CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kucing_surender

Zurich, Switzerland

Close [Copy link]
I like Lugano best because the Rolex centre...
There is a beatiful lake infront of the Rolex centre!
I really enjoy my time there!

memang sesuwai sesgtlah untuk honeymooners..

yeah memang sesuai untuk honeymoon tapi saya lebih suka honeymoon di kepulauan Bali atau Maldives

hehehe cantik teramat cantik.....thanks to alja,chuckiey,bella,number1  dll for the info ...;)

aku harap sgtlah kali ni dapat tgk salji.........tapi tak tahu ade ker idak maklumler penghabisan autumn ke winter .......... pergi next week!!

[ Last edited by kucing_surender at 2-10-2005 09:47 AM ]

Originally posted by number1 at 28-9-2005 05:04 PM
yeah memang sesuai untuk honeymoon tapi saya lebih suka honeymoon di kepulauan Bali atau Maldives

alahai.......

bali bahaya la sket baru kena bom kat kuta tuh,sib baik terlepas.......risau gak kat sorang member ni die ok ker tak skang ni............

saperr punyer kejeerrrrrrrr lahaiiiiiiiiii........nf:

Originally posted by shianghorng at 27-9-2005 09:44 PM
I like Lugano best because the Rolex centre...
There is a beatiful lake infront of the Rolex centre!
I really enjoy my time there!

cam aku mane lar mampu pakai jam rolek molek ni..........kalau ade pun setakat made in siam mari jer hehehe.........:cak:

Follow Us
Originally posted by number1 at 27-9-2005 08:54 PM

Apa hai ,hang nak buat kat zurich ni ha?Zurich Flughafen adalah airport international di Swiss.Saya pernah ke Swiss 2 kali pada musim panas dan juga musim sejuk.Saya menginap di Lucern dan Inte ...

number1,harga usd200 tu include panoramic train gak ke?lagi satu wa nak tanye adakah  makanan yg kiter bawa kena declare tak kat kastam?ade tak barang/makanan/ubat yg tak bleh dibawa masuk..aku bukannye apa,nak standby bawak ubat demam,selsema,ubat batuk ,ubat athma mana lar tahu kan kot2 sakit ker kat sana...

aku igt nak bawak beras,sambal ikan bilis,serunding,meggi,beskot,milo 3 in1.....
macam australia leceh jugak......makanan drpd daging lembu mmg x bleh dibawa masuk!!

salam

me jawab boleh takk?:cak:...

takyah lah hang bawak beras..berat tu!..boleh beli beras kat sana..carik yg long grain america..atau bathmati pun ade...

rasanya nak bawa masuk makanan tak strict sgt..esp kalo makanan dah dimasak...hang bawak maggi bebanyak ekkk....

panaromic train dr st moritz to zermatt..dlm CHF200 sorang tapi kalao atau half-tag...hang boleh dapat harga separuh termasuk semua jenis cabel kat mountain...boleh kimat byk kat situ...tapi half-tag tu taklah murah yee...

Originally posted by kucing_surender at 2-10-2005 09:43 AM

number1,harga usd200 tu include panoramic train gak ke?lagi satu wa nak tanye adakah  makanan yg kiter bawa kena declare tak kat kastam?ade tak barang/makanan/ubat yg tak bleh dibawa masuk..a ...

Saya tak declare pun barang barang yang saya bawa masuk seperti beras,maggi,ubat dan makanan tin.Di Swiss memang payah nak bawa daging halal kalau tak silap di Swiss diharamkan untuk menyembelih binatang tapi kalau di German agak senang nak dapat makanan Halal.Harag $200 termasuk panaromic train dari Montreux ke Interlarken tapi timing dia agak kurang tau.Saya naik train tu dari pukul 1030 pagi.

Originally posted by my-alja at 2-10-2005 04:12 PM
salam

me jawab boleh takk?:cak:...

takyah lah hang bawak beras..berat tu!..boleh beli beras kat sana..carik yg long grain america..atau bathmati pun ade...

rasanya nak bawa masuk makanan t ...

as'kum alja,rasenye beras maybe wa bawak sekilo kot..yela kot2 laaa tak jumpa sopping komplek ..
fonin jugak pala wa nih..wa sendrik tak kisah sgt ler pasal makan,tempat tido..maklumler tavel dgn budak ni leceh sket..:hmm:

Originally posted by number1 at 3-10-2005 12:36 PM

Saya tak declare pun barang barang yang saya bawa masuk seperti beras,maggi,ubat dan makanan tin.Di Swiss memang payah nak bawa daging halal kalau tak silap di Swiss diharamkan untuk menyembe ...

number1,
takperla wa cuber la mana2 yg patot..kalau kastam nak rampas kasik jer laaaaaaaar.. musti berleter gak separuh jalan kekeke..
wa igt nak singgah paris,milan,venice dan german.....tapi dgr khabarnyer nak masuk paris kena ada visa betul ke?

tak payah visa  rasenye.. sbb enter europe dr swiss.. &  kalo m'sian yg nak masuk swiss, tak yah apply visa. aku dulu abis je summer class terus gi london & then paris.. tak perlu apply visa.

Originally posted by number1 at 27-9-2005 08:54 PM

Apa hai ,hang nak buat kat zurich ni ha?Zurich Flughafen adalah airport international di Swiss.Saya pernah ke Swiss 2 kali pada musim panas dan juga musim sejuk.Saya menginap di Lucern dan Inte ...

Aku tak pernah betul-betul  masuk Swiss cuma gi tasek maggiore masuk sekejap kat locarno dan ascona patah balik ke Domodossola dan ke monterosa rasa permandangan macugnaga lebih kurang kat swiss senireka/betuk rumah hampir..aku paling suka  cuti kat pergunungan......cantik dan  nyaman udara dia ..aku kalau ada duit nak gi Austria sebab swiss mahal sangat ...masuk mcdonald's pun tomato,cili sauce pun kena bayar baik lagi mcdonald kat langkawi  free aje tomato sauce

gambar aku sempat ambil kat kaki  pergunungan alps (monterosa( 4000m)  macugaga italy)

Aku suka tengok rumah yg kat balkoni penuh dng bunga ...cantik betul ingat kalau ada duit aku nak bina rumah macam ni juga la

Lembu yg loceng dok makan rumput atas gunung ...daging dia mesti best

Transport untuk naik gunung bagi sapa yg malas nak jungle trekking ..sellalu untuk orang main ski ,,tapi aku gi waktu musim panas salji ada kat puncak gunung aje

[ Last edited by chowski at 9-10-2005 08:43 PM ]

Rate

1

:love:
lawa sgt chowski...........thanx
insyaallah wa amik gambar bile pi nanti....

mak aii tak gayat ker naik transport ke gunung tuh..........

Originally posted by kucing_surender at 11-10-2005 09:33 AM
:love:
lawa sgt chowski...........thanx
insyaallah wa amik gambar bile pi nanti....

Kalau kau guna digital ..jangan lupa bawa memory + battery spare atau external harddisk kau boleh uploadkan semua gambar kau ambil sebab banyak tempat menarik kat sana ...!!

Naik pengangkutan tu best aje boleh tengok pucuk-pucuk pokok dan slow aje bergerak ..kalau kau takut kau boleh jalan kaki naik atas diorang sediakan banyak  trek untuk jungle trekking lagi best boleh tengok permandangan dan sambil ambil gambar

Originally posted by chowski at 11-10-2005 08:14 PM

Kalau kau guna digital ..jangan lupa bawa memory + battery spare atau external harddisk kau boleh uploadkan semua gambar kau ambil sebab banyak tempat menarik kat sana ...!!

Naik pengangkuta ...

wa pakai digital,kena beli memory lainlah ni..256 x cukup ker..

:agr: byk plak pakai duit arghhhhh

harap2 wa jadi x gayat nanti :pray:

Originally posted by kucing_surender at 12-10-2005 10:15 AM

wa pakai digital,kena beli memory lainlah ni..256 x cukup ker..

:agr: byk plak pakai duit arghhhhh

harap2 wa jadi x gayat nanti :pray:

Kalau awak tak minat sangat dng photogaphy pemamndangan /benda baru  ..rasanya cukup ....tapi saya tak cukup sebab saya minat ambil gambar permandangan ...saya bawa 2x256MB 1x 1GB  dan   image tank  ....saya rasa awak tak payah beli memory banyak-banyak tapi beli image tank ...senang  kau cucuk aje memory tu kat image tank ....lepas tu upload  dan cancel yg gambar yg dah upload dan ambil gambar baru pula ..i guna Xdrive (40GB) ..Rasa kau dapat cari brand generic pasti  murah ..harga hampir sama beli 2 atau tiga memory baru

Yup!! External photo storage is extremely important.. unless if you have a ladtop & sanggup bwk ladtop time travel. don't forget to bring along an adapter too! extremely important !!

Originally posted by kucing_surender at 2-10-2005 09:30 AM
hehehe cantik teramat cantik.....thanks to alja,chuckiey,bella,number1  dll for the info ...;)

aku harap sgtlah kali ni dapat tgk salji.........tapi tak tahu ade ker idak maklumler penghabisan a ...

mcmn dgn pengalaman di Zurich? share ler pengalaman ok....teringin gak nak pegi. tah bila tak tau...