CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 40529|Reply: 243

MERGED : All About Israel (everyone)

Hi sumer kengkawan, aku tetiber teringat je psal nih, memandangkan seluruh umat dunia ni berebut rebut nak cekup tanah di Israel tuh, aku tertanye tanye gak la, ade ape ek kat Israel tuh, yg aku kenal satu tempat ni, Tel-Aviv, Haifa, Yerusyalayem...eh 3 tempat hehe, haa tu je yg aku tau, by the way, ape yg best kat ISRAEL ni, sampaikan orang berebut rebut sangat ni, although ade perebutan utk keperluan agama la kan, maksud aku disini ialah dari aspek tourism, ade ape ape yg best tak? anyone to share?

p/s teringin gak nak tau tempat "ORANG" ..tul tak?...:dia::hmm:

[ Last edited by  chumpon at 2-1-2008 07:45 PM ]

Rate

1

Originally posted by firebird909 at 12-11-2005 02:52 PM
Hi sumer kengkawan, aku tetiber teringat je psal nih, memandangkan seluruh umat dunia ni berebut rebut nak cekup tanah di Israel tuh, aku tertanye tanye gak la, ade ape ek kat Israel tuh, yg aku ke ...

hi firebird..
bila aku baca tajuk thread ko....
aku tetiba teringat tulisan kat page 2 passport antarabangsa malaysia
yg aku ada nih...

" pasport ini sah digunakan untuk semua negara kecuali  ISRAEL"

maknanya, malaysian tak boleh melancong ke israel lah kan...
kalau ikut pemahaman aku...

dan lagi satu, sebenarnya bukan umat dunia yg nak cekup tanah israel...
tapi israel yg beriya2 nak cekup tanah penduduk palestin
ekceli, israel takde tanah pun kat kawasan yg dia duduki sekarang tu
tu sumer bukan tanah dia... tu tanah diduduki secara haram...

pendapat aku la..
kalau aku salah, harap2 yg lenlain tlg perbetulkan.

TQ.

betul...kita tak leh melancong ke ISRAEL...

tapi, ari tu...hana berpeluang tengok dlm chanel 11 kat astro...lawa gak kat ISRAEL tu.. pengacara bernama ian tu..jln jln kat ISRAEL...

israel mmg moden... setanding dengan US... might be better... yg menjadi perebutan ialah masjidil aqsa di baitulmaqdis... rejim israel mmg dah lama plan nak runtuhkan masjidil aqsa dan diganti dengan temple of king solomon... tempat peribadatan yg paling unggul bagi org yahudi... kira macam mekah la pada mereka...  ada 3 jer tempat dalam dunia ini yg rasulullah saw galakkan kita pergi melawat iaitu masjidil haram, masjidil nabawi dan masjidil aqsa... pahala sembahyang di masjid-masjid ini adalah beribu2 kali ganda.... masjidil aqsa mmg tempat bersejarah bagi org islam dan juga yahudi laknatullah....

Originally posted by firebird909 at 12-11-2005 02:52 PM
Hi sumer kengkawan, aku tetiber teringat je psal nih, memandangkan seluruh umat dunia ni berebut rebut nak cekup tanah di Israel tuh, aku tertanye tanye gak la, ade ape ek kat Israel tuh, yg aku ke ...

setahu aku yg dia berminat tu masjid al-aqsa.
tanah yg israel cekup tu, bukanlah tanah dier.
tanah org tapi nak buat hak milik sendiri.....nf:

ini dari kacamata akulah....
kalau ada sesaper yg mengikuti perkembangan ni, bolelah share2x kat sini.

Originally posted by tictactoe at 12-11-2005 03:01 PM

hi firebird..
bila aku baca tajuk thread ko....
aku tetiba teringat tulisan kat page 2 passport antarabangsa malaysia
yg aku ada nih...

" pasport ini sah digunakan untuk semua  ...

owh, orang Malaysia dilarang sama skali ek kalo nak gi Israel, okeh okeh tak pe, regarding psal tanah tuh, perhaps aku ade silap sket kat statement aku yg awal tuh, betul la kate ko yg Yehudi tadek tempat setelah diexpelled thousands of years ago kan, then all of a sudden 1948 sibuk sibuk je dorang halau arabs kat situ and sesenang ati je occupy jadi rumah dia plak...hmmm...orite thanks bebeh..

p/s Al Aqsa Mosque ..mwahh:love:

Follow Us
Originally posted by Hana at 12-11-2005 11:15 PM
betul...kita tak leh melancong ke ISRAEL...

tapi, ari tu...hana berpeluang tengok dlm chanel 11 kat astro...lawa gak kat ISRAEL tu.. pengacara bernama ian tu..jln jln kat ISRAEL...

hehe Ian Wright, eh betul ke spelling nih, Discovery Travel and Adventure...hehehtul tak? tu ari ade gak tgk geng geng melancong ni gi Mid East region, first dorang turun kat Israel kan...then dorang gi Jordan lah, Oman la, UAE la, tapi gempak skali kat Tel Aviv ngan Dubai la, capital cities yg lelain tu cam tak syok jer....

p/s Dead Sea kat Israel kan? bukan Jordan kan?...

Originally posted by Coolguy_KL at 13-11-2005 12:37 AM
israel mmg moden... setanding dengan US... might be better... yg menjadi perebutan ialah masjidil aqsa di baitulmaqdis... rejim israel mmg dah lama plan nak runtuhkan masjidil aqsa dan diganti deng ...

Aik, senang ati je regime tuh mau robohkan Al Aqsa, suke ati die je, sangatlah kejam, emph, no wonder la dangerous gi sinun, asyik main peluru je, owhh Israel modern semacam United States? dahsyat sunggoh, terkejot gak aku nih...anyway tu ari tertengok kat ranking university seluroh dunia, Hebrew University, Haifa University, dan ade lagik banyak university dorang mmg ranking tinggi tinggi, bawah sket dari US ngan UK.....

p/s pandai pandai ek dorang nih....:hmm:

Originally posted by btho at 13-11-2005 12:37 AM

setahu aku yg dia berminat tu masjid al-aqsa.
tanah yg israel cekup tu, bukanlah tanah dier.
tanah org tapi nak buat hak milik sendiri.....nf:

ini dari kacamata akulah....
kalau ada sesap ...

betul la tuh..bukan tanah die tuh, setahu aku la kan...dorang yg kunon kunonnyer declare merdeka tawon 1948 dulu, siap dgn ethnic cleansing lagik, gile tul, orite orite, merujuk kepada topik kite, aku tgk kan, pantai dorang lawa la jugak, dgn langit biru luas terbentang kekadang tu tadek awan pun....dah le Mediteranean Sea tu jernih....fuh...bersinar sinar time ombak sampai ke pantai......lawa seh..

p/s ade sesaper kat sini penah terlepas gi Israel tak...erk...mane la tau kan...:hmm:

yg aku penah baca artikel, yg yahud ni gedik sgt nak masjid Al-Aqsa tu pasai depa nak korek harta karun Nabi Sulaiman AS.. itu alkisahnya..wallahualam

owhh kat bawah Masjid Al Aqsa tu ade harta karun eh? no wonder la dorang nak sangat tempat tuh, i mean selain daripada kehendak ugame dorang la....

p/s banyak ke harta tuh...:hmm:

Saya sangat suka dengan Baitulmaqdis, terutamanya tempat-tempat suci Yahudi

Originally posted by firebird909 at 13-11-2005 05:38 PM
owhh kat bawah Masjid Al Aqsa tu ade harta karun eh? no wonder la dorang nak sangat tempat tuh, i mean selain daripada kehendak ugame dorang la....

p/s banyak ke harta tuh...:hmm:

bukan... dia org nak robohkan masjidil aqsa and bina temple yahudi yg dipanggil king solomon temple kat atas tu.... plan semua dah ada dah... tunggu masa jer... batil maqdis nie tempat suci utk org islam, kristian & jugak yahudi....

Originally posted by firebird909 at 13-11-2005 02:32 PM

hehe Ian Wright, eh betul ke spelling nih, Discovery Travel and Adventure...hehehtul tak? tu ari ade gak tgk geng geng melancong ni gi Mid East region, first dorang turun kat Israel kan...then do ...

dead sea boleh jugak dilawati menerusi jordan....

dead sea memang shared by jordan & israel..........

ada ustazah aku blajar kat jordan.......... laut mati ni sini tanah jordan sinun tanah israel.......

orang israel lalu tepi laut mati ni jogging bogel.........saja nak menarik perhatian

pasal 1948 lepas WW2 orang israel byk kat palestin...............

ni ada dlm RTM citer pasal tanah palestin tahun lepas ker ....bersiri kat berita

citer nyer .....angkara british laa........kan lepas german kalah kan banyak kem2 tahanan orang israel.....

jadi, british nak suruh bekas2 tahanan tu pulang .....scattered bersepah2....lagi pon dorang dah jadi anak yatim piatu tak der family dah.....

jadi, british ni letakkan lah dorang ni kat tanah palestin.....

masa tu, palestin ada 1 juta org rakyat palestin 500 ribu rakyat israel....kalau tak silap aku lah

dan dorang hidup harmoni hidup bermasyarakat tak terpisah lah....

skali tu british hantar bekas2 tahanan ni ke tanah palestin lah.....biasalah british kan pandai nak settle masalah.....bagi beban kat orang lain!

begitulah pada mula nya.....mak aku sejak dia kecil lagi dengar kat radio asyik citer Zionis Zionis Zionis jer

tak sudah sudah

Rate

1

ari tu aku tengok masjid al-aqsa yg jadi tawanan israel kat maj3.
skrg ni org islam dah boleh masuk ke masjid tu..., tapi ada time2xnyerlah.
and then dia tunjukkan barangan (ntah apa bendenyer) suci org Yahudi nak dipindahkan masuk ke masjid al-aqsa sebaik saja jambatan yang menghala terus ke masjid tu siap.
kepala aku sakit tengok masa tu.  
sakit hati tak payah cakaplah.
ntah apa kebende berhala nak dibawa dalam masjid tu????

Rate

1

masjid al-shakarah di al-aqsa tu, masjid apa ye?
aku tahu ni pun base on maj3 yg aku tengok ari tu kat tv.
ada sesaper yg tahu, boleh share kat sini?

Originally posted by btho at 14-11-2005 12:36 AM
masjid al-shakarah di al-aqsa tu, masjid apa ye?
aku tahu ni pun base on maj3 yg aku tengok ari tu kat tv.
ada sesaper yg tahu, boleh share kat sini?

ada sekali berita dr German siarkan Masjid ni kena kepong ngan Yahudi (KERA) ni. Berita Tv lain tak ade pun siarkan citer ni. Shima dpt sms dr kawan(dia dpt kawan dok kat mekah) ttg kepongan ni. Tapi masa berita german(DW kat astro) siarkan shima tak tengok yg tengok Abang n adik shima. Dia citer kat shima kalau KERA(yahudi)  ni serang Masjid ni Kumpulan HAMAS akan bertindak n akan bom semua tempat tu termasuk la Rabai kera ni. Sejak tu dorang belum berani lagi buat apa-apa kat masjid ni. Setahu shima berita dorang (kera) kepong ni tak leh dihebahkan takut Umat Islam satu dunia bangkit!!!.
Tempat dorang ni ada satu restoran yg canggih  dalam laut  tu pun dpt emel dr member.

according to my Israeli roomate, kalo gi beach kat Israel, jejage sebab sometimes ade Jellyfish.

Originally posted by BeanDiesel at 15-11-2005 06:35 PM
according to my Israeli roomate, kalo gi beach kat Israel, jejage sebab sometimes ade Jellyfish.

ade jellyfish ek, hehe, kene carefull nih...kang kene kaki abes rashes ahaks...by the way, israeli beaches mmg cantek la...jernih..laut dia color biru, fuhh....tapi nak masuk sane lak kene cemacam protokol...hmm...mediteranean sea tuh mmg la lawa...

p/s kalau kene jellyfish kene buat ape ek? dulu dulu orang kate kene letak rumpai laut kan, tul tak?