CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liyana306

Pembohongan Karut Bruce Lee Pernah Tewas Di Tangan Mahaguru Silat Gayong.

Originally posted by chipsmore789 at 2-3-2006 03:52 PM
yg tu bkn nyer kelentong laa.. sepupu aku pun dah kena camtu.. masa remaja dia tu jadi samseng.. kawan dia sume cina. makbapak dah x boleh nak larang pon.. pastu mak dia ngadu same ayah aku.. so, a ...

ader orang cabar kau riccckyyy nak try tak....

yg tu bkn nyer kelentong laa.. sepupu aku pun dah kena camtu.. masa remaja dia tu jadi samseng.. kawan dia sume cina. makbapak dah x boleh nak larang pon.. pastu mak dia ngadu same ayah aku.. so, a ...

tu ler chipmore..... takat bapak ko yg hanya tau tampar bebudak cina ko pun dah anggap dia macam hero..... agaknya melayu maju dan hebat pasal ada hero macam bapak ko dan ko ni...

kat bawah ni adegan babak klentong bapak ko jadi hero silat.... ....
nak bagi pengajaran kat ....tu supaya jgn cakap besar sgt.. bagi penampar 1 kali jer dah berbuih mulut ... tu.. nasib dorang cepat2 bagi penawar.. lepas pada tu baru ler ... tu minta maaf sampai melutut2...  tu laa.. eksen sgt... sib baik x dibiarkan mati katak jek..

agaknya bangsa kita maju dgn ada pendekar hebat macam bapak ko dan ko ni....

takut gak aku kena penampar bapak ko tu....

Originally posted by HangPC2 at 2-3-2006 04:06 PM
ader orang cabar kau riccckyyy nak try tak....

isssshhhh.... ko ni hangpc.... takut menggelabah aku.... menggeletar aku satu badan...... takut gak aku kena penampar bapak budak tu.... kang naya aku sampai berbuih mulut kena penampar silat pendekar hero melayu bapak dia....

iskk..  bile mase laks aku ngaku aku ni hero??? :stp: n yg lawan dengn cina tu bukan ayah aku laa..  ko ni biar betul?? pandai2 jerk ko putar belitkan ayat aku ek? kata dulang paku serpih nampak??

Originally posted by chipsmore789 at 2-3-2006 04:53 PM
iskk..  bile mase laks aku ngaku aku ni hero??? :stp: n yg lawan dengn cina tu bukan ayah aku laa..  ko ni biar betul?? pandai2 jerk ko putar belitkan ayat aku ek? kata dulang paku serpih nampak??  ...

amenda ler klentong ko chipmore... baik ko panggil diri ko klentongmore lagi baik.... mmg ko tak layak jadi hero pun...  

mula2 ko klentong bapak ko dgn geng silat dia menampar budak cina sampai berbuih mulut......  
Originally posted by chipsmore789 at 2-3-2006 12:02 PM
...dia hina geng silat ayah aku tu macam2.. .. last2 dorang pun accept ler.. mungkin nak bagi pengajaran kat .. bagi penampar 1 kali jer dah berbuih mulut ...lepas pada tu baru ler ... tu minta maaf ...

lepas tu, ko kencing lak bapak ko bagi penampar beracun tu kat sepupu ko......
...sepupu aku pun dah kena camtu.. masa remaja dia tu jadi samseng.. .. so, ayah aku ajarkan dia penampar beracun dgn penawarnyer skali ...sampai skang dia cukup hormat dgn ayah aku...

ko nak bohong siapa lagi? ko nak klentong siapa lagi? ko nak kencing siapa lagi?

klentong bapak ko tu ada ilmu silat powerful ..... bagi penamparnya yg beracun terus mulut berbuih..... siap ada penawar.... hebat penampar bapak ko tu... tidak kurang hebat gak klentong ko tu.....

udah ler ricckkyyy.. malas nak layan ko nie.. org x klentong ko cakap klentong.. ko yg klentong sape tau?? semoga satu hari nanti ko jumpe lawan ko.. mase tu baru ler ko tau langit tu tinggi rendah.. baru ko tau, wujudnyer ilmu batin dan sebagai nyer.. ko ni kan macam x percaya kuasa Tuhan jek..? aku rasa ko ni sahih bukan Islam. macam cite ni...

Ader seorang guru tadika yg tidak percaya wujudnya tuhan dan die pun
berfikir bagaimana nak brain wash kanak2 di tadika tsebut supaya tak
percaya wujudnya tuhan. Die pun mendapat satu akal...

Guru tadika : Anak2,nampak tak pen ni.
Anak2 : Nampak cikgu.
Guru tadika : Pen ade kan.
Anak2 : Ader cikgu.

Kemudian guru tadika tadi memasukkan pen tu dalam poket die, kemudian
bertanya lagi...

Guru tadika : Anak2,nampak tak pen?
Anak2 : tak nampak cikgu.
Guru tadika : pen ade tak?
Anak2 : takder cikgu.

Guru tadika: Anak2 nmpk tuhan tak?
Anak2 : tak nampak cikgu.
Guru tadika : tuhan ader tak?
Anak2 : takder cikgu.

Guru tadika td sgt gembira sbb tujuan die nak brain wash otak budaktu
berjaya.Ttp dlm byk2 bdk tu ader seorg bdk yg pintar,dan die minta pun
mengangkat tgn...

Bdk A : Cikgu bleh sy ckp sesuatu.
Guru tadika : Bleh,mari ke depan.

Bdk A : kwn2 nmpk cikgu tak.
Kwn2 : nampak.
Bdk A : cikgu ader! kan?
Kwn2 : ader.

Bdk A : kwn2 nmpk otak cikgu tak?
Kwn2 : tak nampak.
Bdk A: cikgu ader otak tak?
Kwn2 : tak ader.

Moral of the story , bila tak nampak, tak semestinya takdak! sayangi agama
kita dengan 'amar ma'ruf dan nahi mungkar, kalau tidak kita, siapa lagi...

Sekian, tima kasih, wassalam.

Follow Us

Originally posted by chipsmore789 at 3-3-2006 08:33 AM

guru bahlol klentong : mahaguru silat belasah teruk bruce lee cina, kingkong mat salleh, samurai jepun, ahli gusti amerika, tomoi siam.
anak murid tolol : yaa... cikgu.
guru bahlol klentong : ilmu silat melayu kita kebal, powerful, ghaib, takda lawan.
anak murid tolol : betul... cikgu.

tu ler moralnya.... pakai sikit otak tu... jgn jadi tolol percaya sgt klentong karut....

ying05 This user has been deleted
Originally posted by riccckyyy at 2-3-2006 06:45 PM

amenda ler klentong ko chipmore... baik ko panggil diri ko klentongmore lagi baik.... mmg ko tak layak jadi hero pun...  

...

oh riccckyyy riccckyyy....aku rasa chipsmore tak berbohong lak...walaupun aku tak pernah belajar silat, tp aku percaya ilmu persilatan ni memang tidak kurang hebatnya berbanding dgn seni bela diri yg lain...kan raden dah cakap...setiap jenis seni bela diri ada kehebatannya masing2..

Originally posted by ying05 at 3-3-2006 02:45 PM
oh riccckyyy riccckyyy....aku rasa chipsmore tak berbohong lak...walaupun aku tak pernah belajar silat, tp aku percaya ilmu persilatan ni memang tidak kurang hebatnya berbanding dgn seni bela d ...

oh ying05... aku tak lah sangkal  ttg kehebatan silat yg benar... sebab aku pun percaya silat tu hebat... cuma aku pandang hina klentong yg direka2 utk memenangkan silat dgn cara memalukan.....  tetapi kalau awak paham sindiran sinis aku... yg aku kutuk pembohongan karut dan kencing memalukan spt di bawah ini ..........

Originally posted by chipsmore789 at 2-3-2006 12:02 PM
...dia hina geng silat ayah aku tu macam2.. .. last2 dorang pun accept ler.. mungkin nak bagi pengajaran kat .. bagi penampar 1 kali jer dah berbuih mulut ...lepas pada tu baru ler ... tu minta maaf ...

...sepupu aku pun dah kena camtu.. masa remaja dia tu jadi samseng.. .. so, ayah aku ajarkan dia penampar beracun dgn penawarnyer skali ...sampai skang dia cukup hormat dgn ayah aku...

penampar beracun.......sekali kena berbuih mulut...... siap ada penawar......

mulut berbuih krn kena racun ke?

alaa... nak tau betul x betul.. meh ler try.. ape susah???

haarr...saya tak nak try laa..peace

Originally posted by ying05 at 3-3-2006 03:07 PM
mulut berbuih krn kena racun ke?

tu ler ying.... aku pun hairan.... penampar beracun.......sekali kena berbuih mulut...... siap ada penawar......

Budak Rickyyy ni mana lah tahu bab silat, kebatinan, bisa tangan, penimbuil dll, dia bukan Melayu... kalau kena baik punya penangan baru dia kenal langit tinggi rendah... Boleh jalan da bahlol

assalamualaikum,

silat memang hebat.  tapi harapnya, jangan sampai mengagungkannya melebihi yang lain.  tak betul, kita buat begitu.

aku pun pernah belajar, dan ada perspektif/pengalaman sendiri yang bila aku post, telah dimanipulasikan sampai membawa maksud yang lain.  kecewa betul..
tapi itu bukan main point.
main point ialah, kita kena ingat, semua ini bergantung kepada pengamal dan keredhaan Tuhan.  ada masa, pesilat akan menang, ada masa, pesilat akan kalah.  

jadi, bercerita boleh.. mendabik dada, jangan.  nanti jadi tin kosong sahaja.

bab ilmu batin, terpulang pada pilihan masing-masing tapi aku sendiri, cukup tidak setuju.  
ilmu sebegini biasanya diperolehi melalui jin.  kalau tak kuat ilmu agama, akan terpesong akidah kita.  tak kisahlah jin islam atau kafir yang menolong kita.  sama sahaja.
kita minta tolong daripada Tuhan cukuplah..

riccckyyy : aku bagi tangan... sebab posting ini rasional... harap yg xxxx  boleh ambil ikhtibar. sama2lah kita martabatkan bangsa melayu dgn cara terhormat.

[ Last edited by DARSITA at 7-3-2006 07:47 PM ]

Rate

1

Originally posted by Laxamana. at 3-3-2006 03:42 PM
Budak Rickyyy ni mana lah tahu bab silat, kebatinan, bisa tangan, penimbuil dll, dia bukan Melayu... kalau kena baik punya penangan baru dia kenal langit tinggi rendah... Boleh jalan da ....l

aisay... kebatinan, bisa tangan, penimbul ......  macam pendekar melayu bercakap.... mengigil aku.... baik ko klentong kat bebudak cerita ultraman powerful lawan raksasa lagi baik.....

Originally posted by riccckyyy at 3-3-2006 04:26 PM

aisay... kebatinan, bisa tangan, penimbul ......  macam pendekar melayu bercakap.... mengigil aku.... baik ko klentong kat bebudak cerita ultraman powerful lawan raksasa lagi baik.....[img]http ...

Ko tak percaya langsung ye Rickyy.. ok lah. Tak daya nak explain kat ko dah... Lotih den...

Originally posted by riccckyyy at 3-3-2006 03:38 PM

tu ler ying.... aku pun hairan.... penampar beracun.......sekali kena berbuih mulut...... siap ada penawar......

wahh....penampar beracun...mungkin ada ler....ntahlah....

Rate

1

Originally posted by ying05 at 3-3-2006 06:25 PM
wahh....penampar beracun...mungkin ada ler....ntahlah....

ada... ada....