CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
mamyziyaad replied at 15-9-2016 03:37 PM
hantu baru nak keluar sikit2. Tunjuk sipi2 je dulu

hantu ape??  

Xde bdk uitm shah alam ke kt cni... byk gak kejadian aneh kt ctu..xspecially kolej seroja.... masa mggu wawasan siswa...ramai gler kot kena histeria...masa tu kitorg berkumpul kt padang...mini stadium la lebih kurang..masa beratur tu ada sorg minah ni panggil kakak fasi..sambil bisik2...n tunjuk2.. aku pun tgkla tmpt dia tunjuk tu..xnampak apa2 pun...huhu..n lepas beberapa saat ada bdk pengsan..pastu ada lg bdk pengsan...rasanya lebih 30 0rg yg pengsan... takut weh masa tu.... kitorg diarahkan pegang tangan masing..bertiga2 n sambil tu baca doa..n zikir... masa beratur bertiga2 tu ramai jgak yg jatuh n pengsan.... lepas sampai ke kolej..kitorg diarahkan duduk seramai yg bole dalam 1 bilik....bayangkan maunya kena tdo berdiri.. lampu diarahkan tutup... masa tu dgr la bdk2 menjerit...n dgr bunyi tapak  kaki berlari2... tp disebabkan aku dah duduk asrama dr form one..so situasi tu dah biasa dah... masa mggu mws tu kitorg xdibenarkan basuh baju....hahah...busuk weh time tu... tdung sampai berbelang2.. aku plak ambik peluang basuh baju..hahha.   sampai pkul 2 pg..malas nak.melayan org yg duk terjerit2 tu... hihi..bknnya xpercaya.. tp kdg2 kita kena lawan takut tu kan...
okey berbalik dr cite bdk yg berbisik dgn kakak fasi kt mini stadium tu.. rupanya minah ni nampak sorg lelaki yg dah terkulai kepalanya..tp lelakinya menopang tangan dia satu lg kt kepala dia tu...gler la..rupanya ramai yg nampak...lelaki ni duduk kt tempat duduk kt mini stadium tu..sebelah kakak fasi.. alkisahnyq dulu kt depan stadium ada sorg mamat ni accident n kepala dia hampir putus  ..terkena pokok tumbang.. masa tu hujan lebat ..seram je klau lalu kt ctu...huhu... n menyelit sekejap... masa kt kolej seroja nampak yatt hamzah pelakon tu...bilik dia dkt dgn public fon.. tp yg peliknya rambut dia afro..sampai kena pakai snowcap.. saja je bkn mengumpat...saja nak cerita..hihi

Arwen replied at 28-12-2005 04:56 PM
Arwen pun nak cerita gak lah pengalaman masa kat block aisyah dulu....

satu malam tu arwen dgn ro ...

Rasanya klau bunyi kena seret tu langsuir..sbb rambut dia keras macam zink...n bila dia lalu tubyg bunyi terseret....ni pun pakcik tu aka jaga..aka tukang masak aka pakcik jual jajan kt hostel bgtau...

erny81 replied at 26-9-2016 05:44 PM
Xde bdk uitm shah alam ke kt cni... byk gak kejadian aneh kt ctu..xspecially kolej seroja.... ma ...

bru tau rupenye ade kes cmnie dekat uitm shah alam..time duk kolej kat uitm shah alam...xde la plak dgr kes2 cmtu...tp kn..knpe kes2 cmnie selalu blaku dekat kolej perempuan?misteri nih...

Dah ada yang share cerita kat uitm sabah? Gigih lah backlog.

ohh ada rupanya thread seram uitm..dlu duk uitm shah alam alhamdulillah xde kene pape.. tapi ada la time 1st sem masa tu hujung tahun 2006 satu uitm gempar ada org minyak masuk kolej mawar..kitorg yg kolej melur ni pn takut..tp xtaula betul ke x kan.. management marah ckp jgn ada2 kan cerita buat org takut..huhuhu,.. masa tu tdo dgn semua yg terbalik.. bila teringat cam kelakar lak.. hehehe.. xtau la post kat depan ada x cite pasal org minyak..lum baca lg..jauh perjalanan..

Follow Us
Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

fuh,,setelah 2bulan habis juga baca thread ni..
seram2 jugak pengalaman korang smua ek..

Leafumi replied at 14-8-2016 11:47 PM
Salam. Cite je.. Sy pn ex uitm merbok.batch 2012   nanti2 ada la org baca.. Sr ke..

owh..2012..akk batch 2002-2005....duk block mane?masria ke?

Peh 2017 bru jumpa thread ni...ex uitm jugak..btch 2007 2010...peh xsangka plak uitm s.alam tu puaka..especially kolej perindu..bilik X time ak sem 1 ad je org melepak..buat aktiviti xberfaedah dlm tu...tp xd pulak dgr cerita kene kco kene ape ke...tp bg ak r..tmpt yg plg seram kt uitm ni dkt jln in between hotel uitm all the way pegi rounabout sek 16 tu...kalo korg perasaan dlu ad drive range kt situ..sape yg rase power try lah sorg2 kt situ naek motor tgh2 mlm..especially 2am to 3am...ak pnah buat sekali time 2008 or 2009..siap pegang phone on video mode..smpai skang jd misteri sbb setengah je video tu boleh play..lg separuh mcm ad intermittent / disruption...tp yg ak perassan dlm vidoe tu yg plg  menyeramkn die pnye sound, mendayu sgt2...ak ad cerita pasal blok 4 hostel perindu tu..yg menghadap pdg rgby tu..tp ak kne recall blik sbb ak ni jenis +ve thinking n kurang kepercayan pd makhluk2 ni...

Edited by wanoii at 31-5-2017 09:52 AM

kisah saya plk, saya penuntut uitm kt. Alhamdulillah stkt ni kne kacau berat2 tkdelah stkt dgr bunyi2, nmpk bygn lalu tu normal .  kisahnya(yg pling aku igt) tnds kt kolej saya tu besar gila , ta slp saya ada 10 cubicle shower room 10 cubicle jamban, which is 5 shower 5 jamban kt bahagian dpn yg selebihnya bahagian blkg. ta tao na describe cmner tnds kolej kitaorg mmg besr. na dijadikan cter ada satu hri tu cuti midsem rsenya, mcm biasa habit saya mmg kalau na cuti ni saya akn beli tiket flight sehari atau dua hri slps hri terakhir perkuliahan sblm cuti.
bdk2 lain mmg ramai dah blik awal, lps hbis kelas je ramai dh blik. time tu kt wing tu only me and my one of my roomate je, ada lag gak bdk2 lain ta slp dlm dua tiga org je, yg lain kosong! so mmg sunyi gila la kn(serupa cam takde penghuni). mlm tu mmg skit perut gila, and saya mmg suka guna jamban bahagian blkg sb mcm bersih skit cuz jrg org gi bahagian blkg. time tgh melabur tula saya dgr mcm2, dgr mcm ramai org msuk toilet (sb dgr bunyi selipar2 bsh gesek2 kt lntai), dlm hti dah mcm 'Ya Allah,spe plk ramai2 tu bkn ramai da blik ke' mmg cuak time tu. pstu nmpk mcm ada org lalu dpn cubicle saya(mcm na prgi ke cubicle sblh), so  positif jela igt mmg ada manusia. tp sunyi je kt sblh tu, tkde bunyi air, bunyi pintu dikunci ke apa tp saya still positif.

da abes melabur smua tu, kluar tgk kt sblh kosong beb! mmg takde manusia pn kt situ selain saya, gi bahagian dpn pun sama. saya sorg je dlm tnds super besar tu, mmg cuak abesla time tu trus balik bilik.

kisah sterusnya

ada satu mlm tu, saya ngn grup esaimen mmg na siapkn project mlm tu jugak sb esknya da present. buat kt wakaf, kebtuln classmate2 lain pn ada kt wakaf2 lain na siapkn project, sume  msty da biasa kn dgn rules uitm, waktu had aktiviti pljr wktu mlm smpai pkl 11 kn. mmndgkn grup esaiment saya , saya sorg je prmpuan(mmg taklah na angkut depa ke kolej siswi kn) , so tkde pilihn lain kitaorg kne gi tmpt lain yg pb tkkn cri semata2 na siapkn project. classmate lain yg ta siap pn cri tmpt na siapkn project so kitaorg ramai2 cri bilik kuliah yg kosong and ta brkunci, sume bilik kuliah kt aras2 bwh sume trkunci and ada satu je yg tak brkunci tp kt aras atas skli!, so kitaorg ramai2 la buat kerja kt dlm bilik kuliah tu.

buat kerja pnya buat, smpai pkl 3 ke 4 pgi, saya mmg da ta thn gila ngntuk dia (time tu mmg tgh sttlekn part saya), so saya ckp ngn slh sorg member ni (mmber lagi sorg dah selamat mimpi ke mekah dah ) yg mmg da ta thn so dia tlgla sttlekn part saya(rse cam baiknya dia ). so na hlgkn ngntuk tu prgila kacau classmate2 lain kn. pstu kacau classmate sorg ni sb dia tgh syok hadap desktop dlm kelas tu. posisi desktop tu mmg sblh tgkp.dlm2 saya kacau dia, tertengokla kat luar tgkp. guess wht i saw?! mula2 saya nmpk mcm pb tgh tercegat pinggang kt wakaf pndg kt kelas kita org. so time tu auto saya tunduk sb na elak dri pb nmpk, bgitao classmate2 yg dok blh tgkp sume tundukkn, dorg pn tundukla kitaorg mmg da cuak time tu. pstu kecoh time tu.

saya pn tgok lgi amati btul2 pb tu ta gerak2 pun. and ta sdr pn saya ada trckp "itu btulke pb ke bukn" and classmate yg dok kt desktop ni pn cam dah cuak muka dia sb dia ni lmh smgt sikit. kwn2 yg lain pn try tgk gak, drg kata tak ada apa2 pn kt situ! , sume mrh saya sb buat drg cuak. tp mslhnya saya nmpk sndiri mcm ada susuk tubuh hitam tgh perhati dri bwh(igtkn pb sb uniform drg kt wrne hitam) classmate yg kt desktop tu pn nmpk. and tana buat dia brtmbh cuak saya ckp takde papekot, perasaan je and trus alihkn fokus dia dgn mengoogle2 hp bru(mmndgkn time tu dia tgh cri hp bru)

Edited by idase76 at 30-5-2017 11:14 AM

ITM kampus lama kat semariang ade jer kisah seram..

erny81 replied at 26-9-2016 05:44 PM
Xde bdk uitm shah alam ke kt cni... byk gak kejadian aneh kt ctu..xspecially kolej seroja.... ma ...

seramnyaaa

hafidzjebat replied at 30-12-2015 11:39 AM
UiTM dihatiku..hahaha..aku hafal sampai skrg dua2 lagu..

cerita 1.. Di Dungun masa ni aku jaga bu ...

trjumpa thread ni, saya pun ex dungun ni.ydp mpp la ni erk? assalammualaikum senior! Alhamdulillah zmn junior2 dulu ta prnh la pulak kne kacau berat2 kt kolej redang,   prnh kena kacau kt jambatan tasik tu. time tu kan acah2 aktif kelab kn smpai 12-1 pagi everynight balik dri meeting kt karah(rajin kan iols). time tu mmg takde kwn balik(kwn yg sama kelab time tu ta sihat, slalunya prgi balik ngn dia), ada je manusia jln skli tpi dorg nun jauh kt depan saya kt blkg sorang2

dahla lampu jalan takde time tu ada pun satu dua je bygkn lah brtapa seramnya. hari2 sblm ni blk lmbt takdepulak bnde ni brlaku tp mlm tu tiba-tiba berkabus tebal tao jambatan tu tmbh2 sejuk gila . saya ni jnis positif walaupn da rse seram trus jln jela buat2 mcm biasa. then tetibe ada bola kt tgh jln. 'spe pulk la yg trtinggl bola ni' bola tu serupa bola lama yg mmg da lma trbiar tao(dah kempis kotor semua). tdi mse prgi meeting takde bola tao ,na balik tu tetibe ada. tringt pesan senior slalu jmbtn tu lps pkl 11 mlm ada je bnde2 kt situ. tringt tu trus jln laju2 walaupun ta nmpk sgt sb kabus tebal sb cuak pnya psl tkut tetibe bola tu sbnrnya antu main

hafidzjebat replied at 30-12-2015 03:55 PM
kes ke 2 di Karah..

kalau budak diploma korang ingatkan subject ETR..yang kena buat bisnes propos ...

zaman saya lah ni block karah terbakar. time tu kn ada bazaar kt laluan tgh2 antara block2 karah kn, lps balik bazaar tu btul2 smpai kolej tetibe loceng kecemasan brbunyi time tu mmg mcm nak ribut dgn kilatnya then trnmpk asap2 hitam dri jauh dpt berita karah terbakar. btul2 lps saya balik kelas. kwn yg kebetuln dok kt Pusat Hidayah mmg trkejut gila sb bnde tu brlaku dpn mata dia. saya pulak da cuak sb tringt bilik leccturer ada dkt2 situ igt kne tempias (baru na nangis terkenang kan nsib  assignment kt situ) nsib baik tade pape.

havovasta replied at 12-12-2012 10:12 AM
terbaek la ninjago! akhirnye ketemu jgk aku rakan sebekas uitm london (lendu dlm sebutan melayu ki ...

Ade jgk geng Lendu masa MIT lagi nih. Aku dok Blok Ehsan....warden Utz Ayob...budah batch aku ade sorang budak pompuan ni..nama singkatan Mar..tp sbb selalu sgt pengsan+histeria..terus lekat nama Marpeng.....sian budak tu..lawa orgnya.
Dulu bdk pempuan kalo histeria mesti nak lari masuk dlm hutan getah....jenuh bdk semior laki tolong kejar bwk balik bdk pempuan ni. Aku junior masa tu tak ambik peduli sgt lah. Janji on time ada nasik kawah..ha3

sranua replied at 31-5-2017 12:11 PM
Ade jgk geng Lendu masa MIT lagi nih. Aku dok Blok Ehsan....warden Utz Ayob...budah batch aku ade  ...

adoi br berksempatan msuk cari ni weh..lame xmsuk hehe.. ko btch mane bro? bapakla sempoi nick name minah tu..marpeng..marpengsan hehehe

dok kolej uitm shah alam masa Part 1 & Part 2.  Part 3 dah dok luar.
Masa dok kolej, biasa jalan kaki masuk ikut gate kat hotel Uitm tu sorang2 malam2. Kalau nasib baik ada la student lain lalu sama.. kalau tak..seramnya tuhan je yang tau..tapi buat2 tak seram je time tu..doa banyak2...fuh!fuh!
Alhamdulillah sepanjang dok kolej tak pernah terserempak ke apa ke. Dengar cerita je la..Urban legend Perindu dengan lif menara tu je.

havovasta replied at 14-12-2017 07:54 PM
adoi br berksempatan msuk cari ni weh..lame xmsuk hehe.. ko btch mane bro? bapakla sempoi nick nam ...

Batch second intake 1995-1997. Masa tu Kolej Ehsan masih lagi kolej siswa..sekarang dah diputerikan......aiseh hilang tpt skodeng kolej siswi bawah tu ha..ha....
Jambatan kayu tengah tasik tu pun dah bertukar jambatan bosi...dah tak boleh goyang2 takutkan siswi..ha3...
Yg mistik zaman aku.....ade sorang budak kolej ni dah gila isim. Tetiba je mengamuk..siap ambik pisau..mujur dapat dipujuk. Bila makan kat dewan makan, habis makan dah pekik panggil org kantin..gelabah bewak org kantin datang. 'Tak sedap.....nah seposen'....itu jeritnya. Tak tau la kena buang ke tidak....gila isim tak gila isim...assingment tak buat...exam tak pegi...mmg menempah jalan keluar la jawabnya.