CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
Reply 1740# ekjoz_double

huhu, penah gak dgr pasal burung antoo nie tp i nie penakot la nak dgr cite2 antoo time kat kolej tu. klu dak gegerl tgh cerite2 nie mmg i lari la wat keje lain la kalo boleh..

I cite yg nie la, kene kat roomate i tp bukan dalam bilik kitorg. Kitorg satu bilik 4 org, so satu malam nie rumate i yang sorg nie kene siapkan group projek die mlm tu. kitorg dok teratai 2, die g wat keje kat bilik membe die kat teratai 1. yang lagi 3 org termasuk i nie nyembang2 la sambil main makeup2(haha, aktivti xsenonoh dak pmpuan tetengah mlm makeup bagai...mengong kan)

Dok sebok2 men makeup2 tu tgk2 jam da kol 12 lebih dah. Kitorg tggu je la rumate sorg nie balik. kebetulan die xbawak kunci mlm tu n masing2 x ngantok lg(mase nie makeup x tanggal lg....kih3~). Then rumate i nie smpai la bilik dengan selamatnye. Time die sampai bilik, tros die tutup pintu laju2 n kunci tros.then die menyandar kat pintu tu...kitorg xtnye la nape, mayb die da letih ke.

Kitorg dgn xtau ape pun g tarik die soh die makeup skali. pastu kitorg siap snap2 gamba lg pastu br la g tito. rumate i nie rilex je.......sok pg rumate i nie ckp die xlarat nak g kelas sbb demam. bile die da sihat sket br die cerite kat kitorg...

Malam yang die balik tu dari teratai 1 nak ke teratai 2, kne lalu laluan tengah2 bangunan penyambung tu kan. time kat tengah2 tu la, time die jalan ade kain putih rambut panjang tp muke x nampak lintas betul2 la depan die, sampai die ckp bole rase la angin lintasan tu. die ckp nasib die mcm terbenti, klu x mesti da langgar dah. die ckp lagi klu die terlanggar tu xtau la ape jd kat die mlm tu. pastu die lari selaju yang boleh naik tingkat 4 atas skali bilik kitorang. die ckp time naik tgge tu langkah besar2 smpai terjatuh2 lebam kaki die kne bucu tangge tu.

heheeee,cian die kan. bole plak la kitorg ajak die men2 lg mlm tu....

Rate

1

Reply  Noyen

OT sekejap.apa dh jadi dgn kolej Resak skrg?dgr kata sudah jd kolej siswi..betolkah ...
Jeedai Post at 5-4-2011 21:41

keh3...lappy rosak..
baru nak masuk sini balik..
xde la.. resak drpd time saya masuk lagi mmg laki je dok situ..
resak, cendana, jati, kempas semua area2 tu jadi kolej laki..

Reply 1741# akashiro

owhhh...kalau cerita bebudak dari teratai 1 nak ke teratai 2(mahupun sebaliknya) kena tegur atau nampak cik pon pon ni dah biasa dengar dah...kitorang dulu kalau beriya sgt nak tahu gossip2 hantu kat teratai, kitorg akan interview peniaga2 kat kafe uptown tu...byk gak lah cerita yg dapat dikorek...banyak nak di kongsi ni tapi kena tggu ada free time...skrg ni tgh bz skt

Reply 1738# ekjoz_double

ekjoz uitm sri iskandar tahun bila??...saya pun uitm sri iskandar gak dulu, batch 2002-2005... dan pernah beberapa sem duk kat hostel teratai nie..Dlu hostel nie bukan nama teratai, tapi tak ingta plak nama per, tapi mmg dlu siswi la duk..

Sepanjang duduk tak pernah la plak jadi pe2, tapi pasal burung hantu tue mmg ada la. Selalu ada burung hantu yang mai lepak kat hostel tue sambil berbunyi... Masa tue tak pernah pk pe2 pun, bila bc kat sini baru perasan cam pelik plak burung hantu mmg selalu mai situ...

Reply 1743# ekjoz_double

kat pokok tggi antare teratai 2 ngan uptown tu pon ade gak yg rajin begayut....kat tgkat 4 mmg ngam2 la kan kat dahan2 pokok tu. memalam mmg cpt toleh tmpt len kalo trtengok luar tgkap, huhu..... takot trnampak

Reply 1744# pipi_gebu

wahhh...jumpa lagi warga seri iskandar...saya kira junior cik gebu lah..batch 2004..
selama 3 tahun kat s.iskandar tak pernah jumpa apa2?dengar cite apa2? haaaa such a lucky fella i might say...hahaha

yg pasal burung hantu putih tu ada cerita dia...saya dah dgr daripada 4 individu berlainan tapi cerita nya sama..so maknanya takdelah karut cerita tu kan?..tapi jap2 lagilah saya cerita ya...ada discussion jap lg ni dgn bos..

Follow Us
Reply 1745# akashiro

pokok tinggi dgn tangki air tu memang rumah dorang...so jgn heran lah klu dgr cerita pasal bebudak nampak ada yg tgh dok lepak kat aas pokok tu...hehehe

Reply 1746# ekjoz_double

Saya dulu duk kat hostel tue 3 sem rasanya... Tak pernah la plak jumpa pe2...Masuk sem 4 kena duk hostel yang siswi yang belakang kat ngan hutan tue... kat situ mmg selalu jumpa benda, tapi bukan hantu la...Tapi babi ngan anjing liar selalu mai ziarah sambil bawa anak2 dia jalan2...Hehehe...

Double vision di UITM

Aku balik lunch pukul 1 lepas kelas. biasa la student uitm. 10 min pun sempat tido. parking motor, aku nampak member dorm aku naik motor EX5 dia. muka serius je, mata merah. baru bangun tido kot nak gi makan. aku sapa:

"Hafiz! Ko nak di dewan makan ke?"

dia buat dono je. aku tegur lagi:

"Oit! nak gi dewan makan ke? tunggu la aku sekali."

dia terus start motor ex5 no plat perlis dia tu terus jalan. aku tension la..apsal mamat ni sombong je. malam pandai lak nak cari perut aku buat bantal. (jangan salah tafsir)

aku sampai kat dorm untuk 10 orang tu...tetau member Hafiz aku tengah tido dengan boxer koyak dia tu. aku pelik tul...abih siapa tadi tu?

Rate

1

Salam...

Selalu dok baca dan reply orang lain punya je...hari ni aku nak kongsi jugak lah pengala ...
ekjoz_double Post at 25-5-2011 00:30

seram gilaaaaaaaaaaaa T_____T siap menyeringai kt ko sorg je tu waaa

Reply 1748# pipi_gebu

owhhh kalau setakat terserempak dgn pebarisan babi hutan, itu dah memang biasa sgt dah...babi hutan kat s.iskandar tu dah macam kucing dah...senang betul nampak..hahaha

Reply 1750# liyana.lunia

aku tak pastilah dia menyeringai kat aku sorang je ke or kat kitorg semua...cuma aku nampak detail la sebab masa aku toleh dan ternampak dia tu, aku jadi pegun...nak gerak tak boleh kaki pun dah lembik...itu pun nsb baik kawan aku tarik kalau tak mmg aku dah pura2 pengsan je kat situ..hohoho

Reply 1736# ekjoz_double

woo pengalaman yg xdpt dilupakan sepanjang hidup gamaknya... angker jugak seri iskandar rupanya... pas kejadian tu mesti ko menyesal giler kan?

Reply 1751# ekjoz_double

Hehehe....Dah xde ker cite2 angker kat sri iskandar?? Selama nie xtau pun kat sri iskandar nie byk juga gangguannya.. Bila baca n ingat balik, kalau tgh duk kat sana lagi mesti tak brani punya nak p toilet 2 3 pagi. Kadang2 baju pun basuh tengah malam sbb xde org..Hehehe... Pastu mmg slalu la student mai jual nasi lemak or sandwich tgh malam, slalu jer beli. Nasib baikyang jual tue btoi2 org..hehehe...{:1_137:}

Reply 1754# pipi_gebu

byk lagi nak diceritakan ni sebenarnya..series...cerita orang lain dan pengalaman sdiri pun ada gak...tapi kena tggu free baru seronok nak mengarang...skrg ni tgh busy menyiapkan drawing projek...esok bos nak bawak pergi present kat client...tgk lah insyallah weekend nnt saya update lagi cerita2...tp pelik la..pipi gebu dok bertahun kat sana, tak pernah dgr citer lgsung ke?ke bila ada org start bukak cite hantu, cik gebu tutup telinga

Reply 1753# pinktriangle

Menyesal? aha..memandangkan aku dah jauh drp s.iskandar dah skrg ni jadi boleh lah aku cakap besar...ehhhhhhh mana ada aku menyesal..mana ada mana ada...muahahaha(ya allah yg tuhan ku selamatkan lah hambu mu ini drp gangguan jin dan syaitan yg dilaknat)..hohoho

Reply 1755# ekjoz_double

Tue la yang pelik.... Saya n geng pun suka gak tido lwt, pastu kacau org tgh malam tapi alhamdulillah tak pernah plak kena kacau.. Mungkin kami nie nampak jer nakal tapi hati baik..Hehehe.. Benda tue pun tak sampai hati nak kacau.. Cam saya masa study mmg ok la, xde pengalaman cam ekjoz tapi pas abis study dah kerja baru merasai pengalaman misteri nie..

Reply 1757# pipi_gebu

saya pun spesis suka tido lambat jugak..infact,bebudak coz lain dah sibuk nak gi kelas baru saya tido...biasalah budak studio-base..nak siapkan keje terpaksalah jadi batman...hohoho

Reply  ekjoz_double

Tue la yang pelik.... Saya n geng pun suka gak tido lwt, pastu kacau org tgh ...
pipi_gebu Post at 27-5-2011 16:00

haaaa...ada pengalaman misteri kat ofis? cer citer cer citer...tapi jgn kat thread ni lah...nanti TT takpun Mod marah plak...huhu

Reply 1759# ekjoz_double

Nanti kita cite yer... Saya pun baru kat sini tak reti lagi nak post cite camne.. Buka n baca post org reti la...Hehehehe....