CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liyana306

Pembohongan Karut Bruce Lee Pernah Tewas Di Tangan Mahaguru Silat Gayong.

Originally posted by ying05 at 3-3-2006 06:25 PM

wahh....penampar beracun...mungkin ada ler....ntahlah....

Penampar Jepun power aper....:cak:

Saya tak baca habis .. tapi saya minta tolong lah ya .. minta kawal sikit tutur kata terutamanya Encik Moderator. Perbezaan pendapat dlm sesuatu isu itu amat biasa kita tak boleh mengharapkan semua orang percaya apa yang kita percaya.

Well let's agree to disagree okay

Originally posted by DARSITA at 4-3-2006 01:22 PM
Saya tak baca habis .. tapi saya minta tolong lah ya .. minta kawal sikit tutur kata terutamanya Encik Moderator. Perbezaan pendapat dlm sesuatu isu itu amat biasa kita tak boleh mengharapkan semua ...

well said... i fully agree with you darsita.... tapi kalau u baca abis lagi baik pemahaman darsita ttg cerita karut ler....  tapi tu ler hakikatnya dunia... siapa makan nangka siapa ler terkena getah... bila aku aku kata karut, maksud aku hanya org yg karut shj... yg nak terasa apa boleh buat.... :ah:

ini pendapat ricky... silat ialah antara seni dan ilmu mempertahankan diri yg hebat tidak dpt disanggah. tetapi yg menjadi bahan jenaka ialah manusia2 yg gemar mengada2kan cerita yg karut demi membanggakan diri mrk sendiri. tengoklah sendiri dlm post2 thread ini, cerita silat mengalahkan bruce lee, juara tomoi siam kalah dan belajar silat, silat penuh ilmu dan kuasa ghaib dan kebal, silat juara bertanding kat amerika, silat lwn kingkong, silat lwn samurai, silat lwn gusti dan macam2 lagi cerita karut. aku tak sangka ada lagi manusia yg sanggup menyesatkan manusia sebangsa dan seagama lain dgn pembohongan yg tak masuk akal. dlm dunia ini cuma satu jer cara kita nak memartabatkan bangsa kita, dgn usaha kita yg sahih dan hasil yg nyata, bukan dgn bahan cerita karut dan jenaka. kita tak nak menjadi juara temberang, juara kencing, juara karut atau setakat juara kampung.

macam post aku terdahulu...

Kini tugas Bruce Lee disambung oleh Daniel Inosanto, sebagai satu-satunya pewaris JKD yang ditauliahkan oleh Bruce Lee. Daniel Inosanto telah memasukkan Silat sebagai sebahagian daripada mata pelajaran Jeet Kune Do nya.

Inosanto Academy Of Martial Arts

http://inosanto.com/articles.php?tPath=2

Maphilindo Silat Seminar May 2004

di waktu muda...

[ Last edited by HangPC2 at 6-3-2006 11:21 AM ]

Rate

1

Dengar cerita Pak Kyai diPulau Jawa tu handal-handal belaka dengan ilmu ghaib dan kebalnya. Tapi yang tak masuk akal mengapa begitu senang Belanda yang kurang 1.5 juta umat boleh menjajah orang Jawa yang pada masa itu lebih kurang 25 juta.
Ilmu ghaib dan kebal kalau betul-betul ujud adalah satu senjata yang sungguh hebat tetapi Belanda tahu itu semua mitos dam khayalan saja. Raja-raja di Nusantara tunduk apabila berdepan dengan realiti tekhnologi barat(Gun Boat diplomacy).

Rate

1

Penjajah menewaskan kerajaan di nusantara melalui tipu muslihat...

[ Last edited by HangPC2 at 7-3-2006 12:27 PM ]

Follow Us
Originally posted by HangPC2 at 7-3-2006 11:35 AM
Penjajah menewas kerajaan di nusantara melalui tipu muslihat...

I am not a sucker who believe in all this nonsense but I believe "BRAIN IS STRONGER THEN BRAWN'.

[ Last edited by thamrong at 7-3-2006 11:50 AM ]

Rate

1

Originally posted by riccckyyy at 3-3-2006 04:26 PM

aisay... kebatinan, bisa tangan, penimbul ......  macam pendekar melayu bercakap.... mengigil aku.... baik ko klentong kat bebudak cerita ultraman powerful lawan raksasa lagi baik.....[img]http ...

Dari Forum CVT

Tengok ilmu penimbul macammana yg saudara belajar tuh. Betul punya ke kong kali kong punya ke, to guru tu pakai khadam jin ke dia suruh jin tu kasi kebal orang yg belajar dgn dia tu 3 jam ke 3 hari ke lepas tu tak kebal la dah. Duit pun habislah 3-4 ribu.

Tapi saya tahu ada orang yg mengamalkan ilmu penimbul ditimpa buah kelapa muda dari jenis pokok kelapa lama yg tinggi2 tuh, mengambul aje balik aje kelapa tuh dia steady aje.

Kata orang ujian bagi yg ada ilmu penimbul ni kekadang kalau berjalan bawah pokok ke runtuh dahan pokok tu menimpa dia, tapi dia steady aje la

Lagi satu bab saudara kata kebal jadi bebal tuh, apakata sesapa ada kelapangan pergi jumpa interview Tarzan Malaysia dia ada bukak kedai makan kat chowkit kat ngan Hotel International KL kat masjid mamak kot. Dia ni nama dia ada dlm Malaysia Books of Genius Records sebagai orang yg pertama mandi asid. Kalau tak silap sampai dua kali dia mandi asid hidroklorik berapa molar entah ler. Try ler tanya dia.

WSM

Sources

http://harmonisers.net/forum/for ... &PN=2&TPN=8

Info Ilmu Penimbul

http://www.silatwarisan.com/tenagadalam.htm

[ Last edited by HangPC2 at 7-3-2006 12:32 PM ]

Rate

1

Chippo This user has been deleted
heheheh, geli hati aku mendengarnya. Aku tak nak commentlah, but just to clarify yang aku nie bukanlah arif sangat dalam dunia persilatan ini walaupun my brother was the youngest world champion around 1973, Seni Silat Kuntau Melaka. Original was warisan hang tuah, pastu kena ban, tukar jadi Hulu Balang Melaka, kena ban lagi, last last jadi Kuntau Melaka, tetapi skang dah tutup gelanggang sebagai undefeated champion. Anyway yang aku paling setuju adalah, jangan ada adakan cerita kalau tidak benar. Becos we not only sound stupid, we look stupid too. hehe

Rate

1

asalammualikum,
boleh tak sesape yang takatau ape2 pasal silat&ilmu batin  ni duduk diam diam

AMARAN INI HANYE KHABAR ANGIN..

dari cerite yang bapak aku ceritakan pasal kematian bruce lee yang pertame ialah kerane terkene pukulan

dalaman ******* Zulkarnain ..punce nye ialah ..dalam perlawana tersebut ade satu undang2 di  mane

sesiape pon tak dibenarkan memukul bahagian kepale..tetapi bruce lee telah melanggar syarat tersebut

dan menyebabkan ******** Zulkarnain berang lalu menggunakan ilmu batin...dan membalas serang

tersebut ke kepala bruce lee....tetapi keputusan perlawanan Draw..bile abis perlawanan takde ape2 pon

berlaku keatas bruce lee..tetapi selepas 7 hari beliau telah pengsan selame....(tah.. tak ingat)

dan meninggal selepas sebulan perlawanan tersebut.....

p/s:>ade khabar angin cakap jike Bruce Lee lepas lawan di Indonesia beliau akan mengunjung ke Malaysia kerane ingin mencabar silat  dari malaysia......(silat apo tah)....tetapi tak sempat ..ajal dah tibe ...

:hmm:

[ Last edited by sazeryus at 9-3-2006 10:42 PM ]

Kelakar betul sesetengah orang dekat thread ini...Pelbagai kepercayaan karut yang berdasarkan kahabar angin tanpa fakta yang kukuh...

Sebab Bruce Lee mati:dia:

http://smh.com.au/news/world/kun ... /1141020020338.html

Sebenarnnya ada segolongan kecil orang US yang menghasilkan teori bahawa Bruce Lee dibunuh oleh Chuck Norris dan sebagainya..Tetapi kebanyakan orang di situ hanya menganggap golongan kecil ini berjenaka atau mempunyai imaginasi..Sad that some Malaysians are still easily influenced by rumours and hearsay..I guess inferiority complex must have drived them into creating or believing such tales..

Rate

1

orang kita memang suka cakap benda yg BESAR BESAR dan GAH.

mcm2 org dan bangsa ngaku telah 'membunuh' brusli.masing2 bukak citer masing2 mcm mana depa bunuh brusli....:gila::gila::gila:

Rate

1

Chippo This user has been deleted
Kalau benar Bruce Lee mati oleh kerana pukulan kebatinan, mana Faktanya. Kenapa suatu website di Indonesia pun takda cerita pasal ini. Aku selalu naik Indonesia, dari Banten ke Surabaya, Dari Solo ke Acheh tempat BSS (Budi Suci Sejati) Allahu Jalla Lahu semua ada pelajaran disana, takda orang pun pernah dengar Bruce Lee mati sebab pukulan Batin.

Semua ni rekaan. Orang Indonesia tak tau, tapi orang Malaysia boleh sibuk Bruce Lee mati kerana kecundang dengan ilmu kebatinan. Lawak Sakzz koranggg

Rate

1

Originally posted by Chippo at 11-3-2006 12:16 PM
Kalau benar Bruce Lee mati oleh kerana pukulan kebatinan, mana Faktanya. Kenapa suatu website di Indonesia pun takda cerita pasal ini. Aku selalu naik Indonesia, dari Banten ke Surabaya, Dari Solo  ...

mungkin kerane ilmu batin ini dapat menerusi mereka yang rajin mencari ilmu......dan ramai tak nak heboh2 kan kerane ilmu batin ini  bahaye untuk dipelajari......

p/s > aku ingat..lebih baik sesape yang tak percaye ngan ilmu kebatinan ni berusaha mendapat kan penampar orang yang ade ilmu batin ni....baru ngkorang tau ape ilmu batin ...... :cak:

[ Last edited by sazeryus at 11-3-2006 03:27 PM ]

ish ish ish....aku pong dah terkonpius dah skang nih....tapi kan....aku ghaser bruce lee mati kan sbb.....hmmmmm....sbb...dah mmg tertulis dier akan mati pader maser tuh....dan satu jerk yg aku percayer...sesuatu tuh akan berlaku dengan kuasa allah...so tak mustahil ler kebal lah..pennembul ntah apekebendernyer ntah lagik....sbb sesuatu tuh berlaku dengan izin dan kekuasaan allah.....

NOTHING IMPOSSIBBLE , EVERYTHING IS POSSIBBLE WITH THE POWER OF ALLAH....

ff:ff:ff:kalo tak silap aku di Kanada (kalau bukan Kanada .. kat somewhere else lahh),
ada satu public holiday dinamakan Jacky Chan Day !!  Kerajaan tersebut telah memilih satu hari (beberapa tahun dulu) dan mengisytiharkan hari tersebut sebagai Jacky Chan Day !!

ps : Kalo ada pergaduhan lagi selepas ini saya akan naikkan lagi Reading Access (mengikut budi bicara Moderator) .. buat masa ini saya set kepada RA3 daripada RA1 sebelum ini .. Harap maklum ..

[ Last edited by chumpon at 16-3-2006 09:38 AM ]

dah jauh korang berbincang aku nak masuk pun tak tau macam mana :bgrin:

takpelah  aku paste aja ..

Bruce Lee Diabadikan Lewat Patung 慒IST OF FURY

Rate

2

huh, baca citer pasal ni tetiba jek aku nak belajo silat gayong....
ade sesape sini leh ajokan?
wakakakka....

Reply #227 riccckyyy's post

Harap dapat kerjasama dan tidak memaki hamun atau mengeluarkan kata-kata yang berunsur menghina seperti barua, tolol & sial pada seseorang.

Rate

1