CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nazadiyah

[Merged] All about slimming centre

miau This user has been deleted
Originally posted by mommy_arianna at 27-7-2005 11:27 AM:
me sign up for slim world...beauty consultant nih memang pandai pujuk..me pon sign up..blom habis pon treatment lg....pendapat me, wpon wat treatment..kalu mkn x control..x guna jugak! hampeh!! ser ...

mommy, u tak try maitain weight dgn sunrider ker?.. u kan member sunrider... so,.. guna kan la benefit tu..ehekss...

just my 2 cents :tq:

Originally posted by miau at 27-7-2005 11:44:

mommy, u tak try maitain weight dgn sunrider ker?.. u kan member sunrider... so,.. guna kan la benefit tu..ehekss...

just my 2 cents :tq:

miau, teringin gak nk maintain ngan weight maintain tuh....duit habis dah byr kat slimming centre!!! :bgrin::bgrin::bgrin:

Originally posted by azerlma at 27-7-2005 09:46 AM:
:ah: yup penah g

glow n glamour, trimee n mayfair....

wow wee..banyaknye...:lol
saya pi trial treatment kat eshthetika....peh tu kene kene paksa join plak...mujur le x tergoda sbb dah set kat mind just nk try je, takmo sign up...

baru jer terpikir nak bukak topic nih... dulu bell pernah amik package kat marie france... 10 sessions plus ngan diorang punyer product, lebih 2k jugak ler... tapi hampeh tak best langsung. result... turun 1 kg jek.. hampesss karat btol consultant diorang mmg dah dipertanggungjawabkan suruh org sign up itu ini...beli product itu ini...

bebaru nih Slimming Sanctuary buat roadshow... bell mmg teringin gak ler nak try kat situ sbb few times tgk kat tv macam best ajer... ada few customer yg dah slim giler... sesaja la bell pegi tanya info kat roadshow tuh.. heheh last2 tersangkut gak sbb package dier murah berbanding kat marie france dulu... 4 thn lepas kat marie france, bell sign up 10 sessions utk body wrapping ajer RM1800 tak termasuk product... kat slimming sanctuary nih 10 sessions RM1000...sauna free, pakai machine yg vibrate tuh, body wrapping then masuk lam hot blanket. baru pegi sekali jek tapi better la dari marie france

kita dah try tadi..best jugak  ...tak tau la sama dak experience dengan orang lain...
dalam pukul 12, neisya pi, pastu dah cakap lebih kurang dengan tuan punya slimming centre tu...mak ai....cantiknya..maklumla...kalau tak, macam mana nak tarik pelanggan kan...pastu naik tingkat atas, depa suruh mandi dulu pasal la ni musim panas. dah mandi lebih kurang...pakai towel depa bagi...mula-mula dia sapu krim, panas la juga...then dia massage dengan mesin..tak tau nama apa mesin ni...ya Allah...punya la geli....tambah dengan sakit.....sebab first time kut...tambah-tambah kat perut...tak tahan....neisya gelak sungguh2....geli gila ....dalam 40 minit lepas satu badan....dia buat body wrapping pastu pakai mesin apa ntah yang letak kat lenggan,perut dan paha....sedap sangat...relax2....dalam 50 minit kut...panasla...tapi nak slim punya pasal...tahan ajela...masa dia buang wrapping tu...peluh satu badan macam baru lepas mandi....
lepas tu dia ambil ukuran..lupa pulak nak bagi tau, sebelum buat semua tu..dia ambil ukuran dulu.....tapi yang best tu....ukuran tu kurang dari yang ambik tadi...
tapi dahaga bagai nak rak ....sampai la ni duk dahaga lagi...cuma rasa ringgan sikit...sebab hilang lengguh-lengguh kut pasal dah kena vibrate dengan haba panas...itu ajelah cerita kali ini...esok kita review pulak....siapa yang ada pengalaman macam niesya...mai la kita kongsi...

[ Last edited by neisya on 27-7-2005 at 05:10 PM ]

BAGUS ADE THREAD NI..! :clap:

ct pun tengah nak berangan nak ke slimming centre. org kata yg slim world model ziana zain tu menjadi, yer ke.. ade forumer kat bod ni pernah pegi sana, RM1000 utk 30 sessi masa tu. nanti ct suh dia masuk sini bagi pendapat dia..

Follow Us
pernah gi...tp bukan kat mesia...hehhehehe....RM3000...10 kali treatment + 3 free treatment (satu treatment satu jam setengah) + satu krim selulit....saya hilang 4 cm di peha...dan turun 3 kg....skang tinggal lagik 2 treatment nak abiskan...

aa'aahh cerita la .. saper yang dah ada pengalaman ...
Ehem nak join tak mampu .. sbb nak simpan duit nak kawin ..
Dapat dengar cerita pun jadik la ......... lollol

Originally posted by neisya at 2005-7-27 10:54 AM:
o macam tu...tapi tu la...dia bagi special promotion kat neisya....bayar RM1988.00 untuk setahun...tapi yang bestnye.....xde had nak pergi berapa kali...biasanya 15 kali je...tapi yang ni ikut suka ...

kat mana tempat tu ek? offer dia mmg menarik...unlimited within a year...kalau cam nih mau ari2 bell pegi..heheh siksa satu badan

neisya try la ukur lagi badan lepas 2-3 hari tak pegi... leh maintain ker tak

Originally posted by neisya at 27-7-2005 10:54 AM:
o macam tu...tapi tu la...dia bagi special promotion kat neisya....bayar RM1988.00 untuk setahun...tapi yang bestnye.....xde had nak pergi berapa kali...biasanya 15 kali je...tapi yang ni ikut suka ...

ee bestnya unlimited.. ada lg ke offer ni? kat mana nak pegi neisya?

saya dah try marie france RM2988 - 43 treatment. masa tu offer chinese new year awal tahun ni.. sesuai la kot sbb turun 10 kilo (+ kena jaga mkn n exercise lah).. average seminggu turun sekilo.. tp bila dah ujung2 tuh makan trimz & klenz plak, seminggu turun 2 kilo (sekali ngan treatment).. maknaya t&k sahaja tanpa treatemtn pon bleh turun turun sekilo seminggu..

skang ni tgh buat kat mayfair.. teruja ngan iklan rm350 - 10 trmt tu (chiili spot slimming). tapi bila dah pegi MF, mayfair ni cam tak bess lah plak..

satu pesanan.. diorang ni mmg akan influence kita mcm2 utk tambah trmt or beli product.. mcm my case, both MF ngan mayfair x boleh pengaruh sebab bila sign up hubby ada.. bila dia suruh beli brg je.. cakap eh my hubby tak bagi lah.. i tak keje.. so selamatlah dr keluo duit extra..

contoh kat mayfair.. yg 10 trmt tu body wrapping.. tp dia suruh tambah 10 utk hot blanket.. dia offer 15 wraping+15 hot blanket = rm1300 lebih kurang.. tapi jgn le tepengaruh.. saya ambik body wrapping 350 tu.. lepas wrap pegi buat sauna jek baru 30 inggit.. efek dia sama gaks akan keluar peluh.. cam tu la lebey kurang cite dia

emm..memang betul depa pandai pengaruh  beli produk2 lain tapi untuk mengelakkan diri dari beli produk yang macam sama je fungsi dengan produk yang kita dengar, saya cakap dah ada :no: .hehehe....contohnya dia cakap satu produk tu apa nama nya tah...lebih kurang mcm supplement untuk awek muda dan elokkan rahim la jugak...tapi mahal gila...dekat 500, baik makan Nuage je...dengar dia punya fungsi macam sama je....jadi lepas tu dia tak la offer apa2 lagi...tapi untuk maklumat semua....yang menarik perhatian saya tu, dekat Josephine ni, pakej RM1988...okey la reasonable sebab setahun mai hari-hari pun xpe....dan dia bagi kat saya 2 jenis produk untuk minum buang lemak(ni termasuk dalam pakej)...
tapi semalam saya tidur...nyenyak sangat...dan bila bangun pagi ni badan saya rasa ringan sikit...kalau tidak memang liat nak bangun...saya rasa mungkin pasal mesin vibrate tu dan haba panas tu la...cuma satu je saya tak tahan...geli sangat2......
memang kita tak boleh la nak harap 100% pada slimming centre ni...pada diri kita juga...tapi macam saya, saya ni kurang motivasi sikit kalau nak diet sendiri2..tapi bila ada benda2 yang menyokong ni...jadi kuat sikit...lagipun, dah berhabisan ribu2..rugi kalau kita tak jaga pemakanan...dan yang penting...bila dah dapat berat badan ideal dan potongan yang menarik....kita mesti sayang nak jadi gemuk balik ..xpelah...ini usaha kita jugak selain dari produk yang kita makan untuk mengurangkan berat badan kita ni....

..." cantik di mata...cantik juga di hati" :love:
tapi :no: "jangan hanya cantik di mata...tapi sakit di hati"

[ Last edited by neisya on 28-7-2005 at 11:19 AM ]

heheh...pikir2 balik, kita pompuan nih sanggup berhabis duit riban-riban...nak lawa punyer pasal. actually bell amik package RM1000 tu guna credit card hubby...sbb card bell tak leh buat installment...cuba bank2 tertentu jer diorang accept.

ari tu pegi, bell pandai2 tambah lagi treatment itu ini... nak cepat tgk result nyer pasal la nih. tapi yg tu bell tak bagitau hubby...karang dia ternganga lak bell tambah lagi package...total jadik 3K plus gak ler... kalau tak der perkembangan positive tak tau nak cakap apa ler... disamping tu bell amik product trimz & klenz...then ditambah ngan diet gak... semoga tercapai ler impian bell dan kawan2 yg nak sangat kurus nih :pray:

kalu sapa yg dah sign up for slimming treatment..hati kena cekal..yer ler..kalu  mkn pun x hingat..x guna gak wat treatment yer tak? me masa sign up tu ari..bayar cash..sayang nk guna kedit kad..utuk treatment prog me bayr rm1900..pas tuh 1st treatment..amoi uh gula2 kan me..suh beli cream itu la..ini la...lsat2 beli jugak almost 1k jerk beli cream..cash jugak..pas tuh treatment kali ke-2 amoi nih kata..kena pulak beli minyak..dlm hati aku dah panas dah nih!!! minyak tu jer sebotol tecit jerk..dah rm89..me kena pakai 12 botol! adehhh...total me dah lebur utk wat treatment almost 4k!!

Pun tengah survey2 slimming centre utk lps delivery nanti..takmo lar gemuk..:p

result.......

Originally posted by neisya at 27-7-2005 10:32 AM:
mcm mana result...ok ke tak?

result..? :hmm:

hasilnye baik mase wat program tue.. pastue.. sendiri mau ingat.. how to maintain.. tapi yg bagus nye bg saya.. ilmu yg saya dapat...

ape diet meal.. wat is the gud exercise.. bla.. bla.. bla.. nak try ke?

uiks.......

Originally posted by mommy_arianna at 28-7-2005 12:55 PM:
kalu sapa yg dah sign up for slimming treatment..hati kena cekal..yer ler..kalu  mkn pun x hingat..x guna gak wat treatment yer tak? me masa sign up tu ari..bayar cash..sayang nk guna kedit kad..ut ...

so bape langsing dgn nilai 4k tue..?:stp: mahal ek....

Originally posted by azerlma at 28-7-2005 15:59:

so bape langsing dgn nilai 4k tue..?:stp: mahal ek....

bape langsing??nk tahu berapa langsing me sblom nih..baca posting yg lepas2..tenkiu..

errmmmmmmm

setuju gaks yang pasal mayfair tue.. kurang best arr services dia// lagi org2 nye x frenly sgt.... dia je kata package buy one free one package.. me amik hot blanket seluruh body rm500.. lum abis2 lagi.. maleh nak g.. sebab skrg nie diet sendiri... n tue kan cam tambahan kan...

suke sgt dgn services d glow n glamour.. even consultant tu cam paksa2 gaks beli brg.. so far.. terpengaruh beli sebijik sabon je.. seaweed rm90.. dianya cream sliming 200.. x larat ahh makcik..!!!:kant:

tapi.. sebenanya.. treatment+diet+ubat2 ke.. membantu gaks.. sebab sy pasti sgt.. kite g treatment nie sebab maleh nak senaman... tau dahh... sebilangan kita lah tu.. tmasuk saya.. ataupun rajin exercise bermusim.. cam saya juge.. setuju yg tang mandi sauna tue.. kuarkan peluh.. n same cam senaman... cume sauna nie paksa peluh kuar..n  dia melibatkan $.. kalu nak bincang hal $.. pjg laks citernya..:ah:

so kalu minat.. try laa ushar2 yg ade pacakge murah2 tue.. kalu budget beso.. amik je package pasti leh slim yg agak ribu-ribuan tuu....:nerd:

emma.. banyak nyer duik ko.. gi slimming... hihihihihi..

bila nak belanja aku mkn nih? -=p

uuuikkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Originally posted by mayyonnizz at 28-7-2005 06:12 PM:
emma.. banyak nyer duik ko.. gi slimming... hihihihihi..

bila nak belanja aku mkn nih? -=p

::: lanja nko makan.....!! haku diet arr.. byk pantang.. kang lanja ko makan terbabas laks diet den.. tapi.. sekali-sekali.. muleh kot!!!:lol

lagi satu tambahan.. menu diet plak.. berbeza-beza.. mcm bila g G&G dia kata x leh mkn carrot,ado carbo.. g mayfair laks.. lain sayor x leh makan..

tapi kalu betul2 nak g.. tgk package dia dulu.. sekali treatment ade bape session..? kalu setakat sapu cream n hot blanket je mahal tuee.. ade hot blanket, massage.. sauna ke sekali wat treatment ok laa tue.. sebab treatment berlainan setiap kali kita dtg cume ade beberapa sesi aarr.. get it.. ?..