CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
Apa sebab ada no bilik kat itm tak di guna pakai. (aku tak pasti ada semua itm atau itm aku jek) bia ...
tembakau Post at 2-6-2011 17:48

hehe..xtau ke dik?sbb yg buat projek mcm umah n lif tu org cina.kepercayaan diorg no 4 tu maksudnya mati.bawa suwei..so diorg akan skip no 4 tu.mcm kat lif...level 1,2,3,3A,5.....level 4 tu diorg akan ganti dgn 3A

salam.. ANTU PEDAJAL BUDAK  masa bufday datang melapor diri.. ai ex uitm dungun batch 99 kolej tanjung/duyung 2 hostel yang style chalet tu betul2 kat tepi dewan makan.. best citer2 antu seluruh kampus uitm ni esp dungun ler..hehe Sedang merempit thread ni.. lum abis lagi..  thanks citer dlm thread ni yang berkaitan dungun .. memang boleh imbas balik memori.. huhu..

so far pengalaman sendirik tak pernah la tapi pernah la mimpi tangan sekerat kat depan toilet kat asrama.. huhu menakutkan jer.. selain tuh, dipangill bukak pintu oleh seseorang, dah bukak tengok perempuan, pakai baju putih tak silap, rambut panjang, muka cantik jer.. sengih2 kat ai.. cehh rupanya hosemate baru balik study.. ai dah berdebar2 campur nak nangis.. heheh.. takut la weii malam2 camtu..  Selain tu tak adalah berlaku histeria atau usik2 ni masa ai tinggal situ.. sebab 'pagar' ok kot, tiap2 minggu ada jer buat solat jemaah, baca yassin dan memasing kenala jaga kebersihan, perangai sepanjang duk situ... ai sayang nak tinggal asrama atau rumah tu dan stay bilik dan katil yang sama jer.. semua penghuni lak besh2... rindu korang sumer senior dan junior tj/dy2..

aku jgk ex uitm arau 2005-2008 mse diploma. mse final year ade kes org myk kt kolej siding (kolej siswi)... ade sesapa yg tau psl ni...sblum kes org myk nie,rumate ak ade nmpk "sesuatu".lps tu heboh psl org myk ..huhu

Mostly semua tempat ada rahsia dalam rahsia dan ke"unik"an tersendiri kan?Kadang-kadang kita rasa macam tak logik,tapi ianya berlaku..

hurm itulah, so far sepanjang belajar di uitm ni,alhamdulillah belum pernah nampak makhluk2 ni.mintak2 dijauhkan. tp kalo pernah meremang/terasa mmg la ade.mse tu xpikir bukan2.. baca lar ape2 yg patut,n pikir positip jer..huk2

Salam...aku orang baru tapi sebok nak cite gak...ada pengalaman sendiri dan juga pengalaman orang lain....aku x uitm seri iskandar intak etaun 2003....aku start cite bende yang jadi pada roommate aku dulu...semua cerita berlaku pada Blok F bilik 105(kalau tak silap)

Kisah 1

Kawan aku ni ada asma jadi kalau dalam bilik kami ni kalau bab-bab tindih menindih ni dia la kena..ada satu malam tu dia kena serangan asma yang agak teruk la jugak..jadi dia susah nak tido....pasti dekat-dekat nak pagi jugakla dia terjaga dan ternampak beberapa orang(orang ke?) budak kecik bogel berlari-lari dalam bilik...siap lari-lari dekat katil dia lagi...dia nak begerak tak boleh ..so tengok jela....esok pagi baru dia cerita kat kami....menurut orang-orang lama benda macam tu orang panggil toyol..dan seperti di jangka duit kami hilang RM 50..baru dapat ptptn la katakan...jadi lepas tu tiap-tiap sem lepas loan ptptn masuk kami akan nampak makhluk ni dalam bilik...dan setiap kami(ada 4 orang) akan sedekah sorang RM50 untuk beliau...menurut RS sebelum kami duduk bilik ni tak ada orang duduk sem sebelumnya....lepas tu ada beberapa peristiwa lagi terjadi dan mangsa terakhirnya adalah aku...

Rate

1

Follow Us
aku jgk ex uitm arau 2005-2008 mse diploma. mse final year ade kes org myk kt kolej siding (kolej si ...
noraRED Post at 17-6-2011 17:47

ash diploma kat arau masa 2004. masa ni kecoh orang minyak kat kolej dahlia. memang gila kecoh la tapi ash xbaper amek port sebab dok kat kolej mayang

Reply 1736# ekjoz_double

gileeeerrr hardcore cik pon to kaco   wing korang tu belah mana ek? belah kafe tu ker belah lagi satu? mak ash lecturer fspu situ n opis dier kat wing belah kafe tuh. ada lagi satu tu bangunan baru kat uitm seri iskandar. memula bina khas untuk bebudak architecture (siap ada studio ngan meja untuk buat drawing bagai). tetiba emm... pengarah ke sapa ntah bagi bangunan tu kat budak kos lain. so jadik isu hangat la tapi at the same time dgr citer building tu berhantu. memalam macam2 bebudak kena kaco so bagus gak la xdpt kt bebudak archi kot sbb dh tentu diorg kene stay mlm2 siapkan drawing kan   adik ash pun student seri iskandar tp dia amik QS. setakat ni xder apa2 la dia citer

Rate

1

Salam...aku orang baru tapi sebok nak cite gak...ada pengalaman sendiri dan juga pengalaman orang la ...
CikMooMoo Post at 8/7/2011 03:58 PM

cter ler lg

Reply 1623# havovasta
aku nak share cite kolej balqis uitm lendu 2000-2003 nih...

KISAH KEDUA
Kisah kedua ni masih berlaku di bilik yang sama tapi tak seram pun…satu perangai aku (dan aku rasa memang perangai mana-mana budak asrama pon) suka mandi awal-awal pagi sebab tak nak berebut toilet dan tido balik lepas sembahyang subuh...satu hari seperti biasa aku buat rutin yang sama..lepas sembahyang subuh terus baring atas katil dengan harapan nak  tido. …tapi hari tu tak dapat nak tido sebab tak berapa mengantuk jadi masing-masing sembang-sembangla sementara nak pegi kelas….dalam sembang-sembang tiba-tiba aku rasa suara member-member aku dengar sayup-sayup je…macam jauh sangat dan pandangan aku macam blur…tiba-tiba aku rasa tangan aku kena tarik…dua tiga kali gak dia tarik2…siap ajak lagi “jomla ikut saya….jomla”…tah macam mana rela  je aku bangun slow-slow nak ikut arah suara tu…tiba-tiba aku macam tersentap tiba2…aku nampak member sebilik aku berdiri depan aku…dia kata aku macam tengah tido tapi tiba-tiba aku bangun…tapi aku rasa was-was jugak apa dia kata tu …balik kampong aku tanya seorang ahli keluarga aku yang mengamalkan perubatan secara islam ni….rupanya ‘sesuatu’ tu memang wujud dan memang nak aku ikut dia..alhamdulillah aku tak ikut…

Rate

1

Reply 1790# marmye
Ni kisah UiTM Alor Gajah sebelum zaman kemasukan Program2 baru selain DPA, DBS, DTM, DIA (bla bla..) Blok Balqis ada 1 RS (Resident Staff)- Encik Zainal (anaknye da nak tawen dgn Ally Iskandar...). Dia ni ada cite RS Blok Camelia (yg Lect AD tu), penah kena kaco ngan member tasik... Member tasik tu menampakkan diri beliau dpn RS Camelia, siap senyum n lambai2 manje gitu... Demam lah RS Camelia lps tu... Al-kisahnya kami xtau nape tasik tu byk kenangan angker, byk sgt version, aku xmo amik tau sgt, kang kelemahan smgt... Pasal cite Blok Dang Anum (Dayang) tu, kami biasa dgr gak. Siap ada sumber2 yang bagitau anak RS Dang Anum pun ter'join' layan Si Dayang nih...

Rate

1

Reply 1788# ashes2ashes

belah lagi satu..yg dekat dgn kolej teratai tu...

xde ke cite uitm sri iskandar kt tronoh tu lak?

aku ex-uitm masuk thn 2003..hehe..muda gitu, so korg yg senior2 tu, time korg blaja kt itm, aku br tadika kot

alhmdllh, aku ni mmg jenis org yg xkn nmpk, atau kena usik.tp kalu ikutkn perasaan, aku mmg tau la tmpt tu suram ke x.
tp buat rilex je la.

Reply 1793# ekjoz_double

xde lg ke kisah seram kt sri iskandar tu

nasib baik semasa study di arau xde pape yg jadi lagi

Reply 1521# Selipar_Saya

haha..seri gading tuh mmg ler..
2 bln lpas gun pegi sne ad family camp
siang harinye mmg le sonok semcm,
tibe je maghrib, kteorg da nk start solat maghrib b'jemaah dekat dewan t'buka(means xd dinding), skali elok je imam angkt takbir, dtg angin yg kuat, pastu ada guruh kuat ya amat time tu..hbis solat imam siap2 abis doa sume, ad sorg kwn ni ngadu dye rse semacam je..gun plak dok usha2 utan tuh sebab kilat time tu wat utan jd terang b'derang, tiap batang pokok bley nmpak dgn clear..skali tgk ad cik pon dok lambai2 dari pondok lama seberang paya kecil tuh..lama gak 'kak rock' tuh dok situ,haha..trus bce ayt kursi n segala ayt pndinding yg gun tau..mujur dye xdtg dkt..haha..kwn tu plak snior trus call renjer utan suh amik bwk balik sbb mmg xmau jd lbey truk dr tuh..mlm kebudayaan pun dorg batalkan..

Rate

1

di jengka

assalammualaikum...sy bkn student uitm just wat e-pjj je...tp kwn2,sepupu sepapat,adik sy n adik ipar bole kate org2 di sekeliling sy

rmi student uitm...

adik ipar sy pnh study kt uitm jengka tu...1 mlm tu (x pasti pukul brape) dia nek moto (dia pembonceng) .... suddenly dgr cik pon

mgilai-ngilai....terusla diorang cabut...

ms adik sy dpt transfer dr uitm kuching ke uitm jengka, sy ade la hantar dia... dia antara yang awal masuk bilik..sbb nk cop katil...

bilik dia ujungggg dkt blok yg ujungggg gak (x igt blok hape) menghadap utan ...xdela pape pun sbb ms tu siang.. tp terase la skit

horror nye tmpt tu.....

sekian

sekitar taun 2000...awek aku study kat sini..
tetiap minggula aku dtg dari KL ke jengka..
cinta punya pasal...hantu2 pun sumer tolak tepi...

assalammualaikum...sy bkn student uitm just wat e-pjj je...tp kwn2,sepupu sepapat,adik sy n adik ipa ...
deedzack Post at 6-12-2011 16:30

mana cerita misteri dan paranormalnya?