CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: flameboy35

Pulau Tioman, Pahang

Originally posted by flameboy35 at 10-2-2008 02:46 PM
memang pengalaman yang paling menarik.Jarang tengok benda2 mcm ni.

heheeh.... tp teringat2 gak la time nak tido... ako tengok gambar org snorkling pon dah teringat2 kat mayat aunty tuh... ish ish ... apaper pon orang tioman mmg baik2... pakcik yg bukak restoran kat ABC tuh siap bagi pinjam dia nyer bbq set... tak charge apaper pong....

pastu ako dok kat double ace chalet tuh tak charge pon untuk extra bed... mmg selesa la walopon dok dlm bilik kipas jek... kipas bilik dia mmg power...

masa makan kat salang tuh mak oii friendly giler org dia.. minta memacam brother tuh layan jek...rambut mmg karat tp friendly and attentive...

pd sesapa nak bbq tuh ako suggest beli ikan kat bot nelayan yg korang jumpa pas balik snorkling... rasa ikan ngan ketam dia juicy giler.... freshh!!!  

tioman mmg best...yg tak larat tuh cuma perjalanan naik feri tuh dkt 2.5 jam... nak nak lagi time laut bergelora..ako rasa mabuk ya rabbi....

ako tak sure la info nih ader tak dlm post seblom nih...kalo ader ampunnn!!!! kalo time peak season tuh, booking la tiket feri anda.. jgn jd cam group ako nih..pegi time cny, sampai kat feri kata tiket fully book... feri lak ader timing2 dia jek... kita orang dah gelabah ayam siap plan nak naik tongkang laa...bot nelayan..  sib baik kawan ader pakcik keje kastam... pakcik dia call kekawan kat mersing tolong belikan tiket... dpt la diskaun dr RM 90 pergi balik  jd RM 50... perghhh sayang pakcik tuh

time cny selalunya ada angin,kenkadang ribut...tahun ni takda ke?

fuhh bestnyer baca korang punya cerita membuatkan aku berkobar2 utk pegi..tapi kalau pegi ngan budak2 kecik ok tak? anak aku tu 5 dan 3 tahun...aku teringin nak snorkeliing tapi dengan budak2 ni cammana? ke kena tinggal bebudak ni? sape2 yg dah pegi ngan budak2 kecik story sket kat aku..thanks

Originally posted by arjeee at 11-2-2008 09:40 AM
time cny selalunya ada angin,kenkadang ribut...tahun ni takda ke?

ribut tader la plak.... angin ader skit kot..

nak pegi tioman cuti sekolah bulan mac ni, teruja dengar uols punye citer ni, tapi tak pasti samada boleh gi hoping island ngan snor****** ke tak time2 mcm ni, sbb ramai yg kata bulan 4 keatas yg best utk buat tu semua.  advisable tak nak bawak anak kecik aku umo dia 4 taun gi snor****** ngan hoping island? rugi pulak kalau pegi sana tak dapat menikmati permandangan dalam laut betul tak?

kalau untuk dua orang, budget around berapa ek from mersing to tioman tuh?
around 3D2N, accomodation tak kisah laa..asal bleh tdo
and makan2

kalau gi awal mac mmg laut tgh bergelora ke?
so takde laa crytal clear cam lam gamba tuh ek

Follow Us
feri about 80-85 per person kot pergi balik. dah naik about 10 hengget dari dulu.
i think ...
3d2n.. depends ko nak dok mana..range price accommodation about 30 - 100++ per chalet for 2 person. food about 10 - 15 per person la ko bajet. sebab makan kat pulau mahal beb..
so bajet la dlm 500 ++ kalau ko tak sopping2 .. tioman kan duty free.. sure sopping nye...
tak pe bajet lebih sikit. sebab kat sana nanti nak kuar duit susah tau ...

Originally posted by anj2208 at 24-1-2008 11:55 AM
dulu aku pi tioman duk kat panuba inn....
kebetulan owner panuba ni aku kenal...
so dia bagi 1 chalet rm30 jer....
syok giler.....
tp makan mmg mahal....
sekali dinner yg goreng2 je rm20....
nasib g berdua jer.......

uik mahalnye makan

tak try beli mentah dan bbq ka?

erm..seronok gak dpt pg tioman ni..lama dah tak pg..dah berubah citarasa kat redang..tgkla kalau rajin this yr nak lyn tioman plak..

Originally posted by anj2208 at 24-1-2008 11:55 AM
dulu aku pi tioman duk kat panuba inn....
kebetulan owner panuba ni aku kenal...
so dia bagi 1 chalet rm30 jer....
syok giler.....
tp makan mmg mahal....
sekali dinner yg goreng2 je rm ...

uisk.. mahalnyaa... aku dulu pi panuba inn gak.. tapi pi dalam akhir oktober, awal november 2007... agaknya sbb tuh bukan peak season so rega dia turun kot ek? sbb skali makan yg goreng2... less than RM10 jer... siap amik gambar menu lagik... nnt ada time aku upload sinih...

tapi panuba mmg besstt!!

ni aku bagi tips sikit la...kalau korang nak bbq n nak murah betul2...masa aku kat tioman dulu n bila time nak bbq..aku cari dorang punya pasar n beli kat sana..murah memang la murah.Tapi kena hati2 sikit coz dorang tau kita org luar n kadang2 harga dia tekan..

Apa aku buat..pagi2 dlm kul 7 or 8.Aku tanya kat locals tu mana nak beli ikan kat peraih.Sebelum di jual kat pasar.Dorang ni akan bawak aku n kat tempat tu..di mana bnyk bot nelayan singgah n jual ikan kat locals n peraih pasar.

So aku beli la kat sana.Memang murah2 n ada bnyk jenis ikan,udang,sotong,ketam n mcm2 lagi.Dah beli aku tumpang simpan kat restoren  chalet yang aku duduk tu...tengok la..kadang2 aku marinate la or simpan mcm tu je.

Cukup time je aku pun buat bbq.Tapi ni untuk ramai2 la...lebih dari 5 or 6 org ke atas.Kalau korang sorang je n nak buat mcm ni dah rugi.Baik beli kat pasar je.Kalau beli sikit harga dia xla tinggi sangat.

Info ni ada locals yang cita kat aku.Penduduk kat tioman ni xda yang gi kelaut jadi nelayan.Dorang bnyk bekerja sebagai pemandu pelancong n apa2 berkaitan dgn pelancongan di tioman.Big money berbandingkan jadi nelayan ni.So,hasil laut semua tu dorang kena beli dari nelayan luar.Tu yang harga agak tinggi.Ada locals yang jadi nelayan...tapi segelintir je la.

Originally posted by flameboy35 at 20-2-2008 12:20 PM
ni aku bagi tips sikit la...kalau korang nak bbq n nak murah betul2...masa aku kat tioman dulu n bila time nak bbq..aku cari dorang punya pasar n beli kat sana..murah memang la murah.Tapi kena ha ...

haah mula2 aku heran gak makanan seafood pun tak semeriah mane. rupak2nye bukan perkampungan nelayan pun tioman nih. last2 bile balik mersing baru telan sotong ngan udang besar2. kat tioman dah la slalu dapat yg kecik2 jek, tak sedap lak tuh

Btul tu...aku tengok kat mersing seafood lagi ok.Ada gak kat area tekek yang ada kedai2 seafood..tapi,bolehla.Yang btul2 seafood meriah n bnyk choice kat dalam berjaya resort je la.Tu pun satu kepala is rm95 nett.

tioman mmg beh.. paling beh kat salang.. tp takde la hotel mewah2  sgt.. cume tmpat dia cam tenang2 gitu

waaa... beh nya...

masa aku pergi tu....

malam2 kitaorang candat sotong kat jeti... dari jeti leh nmpak air laut tu even malam2 pun... air kan jernih giler.. pastu ada cahaya dari jeti.. siang2 pi snorkling

cadangan chalet ke tioman .....

as'kum .
hye .. aku nk minta pendapat korang bleh x?
aku plan nk g pulau tioman 5, 6 ,7 June nie
family trip laa ..
lebih kurang utk 20 org ...
rase2nye chalet ape yg ok ... x kisah laaa chalet ape asalkan selesa utk bcuti ..& view n service die ok .. (rate berpatutan laa)
cadangan chalet yg best, yg penah korang g ...
aku patut amik package @ book hotel jer ..
tlg yea kwn2 ...

Nak ulang tanya soalan...kalau pergi awal march tak ok ke? Membahayakan ke?

-deleted-
*double post

[ Last edited by  elbandito at 22-2-2008 03:22 PM ]

Reply #276 Ice_Q's post

awl march dh ok dh.. nleh katakan sumer resort n chalet dh dibuka.

senyap jek topic tioman nie.. tade sape nk pegi tioman this skool holiday?

senyap jek topic tioman nie.. tade sape nk pegi tioman this skool holiday?