CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ant

[Merged] Perbezaan perfume original dengan immitation/tester/lain-lain

bestnya. aku baru order dari kawan aku perfume bvlgari. kawan aku punya kawan (nyah budak ni) SA kat kaunter perfume ni..dia bagi aku 40% diskaun. tup tup member aku bagitahu yg ni tester punya dan takde penutup dan kotak. terkejut beruk aku...tapi bila aku baca forum ni aku jadi gembira pulak bila kata yg tester lagi power dari yg ade kotak...

Aku pernah beli perfume Rejek dan Kaunter-Ori di bawah nih :

Estee Lauder Beautiful
CD Jadore
Clinique Happy
Lancome Attraction
Chanel Allure

Siyes bau tak sama esp beautiful tuh dan yg attraction tuh pelik laki aku pon tak leh bau bila aku pakai ...aku jer bau sorang ...so korang beli ori lagi elok tak yah riso imitation ke hape...perfume rejek ni pon bukan murah sgt dapat yg ok bagus la dapat yg tak ok ...

aku memang minat perfume nih..tapi harga skang kat caunter ..huh ...cekik darah !!

pernah beli perfume kat kawan aku ..dia ni steward selalu fly ...balik je bawak berbotol2 perfume...tapi last2 aku dpt tahu ..perfume yg dia jual tu ..memang ori but second grade punya ..warna botol tak sama ...tapi bau sama .....

skang ni ..untuk puas kan hati aku ..aku beli je kat kaunter ..or aku kirim kat kawan2 yg gi spore tu beli untuk aku ....sana murah sikit walaupun dah tukar duit kita ...

faeza suke beli yg tester

Follow Us
adek teruna aku memang kaki pefume..kalo dok seblah dia haros wongi sokmo...satu hari aku skodeng lemari dia...hermm brator ..dgn dkny pompuan lelaki / hugo men /women..lps tuh aku spray le sikit...adeii tekejot kulit kejap..sejuk mcm kuar dari peti ais...dlm hati mak..sah immi...ok lahh..at least dia pakai wongi ..aku pakai tak sampai sengah jam..lps cuci pinggan seme hilang bau...

dlu aku pun pnah jual perfume ni.. tapi tak leh sehebat akak3 dalam ni kan. jual kecil2 lan je tu pun berdasarkan perfume ape yang diorang nak.

aku beli perfume dari sorang tokan ni, kerja kargo klia. katanya ori reject, tak pastilah yang eraman punya ke apa.. cuma tak ada kotak cume bubuh dalam karung kecik tuh.

aku yg hantu perfume ni dulu mmg mengila beli, bila beli aku pakai.. yerlah kalau bau ori kan boleh kenal. lembut, tahan lama.. atau kalau keras pun bau dia tetap sedap. tak le cam immi yang bau pehh boleh muntah/ cam tengik sgt3 baunya.

bila pakai, kawan3 duk tanya aku pakai perfume ape, bile aku pecah lubang dorang pun nak jugak. tapi susah sgt3 nak dapat. aku pernah la dapat perfume yang dah tak kuar lagi.. mmg demand habis kat tokan tu akhirnya dapat moschino couture. tapi skg kalo pi kaunter ke mmg dah tak ada.

so far yang aku pernah dapatkan dari member aku yang ori-tester bau mmg tak ingat  dunia.tahan sampai ke malam. bvlgari -aqva for men dan gucci- envy (100ml price RM below 150, tu pun aku markup 10 henget je sebotol)

skg bro tu pun dah berenti dari klia, keje kat tempat len jadi katanya tak pulang modal tuk dia pi amik perfume then jual balik sebab umah dia jauh dgn klia. jadi nak tanak terpaksa lah aku beli kat sasa. tu pun aku survey spray sikit kat tangan kalo tahan sampai esok, esoknya jugak aku gi beli.

so far dah try JLO-live perghh mmg power dan skg tgh in DKNY -blossom.

korang jgn tak tahu.. bile kerap pakai satu2 nya perfume, hidung korang akan immune sampai korang dah tak boleh bau wangi tuh. orang lain yang dapat bau perfume korang. tak caye cubelah... jgn korang pikir bile dah pakai lama contoh sebulan korang dah tak boleh bau makna nya perfume tu immi..

yang perfume shop tu aku pernah teman member aku pegi, aku uh try bau hugo femme. aku mmg pernah try bau perfume ni mmg sedap, lagipun dia nak bagi sister dia present birthday. tapi bau kat perfume shop tu betul2 buat aku terkejut hilang akal kejap... lain dan tengik. dia bagi try pun guna botol miniature. maybe miniature tu dah took about a years.

last3 aku heret member aku gi sasa, bagi dia bau femme hugo tuh.. hah ko.. terus beli!!

pernah terkena 2-3 thn lepas bila member jual perfume ori reject yg dpt harga rm100 for 100ml...punya teruja sbb semua brand yg i suka ada kt senarai tu, order smpi 5 kotak..tp hampeh.com betul bile rupanye itu tiruan..bukan so called "ori-reject". geram punyalah dgn perfume tu smpi bg kt org je...x nak tengok sakit ht...
so...beringat lps tu..no way ori reject, sbb member ada keja kt perfume distributor ni kata perfume yg reject akan terus dimusnahkan, xleh senang2 nk bwk keluar..
kecuali tester sbb dia memang kena ada disemua kaunter jualan...
so..tepuk dada tanya selera

salam semua ..

emm ... pasal mcm mana nak tahu ori or not ???
byk cara ek ...

mcm2 pandangan ....

yg ori reject / defect lah , shop perfume ler , sasa ler , singapore lah , oversea lah , tester lah ...

tapi kalau i tak kira mana2 pun hatta at mall jusco pun .. i check 1 jer ..
bau dia ... bau dia mesti ada 3 peringkat ...

1 ) mula2 spray ....mula2 tu bau dia pekat sgt ...kena tunggu dulu
2 ) lepas beberapa minit ... akan muncul bau perfume tu ... emmm kalau bau kita minat ...memang best lah .
3 ) ketiga ... yg ni lah perbezaan ketara perfume reject ke immitation ke perfume dr sasa ke perfume shop ker kuanter ker apa2 jer lah ... iaitu perfume tu akan bercampur dgn bau bdn kita ...then bau dia akan berubah jadi lg bestttttttttttttttttttttt ...kalau sesuai lah .

then baru i kata perfume tu ori .hatta kalau i beli kat jusco pun kalau tak ada sifat ni ..bagi i ...tak ori lah .

sebab seperti kita tahu ...perfume yg digunakan ada beberapa peratus shj dari kandungan keseluruhan perfume ... parfume ni lah yg mahal ... kalau yg tak ori ... parfume ni akan diguna kurg dari spec ...then di ganti dgn yg lain untuk bg long lasting ...diganti dgn apa???
alkohol???heheheheh bukan ..biar lah jadi rahsia ...

kalau yg goncang tu .. i pernah goncang yg ori ...heheheh ... buih apa pun tarak ...so cara goncang ni tak beberapa sesuai nak diguna pakai ...

then ada lg org cakap ..tgk kualiti kotak , plastik and material dia lah ... heheheh ...kalau yg high grade nya ...peh ...dia punya perfect .. sampai kan yg ori u kata tak ori ...ni member i cakap .

kalau bar code ke tag ker ... semua blh ditiru ...but ada jugak yg ori tak ada serial no ...

so memang susah ....

paling bgs .. beli lah kat mall kat kaunter ...so tak timbul lah soal isu ori ke tak ..cuma mahal jer lah ..

kalau selain tu .. kena pandai lah ... but biasa nya harga akan murah ..so bg i ... u akan dapat lah sesuai dgn u kuarkan duit .

cuma kesian kalau beli tak ori ...pada harga ori ... ni memang melampau ...

sekian ...just pandangan peribadi kwn jer ni ..

nk tau la..perfume tester ade x yg fake..misz ade terjumpa advert dlm internet psl tester chloe yg nk dijual edp,sbb misz dh tanya kwn yg keje kt pavilion,dia ckp susah dia nk jual secara underground tester chloe ni sbb ade je yg rembat dulu,so dia x sempat nk simpankn..so terjumpa pulak org nk jual tester dlm internet,agak murah tp takut jgk terbeli yg fake,maklumla online kn..gambar dia mcm ni,tp xde pulak tulis not for sale..selalunye batch number dia brp angka ek..sape2 boleh tolong

maknanya kalu tester punya lagi best dari yang jual kat kaunter ehhh...kalu gitue harus aku beli yang tester jek

pernah beli brand perfume yang sama. first time kat kedai perfume yang jual macam2 perfume (lebih kurang like SaSa la) . second beli kat airport, kedai duty free.

personally rasa ada perbezaan dia. yang beli kat kedai perfume tu i rasa pelik, kena sembur banyak sket baru bau dia kuar...tapi my second purchase yg beli kat airport, sembur sikit je dah wangi and long lasting. memang patut pun sebab it's eau de parfum, concentration lagi tinggi.

lepas ni kalau niat nak beli yang original just go to their counter or beli kat airport if u'r travelling ke

yang fake ni kadar alkohol tinggi, cepat meruap pastu bau cepat hilang. yang parfum ni memang concentrated essence. senang je nak kenal, spray rasa sejuk semacam, fake la tu.

bagus jugak thread ni, sesuai utk hantu perfume mcm aku...

x tau sgt bezakan ori ngan x ori sebab olive besa beli memg kat kaunter.
penah beli perfume online Dior Addict 2, sebab kat kaunter mahal sgt, so beli la kat satu website tu (ader forumer dah mention kat blkg), sekali sampai mmm....kuciwa...bau memang fake abis...x besh langsung...x pakai pun perfume tu...sejak tu memang sentiasa beli kat kaunter...
setiapkali gi kaunter perfume mesti spray kat kertas tester tu, lepas tu letak dlm handbag...sampai dua tiga hari bau dia x ilang...itu petanda ori la tu kot...

x tau sgt bezakan ori ngan x ori sebab ...
olivegal Post at 1-3-2012 17:04

web mana tu..leh baga tau x?

winda pn takut nk beli kt online shop...perfume fake tp bilang ori...

x tau sgt bezakan ori ngan x ori sebab ...
olivegal Post at 1-3-2012 17:04

erkk..website mana tu..tulah takut gak nk beli kt website ni..red door awk tu beli kt mana..mcm tertawan laks..hihi

kalau strawberry net? i dah beli dua kali. puas hati. tapi x taw lah