CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19061|Reply: 134

Apa yg motivate korang utk travel??

Close [Copy link]
apa yg motivate & membuatkan you all teruja utk travel, especially ke luar negara?

to me, yg motivate sgt nak travel ni sebab masa zaman sekolah dulu asyik terliur bila tengok gambar2 melayu kat oversea.
especially bila tengok salam perantau masa hari raya. jelous tengok dia orang main snow, wearing winter clothes. berlatar belakang western architecture.

masa study dulu pulun abis tapi dpt further IPTA dlm negara jer. alhamdulillah, bila dah kerja employer hantar training & business trips beberapa kali ke luar negara. tapi biasa ler, pergi oversea trips atas urusan kerja tak brapa best. jadual padat. so mesti nak pergi sendiri, sebab lebih bebas, lebih flexible. kalau boleh nak ambik master ker, phd ker, bring whole family tinggal sana tiga pat tahun.

inilah contoh gambar2 yg buat aku tiap2 tahun teruja nak travel:
http://utusan.com.my/utusan/spec ... =1027&sec=Album

Rate

1

ai_ai_ai This user has been deleted
aku mmg suker jenjalan... esp. sensorang
tak kesah ler kemana pun, aku rasa free bila jln sensorang
aku suker tgk tempat2 yg berbeza dr cultural, weather, sceenary etc
so every year, mmg aku plan tuk travel tak kesah ler domestic @ oversea as compliment tuk diri sendiri..
kalo co. antar aku lagi suker cos save budget transportation.
sumer kenangan aku simpan leklok dlm minda, tak suker snap gambor...

aku kaki jln kot.. & family aku pun jenis suke gi bercuti..
& i love to observe & to experience sth different and new..
&  nak menambahkan collection short glass, poskad & magnet ku.. eheh

motivate untuk travel... emm My family said me dapat darah perantau dan tak duduk setempat dari my moyang-moyang lama, sebab tu me suka mengembara dan tenguk tempat orang. Me tak pernah lagi travelled dgn family dan my family tak pernah travel.

Kalau tenguk movie pun boleh motivate me
me baru aje habis tenguk cerita Elizabethtown, habis cerita me terasa
wajib nak buat road trip macam dalam cerita ni dan buat scrapbook pasal road trip tu, sama cam dalam cerita tui dan nasib baik impian road trip ni 80% dah tercapai, we probably buat road trip dari Disneyland Orlando balik ke Quebec bulan 4 nanti.

gambor2 salam hariraya mcm kat bawah ni yg buat aku tak tahan nak travel nih.....

[ Last edited by shahgti at 23-2-2006 09:29 PM ]

Rate

1

Berjalan ditempat owang ni memang best selain menikmati keadaan yang berbeza.........amik pengalaman

Space Mountain at Disneyland Paris

Rate

1

Follow Us
Just love to see new places,learn about their arts and culture and enjoy,enjoy,ENNNNJJJJOOYYYY!

mmg suke jenjalan..
same la ngan shagti, bile tgk gambo2 org duk kat obesea tingin nak p..
bile agaknye dpt pegi..
tak pe suatu ari ni..akan ku jejak jua akhirnye..hihih...

aku dulu belajar hotel, tapi sekarang tak applied la..

aku suka berjalanpasal aku suka tengok hotel 5 star, design dia, pub, restaurant design, cutleries, tableware ..dan macam2..

walaupon mahal kena bayar, especally pound dan euro,,tapi satu kepuasan..

dan lg satu aku suka gak rasa mat sallleh serve aku, biasalah dia orang tu penjajah,,so bila lagi lagi nak rasa jadi TUAN BESAR, buli mat salleh....hhee...hee...

masa aku sekolah2 dulu..aku ade tetapkan 5 objective dlm idup..salah satu objective tu..pergi melancong..tak kisah lah mana2 janji melancong kat luar malaysia..nak tengok culture org lain..dan rasa masakan dan nak gi shopping..yes..i like shopping..

tapi..yg objective tu.tak really motivate sgt..

yg betul..betul..betul motivate..ialah..

aku target ..aku nak kawin umo 26.. tapi, since aku dah terlajak umo nie..aku pun jalan jalan2 abis kan duit allocation kawen aku..boleh gitu??
tapi, aku takder lah abiskan sekali gus.. abis kan sket2.. :cak:

Org suka tanya aku,"tak simpan duit utk tua ke?"
aku jawab," lahh..aku dah tua dah.. tak kan ler otot aku dah kecut dan kejang baru aku nak abiskan duit?"

Originally posted by Hana at 21-2-2006 10:11 AM
masa aku sekolah2 dulu..aku ade tetapkan 5 objective dlm idup..salah satu objective tu..pergi melancong..tak kisah lah mana2 janji melancong kat luar malaysia..nak tengok culture org lain..dan rasa ...

selamat melancong sepuas2nya...jodoh, rezeki & maut di tangan Allah...

endknee This user has been deleted
suka tgk environment yg lain dr negara sendiri

aku ni pulak suka sgt tgk citer omputih so aku selalu imagine aku la antara watak yg ada dlm citer tuh

travelling ni mmg best tp hobi ni byk pakai duit, so pepandailah simpan duit

Originally posted by endknee at 21-2-2006 08:51 PM
suka tgk environment yg lain dr negara sendiri

aku ni pulak suka sgt tgk citer omputih so aku selalu imagine aku la antara watak yg ada dlm citer tuh

travelling ni mmg best tp hobi ni byk pak ...

hobi ni memang pakai byk $$$$$. tapi sentiasa terpahat dlm memori & ingatan.

Originally posted by Hana at 21-2-2006 10:11
masa aku sekolah2 dulu..aku ade tetapkan 5 objective dlm idup..salah satu objective tu..pergi melancong..tak kisah lah mana2 janji melancong kat luar malaysia..nak tengok culture org lain..dan rasa ...

:cak: samer la jawapan kitaaaaaaaa. cam ni  bulih la join trip2 hana yg mendatang ! :> sekang ni dah susah nk cr kwn nk jalan sbb seme dh kawen .

teringin sgt nk ber back pack. x penah lepas.. slalu org tua x bg dgn alasan kang x de org jaga.. adeii...

main motivator - nk rs tmpt org lain. suka tgk org, way of life & scenery ! tp kalo bab2 cultural show tu kureng sket aa.. x reti... kt turkey tgk tarian gelek...siap bleh ngantok nguap2,.. last2 blk bilik trus tido... heheh

and of course utk reward diri sdn..

selallu brangan nk pi backpack dgn someone spesel... x dapek2 pon lagiks.. hehehe

Originally posted by spe@k at 21-2-2006 09:08 PM

:cak: samer la jawapan kitaaaaaaaa. cam ni  bulih la join trip2 hana yg mendatang ! :> sekang ni dah susah nk cr kwn nk jalan sbb seme dh kawen .

teringin sgt nk ber back pack. x penah l ...

aku pun kadang2 rasa nak migrate jer duduk oversea setahun dua lepas tu baru balik.

Originally posted by Hana at 21-2-2006 10:11 AM
aku target ..aku nak kawin umo 26.. tapi, since aku dah terlajak umo nie..aku pun jalan jalan2 abis kan duit allocation kawen aku..boleh gitu??
tapi, aku takder lah abiskan sekali gus.. abis kan sket2..

Org suka tanya aku,"tak simpan duit utk tua ke?"
aku jawab," lahh..aku dah tua dah.. tak kan ler otot aku dah kecut dan kejang baru aku nak abiskan duit?"...

aku agree tu Hana... aku pun kawin lambat gak, sebelum kawin puas jalan sana sini dgn kawan2.. cita2 aku nak round the world, meaning semua tempat, at least town yg besar2 aku kena pegi.. bila dah keja memang takde saving langsung coz duit semua buat gi travel & shopping.. puas hati la so far asia, america, africa & australia dah pegi.. bila dah kawin, nak jalan dah susah, by that time slow2 akan byk saving balik.. so dont worry too much about money Hana.. yg penting masa muda2 ni la nak tengok tempat org & enjoy ourselves.. dibuatnya tak pjg umur karang menyesal je duit byk tak digunakan..

Originally posted by Airis at 22-2-2006 12:38 PM

aku agree tu Hana... aku pun kawin lambat gak, sebelum kawin puas jalan sana sini dgn kawan2.. cita2 aku nak round the world, meaning semua tempat, at least town yg besar2 aku kena pegi.. bila  ...

asia, america, africa & australia dah pegi?? wahhh..jelessnyee...

alah..hana nie.. family tak kasi sgt gi jauh2...alahh..leceh lahhh..
sedih tau.. amat amat sedihh..
yelahh..gi melancong ajer leh happy kan ati..
kalau dah beli tiket tu..rasa mcm.. im looking forward that day arrives..

Originally posted by spe@k at 21-2-2006 09:08 PM

teringin sgt nk ber back pack. x penah l ...

great..jumpa kawan yg sekapal..
next trip nak gi bali.. maybe in july..jom nak?? jomlah.. :cak:

aku lak sebelom kawin mak bapak aku tak kasik aku nak pergi melancong sendiri or dengan kawan ker. tak harap langsung diaorang nak lepaskan aku der...kalau nak g bercuti pon ngan parent aku jer,,,boring la. so, aku ader sikit la simpan duit utk melancing sebelom kawin,

and lepas dah kawin nie,,,, aku mmg berjalan tak hengat punyerl la ngan hubby aku. nasib baik laki aku jenis suka travel gak cam aku,,,besh la berjalan,,,itu yg memotivatekan aku nak sentiasa g holiday,,,,tiga bulan sekali jer mula plan nak pergi berjalan...tapi aku kena kumpul duit gak la,,,takut kang tak makan aku laki bini kang asik berjalan ajer....

Bila owang pergi travel teringin rasanya bagaimana owang lain rasa pengalaman ini.
Memang betul........pengalaman mengajar erti  rasa yang sebenar. Memang menyeronokkan. Keadaan yang sungguh berbeza.