CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: holmes

✰ XPDC mendaki gunung, Hiking & Jungle Trekking ✰

Reply 1056# shiri

ntah ape yg mcm2 tu.. cer cite.
recently kawan aku citer ade beberapa org yg sesat kat Nuang.
tu la bagusnye bile naik gunung ni.. baru tau langit tinggi ke rendah..kadang2 bole buat kite jadi down to earth.

nanti2lah aku citer..seram tak habis lagi ne

Reply 1060# arwien

selain makan pain killer takde cara lain ke arwien? lutut aku dah truk sgt dah ne...

Reply 1063# melur_30

ntah la aku pun tk tau camne lg.. cuma skrg ni kalu naik gunung aku pastikan aku pakai trekking pole dgn knee guard. trekking pole tu sebenarnyer penting..kalu kat oversea, trekking kat  trek landai pun diaorg pakai trekking pole ni. cuma kat msia ni org kurang nak pakai benda alah ni, maybe sbb trek kite byk akar2 kayu..kalu pakai kadang2 membantu, tp kadang2 bole juga menyusahkan sbb kalu kena trek yg kena byk pakai tangan utk naik/turun mmg menyusahkan skit.
knee guard tu pun kadang2 tk berapa selesa sgt pakai, tp ok skit kot kalu pakai.
kalu ko nak cari pain killer, ko mintak doctor kasi Celebrex, bagus la utk bengkak2 otot/lutut, tp jgn overdose sudah la sbb tk bagus utk jantung.

Reply  chuckiey

ooo semua sampai puncak eh.. nape aku tengok album gambar member aku yg join tri ...
arwien Post at 1-7-2011 10:31

maybe frontliner dh turun dulu time tu.. lepak lama2 atas puncak angin sejuk, tp terik.. x tahan..

melur30 ... ko encounter ngn "samiera" ke kat Nuang hahahaha

Follow Us
melur30 ... ko encounter ngn "samiera" ke kat Nuang hahahaha
shiri Post at 4-7-2011 08:21

ade cite misteri ke kt nuang? ce share kt sini

hehehe ... kite tinggu cik melur dulu la buka citer .. yg pastinya hutan mana2 pon ad

sudah selamat pendakian Rinjani ...alhamdulillah... walaupun trip agak kelam kabut skit pada awalnyer, tp semua selamat sampai puncak & pulang ke malaysia.
Bole tahan lumayan dari mula sampai akhir sbb treknyer agak panjang..ambil masa 4-5 hari utk menamatkan pendakian jika ingin bermula & keluar melalui jalur yg berbeza & turun ke danau segara anak..skrg mmg tengah musim kemarau, siang hari terpaksa trekking dalam cuaca panas terik, tp malam2 mmg sejuk giler..aku dah le mmg tak bole tahan sejuk kat gunung, mmg ade masalah utk tido dlm cuaca sejuk. trek pun agak berdebu sbb terlalu kering. kalu trek pasir tu mmg licin sbb kering. Tp cuaca macam ni la yg best utk trekking sbb tiada hujan, langit biru mmg cantik utk fotografi.  nnti kalu ade masa aku cuba tepek gambar..skrg masa nk qada tido..   dan rehatkan lutut..

welcome back arwien!

aku bulan lepas naik Gunung Tebu, masa orang dok bersih kat kuala pumpur, aku bersih kat Gunung Tebu. Apa yang sedih, sampah-sarap banyak di sepanjang dan di tapak perkhemahan. member aku kata bukan kat Gunung Tebu saja, kat tempat-tempat lain pon sama juga. Rata-rata mentaliti orang yang mendaki ni kurang menjaga kebersihan.

sedeh tngok sampah-sarap yang tak dikutip. macam mana kalau seorang pendaki yang semestinya pencinta alam boleh meninggalkan sampah. kecer...

boleh masuk weblog aku nengok gambar dan video. apapapun, bulan september ni gi Gunung Berembun lak. hoye~

jom sape mau join aku pi gunung nuang besok. Lemau dah sebulan tak menggunung. thehehehe.

Reply 1072# arwien

ohhh tidakla hahaha

arwien, ko dah naik semeru kan? biasa utk semeru ambil masa berapa hari utk naik & turun ye?

Reply 1073# melur_30

depends gak korang punya speed & fitness. Nak santai2 ka atau nak speedy gonzales, thehehehe. Kalu jenis yg suka speedy gonzales, 2h 1m pun sempat turun naik. kalu nak santai2 3 hari 2 malam pun boleh. Bila nak pi tu? aku bole arrange kan, tp aku mark up la komisyen aku, hahaha. mau pi ka ? pi la, nanti bole la rasa azab skit naik gunung berapi. kalu ko ajak skali org yg tak biasa naik gunung, sure lepas turun puncak tobat terus dari naek gunung, thehehehe.
aku baru balik dr Lolo ni, bestnya dpt mandi sungai

I'Allah bulan Mac tahun depan join group member aku.cuma aku musykil sikit sebab derang kata 5D 4N..aku dok bayangkan teruk sgt ke keadaan semeru sampai lama macam tu hehehe..semeru tak semistik gunung merapi apatah kat bkt tinggi tu kan? risau ne ehehee

cehhh,aku dah pangkah nuang dan apa2 yang sewaktu dgnnya hahaha ko naik sampai puncak tk?

Post Last Edit by arwien at 4-9-2011 20:10

Reply 1075# melur_30

5h 4 m utk whole trip ke (incl travel time dr surabaya ke cemara lawang) atau utk mendaki aje? kalu sampai 5 hari utk naik turun semeru tu lama la tu beb. ke sbb nak lepak lama2 kat tasik ranu kumbolo ? tapi Ranu Kumbolo tu mmg syok, lepak lama2 pun tak boring. mmg meruntum jiwa lepak kat situ . aku pun rasa cam nak buat umah percutian jer kat situ
kalu 5 hari incl pi bromo & lain2 tpt tu mcm logik gak la. mac mcm tak abis musim hujan lagi la aku rasa.
Semeru trek dia pendek jer. Tu pasal bole buat 2 hari jer kalu fit. yg azab masa nak naik peak jer skit .
Awatnyer pangkah Nuang. Mana2 hutan/gunung pun byk makhluk lain, bukan takat nuang jer. Semeru pun ade kes .Tp malas la aku nk citer pasal makhluk2 halus ni.
Nuang tu kalu sape2 nak naik, kat kem Lolo sebelum trek nk naik ke kem Pacat, jgn la dok pi dekat2 kawasan pokok buluh tu. Situ keras/byk kes org kena rasuk/kacau.

hai geng semua..sape yang leh jadi guide naik gunung..mau gunung yang track 3 hari 2 malam nye.. nak bawak budak sekolah dalam 15 orang dorang ni budak sport..arrange umur tingkatan 2 ,3,4
sapa yang boleh jadi guide pleasee bagi tau haaa n suggest la jugak gunung mane kat mesia ni yang bagus tuk didaki

Reply 1077# dorby

ko no cikgu skolah diaorg ke .
ko nak cari gunung negeri mana? ade beratus2 gng kat semenanjung ni. Kalu nk cari guide bertauliah, ko pegi kat gunung online. situ ramai guide2 berlesen, suruh diaorg arrange semua, permit, makan, etc. Diaorg tak layan forum CARI ni.
gunung ledang pun ok, tp skrg tkleh naik puncak, bole sampai puncak mahligai jer. gunung irau pun bole, tp mcm jauh la plak nak kena travel. apa kata ko pi Chemerong-lansir-berembun. tp kat tganu la plak. gng nuang jer kat selangor ni yg paling dekat & bole camping, senang pun senang sbb ade sumber air. ko bwk budak2 sekolah kena fikir gak gunung yg sesuai dgn level diaorg.

Reply 1076# arwien

tulah dianya..kalo sampai 5h, aku rasa eloklah aku bawak tilam bantal semua hehehe. Aku pun tak tahula plan derang ne macam mana, aku ikut aje.. ranu kumbolo? Ishh aku patut cari info ne..kalo best bolehla aku buat umah percutian sebelah umah ko ekk

takdelah, pasal kes nuang tu aku kena ambil masa nak lupakan apa yang dah jadi..sebab ini kes pertama aku sepanjang aku ’menggila’ turun naik gunung hehehe

Reply 1079# melur_30

cer ko cari lagu Dewa 19 kat youtube pasal Mahameru. Tu lagu pasal gunung Semeru la tu, ade mention pasal tasik Ranu Kumbolo lagi. . Nnti sblm naik Semeru ko hafal la lagu tu, sampai peak nnti nyanyi ramai2 tribute to petualang2 gng Semeru. .
Nnti ko buat umah kat ranu kumbolo ok la gak, aku ade la jiran. kalu tak nnti time raya takde org dtg umah aku, cuma ade porter2 jer