CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gabanzack

Merged: All about BALI (gabanzack/shahgti/ranggii)

Close [Copy link]
Originally posted by lemak_masin at 13-9-2005 11:24 AM
menyesal pulak gi bali guna pakej ni..sebab rasa cam tak berbaloi aje ..tapi oleh sbab ini first time ke bali, pastu berdua pulak tu..jadi aku ngan hubby aku ambik keputusan pakai travel pakej..

brapa bayor total pakej termasuk airport tax everything?

Originally posted by shahgti at 13-9-2005 11:23 AM

haneymoon makan megi? ciannya....

heheh nak wat camnee..:cak::cak::cak:

tapi ada gak la pi makan seafood kat jimbaran..kengkonon nak tengok sunset..
ingat nak romantik2 laa kat situ..dibuatnya mendung..heheh spoil gilerr..

pakej 4 hari 3 malam kat hardrock hotel , termasuk tour 1/2 hari ke Nusa dua beach + 1 day visit ke kintamani, ubud, barongan show, etc..= RM1500++ for 2..

Originally posted by lemak_masin at 13-9-2005 11:40 AM
pakej 4 hari 3 malam kat hardrock hotel , termasuk tour 1/2 hari ke Nusa dua beach + 1 day visit ke kintamani, ubud, barongan show, etc..= RM1500++ for 2..

kalau sekali flight ticket memang murahsgt  ler pakej tu.
sebab i dah beli ticket pergi balik air asia rm303. my calculation for 7 malam accomodation, makan & transport another rm500.
tapi kalau plus souvenir utk kengkawan sure ribu aku habis nanti...

gabanzack This user has been deleted
aku punya flight on this 20. 5 hari 4 malam. Nak lama2 sangat takut byk urusan penting di ofis masa ketiadaan aku.

Betul, RM1500 untuk pakej including flight, accomodation, foods, tranport, visits.... tu kira agak murah la tu. Aku laki bini ambik yg tanpa pakej, flight ngan hotel je dah RM 705.96. Penginapan RM300.

Berdasarkan pengalaman2 korang aku akan cuba plan intenarary yg terbaik..... tinggal seminggu je nih....

Masih ragu2.... RM500 boleh cukup ke belanja di Bali nanti (maximum sight seeing... minimum shopping.... food tasting.... Spa... souvenir serba sikit)... Rasanya better prepare lebih sikit kot.... Maybe dalam RM1500 gitu?

Dan camne dgn credit card? Adakah banyak tempat di sana yg terima cc as payment mode?

harga tu tak termasuk flight tiket.. semuanya ground arrangement.. termasuk pegi balik
hotel n airport..
tapi kami dapat free flight tiket..ada worang sponser..adiah kawin..
ape2 pun..memang agak tak puas hatila abik tour pakej ni.. kalu free n easy maybe ble safe lagi budget..sebab kalu ikut tour ni diorang bawak ke tempat2 yang tak best..pi lawat tempat kraf la..painting la..abis masa kat situ aje

Follow Us
gabanzack..aku rasa kalu RM1500 tu memang dah mencukupi sangat laa..kat  bali ni barang boleh tahan  tapi kene pandai tawar giler2 laa..
kalu nak lawat2 tempat tu..kalu nak pakai pakej..std dia dalam US25 to US30 per person for 1 day travel. kalu ambik taxi ke..or sewa kete ke..tak tau la bape..

Originally posted by shahgti at 13-9-2005 10:29 AM

kalau aku sewa keta round island boleh complete one day tak? berapa sewa keta paling murah? tanah tinggi kat sana ada road yg keta boleh naik tak?

kalau nak sewa kete round island dlm masa 1 hari memang x cukup. Pasal jalan dia dah la kecik gila n berbelit2 lak tu. Diorang xde highway..tapi 1 benda yg memang aku respek habis is walaupun jalan dia sempit gila tapi jarang ada accident n pemandunya seme bersopan santun..kalau kat mesia sure dah hospital penuh punya...

Tempat yg korang mesti pegi & wajib ada dlm agenda korang are Tanah Lot, Uluwatu, Ubud, Kuta, kintamani and of course Sukawati (korang mesti shopping x ingat dunia). Kebanyakan kedai kt sana boleh accept credit card kecuali macam kat Sukawati kena pakai cash je..spa biasanya diorang charge in USD.

Kete sewa utk 1 hari around 300,000 - 350,000 depend on mana korang nak pegi..masa dalam 6-8 hours siap driver merangkap tour guide. Kete kat sana seme best2..Toyota Unser, Avanza, Innova & ntah hapa2 lagi lah..tapi kena pandai bargain la pasal rupiah sekarang ni tgh drop so harga mungkin berubah-ubah. Kalau nak tukar duit kat sana pun kena pandai pilih tempat. Kat Kuta rasanya paling tinggi exchange rate dia.

Originally posted by bRaBus_23 at 13-9-2005 05:32 PM

kalau nak sewa kete round island dlm masa 1 hari memang x cukup. Pasal jalan dia dah la kecik gila n berbelit2 lak tu. Diorang xde highway..tapi 1 benda yg memang aku respek habis is walaupun ...

terima kasih bebanyak bRaBus! such a good info!

Originally posted by lemak_masin at 13-9-2005 11:40 AM

Pakej aritu termasuk return flight ticket (airasia), hotel (5 hari 4 malam), transport for 2 days, makan, admission fees, limo to and from KLIA lebih kurang RM1000 sorang. Oklah tu kan..ni x masuk shopping.

Lagi satu time korang nak balik mesia kat airport kena bayar macam tax 100,000 rupiah = RM40..ni wajib bayar). So duit rupiah korang jgn la dok habiskan untuk shopping. Asingkan dulu utk tax tu.

catwoman247 This user has been deleted

Reply #56 divasweet_77's post

Yeee...Aku le 'M' (bukan nama sebenar) yg disebutkan oleh brabus23 kat divasweet_77...
Deiyy diva..memang le Tshirt tu RM 5 hengget tapi kalu dalam Rupiah...Ribu-ribu woihhh...Kau ada ke Tshirt rege beribu ribu lemon? Wakakakkaaa... tak dapek de kat mesia nih..Lagipun percutian bajet kan...hehheee

Masa nak beli Tshirt Hard Rock tu...yg warna hitam size M tinggal dua je ...aku ambik satu.., member aku ambik satu..bila tanya kat shop attendant dia kata stok pun takde ..Keciwa aku..coz aku pun nak beli yg warna itam gak..Maka demi divasweet yg telah mengirim tshirt itam tu...aku pun decide settle for white.. So kitaorg meneruskan perjalanan di Kuta beach...and area2 kedai kat situ..sampai dah malam

Tapi takdir merobah segalanya...Bila brabus23 kata nak patah balik beli merchandise hard rock hotel...aku pun gamble pi gak kat HRC merchandise kat outlet yg letak berapa jauh from Hard rock hotel merchandise outlet tu..

Tgk2 ada la palk Tshirt itam selai yg aku tanya petang tadi (tadi org kedai tu kata stok takde..tipu..cehh!!)..Tapi yg ada pun yg dia gantung kat hanger tu..yg lipat2 punye dah takde..aku nekad ambik yg kat hanger...sebab tadi pun member aku yg sorang lagi tu a.ka 'Y' ambik kat hanger gak...So at last dapat 2 tshirt itam satu utk diva satu utk catwoman..camtu ler...

Tapi aku cadangkan nak pi Bali buat free and easy jer...dapat below RM1K for travelling, mkn and fares seme..macam di sebut dk brabus23 tuuhh..Tapi duit spa and souveneir segala senderey la kan... Tu yg hang dapat Tshirt Harga Beribu2 Lemon tuu...Kikikikkkuikikkkk..

Diva jom kita pi?

catwoman247 This user has been deleted

Reply #55 bRaBus_23's post

Wehhh kawan...kau boleh masuk rancangan travel& living kat Channel 11 Astro...Hehheee...Sebb baik cerita spa tu copyright reserved..Wakakkakakaa...

Tapi kan next time kalau pi Bali nak bawak prince charming tak pun bawak Dewa Air yg aku jumpa kat swimming otel tu..Pehhh...Tapi gambar dewa air tu takde la plak...aku cerita kat kekawan terpaksa describe lebih sket...Kalau tunjukkan gamba mesti diaorg pun cair gak...hehheee

Till now i still remember that magnificent sunset at jimbaran bay...Sigh!...

tanya sikit, nak pi bali better bawak duit rupiah ker or US dollar? kat mana murah tukar, kat sana ker or kat malaysia?

Originally posted by bRaBus_23 at 13-9-2005 05:32 PM

tapi 1 benda yg memang aku respek habis is walaupun jalan dia sempit gila tapi jarang ada accident n pemandunya seme bersopan santun..kalau kat mesia sure dah hospital penuh punya

Aku rasa satu kenyataan yang agak salah..hehhe..jgn marah..

berdasarkan pengalaman aku bebaru ni...pemandu kat bali ni gila2 bawak kete, motor or bass..macam ganaz..main masuk aje jalan orang lain. kalu kat simpang tu diorang main cross aje walaupun ada bas tengah lalu jalan tu..kiteorang ari tu rasa macam menyerah nyawa kat driver tu ajee...ngeri tengok dia bawak..
tapi yang aku respect tu walaupun diorang bawak kete main redah aje..tapi semuanya macam tau aje bila nak bagi laluan kat orang lain walaupun orang lain tu potong jlan dia..takde laa diorang nak hon-hon macam kat M'sia ni..

Tapi walaupun diaorang bawk gila2 cam tu..jumlah eksiden diorang bukannya disebabkan kemalangan sesama kenderaan..tapi kebanyakkannya kemalanagn penunggang moto ngan anjing..(info ni tour guide kami yang cakap..)

babymama This user has been deleted
hemmm...setuju dengan awak lemak masin...
pemandu kat sana memang die hard. takde yang bawak slow. dah lah jalan sempit.
tapi memang betul kadar accident kat sana rendah.

Originally posted by catwoman247 at 13-9-2005 10:09 PM
Wehhh kawan...kau boleh masuk rancangan travel& living kat Channel 11 Astro...Hehheee...Sebb baik cerita spa tu copyright reserved..Wakakkakakaa...

Tapi kan next time kalau pi Bali nak bawak ...

wah..wah..wah..ko M (bukan nama sebenar). Memang la dewa air nampak macho..sayangla aku x capture kat videocam aku...tapi ala-ala geboi je dgn partner dia yg ala-ala macam hero cite CHIPS dulu tu..wakakakak..:hmm:

kalau x dapat bawak dewa air tu dapat bawak PUTU POYO pun jadik la :lol

Originally posted by lemak_masin at 14-9-2005 09:46 AM

Aku rasa satu kenyataan yang agak salah..hehhe..jgn marah..

berdasarkan pengalaman aku bebaru ni...pemandu kat bali ni gila2 bawak kete, motor or bass..macam ganaz..main masuk aje jalan or ...

Ye ke? Hmm..agaknya aku dapat driver yg bersopan-santun la kut. Nak overtake pun bukak signal..& hon bagi amaran b4 overtake..Aku dok perati meter dia bawak pun 60km/j je..:cool:

Originally posted by Coolguy_KL at 13-9-2005 11:43 PM
tanya sikit, nak pi bali better bawak duit rupiah ker or US dollar? kat mana murah tukar, kat sana ker or kat malaysia?

Tukaran asing kat Bali lagi bagus,kalau boleh cari yang takde komission tau.
kalau nak sewa motor sekitar 50 000RP satu malam.

tapi lagu best sewa kereta bersama driver untuk 8 jam harga sekitar 200 000-250 000 untuk 5 - 7 orang.

moccha This user has been deleted
slalunya orang  akan bawak USD pegi mana2 pun. Lagi senang dan value tinggi. Tukar kat sana je. Kalu bawak RM tukar kat sana rasanya rendah skit value kot

oh ya nak tambahkan info kat sini..

tour agen kami cakap kereta sewa or taxi kat bali ni takde perlindungan insurance.
so kalau jadi eksiden ke ape ke..memang tak ble nak claim apa..