CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liyana306

Pembohongan Karut Bruce Lee Pernah Tewas Di Tangan Mahaguru Silat Gayong.

Semasa hayatnya, Bruce Lee seorang 'gila-gila'....bahkan ada orang anggap dia ni gila.

Beliau berlatih pada tahap maksimum untuk mencapai 'real world power'. Bruce Lee percaya bahawa kemampuan manusia adalah jauh lebih tinggi daripada apa yang kita biasa lakukan. Oleh itu, Bruce Lee berlatih untuk menjadi luar biasa. Beliau mampu memecahkan beg pasir 100 pound dengan sekali sepak sahaja. Ini adalah kerja gila kerana orang lain tidak mampu untuk menggerakkan beg pasir itu dengan satu tendangan. Bruce Lee juga merupakan seorang yang amat-amat pantas. Pergerakkannya pernah diukur dengan menggunakan pita detik dan dikaji secara sistematik. Bruce Lee enggan mengaku kalah dalam latihannya. Oleh itu beliau banyak mengambil dadah dan ubat tahan sakit. Pendek kata, Bruce Lee telah memudaratkan dirinya sendiri dengan melakukan latihan2 yang terlalu berat dan tidak masuk akal. Mungkin inilah faktor yang membawa kepada kematian beliau.

Rate

1

Kemasyhuran Bruce Lee dgn kehebatan kungfu termasuk keburukan beliau mmg terkenal di seluruh dunia dan bukan direka-reka. Yg bodoh ialah org2 Malaysia yg membuat cerita karut dan bodoh guru silat Meor Rahman mengalahkannya. Patutlah bangsa lain terutama barat mengetawakan bangsa kita disebabkan org macam gini. Kalau nak buat cerita bodoh pun tengoklah keadaan diri kita. Tengoklah lawan. Ada ke pernah kita tengok dlm dokumentari cerita kehebatan silat ke, Meor Rahman ke? Bodoh betul tengok gelagat org bodoh. Lawan bersilat dgn org Vietnam kat Sukan SEA pun kalah, ini nak lawan Bruce Lee. Bodoh betul.

Rate

1

Sebenarnya kisah Datuk Meor menewaskan Berus Li diHong Kong International Airport atau Chek Lap Kok Airport adalah cerita benar kerana semasa peristiwa itu berlaku..aku berada disana....
( Mesti Riccky bengang ni ...) :cak::cak:

Originally posted by Gemukkkkkkk at 10-10-2005 08:47 AM
memang trademark kau le. gila glamer dengan membuat kenyataan sensasi.

Aik ! Baru tau?? lambat ler nko gemukkkkk

kaki klentong, kencing merata-rata, tak cukup bohong kartun teletubbies dan pokemon dajjal yahudi, sekarang nak bohong dia ada kat hongkong.
:lol :lol :lol :lol :lol :lol

[ Last edited by riccckyyy at 22-2-2006 12:42 PM ]

Ramai orang tidak tahu bahawa Bruce Lee mengalami sakit tulang belakang. Beliau terpaksa berehat selama berbulan-bulan. Dalam tempoh itu, beliau menghasilkan buku falsafah seni tempur beliau - The Tao of Jeet Kune Do.

Rate

1

Follow Us
mcm maner kalu mmg betol2 bruce mati sbb berlawan ngan guru silat??.....kiter smuer tatau sbb aper...

wallahualam...

Originally posted by MOONkerBULAN at 30-10-2005 06:39 AM
mcm maner kalu mmg betol2 bruce mati sbb berlawan ngan guru silat??.....kiter smuer tatau sbb aper...
wallahualam...

:lol :lol jgn buat lawak bodoh ler moon, kalau betul2 dorg lawan, yg mampos tu aku gerenti 100% ler si guru silat melayu negara kita, tak kira siapa ler wakil kita. takat kita nak berlawan ni takyah citer ler, sukan ke budaya ke teknologi ke, mana pernah kita baca atau dengar kita pernah menang dgn cina melainkan satu jerr, klentong, kita champion. :lol :lol :lol

tak percaya kita lihat sukan sea game nanti, ko tengok pesilat kita kalah ke tidak kat vietnam, thailand, filipina, indon dll.  jgn buat malu ler moon. ishhhh.. :lol :lol :lol

Rate

1

la....kalu ko nak tau kat sea game tuh dier lebey kpd seni dan bkn kekuatan....maner nak menang....lagi pong ko ingat bdk2 silat yg bley tahan tuh nak masok ke sea game tuh....dekorg ingat tuh sbg menunjuk nunjuk tau....so dekorg tanak ler masok....ko ader ker kat sisi bruce lee maser bruce lee mampos....ko takder kan....jadik ko tak bley nak ckp aper2.....ko baghu nengok mesia klh dlm sea game dlm silat dah ckp silat kiter tak power.....ish ish ish...jgn membuat kesimpulan terlampau awal......sblm mengetahui kekuatan sbenar silat kiter......

wallahualam

[ Last edited by MOONkerBULAN at 3-11-2005 06:35 PM ]

dengan budaya org kita yg suka mencipta pembohongan karut, pembohongan ciplak indon pulak, hanya org bodoh sajer yg percaya bruce lee kalah di tangan guru silat si meor tu. satu dunia, kita tengok, dorg respact dgn kungfu/bruce lee tapi ada ke kita tengok org luar nak belajar silat. yg paling malu ialah org melayu suka menutup kelemahan dgn klentong dan pembohongan. jenis melayu ni yg tidak mahu menerima kenyataan ini ler yg paling menjijikkan bangsa kita. kekuatan silat sebenar? apa yg ada? klentong? :lol :lol :lol

Rate

1

mungkin ader sesetgh org kiter yg suker membohong dan menipu dan menceriterkan ceriter karton yg klentong...tapi itu sesetgh jerk....jgnler sbb sesetgh tuh bantai kiter salahkan semuer org melayu....bak kater pepatah....jgn sbb niler setitik habis susu sebelanga....kiter kener ler skit2 bangger ngan budayer kiter nih...aku penah pergi nengok kwn aku pegi blatih silat dan aku tau kekuatan silat sbnr dan aku penah nengok org silat bergadoh kat kawasan aku....org silat tuh bkn hendak bergadoh tapi org yg hendak bergadoh dgn dier yg memakser dier berbuat demikian....atok aku sendiri pong ader blajar silat.....so aku tau sedikit sebyk ttg silat nih....tapi tdk dinafikan ader sesetgh ceriter ttg silat yg klentong...dan itu yg membuatkan org yg tdk mempercayai kekuatan silat ini terus tdk mempercayainyer dan silap2 trus membenci......tapi sbenarnyer ingat satu jerk....kiter kalu nak blajar silat aderlah utk menjager budayer warisan zaman berzaman kiter sambil mempertahankan diri dan bkn menunjuk nunjuk.......jgn sampai warisan peninggalan atok nenek kiter luput ditelan zaman......

Rate

1

hah.. statement macam hang ler yg paling tepat. aku setuju, yg aku kutuk pun sebenarnya bukan semua melayu, tetapi melayu jenis haprak ni ler. ttg silat, tak salah kita martabatkannya ler dgn cara yg sah dan terhormat. tetapi kalo dengan cara yg jijik dan memalukan spt dgn mereka pembohongan palsu, tak payah ler. silat sehebat mana tak yah ler kita klentong, kalo ianya hebat, ianya akan diakui sedunia, tapi kalo setakat org kampung yg nak klentong, tak kan jauh ianya akan pergi. biar kita martabatkan warisan budaya kita dgn cara yg boleh kita dabik dada, bukan macam bacul yg kepala tunduk nak memperdayakan org lain.

Rate

1

yer...mari bersamer samer memartabatkan warisan kiter....heheheheh

Rate

1

moon, jauh lagi kita, mungkin org tak suka cara saya kutuk, perli, kritik, sindir, hina, apa sajer ler, telinga panas, tetapi kalo kita hanya setakat nak terus berdolak dalih dan tak nak terima kenyataan, kita takkan ke mana. yg pasal sea game tu satu kenyataan, bukan hujah kosong. silat, sepak takraw sama jer, kita mundur disamping laungan megah kita. selagi kita terus hidup dlm pembohongan, kita akan terus berolok2. cubalah kita belajar drpd indonesia, betapa maju silat mrk dah. susah kalo nak citer budaya kita ni.... :lol

[ Last edited by kuihkoci at 3-11-2005 07:20 PM ]

Rate

1

sbenarnyer smuernyer bermuler dari kiter sindri...kiter nih sbnernyer tlampau senang dan tatau kesusahan...tgk ler atlit2....smuernyer diberi kesenangan....nak blatih ader asrama....pastuh ader elaun....tuh yg haprak biler ke sea game....cuber kiter nengok dolu2...dekorg ghaser mcm maner kesusahan itu....ha...citer pasal sepak takraw sayer mmg bengang dgn team kiter....tak silap dulu kiter yg conquer...tapi skrang......11 thn tak penah menang ngan thailand...ish...itu mm patot dikutok pong....

Rate

1

Originally posted by JUSTcircle at 5-4-2005 10:45 PM
hm....
kalo silat aku x tau nak cakaplah..
silat2 nih ada guna tenaga batin!!! batin tuh dr mana!!! nenk moyang kita taulah..
kalo guna tenaga sendiri..aku rasa..kalah kiter..

Aku pernah tengok orang lawan cara batin masa gi rumah tok guru aku.  Hm... Best tapi menakutkan gak.

Originally posted by thatsourmia at 8-4-2005 12:35 AM
tgk bruce lee ni ingat rock lee watak katun dlm naruto tu..
dia sorang ja guna handcombat

Aku minat gak kat ROck Lee ni.  Dia tak de pilihan sebab tak pandai guna Genjutsu atau Ninjutsu.  So terpaksa fokus pada Taijutsu.  Pakai baju sepesen dengan guru dia si Gai.  Gai ngan Kakashi pulak selalu gaduh.  Lawak.

Rate

1

Originally posted by MOONkerBULAN at 3-11-2005 07:25 PM
sbenarnyer smuernyer bermuler dari kiter sindri...kiter nih sbnernyer tlampau senang dan tatau kesusahan...tgk ler atlit2....smuernyer diberi kesenangan....nak blatih ader asrama....pastuh ader ela ...

moon, paling teruk golongan melayu haprak ni klentong macam melayu lain bodoh sgt. buat cerita bohong memperbodohkan diri sendiri. sendiri bikin, sendiri syok. kalau lawan silat dgn vietnam kat sea games pun boleh kalah, tenaga kuasa batin kencing jer ler ada. baik cerita tenaga kuasa ajaib kartun power ranger ke kat kanank2 lagi baik, sebab mrk mungkin percaya. cishhhh... pengecut bacul betul manusia macam ni.

Rate

1

hangpa ni.... kalu tak pernah cuba silat melayu, jangan dok kutuk... bagi yang pernah cuba, tentu tau kemampuan silat...cikgu majid(Gayong pusaka) dok sibuk kat amerika sebab ramai permintaan silat melayu kat sana... jak othman dulu ramai penuntut orang putih... Malaysia pun ramai juara dunia silat... jebat dan arwah abg zul pernah jadi juara masa festival seni mempertahankan diri, di Jepun tuuu... korang kena banyak membaca sebelum ketuk orang melayu...paling elok kalau korang cuba sendiri...

Rate

1

ishhhh... apa lagi nak klentong... kenyataan di depan mata. pernah ke kita tengok silat dipertandingkan dlm sukan olimpik? angkatan tentera mana2 negara mempelajari silat? silat malaysia diperluaskan ke luar negara? yg hanya pernah kita lihat dan dengar adalah cerita2  yg tak berasas yg direka2 utk memegahkan kita sendiri. org kata, syok sendiri. siapa yg nak kita bohongi, siapa yg rugi. ishhh.. haprak betul manusia macam ni.

Credits 1
Posts 1
Reading Access 1
Registered 10-10-2005

hangpa daftar dan simpan selama ni setakat nak posting cam tu? apa yg hangpa nak selindung? kalau perangai hangpa macam gitu, posting hangpa boleh percaya kah? :lol

Rate

1