CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
Reply 1679# surfinv

ash tau la, sbb ash batch last kat arau tuh.. mesti surfinv ni senior ash kannn..  

ooo ko ni mesti batch si boss tu kan? haha pasal citer ko yg atas tangki tu... dak2 batch bos ni penah skali dorg lalu kat luar pagar... kat corner tu.. niat di hati nk panjat pagar sbb pintu depan dah kunci... elok2 tgh lalu kat seblah blok 1 tu, dorg terpandang satu bilik tu , kat tgkap nya ada satu mahkluk rambut panjang putih je tgh pndang dorg... sumer pun lari lintang pukang...

Neh aku nak cite pengalaman aku mase kat UITM Jengka...

Part1
Mase part 1 aku kene dok kat kolej, dlo asrama laki...tp skunk dah jadi asrama pompuan aku dok kat blok B tingkat 2...angker gile level tu aku rasekan...dalam bilik aku ade 4 orang, katil 2 dabel decker...sorang budak perak, budak kedah, budak KL dan aku budak JB...mase MWS tu xla rase angker sangat, tp lepas dah menjalani kehidupan biase mcm2 plak yg dialami kat situ, ptot la tetiap malam jemaat jew mesti level tu bwat baca yasin3 kali huhu....

1st
Bile malam2 time dah pkol doblas keatas kekdang dengar bunyi tapak kaki beramai2 ketoilet (tolet setiap wing tu belah ujong) aku neh jenis kaki kencing memalam, mesti nak bangun p toilet...bile dgar bunyi tapak kaki tu ingat ramai la p toilet, tp bile aku pegi toilet kosong xde orang.....huhu apa lagi cepat2 la aku melepaskan hajat dan belari kebilik, mase nak masuk tu punye la seram gile rase cam ade org jew tgah tgok aku....

2nd
bile time ujung minggu, kekadangkan budak2 bilik sebelah balik kg..tapi bile memalam dgar bilik sebelah cam bising gile, mcm ade org betukang la, bunyi kerusi diheret la, bunyi org maen pintu locker la, mcm2 padahal sorang pown xde kat bilik tu....

3rd
aku neh jenis susah nak tido cepat, jenis pkol doblas tu mata dok tekebil2 lagi, budak2 laen memng da lena gile...slalu gak la aku dgar kerusi macam kena tarik (macam org nak duduk tatik kerusi duduk dan tarik smula) pastu plak dgar mcm die selak2 buku...rajin plak la antu neh baca buku memalam buta huhu....dan yg lagi bwat aku nak tekencin...dgar plak tapak kaki lalu kat tgah (kiri kanan ade katil so tgah cam tempat lalu nak ke pintu) huh bepeluh aku dalam selimut, nasib la die xbukak selimut aku)

4th
Neh plak kes gegar katil, kekdang time memalam aku syok2 dok kat katil, membe lagi sorang kat katil sebelah..yg lagi 2 dah kua...tetibe jew aku rase ade org gegarkan katil aku..punya lah kwat tekujat beruk aku rasekan....

5th
satu malam tu, time tu budak bilik aku sorang p library yg lagi 2 p klas malam...so aku neh dok la bilik sesorang sambil kusyuk bwat assignment kat PC membe aku, mase tu ade 2 PC jew kat bilik...pintu bilik aku pown aku tutup la, sebab mase tu time2 pkol 8 lebih camtu kat lua bising sangat....belakang bilik aku tu adalah kawasan padang yg luas sangat la, padang bila...dan pokok2 serta semak samun.....mase tu langsir bilik memng aku tutup...memang slalu lepas pkol 7 jew, langsir mesti tutup..seram nak bukak...sambung balik citer...aku pown kusyuk la menaip2....dalam keadaan bilik yang sunyi..tetiba, aku terdgar bunyi macam neh psstt..psst...yang datang nye dari lua tingkap..aku ingat bunyi angin ke ape kew..aku bwat bodoh la sambunk bwat keje lagi...tiba2 aku dgar lagi bunyi yg same, kali neh lebih kwat...aku cakap dalam hati, maen pangil2 plak..aku bangun p la bukak pintu bilik kire xla takut sangat bile pintu dah bukak...aku sambunk keje balik..kali neh memng xdengar lagi bunyi tu, tp kat lua plak bisingnye..smpai xkosentret aku nak bwat keje...aku bangun p la tutup balik bilik tu...sambunk balik bwat keje...lepas tu die bunyi lagi da... pssst..psst kat aku...kwat lagi dari tadi ..huhu ade rase serem plak...aku pown apelagi tutup PC..terus la cabut p bilik membe...smpai la kawan2 aku balik...maka xsiap la assignment aku aritu....

6th
satu weekend tu, budak kedah neh p la kuantan jejalan dgan kawan2 die, die pown beli la lampu tido...kaler ijau, malam tu mase sume ade kat bilik, die pown test la lampu tido tu...(slame neh kteorg tido xttup lampu) jadi bilik pown diterangi lampu tido kaler ijau dan terang gak la....mlm tu lebih kurang dalam nak dekat pkol 1 pagi la..(aku katil belah bawah) aku neh tgah begayut, mase tu kat setiap bilik ade telepon, untuk cal setiap bilik..kteorg panggil koptel...aku pown begayut la dgan bf aku bawah selimut, yg laen2 aku rase dah tido, sebab senyap jew...aku neh rabun tahap gaban, kalau bkak spek kire cam samar2 bayangan jew penglihatan aku...so mlm tu aku dah bkak spek..dan oleh krana diriku ini berani ala2 takut, aku pun begayut bawah selimut....syok2 aku bebual aku bukak selimut sebab rase cam panas plak..tetibe mata aku tertumpu pada satu object putih kat ujung katil membe seblah aku, object tu tinggi gak melebihi katil yg belah atas...tp aku xrase ape2 plak..cume hati aku berkata2 "ape bende tu, ishh kenapa tinggi sangat dari tmpat risa (name membe budak kedah) ishh, tah2 tu kaki die kowt, xpown selimut die tejuntai kowt" huhu sebab memng aku xnampak sangat bende tu, ye la penglihatan agak samar bayangan...tp mase tu keadaan bilik yg gune lampu tido tu menjadi kelam, mcm lampu yg terang tadi kene tutup dgan sumthing, cam kelam lah....tu pown aku heran gak...tp sebab dah ngantuk, campo tgah begayut aku ignore jew la prasaan tu, lepas bape minit, aku pown tido la....
keesokan pagi nye, mase tu sibok sume nak p klas, siap2 kan diri...membe aku budak ipoh yg kat atas katil aku cakap...mase die tgah gayut kat handphone mlm tadi, die rase ade bende macam nak jengah die, die yg begayut mengadap dinding...rase ade bende macam henyak tilam die mcm nak jengah die...die pusing xnampak ape2, lepas tu die terpandang la pada object yg aku nampak tu, putih dan tinggi tgah bediri kat ujungkatil sebelah, tapi muke die samar2...(mase die cite tu kteorg menjerit) lepas tu die kata bepeluh2 die tido, sambil baca ape2....membe aku yg budak KL tu pown menyampuk, die kata mase die tido tu, macam tido2 ayam lagi la, die rase kan yg kaki die (kaki tekeluar sket dari katil) mcm kene langgar dgan satu bende kat ujung katil tmpat bende tu bediri..tp die xbrani nak bukak mata...sebab die taw memng kat situ xde ape2 pown..(kiteroang jerit lagi) membe aku yg budak kedah tu memng tido mati, xrase ape2...jadi gempar lah dibilik kami...maka malam tu 4 orang neh baca lah yasin pagar bilik 4 penjuru....tu pown aku baca dalam keadaan teketar2 hahaha takut btol...

7th
lepas kejadian kat bilik aku, macam2 la aku dgar kejadian kat bilik laen...lepas tu ade plak budak kene histeria...setiap malam jemaat operasi membaca yasin dijalan kan dilevel tu...

8th
neh pengalaman membe2 aku...
ade membe aku tu, tgah gayut memalam kat tembok tepi tgah2 wing tu, kire die mcm beranda nampak la tingkap2 bilik, die nampak bilik tepi tu macam ade org tgah jengah kat tingkap mase tu die xrase ape2 la...lepas habis gayut die lalu depan bilik yg die nampak org tu, tibe2 die teringat yg budak bilik tu sume balik kg...huhu xcukup tanah die lari...hahaha
lagi satu plak, mase tu die tgah period...malam2 tu die p toilet sesorang nak tekencing, bile dah lepas pkol 11..koridor wing aku tu jadi sunyi gile..sebab sume dok tutup pintu...membe aku tu rase cam ade bende jew ikut die kat atas kepala die, cam terbang la, smpai kat toilet...mase kat toilet tu die nampak cam bayang2 kat lantai yg ade air tu..ade bende kat atas die..huhu...ape lagi membe yg tgah peod tu pown belari2 mak la balik bilik....

huh letihnye menaip...dah ade lagi citer mase aku masuk part2 lain.... nanti aku sambunk....

Rate

1

Reply 1682# surfinv

oohhh... tidak.. batch yuyu semua tu kan? diorang senior ash la.. maknanya kita ni satu batch la.. tp ash dh tau surfinv ni sapa.. kita kawan kat fesbuk la.. kekekekeke... kalau terer teka ash sapa.. hint dia ash ni degree amik journ

ooo ko journ dgn datuk hahaha

Reply 1685# surfinv

yer.. tepat skali

anyway, ash sambung citer ek. nanti mod marah OT byk2

masa kitorang baru2 masuk puncak dulu, ash ngan kengkawan dapat umah kat ujung blok 2. tingkap ash plak berhadapan ngan tingkap blok 5 (blok siswa). slalu ash akan tutup langsir la sebab nanti bebudak nih g skodeng plak :@ tapi ada satu malam tuh, ash bukak langsir ngan tingkap sebab panas sgt.. kitorang ni kat tingkat 4 so bajet selamat la kot. lagipun kitorang bukan spesis pakai seksi meksi kat umah tau

malam tu ash ngan housemate pun dok sembang2 la lam bilik. masa tuh kul 1, 2 pagi la.. kat bawah umah pun dah sunyi.. slalu kalau lam kul 10 tu riuh gak la bebudak lepak2, dating2... tengah2 sembang tu tetiba dengar tingkap kena ketuk... pastu semua senyap.. roomate ash ni penakut sket so cecepat dia panjat katil himpit2 ngan kitorang.. pastu kawan ash yg ash cakap bole nampak ni start la tunjuk brani nak p intai.. tapi takder apa pun.. so kitorang smua pun sedapkan ati cakap tu mungkin perasaan jer.. takpun bunyi umah bawah ke...

malam tu ash pun tido cam besa la.. ash tido katil atas (double decker) and roomate ash katil bawah. masa ni langsir dh tutup tapi tingkap still bukak sebab nak biar angin masuk.. tengah2 mamai nak tido tuh tetiba roommate ash tendang2 bawah katil ash. ash pun terkezut la.. "wei, ngigau ker?" ash cakap pastu jenguk la ke katil bawah. roommate ash ni plak dah selubung satu badan ngan selimut dia sambil dok baca ayat kursi kuat2.. dah ... meracau ke apa ni? ash pikir.. bila ash panggil2 dia siap cakap lagi, "pegi! pegi! jangan kacau aku!"

ash pun bengang la. org nak tanya jer dia pi halau plak :@ pastu ash pun sambung tido la, majuk ngan roommate. esoknyer baru dier citer apa yg terjadi sebenarnya.. ash ni rambut panjang, nak dekat sampai pinggang gak la. so kegkadang bile tido rambut ash ni akan jatuh kat ujung katil.. kira org tido katil bawah bole nampak la ujung rambut ash.. malam tu plak, roommate ash ni nampak la rambut dok juntai kat ujung tepi katil. dia mula2 tak pikir apa sampai la tetiba rambut tu cam makin panjang sampai mencecah katil dia tu yang dia cuak tu.. pastu bila dia dengar ash tanya ngigau ke dia dengar sore ngilai2 padahal ash apa pun tak dengar..

malam tu ash pun himpit2 la ngan dia kat katil bawah.. tapi xtahan sebab panas, ash naik jugak katil sendiri. yela, aktil bawah tu tak dapat rasa kipas sgt.. rasa panas tu lagi penting dari takut antu.. hehehehe...

Rate

1

Follow Us
citerlah lagi ashes nt saya sambung haha memandangkan kita duk tmpt yg sama

Sya pun ader kes seram maser sayer blja kat UiTM Jengka....saya budak cost ladang (DPIM) maser tue...

Kisah 1
Maser sya part 1, kami ader buat projek ternakan ayam, so kami siwa n siswi kene buat jadual utk take care ternakan ayam kami....siswa waktu pagi n malam punyer shft...n siswi waktu tengah hari n petang...reban ayam dalam kawasan ladang buah-buahan berhampiran kawasan hutan. Satu hari tu waktu petang, kami dah terlewat nak ke reban ayam (dah nak maghrib dah maser tu) sebab ader Kesatria...so kami pun bergegas ke ladang n siapkan kerja yg kami perlu siapkan....n then maser kami tengah nak tutup pintu reban ayam, kami terdengar suara perempuan menyanyi mendayu-dayu sambil diselangi ketawa mengilai-ngilai...sedangkan maser tu kami hanya berempat...aper lagi kami lari lintang pukang macam orang tak cukup tanah....

Kisah 2
Kisah ini berlaku pade rakan sya, satu bilik dengan sya...kisah berlaku mase tengah cuti midterm...oleh sebab kami bebudak cost ladang perlu menjaga ladang sayuran (sharefarm) kami, maki kami buat lah jadual utk menjaga sharefarm kami bergilir-gilir (x dapat lah sya balik cuti)...satu hari tu rakan sya pi lah mandi selepas balik dari ladang sayur kami (waktu tengah hari)...sedang dier mandi untuk ilangkan kebosanan die, maka dier pun menyanyilah...n then suddenly dier dengar ader org mandi kat bilik air sebelah sambil menyanyi jugak...so dier pun gembira la coz ader  gak org temankan dier mandi...tetibe, orang sebelah tue cakap "kepala sya dah ader kat atas"... n then kawan sya dongak n tengok kat atas n nampak ade kepala bersama tali perut terjuntai kat atas kepala die...terus die blackout....

Rate

1

datuk sahol xde cite antu kew?

uitm puncak perdana tgk waktu pagi cam takde pape je.. sebab dekat sebelah kanan ade perumahan kan. tapi kt area situ mmg bz lagi2 time pagi.

dah ade x yg citer psl itm samarahan?? kalu x, aq leh menglipurlara.

Reply 1687# surfinv

surfinv takder citer pasal uitm PP lagi ker? citer2 ash yg lain cam kes2 biasa la, bunyi2 pelik kat study area, bunyi basuh baju katdalam toilet, bunyi basuh pinggan kat dapur... tapi ada skali tu ash ngan kawan2 nampak bola api 2 bijik terbang rendah lintas atas bumbung. kawan ash cakap tuju2. 1st time ash tengok tapi masa tu cam tak rasa takut. rasa pelik jer

Reply 1692# ashes2ashes

nt nt ler

tak dek cerita dari uitm puncak alam ke? besar kawasan tue, baru lagi plak tue.

Sya pun ader kes seram maser sayer blja kat UiTM Jengka....saya budak cost ladang (DPIM) maser tue.. ...
devil_fruit Post at 14-3-2011 16:17

bahaya giler ek kat jengka, siang2 buta pon boleh nak menyakat

Reply 1695# aiskrimvanilla

Memang pun...maser saya part 1, ramai senior saya pernah cakap yang UiTM jengka juga dikenali or digelarkan sebagai UiTM kampus Jurassic Park...{:3_83:}

Reply  aiskrimvanilla

Memang pun...maser saya part 1, ramai senior saya pernah cakap yang UiTM ...
devil_fruit Post at 21-3-2011 08:15

hermm ais ada gak kawan keje sana, tak de plak dia cerita apa2.. :re:

UITM JENGKE

aku junior part 1 2011.. aku dok kat kolej tarmizi aka blok b siswa...dlm bilik aku mule2 semue dak junior. dak ladang, civil, n sport rec.. 1st aku bersyukur gile dpt room mate yg x tggl solat. tiap2 kali solat kat uwais.
mule2 msok tu xde pape terjadik.. then dalam seminggu kuliah.. aku lepak kat library tuh. kat luar sbb nk gune wifi.. then aku jumpe sorang senior degree kayu.. akak ni mmg best.. baek.. die byk ajar aku kat sini.. tgh borak2.. terkeluar cete angker pasal uitm jengke ni.. aku dgor je dari a - z cete die.. aku x ambek port sgt sbb aku blom kene.. then akhir bulan 1 hari tuh, room mate aku yg ladang tu aka ustaz(coz die ni kaki uwais) cete yg die kene kaco.. bgn tido badan die calar balar.. mule2 kiteorg syak pasal water culler tuh.. sbb air x bersih an.. then kiteorg beli air mineral 1 kotak tuh.. lpas minum air tuh.. keadaan still x berubah.. still ade kesan calar balar tuh.. aku pon start kene.. kiteorg wat bace yasin tiap malam.. bergilir gilir.. pastu cete tuh senyap sekejap..

awal bulan 2 tuh. mase mid break seminggu tuh. masing2 balek kg an.. member aku dak civil tuh balek jengke awal. hari jumaat kot.. mase tuh masing2 still kat kg agy.. n 1 wing tuh xde sape. mpp n jpk pon xde.. kire die sorang dlm bilik ni.. mlm tu die tido sorang2.. die bukak lampu coz takut. mse die terjage awal pagi, die nmpk bende hitam atas katil yg aku tido ni.. besar... nasib baek aku dpt katil bwh.. member aku yg dak ladang tu tido atas.. then dak civil tuh sambung tido.. aku blek hari sabtu tu, die cete pasal tuh.. aku cool je kot.. xde rase pape. juz wat ape yg patut..

tp tempat ni mmg keras kot..  classmate aku ade cete.. kat sini ade sorang siswi bunuh diri.. xtau sbb ape.. die tau dari pakcik die yg keje kat uitm ni dulu.. pewwhh.. seramm gileer!!!

then kat bilik kuliah baru blok A tuh ade cete gak.. ade org jumpe "maya karin" kat situ.. lecture fizik aku cete mmg ade pon.. n ade member gurl aku tersnap kat toilet area situ n bende tuh ade.. fuhhh.. baru part 1 tp byk da kne.. juz think positive je k.. jgn takut.. die x kco kite kalau kite x kco die..

*nasihat aku, jgn tinggal solat.. insyaAllah bende tuh x kco korang.. seriusly...

Rate

1

xde dah ke cite lg??huhu

Reply 1693# surfinv

laaa......ex arau ke?