. TAK PERNAH TAHU APA ITU ILMU PENIMBUL DSBNYA ...

tu ler kalau dah jadi melayu macam ko.... ada ke kalau melayu kita kena terima semua cerita karut dan pembohongan yg hanya merugikan kita sendiri.... cerita guru silat kalahkan bruce lee... cerita guru silat kalahkan kingkong.... cerita guru silat kalahkan jaguh tomoi.... cerita guru silat kalahkan samurai jepun..... certa guru silat otot besar2.... cerita guru silat tikam tak mati..... cerita silat kebal... cerita silat ghaib... cerita silat powerful..... cerita neil armstrong dengar azan kat bulan.... cerita neil armstrong masuk islam.... cerita amerika tipu darat kat bulan... cerita kartun pokemon, teletubbies, power ranger dajjal yahudi..... siapa lagi kita nak bohong.... .....

fleurzsa: Sorry, edited krn tidak sesuai di sini. Thanks

[ Last edited by fleurzsa at 13-3-2006 02:47 AM ]

Originally posted by riccckyyy at 1-3-2006 04:58 PM

citer sikit wayang tu.... citer klentong gak ke hang?

Kisah Benar citer lakonan Jet Li melakonkan watak Pengasas Chin Woo Federation @ Chinwoo Athletic Association Huo Yuan Jia dier pun ader gak lawan semua jaguh seni bela diri zaman tu macam ahli gusti, ahli pedang dari eropah dan ahli pedang dari Jepun sampai pihak musuh nak kalah kan dier sanggup racun dier...

http://en.wikipedia.org/wiki/Huo_Yuanjia

dan lagi Filem dari korea tajuk dier Fighter In The Wind pun kisah benar Pengasas Kyokushin Karate  Mas Oyama @ Choi Baedal dier pun lawan jugak semua jaguh karate,Ninjutsu, sumo kat jepun... sampai orang zaman tu kater dier berpura2 mempunyai semangat samurai Miyamoto Musashi sajer jer nak gaduh2 last sekali dier berjaya membuktikan nya... selepas dier dapat mengalah semua jaguh dier cari cabaran baru lawan dengan lembu jantan liar...

http://en.wikipedia.org/wiki/Masutatsu_Oyama

[ Last edited by HangPC2 at 1-3-2006 06:54 PM ]

Originally posted by Laxamana. at 1-3-2006 03:42 PM
ORANG YANG TOLOL ADALAH YANG TAK MAHU BELAJAR ATAU BELAJAR TAPI TAK PANDAI-PANDAI... LEBIH PERCAYA VERSI ORANG PUTIH BAB bRUCE lEE WALAUPUN TANPA BUKTI. TAK PERNAH TAHU APA ITU ILMU PENIMBUL DSBNYA     KAMU NI RICKYY MELAYU KE CINA?...

riccky sila bagi jawapan =

ader orang tanya....

[ Last edited by HangPC2 at 1-3-2006 07:01 PM ]

Originally posted by HangPC2 at 1-3-2006 06:52 PM
Kisah Benar citer lakonan Jet Li melakonkan watak Pengasas Chin Woo Federation @ Chinwoo Athletic Association Huo Yuan Jia dier pun ader gak lawan semua jaguh seni bela diri zaman tu m ...

hang, kalau citer benar dan berasas bolehler kita terima.... tapi kalau cerita klentong.... guru silat berlawan ahli gusti kingkong..... samurai jepun.......buat lawak cerita kat bebudak ok ler...  :lol :lol :lol

Originally posted by HangPC2 at 1-3-2006 06:58 PM
riccky sila bagi jawapan =
ader orang tanya....

nampaknya hang jugak sama dgn ramai org kat sini...... kalau aku kata aku org india... hang percaya? atau hang jugak nak menidak aku ni melayu?
terus terang la.... mungkin hang rasa aku ni kutuk, perli, sindir, kritik org melayu..... tapi renunglah balik cerita2 karut yg telah setengah2 orgbangsa kita reka... buat malu jer.

Originally posted by riccckyyy at 1-3-2006 07:26 PM

nampaknya hang jugak sama dgn ramai org kat sini...... kalau aku kata aku org india... hang percaya? atau hang jugak nak menidak aku ni melayu?
terus terang la.... mungkin hang rasa aku ni kutuk ...

tak derlah aku percaya pun bukan  aku pernah jumpa kau... sebenar citer tu dah betul dah tapi adalah orang kiter menokok tambah citer bagi sedap citer, bab  kutuk lak tu kadang2 aku tengok kadang 2 tu Hang melampau pun ader (Sorry lah) kasanq sangatlah :gila: , kadang 2 kecik hati orang kalau setakat perli tak per lah boleh diterima......

kasar... tapi tu ler hakikatnya... bila aku kutuk tolol, aku kutuk org yg tolol jer... bila aku kutuk banggang, aku kutuk org banggang jer.... siapa makan cabai, siapa ler rasa pedas.... siapa yg tolol dia lah tolol... siapa yg haprak, dia lah haprak... hanya org haprak dan bacul ajer yg akan memartabat bangsanya dgn cara pengecut dan hina.... cerita klentong si meor boleh mengalahkan bruce lee hanya merupakan cerita pembohongan golongan haprak yg kononnya nak memartabatkan silat dan melayui.... bayangkanlah ianya umpama anjing yg kencing merata.... takkan kita nak percaya.... siapalah kita nak bohong... kalau lah melayu dgn silatnya boleh bermegah... kita tak yah nak tunggu si meor guru silat tu nak berlawan bruce lee dgn ilmu silat kebalnya... dah lama hangtuah menghalau portugis... dah lama org melayu menghalau penjajah belanda, british dan jepun dulu.... sedangkan kat sukan sea pun boleh kalah dgn vietnam.... apa dia yg boleh kita bohong.... cukuplah... biar kita jadi bangsa yg bermaruah... bukan bangsa hanya jaguh klentong... yg hanya tau berdolak-dalih... harap golongan yg haprak ni sedar... agar tidak terus bergelumang dgn pembohongan mrk... semoga tuhan menunjukkan jalan kebenaran kpd mrk ni.

Budak Rickyy ni sah sah memang Cina, sebab tu tak tahu langsung bab Silat dan sebab tu dia sensitif sangat dan mana nak ngaku Bruce Lee kalah dengan Silat Melayu. Macam lah kung fu hebat sangat tak boleh dikalahkan oleh siapa pun.. Itu  baru betul manusia tolol. Masa Bruce Lee kantoi dia belum lahir lagi budak ni... sebab tu rahsia sangat umur dan tak mau cerita samada tahu seni beladiri... bab silat, kebatinan, permainan dll langsung dia tak tau...

riccckyyy : aku baca cerita klentong ko pun aku nak gelak, macam mana aku nak percaya.... tu ler aku kata ko ni tolol.... takat kencing merata ko boleh ler... guru silat lawan samurai jepun..... hehehehee... ada hati nak kalahkan bruce lee......

.

[ Last edited by riccckyyy at 3-3-2006 12:27 AM ]

Hei ... poning palo den ...

tak abis2 gaduh cerita silat kalahkan bruce lee ni ...

Sebagai seorang yg pernah bergelumang dgn berbagai aliran beladiri termasuk Melayu, Cina, Jepun,
Siam hingga menjadi instructor TTS dan juga pernah terjebak dalam dunia paranormal suatu ketika
dahulu, saya tidak lah menafikan bahawa setiap beladiri mempunyai kehebatan masing2. Cuma bila dah
'retired' ni saya berpendapat kita semua kena hidup di alam nyata ... jgn suka membandingkan sgt
kaedah orang dgn kaedah kita hingga kita perlu memperlekehkan individu yg lain. Tambahan pula cerita yg didengar hanya sekadar cerita, tanpa bukti yang nyata ... walaupun bunyinya 'pleasing' dan
memberikan comfort level yg diharapkan tentang kehebatan silat batin dsb .. namun kebenarannya
hanya Tuhan yang maha mengetahui ...

Saya terpaksa bersetuju dgn pendapat bahawa kalau kebatinan itu terlalu hebat, kenapa nusantara
melayu dijajah beratus-ratus tahun ? kenapa negeri China ditakluk Jepun ? Tambahan lagi
Nabi Muhammad tokoh pemimpin agung dlm memimpin bala tenteranya diketahui memakai 2 lapis baju
kalis pedang ...... mana perginya cerita ilmu ghaib melayu, cina dsb dalam peristiwa tu semua ?

Yang jeleknya, semua ilmu beladiri tak kira melayu, india, cina dsb apabila diserapkan unsur kebatinan
sering membawa pengamalnya utk berangan-angan, leka dan bongkak (dalaman) .... yang sering
berlaku akhirnya menyeret kepada penyimpangan akidah (syirik) sama ada yang disengajakan atau
tidak !!!

Rate

1

aku ingat lagi tym kecik2 dulu ayah aku penah cite pasal sorang ... yg cabar dorang berlawan. dia hina geng silat ayah aku tu macam2.. dia kata .... dia lagi hebat.. mula2 dorang malas gak nak layan ... tuh.. tapi .... tu asik wat kacau ajak gak dorang lawan.. last2 dorang pun accept ler.. mungkin nak bagi pengajaran kat ....tu supaya jgn cakap besar sgt.. bagi penampar 1 kali jer dah berbuih mulut ... tu.. nasib dorang cepat2 bagi penawar.. lepas pada tu baru ler ... tu minta maaf sampai melutut2... tu laa.. eksen sgt... sib baik x dibiarkan mati katak jek.. x kisah ler org nak kata ape.. yg penting aku sendiri dah penah tgk bukti yg silat x kurang hebatnyer dari kungfu atau tomoi...

[ Last edited by riccckyyy at 2-3-2006 02:51 PM ]

tu ler melayu.... sampai skrg  masih lagi tak sedar2.... ni bukan cerita cina lawan melayu.... ni cerita golongan yg tolol suka buat klentong......bila org tolol.. dia tau marah.... tapi bikin klentong syok sendiri.... konon nak jadi hero melayu... aku rasa barua macam ni hanya malukan bangsa melayu kita jer... buat malu jer.

suke ati ko lah riccckyyy.. ko x pecaye lantak kat ko lahh.. aku pecayer pasal aku dah penah tgk macam mana org lawan silat.. memang boleh dikatakan dorang gunakan ilmu batin. dorang guna ayat suci Al-Quran n Zikrullah. dan ako pecaya, sume tu boleh berlaku dgn izin Allah. rasanyer kalo aku x percaya sume ni.. same macam aku x yakin dgn kekuasaan Allah. ayah aku penah ajarkan aku gunakan ayat Al-Quran utk menghilangkan sakit badan dan mmg berkesan.

terus terang aku suka hati bila org melayu kita dimartabatkan dgn cara yg terhormat... bukan dgn cara2 yg hina dan penuh dgn pembohongan.... bukan cerita klentong melayu kalahkan samseng cina, jaga india, tomoi siam, gusti mat salleh, samurai jepun atau kungfu korea. contoh adengan babak cerita klentong yg syok kita lihat .....

nak bagi pengajaran kat ....tu supaya jgn cakap besar sgt.. bagi penampar 1 kali jer dah berbuih mulut ... tu.. nasib dorang cepat2 bagi penawar.. lepas pada tu baru ler ... tu minta maaf sampai melutut2...  tu laa.. eksen sgt... sib baik x dibiarkan mati katak jek..

agaknya bangsa kita maju dgn ada pendekar hebat macam ni....

yg tu bkn nyer kelentong laa.. sepupu aku pun dah kena camtu.. masa remaja dia tu jadi samseng.. kawan dia sume cina. makbapak dah x boleh nak larang pon.. pastu mak dia ngadu same ayah aku.. so, ayah aku ajarkan dia penampar beracun dgn penawarnyer skali.. then, bila sepupu aku tu wat kurang ajar kat mak dia, dapat ler dia penampar tu.. pas kejadian tu dia terus insaf n jadi anak yg baik dan berguna. sampai skang dia cukup hormat dgn ayah aku. dah ada kedai home appliance sendiri pun skrang ni..  kalo ko teringin nak merasa penangan silat.. aku leh try arrage kat ko.. :cak::cak: