CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liyana306

Pembohongan Karut Bruce Lee Pernah Tewas Di Tangan Mahaguru Silat Gayong.

ushh tp wa mmg salute la kt berus lee neh.. bleh cucuk botol gune jari jahhh.. mmg gila sehhh.. inilahh berkat latihan ... jari2 dia dah keras.. n dia ada teknik pernapasan yg betui...

dgr kata kalo owang nak pukul kita.. kita thn napas n keraskan diri.. musti tak jdk pape.. tu aku dgr lah eheh

satu mende aku musykil untuk silat neh.. nape kalo nak join silat.. nak kene ada syarat.. contoh cam nak mntk limau nipis tiga bijik serangkai gitu.. nape ye??

ushh tp wa mmg salute la kt berus lee neh.. bleh cucuk botol gune jari jahhh.. mmg gila sehhh.. inilahh berkat latihan ... jari2 dia dah keras.. n dia ada teknik pernapasan yg betui...

dgr kata kalo owang nak pukul kita.. kita thn napas n keraskan diri.. musti tak jdk pape.. tu aku dgr lah eheh

satu mende aku musykil untuk silat neh.. nape kalo nak join silat.. nak kene ada syarat.. contoh cam nak mntk limau nipis tiga bijik serangkai gitu.. nape ye??

Betul, kalau lawan main jurus batin, kau tak akan tercampak selagi kau tahan nafas. Hanya org yg cetek ilmu sahaja tarik nafas mcm biasa semasa berlawan. Orang Sami Buddha nafasnya pakai nafas dalam, antara perut ke kerongkong. Boleh bertapa dalam dasar sungai, boleh ditanam dalam tanah tapi tak mati. Itu pasal semasa Tragedi 13 May 1969, berapa ramai sami Buddha yang berlawan dengan Selempang Merah/Selempang Kuning/Nasrul Haq tak lut dek pukulan batin? Mereka boleh tangkap dan patahkan parang terbang dengan tangan kosong. Tapi akhirnya Sami Buddha ni kalah bila kita pakai isim bacaan Al-Quran.

kalo dah ajal,dalam tdo pon bleh mati, nikan pulak si Berus Lee...hohoho..
jgn marah,selingan ajer,,

guna pistol mmg hebat, sekali tekan, peluru kena badan musuh, then dia mati.

tp
nak guna pistol, ada kekurangannya...
dia amik masa utk digunakan, seperti
utk aim, utk tekan picu, seterusnya peluru nak kena musuh,
roughly lebih lama dari
tindakan utk menggunakan alatan tajam, seperti
pisau,

421# genchi

tak pasti pulak syarat itu mesti ada benda2 ini utk diberikan.
ianya diberikan sbg tanda anak murid kepada guru,
1 lagi, limau tu biasanya diterangkan,
akan digunakan bagi menyental urat2 dan sendi sblm seorg anak murid tu mulakan latihan silat
ye la dah byk buah kunci, yg akn dipelajari....

apapun...mungkin ada yg boleh terangkan dgn lebih detail lagi...pasal ni...

Follow Us
Bruce Lee mati sebab trauma pada otaknya .

Latihan yang terlampau keras mungkin menyebabkan tragedi ni, bak kata orang tua-tua, latihan keras sangat sampai putus urat kepala

Pill pain killer tu cumalah penyebab. Memang badan dia sudah lemah. Beberapa minggu sebelum itu dia sudah beberapa kali jatuh pengsan.

tapi ada logik juga teori kena buah pukulan batin sebab bruce Lee ada ciri2 kecederaan  'rosak dalam/makan dalam' ..

erm aku ade sikit keraguan la.... nk fly gi england tp transit kt hong kong???  ke aku silap baca?

sebut psl silat ni,masa aku sekolah menengah dulu, aku saje2 je ikut kawan aku masuk orientasi utk bdk2 baru belajar silat. adelah tokguru tu kasi telur 2 biji dan limau nipis. telur tu disuruh lumur 1 badan, biar sampai kering baru bleh masuk.ni kononnye nk wat badan kekar dan tahan sakit la.  yg limau nipis titis kt mata utk mantapkan penglihatan katanye.  bab titis limau kt mata tu aku terus surrender....

yg aku dgr citer, kawan aku yg masih setia ngan silat tu,mcm2 la gak 'penyeksaan' yg diorg hadapi. puasa isnin khamismmg wajib dah, berendam dlm air kolah masjid pkl 3 pagi, ade plak ujian ala2 owl night kt tgh kebun kelapa. yg paling sadis skali,tak dibenarkan sentuh bukan muhrim tanpa lapik.  bleh dikatakan sape2 yg masuk silat tu suma single mingle smpi hbs spm la jawabnye...

tp aku akui, lepas aku sapu telur kt badan tu badan aku jadi lasak.  aku pernah exciden,kene langgar ngan motor, skali tu penunggang motor tu masuk hospital,aku dpt mc 1 hari je.  jatuh sepak batu pun takde lebam...

sampai hari niaku rasa sedikit menyesal ngape la aku tak go on silat tu...

429# annehuda
aku pelik dgn kau ni, apa maksud kau single smpai habis spm? bukankah memang berdosa kalau sentuh bukan muhrim
-malah kalau nak berkapel pun (dahla belum habis sekolah ) pikir nak sentuh pompuan saja
-ni ke peel perangai budak2 sekarang haa?asyik pikir beromen saja

beromen?nyum nyum nyum...

kecik2 dulu hampir belajar silat nih .tp...tk dapt..ats sebab2 tertentu..hu3..

429# annehuda
aku pelik dgn kau ni, apa maksud kau single smpai habis spm? bukankah memang berdosa kalau sentuh bukan muhrim
-malah kalau nak berkapel pun (dahla belum habis sekolah )  ...
sekngucing Post at 14-3-2010 22:39

biasa la bang...hormon...huahahaha

kalau silat tu hebat (especially dgn kuasa batin +++), kenapa british, belanda and jepun (aku ingat) , boleh jajah kita, ambik harta kita, bawak balik negara dorang.

kalau silat tu hebat (especially dgn kuasa batin +++), kenapa british, belanda and jepun (aku ingat) , boleh jajah kita, ambik harta kita, bawak balik negara dorang.
aw76 Post at 17-3-2010 13:01

betul tu....kalo kungfu tu hebat kenapa..jepon senang2 jer tetak kepala cina2 kat China sana...

yg aku dgr citer, kawan aku yg masih setia ngan silat tu,mcm2 la gak'penyeksaan' yg diorg hadapi. puasa isnin khamismmg wajib dah, berendamdlm air kolah masjid pkl 3 pagi, ade plak ujian ala2 owl night kt tghkebun kelapa. yg paling sadis skali,tak dibenarkan sentuh bukan muhrimtanpa lapik. bleh dikatakan sape2 yg masuk silat tu suma single minglesmpi hbs spm la jawabnye... ...
annehuda Post at 14-3-2010 21:35

sadis ke tu ? bkn kebaikan ke ?
hukum ALLAH senang hati je ko kata sadis yer...
apa2hal sebelum taip pk lah dulu..jgn ikut hati muda jer...

sebut psl silat ni,masa aku sekolah menengah dulu, aku saje2 je ikut kawan aku masuk orientasi utk bdk2 baru belajar silat. adelah tokguru tu kasi telur 2 biji dan limau nipis. telur tu disuruh lumur  ...
annehuda Post at 14-3-2010 21:35

silat ape tu? silat rimau ker?

sadis ke tu ? bkn kebaikan ke ?
hukum ALLAH senang hati je ko kata sadis yer...
apa2hal sebelum taip pk lah dulu..jgn ikut hati muda jer...
noreen Post at 17-3-2010 21:50

yelah kak...saya dh insaf ni....

sapa yang memandai2 ubah tajuk ni jadi 'Pembohongan Karut ...."

2 tahun lepas bukan ini tajuknya

betul tu....kalo kungfu tu hebat kenapa..jepon senang2 jer tetak kepala cina2 kat China sana...
pisang69 Post at 17-3-2010 17:22

kahkah.. betoi tu...
kungfu kalah dgn ninja..
ninja kalah dgn bom atom..