CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dainese

Jom gie camping....

wau..egoisnya anda!

mietz This user has been deleted

mai g camping

alllaaaa....ape yang korang citer nie.....kalau korang nak g camping sesangat mai ler ikut aku....nak g maner....naik gunung..turunn gunung...balik gunungg....sumer bolehhhh ...mau ngan tak mau jerrr ikut...yang korang pening2 palee aper pasaii.... beg dah jual laa,,,dah pancit laaa,,,,tak der masa laaa....member tak dee laa.....badan dah naik laaaa......macam2 hal aku terbaca sampai aku pon naik pening......sumer masalah tu kecik sangat...tapi bile citer naik KK lah...sejuk lah........KK orang bute pon bleh naik tauuu......kalau nak jadi geng maiii laaaa.......tq

errrrrrrrrrrr.......:stp:

aikkk saper plak ni...hahhaa...kitorang ni saje-saje je 'mietz'..kitorang sbnonye satu ofis..hahhaa...
anda sodah tetipu 'mietz'..tapi anda sunggoh 'egois'..hhehe

Originally posted by RedAlert at 16-2-2006 07:34 AM

Cool...teringin jugaklah kan bawak anak-anak gi camping, walaupun at the end of the day kita (emaknyer) jugak yang teruk.... especially with the laundry lepas balik camping... :lol

Belanga,  ...

yes, please pm me.  kamu kat mana? Bila plan nak camping di Malaysia?

Originally posted by rambo888 at 16-2-2006 09:26 AM
hhahhaa inpormer..ko praktikal as what haa?ko course aper?MAB syok arrr..hehhe..bole gak  kite reramai g camping...aku kalo g camping/masuk utan ada 2 tujuan..hhaha...satu..nak g camping..dua..fish ...

: Kutu babi? Melekat banyak har? Meremang bulu roma aku..Bab ni la aku geli...pacat, kutu....tapi nak la enjoy Tropical rainforest. Aku binatang besar, ok dari yg. panjang2 dan slimy ni..

Follow Us
RedAlert, kamu camping ngan anak2 pakai tent satu bilik atau 2 bilik? Anak2 saya semakin besar, ingat nak beli yg. dua bilik. Sekarang yg. pesen satu bilik tu lah..share. Tengah fikir samada nak beli yg. dua bilik atau beli satu lagi sebilik dan kasi yg. lama tu kepada anak. Not sure pulak. Kalau beli yg. dua bilik, yg. lama tu terbiar gitu je la.
Ni gambar khemah kami.

berkhemah dalam hutan pine bantut

Originally posted by belanga at 17-2-2006 01:51 AM
RedAlert, kamu camping ngan anak2 pakai tent satu bilik atau 2 bilik? Anak2 saya semakin besar, ingat nak beli yg. dua bilik. Sekarang yg. pesen satu bilik tu lah..share. Tengah fikir samada nak be ...

camping..ingat masa kecik2 dulu, kitaorg buat camping kat belakang rumah..tak sampai 1 jam meluru masuk rumah takut..

Bel you tak takut ke camping kat tengah hutan..kena kacau haiwan buas ke, org buas ke, org ghaib buas ke..my late father selalu cite dia camping kat tengah hutan masa dlm army dulu..kena kacau benda halus..seram wehh..tapi aku suka dgr cite org pegi camping sendiri pegi tak berani..

Originally posted by nour2001 at 17-2-2006 07:01 AM

camping..ingat masa kecik2 dulu, kitaorg buat camping kat belakang rumah..tak sampai 1 jam meluru masuk rumah takut..

Bel you tak takut ke camping kat tengah hutan..kena kacau haiwan buas  ...

Kami camping dalam camping ground la...bukan ala rambo cam geng kat atas buat. Kem ground ni dalam taman negara di Cape cod di US. Banyak orang lain tapi kita tak nampak derang dari khemah kita, terlindung dek hutan,tapi dekat kler. ada privacy la.Terasa cam lam hutan betul, kita sengsorang tapi keluar dari 'spot' kita tu, ada jalan ke semua  kemudahan penuh..ada playground, clean bathroom, restoran, washing machine and dryer, sink untuk basuh pinggan mangkuk.
     Kita park kereta depan khemah kita je. Tiap spot ada picnic table dan stone stove.

Originally posted by belanga at 17-2-2006 07:18 AM

Kami camping dalam camping ground la...bukan ala rambo cam geng kat atas buat. Kem ground ni dalam taman negara di Cape cod di US. Banyak orang lain tapi kita tak nampak derang dari khemah kita ...

oooh ok la tu..dlm kepala otak gue ni pikir camping yg mcm dlm filem tu..almaklumlah org tak pernah bercamping..laki gue pun bukannya jenis adventerousnya punya org..so takde chance le nak pi berkhemah2 ni..

Reply #267 belanga's post

Oh wow...bestnyer. Nice trees...macam bentuk orang berjalan, teringat "Ents" dalam Lord of the Rings.

Yup...2 bilik lebih selesa. Kitaorang selalunya guna yang dua bilik tapi sebab share 2 family. One family each. Seronok sikit camping ramai-ramai... Ni tent kitaorang... camping kat Yorkshire

belanga or redalert..kalau tent yg dua bilik tuhh..baper harga ekk...kat US??

or ader tak sesaper kat malaysia nihh...tahu baper lak kat sini.

Originally posted by belanga at 17-2-2006 07:18 AM

Kami camping dalam camping ground la...bukan ala rambo cam geng kat atas buat. Kem ground ni dalam taman negara di Cape cod di US. Banyak orang lain tapi kita tak nampak derang dari khemah kita ...

belanga,

ada beli tilam angin dah?? masa aku camping dulu, ada satu khemah tu, kitorang panggil suite, sebab dia ada tilam .. heheheh ... best betul dia tido .. yg kami ni, tido keras atas tanah ...

Originally posted by nour2001 at 17-2-2006 07:28 AM

oooh ok la tu..dlm kepala otak gue ni pikir camping yg mcm dlm filem tu..almaklumlah org tak pernah bercamping..laki gue pun bukannya jenis adventerousnya punya org..so takde chance le nak pi ...

nour oi....kami berkhemah selesa amat. Cuma tidur di luar ngan nature je bezanya. Tidur tilam empuk....tilam angin da...Makan di restoran. Aku cuti masak seminggu lah...cuma kekadang Pak B buat BBQ. bakar marshmellow. tu ja. Jemu explore hutan dan pantai, naik kereta pergi town and  other interesting places.

Ni yg. teringin nak camping yg. dalam rimba betul jauh dari modern civilization.

Originally posted by azaleena at 17-2-2006 01:37 PM

belanga,

ada beli tilam angin dah?? masa aku camping dulu, ada satu khemah tu, kitorang panggil suite, sebab dia ada tilam .. heheheh ... best betul dia tido .. yg kami ni, tido keras atas t ...

tarak tilam sakit lo.. seminggu ma...semasa memula nak camping tu kami order smua sekali lengkap. Khemah, tilam angin, sleeping bag, torch light, pam tilam, cabana, cooler(untuk bekal, hotdog halal dan organic vegies for salad) .kami beli  khemah yg. boleh buka bumbung tinggal screen net saja. Cuaca elok kami tak tutup. Sambil baring2 boleh tengok bintang2 dan ajar anak2 kenal constellations. They are very good at it now.

Originally posted by RedAlert at 17-2-2006 09:10 AM
Oh wow...bestnyer. Nice trees...macam bentuk orang berjalan, teringat "Ents" dalam Lord of the Rings.

Yup...2 bilik lebih selesa. Kitaorang selalunya guna yang dua bilik tapi sebab sha ...

Thanks for the picture. Tu la suami kata nak beli yg. 2 bilik. Dah tengok dah. Dia nak beli yg. 2 bilik + ada cam verandah screen kat depan tuh. Khemah besar2 ni kecoh tak nak lipat simpan balik,huh?
      Eh, korang berkhemah kat tempat cemana tu yg. dalam gambar tu? Nampak cam padang. Ada lagi gambar, letaklah ye...saya sukajuga tengok tempat2 perkhemahan  ni,suasana yg. bermacam. Nanti saya paste gambar.

Originally posted by Jelita at 17-2-2006 01:33 PM
belanga or redalert..kalau tent yg dua bilik tuhh..baper harga ekk...kat US??

or ader tak sesaper kat malaysia nihh...tahu baper lak kat sini.

Tak tahu lah...suami saya yg. shopping benda nih. Cuba u check online. Nanti saya tanya suami saya site mana.

Originally posted by belanga at 18-2-2006 01:42 AM
Thanks for the picture. Tu la suami kata nak beli yg. 2 bilik. Dah tengok dah. Dia nak beli yg. 2 bilik + ada cam verandah screen kat depan tuh. Khemah besar2 ni kecoh tak nak lipat simpan balik,huh? ...

Memang kena organize sikit bila nak turunkan khemah sebab kalau salah lipat memang tak boleh nak masuk balik dalam beg dia (yang memang cukup-cukup jer besarnya). But then somehow memang orang yang buat khemah ni dah simplify design dia sebaik mungkin so kita tak pening nak pitch up tent... As for me, I still lagi confuse pasal tiang-tiang khemah tu... bila khemah dah macam tu banyak ler pulak tiangnyer kan, though it's colour-coded, saya memang kelabu asap menda-menda camni.. :bgrin:

Kitaorang berkhemah kat camping site jugak, ...yup, dalam gambar tu memang padang besar ...errk, come to think of it, semua tempat yang kitorang camp so far semuanya wide spaced area. Nothing like you guys punya tempat yang ada forest and stuff (which looks really nice!). Of course camping site ni ada all the facilities: bathroom, laundrette, tempat basuh pinggan mangkuk...Kalau tidak jangan harap ler saya nak pergi

Gambar camping ada ler jugak amik sikit-sikit... selalunyer camera bawak, tapi asyik terlupa jer. Bila dah turunkan khemah baru lah terhegeh-hegeh nak ambil gambar.

This is in Scotland last year:

baru nak kemas khemah... tu sebenarnya khemah patah sebab snow berat sangat Kat sebelah belakang, tak nampak dalam gambar...

Macamnilah kalau gi camping, boot kereta penuh sleeping bag jer....

Rate

1

Originally posted by RedAlert at 18-2-2006 09:10 PM

Memang kena organize sikit bila nak turunkan khemah sebab kalau salah lipat memang tak boleh nak masuk balik dalam beg dia (yang memang cukup-cukup jer besarnya). But then somehow memang orang  ...

Duh! Kome berkhemah dalam salji...! Brrr! Scotland must be gorgeous ,eh.....
Suami saya mana mahu tempat orang ramai, pesen orang nampak kita, kita nampak orang nih. Dia cari semua campsite yg. terpencil dalam taman negara....Entah apala...3 kali kami gi berkhemah, semua dekat pantai..:lol Rumah pun tepi pantai laut,tapi macam tak jemu2 pulak. Nak sangatlah berkhemah dalam hutan khatulistiwa pulak.
     Thanks for the pic. U ke tu? :cak:

belanga,u pakai kamera aper ekkk?i suka tgk color gambar anak u 2 org kat pantai tuuu...