CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
best2!!!mcm2 story uitm dpt! ak nk story gak la...hihi..
story ni psl lifkat  menara uitm shah alam tu..
story ni bru je jd n lecturer ak yg alami...

mse tu around 7a.m, lec ak smp n trus naik lif nk ke level 10 (bilik dy la)..
cuaca still cam gelap n xde org lg time 2..
so mse naik tu, tibe2 lift stop at level 8..
mse lif bkak tu, ad sorang pompuan msuk..lecturer ak pelik gak sbb x sgke ad staff yg smp awal2 pg g2...tp dy x syak pape pon coz pompuan tu pakai tdung n bju krg cam org biasa..tp yg peliknye pompuan tunduk je...lecturer ak pon wat dunno je la..
      Then, lift tu berhenti kat level 9...time tu lcturer dah pelik...dalam hati dy "ai...xkan 1 tgkat pon naik lif??"..hati lecturer ak dah berdebar2...elok je mse lif tu terbukak, brooch lecturer ak jtuh...lecturer ak pon tnduk la nk cari mne brooch dy....mse tnduk tu hati dy tergerak nk pndang pompuan tu kuar...skali...kecut perut lecturer ak bile dy tgk pompuan tu tgh elok berdiri dpn lif n pndang dy smbil senyum meleret...n zasssss!!!!terbang!!
      Lecturer ak tergamam n lupe terus psl brooch dy yg jtuh tu...cpt2 tkan button tutup lif..ble smpai kat level 10,dy trus lari lintang pukang msuk bilik dy...n korang tau x...mse dy msuk bilik dy,dy nmpak atas meja dy, ad brooch dy yg jtuh dlm lif td.....
haaaaaaaaaaaaaaaaaa...spe yg hantar tu????

Rate

1

wa nak cte bole x??uitm lendu melaka....
taun 2003...

ye mimi sy juga adalah ex arau

Reply 1702# airfilterbersih

cerciter cerciter

salam..
wahh ada jg kes2 kat arau ye..
ingatkan x banyak..
sy pon stden uitm arau..dulu dip kat sana dr 2006-2009
masa dip tu stay kat dahlia
skang ni smbung degree kt sana jg..
tp dh x stay kolej la..
blok kayu tu pon dah tukar jd batu, aircond lg..
tp nama still maintain blok kayu jg..kihkihkih

stakat saya dok sana ok je la..
gangguan2 bunyi2 dgn org histeria tu mmg ada..
tp bab menda tu tunjuk diri dia belum ada lg
kalo bab mengilai, panggil nama, main2 kat luar bilik ada la..
lg satu, kalo dulu masa kat kolej sy dgn roomate suka tido bwh
angkat tilam, bentang n tido kt bawah sbb sejuk sikit drpd tido atas katil
bila mlm2 nk tido tu, saya dgn dia mesti rasa
hujung tilam kitorg tu tenggelam mcm ada org pijak
pdhal emua dah tido
selalu sgt dia main pijak2 tilam tu
kdg2, roommate saya tu dh tido
tp saya boleh dgr bunyi ketawa..
betul2 mcm dia tgh ketawakan sumthing pdhal dia tgh tido..
n suara yg ketawa tu xde la mcm suara dia sgt pon

pastu kes kat library
malam2, bilik yg ada mesin fotostat akan dikunci, siang je bole guna
ada sekali tu classmate pegi study mlm kt library
dia stay kt meja yg depan bilik fotostat tu dgn pakwe dia
tiba2 ada benda selak bidai dlm bilik tu tgh jenguk dorg
mula2 dia wt xtau
tiba2 teringat yg bilik tu kunci+gelap, mana ada org.
terus kemas buku, cabut balik.

Rate

1

Follow Us
tp yg plg x blh lupa pasal sorg senior yg stay 1 kolej dgn saya
dia ni penah stay sebelah bilik saya..tp dia jenis yg sendiri2..
x bercampur dgn org sgt..budak DPIM
sem yg dia kena kacau tu dia pindah bilik kat wing lain.
dia terlangkah sumthing kt pdg dpn dahlia msa blk dr kelas mlm
start dr tu dia dh rasa lain mcm2..slalu kena kacau
tiap2 mlm pkai stokin, dia ckp sejuk giler pdhal masa tu bkn musim hujan
sape penah stay arau tau la, arau kan panas gila..
pastu ada 1 mlm tu dia histeria..mengamuk 1 kolej..
kolej dahlia tu besar, ada 6 wing, dia berlari 1 kolej mengamuk2..
dgn rambut mengerbang..menjerit2..
budak2 ramai yg dah takut dok dlm bilik..aku stay luar sbb nk tau apa jd..
berlari2 la AJK kolej kejar dia..
last2 budak ni pegi satu bilik ni, budak ni budak silat..
dia cari bdk tu terus bergaduh2, bersilat2 pdhal dia xtau silat pon
past org nak tangkap dia lari lagi, dah naik level aku
sampai je ke level aku, aku pandang dia, dia renung dgn muka marah
pastu jerit mcm nak terkam..aku xboleh nak lari sbb terkedu.
nasib baik member aku cepat tarik aku masuk bilik n kunci pintu
pastu d dpt tgkap dia, da pggil ustaz
x lama pastu mak bapak dia dtg amik bwk blk berubat
sblm balik, dia pesan kat roomates dia yg kebetulan member aku
smbil buat muka scary dia ckp "tlg jaga tau, belakang almari tu ada 2ekor"
ngeeeee, member aku pastu tiap2 mlm cabut tidor bilik member lain..

Rate

1

salam kpd smua.
aku tahun 2009 msuk uitm kk.time nih bgnan baru blum lg ada,n asrama lelaki n perempuan bsblahan lagi..ni citer aku sndri yg kene...kat dalam bilik aku laa..aku x tau la asrama uitm lain tp aku rsa setting bilik dia mmg sma dgn katil ngadap pintu,almari blkang katil n meja ngadap tingkap..so,ader satu tghari ni,aku cpat2 blk bilik sbb mata dah rabak nak layan tido..time baru jam 12..aku dah takleh nak tahan...malam sblom layan main game kat bilik kawan...hehehe...smpi bilik,buang beg,buka baju aku trus tido...katil aku kat atas..pintu time tu aku kunci..bajet malas org nak masok mngacau laa..so,time tido aku prasan bilik aku bising..ada macam 4 org dalam bilik..bajet roomate masok dgn kengkawan dia...tp yg aku heran apsal yg 2 lagi layan dduk kat hujung katil aku??? aku malas lagi nak ambk port..time tuh aku tido melentang..alih2 kene tindih...tp aku biar jer..sbb aku tau nnt aku dpt lari gak..hehehe(angkuh sgt ler tuu) tp yg aku heran kiri dan kanan aku kat katil tu aku trasa mcm ada org..sbb aku rsa katil aku mcm kene tekan..tak ambk port sgt,aku lpas jer kene tindih,aku tgk lg kiri kanan,satu bilik,tp xder org..smbong tido blk..ni kali aku main pose layan tido belah kiri..(lentok tuu..hehehe...) x smpi 5 minit, aku kene tindih blk...tp aku masih x ambk port...den bnda yg aku rsa kat kiri dan kanan aku td skang ni bgerak ke dpan selangkah..x pdulik lagik aku...ngantok giler pnyr psl..bnde tu gerak lagik...tp kali ni,yg sblah knan tu dah xder rsa lg tp pipi aku jd mangsa kene raba..ekekeke... aku pun lepas dr kene tindih nak pusing lah tgk saper plak yg pg pegang pipi aku..dah mnyirap time nih..rasa nak plangkong jer se yg kacau aku...dah lepas,aku nak pusing kanan tp mata aku otomatik tgk ke dpan kat kaki katil...haaa...time nih la aku nmpk cik pon tgh best lyn bdiri...aku dah tmbh marah laa...aku x takut lg tu..aku ambk fon pasang surah yassin,bangun(tp x nmpk dah cik pon) n bukak pintu bilik smbl bising2..aku teriak kat bender tu,baik ko keluar sblom aku mngamok...x psl2 ko pindah rmh baru aku kater..hehehehe.....smpi bbdak bilik dpan heran aku bising2...aku bg 5 minit dgn prasaan marah tgu bender tu chow,den aku smbong tido blk..alih2 aku x bgn smpi mlm..hehehehe... best sgt tido rasanyer..kat uitm kk ni byk citer..dulu pun kat sini dgr dr member lain kater ader prempuan bunuh diri sbb frust balak dier dah ada prempuan lain...kami pggl cik melati... kali dier la tuh yg ganggu aku...kan x psl2 kener tibai..hahaah...sblom final aku dah start stay rumah...rumah dkat jer..lgpun time tu mak aku sakit2...sian dier tinggai sorang2..time pg klas,tjumper la room8 soran ni..den dier citer laa..skang tggl drang b2 jer kat dlm bilik tu..sorang tido kat lantai,n yg citer ni tido kat bawah katil aku dlu...dier tbgn ntah kol baper n bilik gelap,n dier ttgk cermin kat depan dier ader cik pon dok menengok kwn sorang yg tido kat lantai..hahaha...2 mggu demam lpas tu...

Rate

1

phew...took 2 weeks for me to finish this thread...hihihi...

Best2...da xde da ke?

Reply 1701# are-ja

lif menara tu memang angker kan. super seniors ash pun banyak citer pasal menara masa zaman2 fakulti kitorang kat situ dulu. kira lepas pukul 10 memang menara tu kena tutup la.. xder sapa berani stay.. kalau citer pasal lif tu benti sendiri kat tingkat2 tertentu, memang selalu la dengar.. senior ash ni pun penah lif tu benti kat satu tingkat ni pastu dia nampak benda itam merangkak ke arah dia... demam seminggu tau!

rien batch 2000-2003,from sem 1 until abis study mmg duk campus.penah skali duk mawar ms baru bukak,the rest of sem seme duk seroja 1.alhamdulillah sepanjang duk sana x de lak alami benda2 aneh.even ade member ckp penah nmpk sweet kt klinik seroja 2/3 yg b'depan klinik tu (lupe da).psl2 histeria pun mmg x penah amik taw...sbg seorg ahli bomba yg plan wat fire drill mlm2 pun x de nmpk yg bkn2 ms rondaan.nasib baik la....

aku pun ade cite ni.. aku first batch pindah puncak perdana. so masa part 5 budak2 PA mmg bz la. so nak x nak terpaksa jugak tido kt kolej.. aku ni jenis x suka tido kolej.. mati2 pun nak balik uma sendiri kt klang. sanggup ulang-alik pagi2.
    dipendekkan cite 1 hari tu latihan sampai mlm so aku kene gak tido kolej. kolej aku ni blok yg first skali depan uma guard tu. tingkat paling atas. pandang bawah mmg nampak guard la. masa mula2 masuk uma ni banyak ayat2 Quran yg ditampal oleh budak uma sem lepas. So x pikir ape pun. nak dijadikan cite.. aku ni mmg penakot. Masa nak tido tu aku baca la mcm2.. tiba2 x tau la antara sedar x sedar.. ujung kaki mmg nampak cik pon muka x jelas tp rambot serabai.. badan n kepala da x bole gerak.. tiba2 kejung. cuba jugak lawan gerakkan kepala tp x bole.. nak tau cik pon ckp ape?? die ketawa x hengat dunia! suara garau "apsal kau panggil aku? apsalll?? kau takot aku kan?? ekekekeekke!! mengilai2 die ketawa!. tiba-tiba je kawan sebelah panggil nama.. aku tersentak n terus bangun! hantu.. hantu.. aku ckp. lompat katil terus bukak lampu. membe diam suruh sambung tido. aku blur la.. apesal ntah x caya ker?
    keesokan harinye.. aku bgtau budak2 uma. semua pakat x layan buat bodo terus blah. perghhh.. sakit hati btol. nak tau?? bila kiteorg x duduk uma tu lg.. baru la budak2 ni bukak cite.. kata uma tu mmg berhantu. selalu je cik pon kacau dieorg. aku ape lg.. sumpah seranah dieorg apsal x bgtau aku awal2.:@

Rate

1

Post Last Edit by Jeedai at 1-4-2011 23:54

iskh...dasat jgk arau eh?

di puncak -

ada skali tue, sorg dak ni duk tgkat atas skali...
dia stadi smpi dekat 2-3 pagi...
pastu tgh2 stadi tu tetiba dia tgk ada org lalu depan tgkap bilik dia,
dia buat derk jela...
pastu tak lama tu baru dia perasan dia duk tgkap 4 camner ada org lalu...

pastu ada skali tu dia tgh study, dia terpandang ke balkoni...
dia ternampak cik pon tgh bertenggek pandang dia, demam seminggu member....

and

ni citer budak PA...

ada satu kapel ni... dorg baru balik kuar pastu dorg ni merendek kat kayangan height tue...
dah habis merendek... dorg balik...
tp aku dgr citer la.. dak pompuan tu waktu kat kayangan height lg rasa tak best
and dah jadik something but im not sure

pastu
sampai je kt kolej terus histeria... smpi kena panggil ustaz dtg...

tu antaranyalah kat puncak waktu awl2...

waktu first sem aku kat situ, senior aku akta jgn pandang blok depan...
sbb wkatu tu blok depan tak org duk lg...
aku duk blok dgn pentadbiran - kedai ibu
aku ty kenapa? dorg kata ada budak2 yg llepak2 luar ni pndng ke dlm rumah kat blok depan
n ternampak lembaga putih dlm rumah tu...

hmm memula seram tp bila dah jadik sarang maksiat... hantu pun suke n tak kacau lagik

Rate

1

aku pun ade cite ni.. aku first batch pindah puncak perdana. so masa part 5 budak2 PA mmg bz la. so  ...
mawarika Post at 1-4-2011 22:03

ko dak PA haha aku slalu gi men piano

hahaha.. mmg budak2 suka main piano situ. tp bila tgl sorang2 kt studio aku x berani.. lagi2 yg ade piano tu..

aku pun nak citer sket...aku itm segamat 93'-96'...

masa last2 sem xmau dok dlm kolej...sbb xde freedom..mkn kt dewan makan pun x sedap yg amat...fedup betul...uwek...mmg seronok giler dok luar...aku dgn 2 org kawan xmau dok town segamat mcm org lain...nak dok jementah...jauh skit tapi mkn sedap2 n murah...

hmmm ada org kata itm segamat x scary...ikut opinion masing2 la...zaman skrg maybe laa kot...sure byk pembangunan...antu pun dh pindah randah..zaman awal 90an sila laa gi sendiri...keliling utan semata2...kubur jepun, omputeh, india, cina, melayu semua complete .ada yg jauh & ada yg dekat..yg paling ketara kubur cina sebesar2nyer dekat2 jalan besar....

masa aku dok dalam aku x pnh kena...fuuhhh..lega....cerita2 roomate ada laa...nanti aku try type....aku cuma pnh kena masa NR (non residen) je...tapi x scary sgt ler..xde antu2...cuma jelmaan mereka kot...nak sumbangkan citer jugak

masa aku belajor....transpot ni amat payah...bas henti2/ekspress cuma lalu jalan besar....dari jementah(main road JALAN MUAR rasa namanya) nak ke itm dlm 1km kot...akan jumpa pagar utama yg ada tembok itm tu...pastu dari situ dlm 2,3 km lagi baru pndok guard...ok...kalo dari pagar yg tembok tadi nak keluar semula hala ke main road dalam 3,4 km rasanyer...exactly before main road akan jumpa jirat cina...  masa nak korner....

ok2 aku mulakan citer... tiap2 kali nmpk plak tu aku mesti eksiden..sbb tu aku akan ingat sampai bila2.aku rasa benda2 ni nak kasi kita mati tapi dengan sendiri....natural

1st kena....Siang2 hari jumaat 12 noon

masa tu aku baru jadi NR...minggu yg pertama dok town segamat...tumpang sedara yg keje sana...gi kelas pun pinjam moto SS dia...hari jumaat 12tghri....org lain ajak solat kat PI..aku eksyen nak solat kat town.. .bwk moto elok jer dari pak guard....keluar lepas tembok yg ada logo itm tu hala ke town...masa nak korner kat jirat tu....perghh...banyak nyer anjing2 beratur tgh2 jalan ...mcm buat tol plak...aku pun x sure ke anjing tapi besar2 dlm 15 atau 20 ekor...semua nye kaler itam....aku dah ler sorang2...brek punya brek nak mengelak...last2 aku yg tersungkur...motor ntah ke mana...aku guling2 ke tepi...masa terbaring 10 saat agaknye aku terduduk plak... pastu ada keter berenti tapi x turun...staf itm...dia tanya kenapa dgn awak ni, saya tgk elok jer bwk moto pastu awak dive...aku cakap aku elak anjing itam byk2 tadi laa....dia kata mana ada apa2....tengok keliling pun mmg xde apa2..."kerusi set batu" besar ada laa kat tepi tu...tapi aku rasa nasibbaik dia berenti...kalo tak aku kena kerumun gak dgn "anjing2 itam ghaib" tu...lagi naya.....cepat2 aku angkat moto , start pastu gerak ke jalan besar...cluctch plak patah...aduyai...x jauh pun dlm beberapa2 ela je...asalkan ada kereta lalu lalang...ushar2 balik menatang2 tu semua...mmg xde dah...biasa anjing liar kalo sekali lepak byk...ada lagi berkeliaran situ sini....lagi pun aku rasa kalo anjing2 liar sure byk2 kaler...ni itam jer semua....beratur lak tu tgh2 jalan...sah ni spesies yg lbh intelligent dari haiwan kan??? pergh takut nye pasal darah memancut2 pun x hingat...dagu tangan kaki abes....

2nd time kena....siang jumaat gak...12noon gak...

aku dah dok jementah dgn kawan2...sbb xnk lalu jirat nye pasal..so aku elak dok town segamat..gi mana2 pun tmpg kawan sbb takut nak gi sorang2...ada kelas ke tak, takpe...ikut jer...bleh lepak bilik kwn2 plak...lagipun nak solat jumaat so masuk laa itm...dari main road masuk ke jln nak ke itm....aku dh nmpk 1 makcik ni serba puteh berdiri kat tepi jalan dgn anak2 dia....berdiri tegak jer...mcm kesatria plak berbaris...tapi makcik tau bukan gaya maya karin tuu...nak kata tunggu teksi mana ada lalu kat situ...toleh balik dah xde...dugaan tul kalo dok seat belakang ni...lain laa mcm pemandu moto...dia fokus jalan jer...tapi kan jumaat siang...aku ckp dlm hati maybe aku berangan je..

dlm 100 meter pastu...aku nmpk haiwan pulak- mak ayam dgn anak2 nye plak jalan beratur ...abis kawan aku gilis semua anak2 nyer....dan dan aku tepuk bahu kawan aku masa tu...woi napa ko lenyek semua ayam2 tu...x nmpk ker...kawan aku ni mcm baru tersedar/ataupun fokus sgt...dia pun toleh ke belakang....masa tu dia tgh korner baring nak lalu tembok tu....dummmm....moto terhenti....melekat kitaorg...kawan aku pengsan on the spot...aku berdiri...kaki aku tahan moto ex5 dia...tak jatuh pun..kawan aku, aku papah...aku baringkan kat tepi...aku ni dh le kecik dari mamat ni...gagahkan jugak diri..pastu aku cari ayam2 tadi....dah xde langsung....sah...nyesal lak mulut aku main ckp jer....

dlm seminit pastu ada makcik kafe kot dgn van berenti...bwk kawan aku masuk dlm...hntr smp dlm bilik kawan2...kawan aku yg pengsan tu dh mula ok...tp senyap jer x berkata2...lepas kejadian dia dh mcm xnk berckp dgn aku langsung...walaupun serumah, sampai la grad, sampai konvo, sampai laa skrg...tak pernah berbual2 psl hal ni...so aku xtahu apa yg aku nmpk dgn dia nmpk berbeza atau tak???

3rd time...9pm ahad time baru nak cuti sem

aku pnh 1 kali turun cepat ekspres kat main road pkl 11pm...jalan kaki sorang2 sampai dalam itm...gelap, utan, seram tapi alhamdulillah xde apa2...so lepas tu mcm yakin semacam laa xde apa2..

masa dh grad, aku dgn 2 kwn2 aku yg kat manjung bwk keter...road trip..masing2 nak angkut barang2 balik JB...so mula dari manjung, singgah itm shah alam sbb ada minah ni nak tumpang, pastu segamat...masa sampai segamat dh lewat...dlm 9pm ...merayu2 dgn guard nak amik brg sikijap saja....ok..deorang bagi...x byk brg2 aku sbb masa dok luar aku dh bwk balik sikit2...ada la baju2 n buku2

on the way balik, kwn aku ni drive..dari pondok guard nak hala ke tembok yg ada logo itm tu n hala ke segamat...tiba2 dia pecut..tutup radio...semua diam jer...aku tgk yg lelain pun mcm x betul dah...aku dok belakang dgn minah ni kt belakang..dia pun diam jer...hmmm aku pun berpikir...masa lepas pondok guard/bas stop tu aku cuma nmpk sekor kerbau...yg paling besor lah aku pnh nmpk...kaler hitam...dgn tanduk panjang complete...kat tepi...mmg ganas rupa tp x laa scary...kalo jln kaki ni sure kena sondol...kalo dlm keter kira mendongak jugak nak tgk...tapi aku rasa nothing spesel cuma pelik laa kerbau sapa ni...x pernah plak nmpk kerbau ke lembu kat situ2...

dah sampai labis, berenti minum..kawan2 aku pun bukak mulut...semua nmpk Cik Pon kat lokasi yg aku nmpk kerbau tadi...tu yg drebar gi pecut...lega aku...kalo aku pun nmpk cik pon sure aku pun pitam...  agaknye aku cuma bleh nmpk jelmaan haiwan jer...bagus jugak kan???

itu jer...citer2 lain kat segamat yg ada dlm thread ni pun semua yg aku pun tahu...version yg sama...cuma bila senior lelaki yg citer kt kitaorg kurang seram nye...sbb lelaki suka lawan balik...kejar balik...aku dulu pun bilik air yg scary pun aku redah jer...sbb dlm hati aku ckp kita lbh takutkan Allah..nanti jatuh syirik plak...berkesan ...

ok..bye.. pnjg sgt citer x seram ni..

Rate

1

Reply 1705# Noyen

OT sekejap.apa dh jadi dgn kolej Resak skrg?dgr kata sudah jd kolej siswi..betolkah?

dulu lagi resak mmg siswi kan...
yeke piano tu seramm

Reply 1719# surfinv

tahun 99 still siswa punya..