CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gabanzack

Merged: All about BALI (gabanzack/shahgti/ranggii)

Close [Copy link]
kelakar lak baca posting gabanzack ni, tapi rasa gerun gak nak gie bali ni - baru bercadang nak gie, tapi kalau semadang kena tipu, mau laki aku ban langsung negara indonesia ni.  aku baru je dapat green light nak melawat negara jiran ni.

hehhee...terhibur saya....teruskan...teruskan...mana bab 3 nie...

gabanzack This user has been deleted
opsss... bila aku cerita pasal kena tekan harga jangan la pulak korang rasa tak selamat pegi Bali. Infact, aku boleh katakan Bali adalah satu tempat yg sangat selamat dan kita akan rasa sangat tenang dari gangguan orang.

Penipuan yg aku sebutkan pun bukanlah penipuan dari sudut teknikalnya. Cuma ia lebih kepada letak harga secara melampau. Dan perkara ini dapat dielakkan atau diminimumkan kalau kita lebih bersiap sedia dgn maklumat dan punyai pengalaman yg luas. Persediaan mental jugak diperlukan supaya kita sanggup bersikap lebih tegas dan "kijam"....hehehe.... sebagaimana yg kami laki bini buat pada hari-hari seterusnya.... setelah kami jadik pandai sikit dgn suasana dan orang2 di Bali.

So.... pergilah ke Bali kalau mampu. Bali adalah satu destinasi yg cukup unik. Satu pengalaman yg susah nak cakap. Best giler....

Betullah kata orang sebaik sahaja kita sampai di Bali kita akan rasa satu kelainan sebagaimana yg disifatkan oleh website  www.baliguide.com sebagai "MAGIC"...

Aku quote ayat mereka  as "there is Bali's special "magic", which is difficult to explain.As soon as you step off the plane you might sense the difference..... Gods and spirits have been an important part of Bali's daily life for hundreds of years. Gunung Agung

BuDAk^_^CuTE This user has been deleted
dulu aku gi bali dok kt hotel kuta paradiso..
yg paling xtahan kat situ..
air shower,sink etc...rase air laut..
tiap kali gosok gigi..mesti xbest...

Originally posted by BuDAk^_^CuTE at 27-9-2005 02:50 PM

aik... hotel besau tu.... takkan airnya teruk

kat hotel kami yg baru 2,3 bintang tu bini aku sibuk dok puji kata air bilik air nya manis.... macam air telaga katanya.... hmmm, aku cuba rasa sendiri... bolehlah.... idak le manis macam air kordial  ke, air sungai kat syurga ke.... amenda la bini aku tu....

kat hotel kami yg baru 2,3 bintang tu bini aku sibuk dok puji kata air bilik air nya manis.... macam air telaga katanya.... hmmm, aku cuba rasa sendiri... bolehlah.... idak le manis macam air kordial  ke, air sungai kat syurga ke.... amenda la bini aku tu....

Follow Us
citer lah lagi, boleh lah guna untuk mempromote trip ke bali ni tahun depan ...  segala informasi amatlah di hargai

Originally posted by gabanzack at 27-9-2005 03:03 PM

kat hotel kami yg baru 2,3 bintang tu bini aku sibuk dok puji kata air bilik air nya manis.... macam air telaga katanya.... hmmm, aku cuba rasa  ...

welcome home gabanzack..

Masa kat Bali aritu, aku dok kat Sari Segara Villa & Spa Resort kat area Jimbaran 15 mins from airport. Memang seme bilik ngadap ke laut. Depan hotel  tu sepanjang pantai gerai seafood..kira seberang jalan je la.. Pendek kata kalau Tsunami memang kena la hotel tu. Hotel tu boleh dikategorikan sebagai 4 star la pada aku. Bilik besar, bilik air pun besar. Twin sharing for 5D/4N ialah RM387 sorang atau sehari bilik tu lebih kurang USD50 la. Ok what..

Tang air dia pun ada pelik gak..rasa macam payau-payau masin (camna rasa tu eh :stp..time gosok gigi rasa sgt kepayauan dia tu. Kalau nak buat air kopi/teh kena masak pakai air mineral yg gaban kata AQUA (popular gile kat sana..aku x nampak brand lain pun)

Originally posted by bRaBus_23 at 27-9-2005 05:49 PM

welcome home gabanzack..

Masa kat Bali aritu, aku dok kat Sari Segara Villa & Spa Resort kat area Jimbaran 15 mins from airport. Memang seme bilik ngadap ke laut. Depan hotel  tu sepan ...

tau xper...air dier pelik sket rasenyer...
huhu~

Originally posted by Coolguy_KL at 18-9-2005 10:36 PM

yeap.. hotel 5 star & full boarding... tak perlu risau nak carik makan kat mana.. aku compare harga dengan hotel 3 star beza rm150 and compare dengan hotel 4 star beza rm50... so aku pikir  ...

ko amik tour agency mana? aku amik triways 5 star hotel plus ngan airpot tax 1300 sorang...full tour. tp bila baca kat sini mcm lg best amik free and easy plak. tapi tak berani ler nak amik free and easy sbb takut lost and kena tipu

jgn risau azisha..kat sini ramai yg dah pegi bali...pm aje kat diorang...yaneng pun penah pegi...
1st time pegi stay di guest house : kebaikan: murah, bersih, save duit, dpt tgk culture org sebab duduk dlm area rumah org Bali

2nd time: duduk di Hard Rock Hotel: memang selesa, dekat ngan town, asyik shopping ajer...tapi tak best bfast sebab makanan campur-yg halal n non halal... makan toast ngan buah ajer ler kami...

buku lonely planet amat berguna...dan juga sebelum pegi tanya2 org yg baru pegi so that blh dpt tips2 yg berguna...

jgn risau azisha..kat sini ramai yg dah pegi bali...pm aje kat diorang...yaneng pun penah pegi...
1st time pegi stay di guest house : kebaikan: murah, bersih, save duit, dpt tgk culture org sebab duduk dlm area rumah org Bali

2nd time: duduk di Hard Rock Hotel: memang selesa, dekat ngan town, asyik shopping ajer...tapi tak best bfast sebab makanan campur-yg halal n non halal... makan toast ngan buah ajer ler kami...

buku lonely planet amat berguna...dan juga sebelum pegi tanya2 org yg baru pegi so that blh dpt tips2 yg berguna...

hari tu gie matta fair suvey bali package lah, tapi bila kira balik rasa cam mahal jer bila banding kalau kita arrange sendiri, cumanya risiko kena tipu tu tinggi sketlah.  so at the end cadang nak plan sendiri dari nak ambik package cam tu.  but some tour agents ada offer land package not inclusive of airticket coz diaorang tau airasia give better rate for airfare.  
dengarnya lebih baik gie masa non peak season, agak agak bila eh range non peak season tu, yg tau cuma peak season adalah december january coz christmas and new year, lagi satu may be masa summer holidays lah.  lagi satu, kalau gie off peak season tu, harga bilik memang murah ke?  as we are planning to go with family with small kids, kat mana eh tempat yang ideal untuk stay - sanur, legian or kuta??  hotel apa yg recommended - sesuai for family but at the same time, budget.  halal food senang ke?  maklum ler anak anak ni makan & tempat tidur yg paling penting.

dulu aku pegi pun duduk hotel ni gak.. tapi takde pulak rasa air tu cam air laut.. agaknya dulu hotel tu ambik air gunung, now ni ambik air laut jek, dekat aku pegi pun dah lama, taun 2001 dulu..

confirmed.. taun depan pegi bali memandangkan catwoman dah mengajak.. maka 1/2 dari geng LesKicap akan ke sana.. hehehehe.. teruja kawan mendengarnya

si gaban ni taknak sambung citer ke?? Sibuk kat board panas jer kut

aku selalu baca you all punyer posting kat sini.
aku pun tumpang seronok.  terasa gak nak pegi sana.
cuma nak tanya, kalau yg pegi sumernya pompuan selamat tak?
esp. kalau kitorg nak gi trip free n ez ni.
segala info yg ditrima, diucapkan tkasih bebyk!

pi lah tgk kat buku lonely planet, baca kat kino ker, mph ker, ada list of peak season....n online pun kekadang ada...

Originally posted by Airis at 29-9-2005 05:02 PM

dulu aku pegi pun duduk hotel ni gak.. tapi takde pulak rasa air tu cam air laut.. agaknya dulu hotel tu ambik air gunung, now ni ambik air laut jek, dekat aku pegi pun dah lama, taun 2001 d ...

mayb kot..
waktu aku gi sane..org2 kat sane kalo nampak org malaysia..mesti ckp 'ct nurhaliza..ct nurhaliza'..
then,waktu ktorg nk gi legian..naik ler cab..mak aku tanye ler...popular sgt ke ct...die ckp ct cantik...then,mak aku tanye ler lagi...kris dayanti x popular ker?dier ckp..kris dayanti jahat...kureng tul..