CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alexandria_iz

StarCruise

Post Last Edit by care_zal at 9-1-2012 23:07

oleh sebab anak aku dah mula buat muka biadap,terpaksa la aku cut off tour dua jam lagi awal..

kapal akan start belayar balik pukul 8 pm.. bermakna pukul 7pm waktu Phuket.. sape yg shopping tak hengat dunia mahupun akhirat sana bye2 la..

gambar diatas kitorang baru je pas layan movie kat Stardust Lounge pastu turun darat for 2nd time nak cari baju atau sourvenir lain ada dijual kat deretan khemah2 kat bawah tu..
warung makan pun ada,sumanya org muslim yg jual.. ada yg pandai kecek klate..

Post Last Edit by care_zal at 9-1-2012 23:11

waktu malam pas dinner ada mcm acara.. silap mata,tarian hapekebenda termasuk la colouring contest.. pun ada gak.. coloring contest tu dibuat suma anak2 sibuk mengaler sedangkan makbapak bole buat aktiviti lain.. budak2 tu pulak crew cabin akan takecare sampai la mak bapak diorg dtg tuntut nanti.. hahahaha..

salah satu show yg aku hadiri.. persembahan dari talented crew yg participate.. crew2 yg dok sibuk served korang di siang hari pada malamnya akan men'transform' diri menjadi entertainer.. show selama dua jam memang kelakar habis,jangankan air mata,air hidung,mulut suma kuar sama.. two thumbs up..

tengok tarian dia kat bawah ni.. exotic tak?

magic show pun ada gak tapi oleh sebab khusyuk tengok sampai lupa amik gambar..
magician bukan calang2 woo.. import mari dari mana ntah.. lupa lak,tengok sekali imbas je poster dia..

Post Last Edit by care_zal at 9-1-2012 23:44

orait,masuk hari ke-3.. sampai Krabi dlm kul 9.. kapal cuma berlabuh jauh dari pantai je..
sape2 yang nak ke darat sila naik feri yang disediakan..

dah sampai jeti di pantai Au Nang,Krabi.. sape-sape rasa nak mandi kat pantai baik bawak baju mandi,bikini,2-piece siap-siap.. kebanyakan penumpang aku tgk kuar sehelai sepinggang je.. pastu bila dah sampai pantai baru la mengalir air mata sesalan tak bawak baju spare nak mandi.. ulang balik nak feri balik ke kapal.. takdo kojo ngabihkan minyak bot jo..

depan ibu pejabat polis maritime Krabi.. hahaha,ye ke...main bantai je petik nama polis.. ntah2 office jabatan perikanan Krabi..

naik tuk-tuk la best.. apa barang naik teksi.. lagi adventur maa.. ekon semulajadi.. murah je.. bhat500 dia bawak pusing mana2 area Krabi.. unlimited time.. nak lagiiiiiiiiii murah? ada....
naik je moto roda tiga kat bawah ni ha.. sanggup ngan tak sanggup je.. aku tengok minah salleh naik selamba je..

sama macam Phuket,30-40% penduduk daerah Krabi beragama Islam.. bole nampak masjid2 dari tepi jalan.. in fact,driver yg bawak kitorang ni pun muslim gak.. agak peramah tapi english kurenggg.. bedal je la..

tempat lawatan yg pertama.. king cobra show.. ada pertunjukkan monyet,phyton skali.. tak digalakkan pergi.. satu kepala RM40.. dua orang dah bape.. tempat ni la diorang latih monyet panjat pokok kelapa.. bila monyet tersebut dah graduate,berlangsung la majlis convo dan monyet tersebut menerima diploma menandakan beliau dah bole panjat pokok kelapa..

sampai dah kat pekan Krabi.. korang nampak lampu isyarat tu.. berani langgar la lampu merah..
kena baling ngan makhluk ntahapekenama,padan muka..

Rate

1

pekan Krabi tak banyak beza mcm kat Phuket.. cuma kat sini penduduk tak la ramai sangat.. lagi satu town dia bersih sikit..

balik dari town singgah pantai Au Nang..
kat sini la tempat bole beli t-shirt,keychains,fridge magnet,kopok yang murah2 dan bole tawar-menawar..suma kedai ni mengadap pantai..

last nite on ship aku dah slow join mana2 acara.. abis je dinner balik cabin packing baju then tido.. ikutkan ada malam gala,arabian nite show tapi tu semua gagal menambat nafsu aku untuk turut serta.. tapi late supper pukul 1 pagi aku tetap bangun makan..

last day on ship.. menikmati breakfast yg terakhir..

dan menikmati permandangan sebelum kapal berlabuh di Penang..

then amik flight going back to KL..

that the end of the journey..

Post Last Edit by tasyha3 at 10-1-2012 02:10

Reply 211# azradiza

Masa aku g Christmas ari tu aku dapt RM250 all in p/pax.. aku rase murah..tp, x de window... last minute plan jugak..n sangt2 puas hati walaupun nyaris2 kena tinggal ptg tu, sebab masuk lambt.. dalam kul 8pm baru masuk.. syok sangt kekdahnye jejalan sampai pusing2 cari bus x jumpe.. hahhhaa..

Reply 225# bdk2

Hahah tu la, memang kemotifan sgt.. bizi tp berporum
Tu le aku pikir gak time tu, chef2 semua harus la international punyeeee.... ragu2 jgk nak amik mkn ke tak.
Ko gi yg international @ chinese cuisine punya?

Follow Us
Reply 243# care_zal

Suka la dgn gambar ni

Ptt kat malaysia kena buat mcm ni.. patung hantu raya ke muahahah!
Berapa jam je dorg bg masa kat sesuatu tempat tu?

Reply  azradiza

Masa aku g Christmas ari tu aku dapt RM250 all in p/pax.. aku rase murah..tp ...
tasyha3 Post at 10-1-2012 00:13

ok lah kot utk cabin yg takde window.. kitorang arituh mmg dapat oceanview .... tapi idok le besar mane pun windownye... takat dapat tengok laut jer pun.... window empat segi, bukan window bulat... hahaha....kalo window bulat oceanview murah sket kekdahnye...

Reply 244# care_zal

mase kat krabi, korang takde pi melepak kat tepi pantai yg lawa2 tu ker..?

Post Last Edit by care_zal at 10-1-2012 13:39
Reply  care_zal

Suka la dgn gambar ni

Ptt kat malaysia kena buat mcm ni.. patung hantu raya ke muahahah!
Berapa jam je dorg bg masa kat sesuatu tempat tu?

gepren Post at 10-1-2012 07:40

tu kalau yang langgar lampu merah.. kalau yg melintas sesuka hati tak guna jejantas?
kena sengat dengan ni..

kat Phuket kapal berlabuh dari jam 9am to 7pm..
kalau kat Krabi dari 10pm till 5pm.. terpulang la nak balik kapal kul bape asal jgn lebih dari waktu tersebut..

Post Last Edit by care_zal at 10-1-2012 13:41

Reply 249# azradiza

ada gak lepak.. jalan2 sepanjang pantai sambil beli some sourvenirs.. tapi lupa nak snap gambar..excited sgt.. lagipun lepak tak lama.. segan la jamu mata anak aku ngan aksi half naked minah salleh kat situ.. hahahaha...

Reply 250# care_zal

hahaha kreatip nya... org tempatan tak heran, tp traveller/tourist kompim tertarik dgn menda2 gitu.
Oh lama gak kapal berlabuh.. buleh jln sampai muak.

sorry nak tanya, expenses atas kapal meati guna card kan? mcm mana sistem card ni berfungsi ye? pakej yang 4hari 3 malam ni mmg termasuk dgn makan sekali ke atau bilik sahaja?

sorry nak tanya, expenses atas kapal meati guna card kan? mcm mana sistem card ni berfungsi ye? pake ...
fasyareena Post at 11-1-2012 13:33

card ni fungsinye adelah utk keep track of kite punye expenses kat atas sane.... kat atas tu ade macam2 kedai, macam2 services... so kalau kite nak beli ape2 / nak bersalon semua, kite swipe card tu jer... then nanti before nak turun balik kat penang tu, kene gi kat reception counter, kasi card tu kat diorang, nanti diorang print out la detail our expenses .. then baru la bayar kat kaunter tu... either by cash or card ... tapi aritu kitorang naik yg 1nite punye, kedai soveniers kat dlm tu accept je kalau kite nak bayar cash..

lagik satu card ni is a replacement of our ic... sebabnye bile kite nak boarding the ship, diorang akan amik n simpan our ic... hence identity pengenalan diri dlm kapal solely depends on that card .... before turun kapal, baru boleh amik balik ic...

package either 1nite ( yg amik cabin) or 4d3n semuanye dah termasuk bilik + makan2 semua skali... tapi utk yg 4d tu, tak termasuk excursion sampingan bile dah sampai kat krabi & phuket .. excursion ni optional jer ...

Rate

1

Reply  enncy

janganlah kata tak mampu...
skrg ni dah ada cruise yg 1 malam jer...
kalau naik b ...
mijot Post at 27-9-2011 12:05

cruise 1 mlm ni, kt mne nk bli ek?? ada lg ke skrg ni??naik kt mne??

Reply 255# amyainsamad

aritu beli melalui apple holiday...
pastu ada beli tiket tambahan melalui web star cruise...
untuk tarikh perlayaran, 1 malam terdapat rabu-sabtu, 4d3m ahad-rabu...
perlayaran terbuka sepanjang tahun...
buat masa ni, nak naik cruise hanya terdapat kt penang...
dulu ada kt port klang tapi skrg dah takde lagi...

Reply 227# care_zal

passport hendaklah diserahkan sebelum kuar.. untuk dicop.. akan dipulangkan masa nak naik kapal nanti..

cop cop..
nak tanya balik pasal kenyataan yg aku quotekan ni...
bukan masa nak boarding, diorg kumpul kita punya passport...
nanti hari terakhir baru diorg pulangkan balik selepas kita selesai bayar segala hutang kita...
ke diorg bagi balik masa kita dah ada dalam kabin...

lagi satu, masa ko keluar memang bawa id card sahaja kan...

Seronok gak tgk you all belayar.. Td ada ajak hubby.. Mcm syok jer...

Reply  amyainsamad

aritu beli melalui apple holiday...
pastu ada beli tiket tambahan melalui we ...
mijot Post at 11-1-2012 22:51

ooo...tq2. tiket xde jual di kaunter la ye?? bpe kos per head utk 1 mlm ni??

ni aku tempek rega utk 1Nite penang cruise to no where ... hope it helps ..

rega ni aku amik dari i-travelz.com ... biasenye harga cabin/standing pax same saje antara agents... yg lainnye adelah passenger handling fees & fuel charges ...