CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alexandria_iz

StarCruise

Reply  bdk2

welkam bek... terkejut badak aku bile ko sms cakap dah kat boarding hall nak naik ka ...
azradiza Post at 2-1-2012 19:53

haruslah suprise. hahah. thanks to akira_nagasaki jugak sbb bgtau aku. aku pn xtau ade promo kekdahnya. tau pun 2weeks b4 boarding. nasib baik ade kosong. kalo tidakkk....tula. mmg surpise. that's why xleh bgtau ramai2 nnt kang tempat not available pulak.

overall, aku suka yela utk 1st time experience. tp kdg2 kalo duk lama2 boleh mati kutu jugak weh. hahaha. makanan die aku suka plus dessert die daboom!

mmg malam tu ade countdown utk new year. sume berkumpul kat deck kolam renang tu. dorang kasik topi kon, mask, wisel, dan apekebendenye satu lagi2 ala tiupan time bday party tu. hehehe. mmg bestt woo...ade performance siap. mlm tu sume captain kapal, hotel mgt sume turun sama menarik dan celeb!

Reply 201# bdk2

wah meriahnye celebration kat atas tuh....

aaaa... korang dapat rega promo ker..? brape satu pax? mesti murah gilos dari kitorang arituh....

Reply  bdk2

wah meriahnye celebration kat atas tuh....

aaaa... korang dapat rega promo ker.. ...
azradiza Post at 2-1-2012 20:30

nanti balik aku check balik. lupa dah...sbb we all bahagi sama rata je. 2 org amek cabin, 2 org standing pax.

azra, aritu dah promo SC untuk new year kelaur kt sokobar....
tapi aku terlupa nak snap dgn tepek kt forum..
harga tak ingat lak ada diskaun ke tak, tapi yg pakej 3 malam tu murah, 8 rat sorang kalau tak silap....

Reply 199# bdk2

thanx.. ok la tu kalo ada seafood, jgn dier masak pulak letak wine udah.. huhu.. kat sini pun kalo sya makan, seafood je bedal.. tak tanye2 pulak masak masuk wine or goreng dlm minyak ape..

azra, aritu dah promo SC untuk new year kelaur kt sokobar....
tapi aku terlupa nak snap dgn tepek k ...
mijot Post at 2-1-2012 20:47

mijot, aritu pn ade kat mydeals.com yg 4h3m ke phuket and krabi kalo x salah...dlm rm700+ je per pax. awesome!

Follow Us
Reply 206# bdk2

sama harga kalau beli kt MATTA FAIR...
kalau beli bukan waktu promo mahu 1k++ sorang...

nak gak rasa yg 3 malam tu, tapi tunggu kapal lain datang...
yg ko naik tu masih superstar libra kan?

Reply 207# mijot

tula....aku pn teringin gak nk rasa. kalo bukan promo mmg beribu raban weh nk kene byr. kekdahnya tggu promo ajork.

kalo 3 mlm just nice kot kalo nk relax2. kalo more than that..boleh mati kutu kekdahnya. mmg kalo lama, naik superstar virgo kalo x silap...lagi besarrr woooo...

Reply 208# bdk2

weh kalau virgo, nampaknya aku kena simpan duit lagi la ni...
harap kapal tu berlabuh lama lah kt penang tu...
tak dapat 3malam, ulang balik 1 malam punya

dalam web SC pun tulis virgo ni kapal yg paling besar antara kapal superstar yg ada...
SS aquarius pun boleh tahan besar gak....
nampaknya abes semua jenis kapal aku nak cuba naik tapi mabuk laut tu yg tak tahan...

bdk2, nanti tepek gambar ye...
nk tgk kapal virgo yg besar itew

korang kt mydeal tgh ada promo untuk 1 malam kat star cruise..
sekali dgn 1 malam kt hotel di penang...
rm299 seorang...
boleh lihat info di SINI

korang kt mydeal tgh ada promo untuk 1 malam kat star cruise..
sekali dgn 1 malam kt hotel di penan ...
mijot Post at 4-1-2012 20:09

ni utk cabin ke standing pax mijot..? takde plak diorang mention..
lagik satu, rega ni tak termasuk RM40 handling fees, RM22 fuel charges and RM10 booking fees...

kesimpulannye, tak tau la murah ke tidak... arituh kitorang punye cabin RM317 all in kan.. tapi tak termasuk 1 mlm hotel la kan...

sapo nak pi bln 1..aku nak join heeee

ni utk cabin ke standing pax mijot..? takde plak diorang mention..
lagik satu, rega ni tak term ...
azradiza Post at 4-1-2012 20:27

azra, aku rse harga aku mahal sbb new year eve punye cruise. rege rm402 per pax utk cabin with window tu dah termasuk segala mak nenek punye charges sperti yg ko dh mentioned tu. tp ok laa..dpt jugak aku rse.

Reply 213# bdk2

Owh my gucci! feeling2 fazura tak uols atas cruise? hahaha

u ols, nak tanya ni.
yang 1 nite tu kan.

naik jam 8pm pehtu kapal tu bergerak ke mana?
pehtu esoknya turun jam berapa?
ke kapal tu tak gerak pon kat situ je?

u ols, nak tanya ni.
yang 1 nite tu kan.

naik jam 8pm pehtu kapal tu bergerak ke mana?
pehtu es ...
nenektua Post at 6-1-2012 09:06

heheehhe... nenek, kapal tu gerak pegi ke tengah laut sane.... tak tau la sejauh mane, tapi at some point mmg dah tak nampak la lampu2 daratan... pastu diorang dock kat tengah laut tu la waktu mlm...

then time kitorang breakfast dlm kul 7 gitu, kapal tu dah bergerak balik semula ke penang .. by 9am lebey2 gitu, dah dock balik kat jety... kul 10 dah bleh kluar.. tapi kitorang arituh lajak sampai almost 12noon... coz diorang kate last bleh kluar is at 12noon... make a full use of the time given kekdahnye...

Post Last Edit by care_zal at 9-1-2012 02:12

pengalaman aku naik star cruise libra.. percutian ke phuket-krabi 4 hari 3 malam..

dua jam sebelum cek in,kat Port Swettenham Penang.. snap some photos in front of the smallest ship in star cruises family.. SUPERSTAR LIBRA..

rasanya semua dah tau sebarang urusan jual beli barang atau perkhidmatan atas kapal tidak melibatkan wang kertas..
segalanya menggunakan kad.. tapi nilai barang atas sana menggunakan matawang RM.. aku convert duit thailand bhat awal2 kat Penang saje je.. konon takut forex sana beza banyak la dari sini.. last2 hampeh.. tau baik convert RM to Thailand Bhat kat Phuket.. kat Penang RM1 = Bhat 0.90.. kat sana RM1 = Bhat 0.98.. 8 sen beza.. nasib baik aku convert RM100 dulu.. kalau RM1 juta???

kat sini bahagian bontot kapal,deck 7 tak silap.. ada crew tgh main bola keranjang.. waktu ni baru start belayar.. all guest sibuk attending fire drill tapi kitorang bantai merayap,bersiar2,amik angin dulu..

now we are at the highest deck on the ship.. deck 9.. kat sini boleh nampak ikan lumba2, supershark jaws,giant octopus,loch ness monster dan segala macam hidupan laut yang aneh yang korang sendiri tak pernah terbayang wujudnya makhluk2 tersebut dibawah sana.. aku sangat beria2 membayangkan agar hidupan tersebut muncul atas permukaan air tapi malangnya sepanjang 4 hari pelayaran,sekor pun tak nampak ... what the frust.. yang ada diapers yg muncul entah dari mana.. baby mermaid kot..

pada sebelah petang selepas puas menjelajah seisi dalam kapal,di deck 8 telah diadakan barbeque party dimana para hadirin disajikan dengan permainan ala2 tadika montessori (makan hotdog yg diikat,sape cepat abis minum ayor),ramah mesra bersama kapten & kru kapal,tarian bikini (yg ni sape miss watching memang rugi..dancer import woo bukan local ye.. stok hidung mancung punya,so body memang ganteng..bini tak kasi amik gambar,takut memory card collapse..hahaha..),nyanyian dari live band sebagai mengalukan kedatangan para tetamu.. kemuncak majlis adalah..... makan sampai lebam.. makan2 berlarutan sampai pukul 9.. so,korang sempat balik kabin,muntah apa yg korang makan then climb up on 8th deck makan lagi sampai perut lebam..

makanan banyak yg served seafood tapi ketam tak nampak.. chef Zam kata nak makan ketam pergi kat restoran four season kat bawah.. deck 6 tak silap.. dia kata lagi kambing,ayam semua halal.. sebab kebanyakan bahan mentah beli kat supermarket kat Penang.. antara yang tak bernasib baik menjadi mangsa kerakusan perut aku.. salmon fish,lamb grilled,udang bakar etc.. ni baru starter ye.. belum main course lagi..

dah lepas makan,apalagi.. enjoy the sunset view sambil menghirup udara selat melaka..besok2 dah kena hirup angin laut andaman pulak.. dah tentu bau dia lain kan.. bau ala2 tomyam..

Rate

1

Reply 217# care_zal

cite la skit camne perasaan naik 4h3m punye cruise...best x? ape yg korang buat kat dalam sana tu? teringin gak ni...

Reply  care_zal

cite la skit camne perasaan naik 4h3m punye cruise...best x? ape yg korang ...
bdk2 Post at 9-1-2012 00:48

aku penah naik 6ke 7 hari.. tak ingat dah.. sbb lama dulu.. klang>penang>krabi>phuket>langkawi>klang.siang2 mmg takde kat kapal la.. jenjalan kat tempat dia berlabuh tu..
malam2 je kat kapal.. biasa malam kapal bergerak ke destinasi seterusnya..

Reply 218# bdk2

aku belum abis edit lagi la.. ni tgh buat journal la ni.. rilek,sabar ekk.. best things take time ok.. hahahaha..